به نام اولین عاشق که اوست ...

مشارکت مکتوب هم سفران لژیون پنجم

در باب دستور جلسه هفتگی : " وادی پنجم و تاثیر آن روی من "


برای رسیدن به آرامش باید تزکیه و پالایش را از خودمان شروع کنیم اما باید سه اصل را در نظر بگیریم و آن سه اصل پندار سالم، گفتار سالم و کردار سالم است اما این سه اصل نیاز  پیش‌نیاز دارد...

در ادامه مطلب بخوانید ...
 

سلام دوستان مرضیه هستم یک هم‌سفر: "راهنمای لژیون "

در وادی پنجم می‌گوید در جهان ما تفکر، قدرت مطلق حل نیست، بلکه توأم با رفتن و رسیدن آن را کامل می‌نماید.

در این وادی می‌گوید تفکر دیگر کافی است حالا نوبت به عمل رسیده و باید ساختارهایی که با تفکر ساختیم را از قوه به فعل درآوریم.

از قوه یعنی چه؟ یعنی فرض کنید من استعداد انجام کاری را دارا هستم و یا هنری را دارم تا زمانی که آن کار را انجام نداده‌ام به‌صورت بالقوه در من وجود دارد ولی زمانی که بکار گرفتم یعنی از بالقوه خارج‌شده و به‌صورت فعل درمی‌آید.

برای رسیدن به آرامش باید تزکیه و پالایش را از خودمان شروع کنیم اما باید سه اصل را در نظر بگیریم و آن سه اصل پندار سالم، گفتار سالم و کردار سالم است اما این سه اصل نیاز  پیش‌نیاز دارد.

مثلاً پیش‌نیاز پندار سالم یکدل و قلب سالم است یعنی تا زمانی که در قلب کینه، تنفر، انتقام و... وجود دارد نمی‌توانم پندار سالم و به دنبال آن گفتار سالم و کردار سالم داشته باشم.

پس به دست آوردن حال خوش باید عمل سالم داشت و برای  به دست آوردن آن مراحلی را باید طی نمود.

1: دوری از ضد ارزش‌ها؛ ضد ارزش به افعالی گفته می‌شود  که میدان‌های جاذبه منفی را در ما تقویت می‌کنند و تنها راه بازگشت از ضد ارزش‌ها است یعنی راهی که رفته‌ایم را برگشت نماییم و این همان توبه است

2: خودداری؛ که در این مرحله باید روی خواسته‌های معقول متمرکز شویم و به افکار منفی بی‌توجه باشیم.

3: قناعت؛ که تنها در مسائل مالی نیست و در تمام مسائل زندگی باید رعایت کرد و از حداقل‌ها باید حداکثر استفاده را کرد.

4: صبر؛ صبر باید با آگاهی و دانایی همراه باشد که به چنین صبری، صبر جمیل می‌گویند.

5: تجسس، قضاوت و غیبت؛ که دو مورد اول در بعضی جاها ازجمله در کار قاضی و پلیس ضد ارزش به‌حساب نمی‌آید و مورداحترام هم هست اما در زندگی‌های معمولی جزء  ضد ارزش است و باید از آن دوری کرد.

6: پس‌انداز  ؛ حکمت و معجزه‌ای دارد که در طول زمان به برکت آن پی می‌بریم.

7: توکل، رضا و تسلیم؛ بعد از پذیرفتن مسئولیت‌های زندگی همراه تفکر و تلاش و کوشش باید به قدرت مطلق توکل داشت که او ما را هدایت خواهد کرد و با تمام وجود به تقدیر خود راضی باشیم و در مرحله آخر تسلیم قدرت مطلق شویم که البته کاری است سخت و دشوار اما امکان‌پذیر.

 

سلام دوستان فاطمه هستم یک هم‌سفر:

در جهان ما تفکر، قدرت مطلق حل نیست یعنی اگر ما برای رسیدن به هدف خاصی فقط دست روی دست بگذاریم و آن را در ذهن بپرورانیم به‌تنهایی کافی نیست و به هدف نمی‌رسیم مثلاً برای درمان اعتیاد فقط بگوییم ما می‌خواهیم ترک مواد مخدر کنیم ولی هیچ کاری نکنیم تا درمان شویم، این کافی نیست.

 «بلکه توأم با رفتن و رسیدن آن را کامل می‌نماید» یعنی اینکه ما باید در جهت تفکرات خود قدم برداریم و در راستای آن تلاش کنیم تا به آن هدف برسیم.

بنابراین در این وادی اگر ما نتوانیم ساختار ذهنی و ساختار تفکر خود را تبدیل به ساختارهای عملیاتی نمائی‌ام، هیچ‌گاه به نتیجه نمی‌رسیم.

 

سلام دوستان معصومه هستم یک هم‌سفر:

در جهان ما یعنی در جهان فیزیکی و حیات ما فکر کردن به‌طور مطلق مسائل زندگی را حل نمی‌کند به‌طورکلی ما در وادی یک تا چهارم روی تفکر کارکردیم. تفکر روی کارهای گوناگون و مختلف را بررسی کردیم.

در این وادی یاد می‌گیریم که تفکر اگر وارد عمل نشود ارزشی ندارد. دانستن تنها هیچ ارزشی ندارد همه دانسته‌ها برای پیاده کردن و اجرا کردن است. در این وادی می‌گوید که انسان‌ها در چند جهان زندگی می‌کنند.

جهان خاکی و جهان خواب و جهان ذهن. جهان ذهنی فوق‌العاده پیچیده و حائز اهمیت است این‌قدر این جهان شگفت‌انگیز است که ما به سختیان را درک می‌کنیم و یکی از شاهکارهای عظیم خلقت همین جهان ذهن است.

دانسته‌های چهار وادی اول برای جهان ذهنی ما بود و حالا وادی پنجم می‌گوید از جهان ذهنی باید قدم به جهان عملیاتی و عملی بگذاریم یعنی آنچه ساختار در ذهنت به وجود آمده حالا باید در بیرون اجرا کنی و از جهان ذهنی باید قدم بگذاری به جهان عینی یا جهان عملیاتی.

 

سلام دوستان لیلا هستم یک هم‌سفر:

برای خروج از اضطراب و نگرانی و پریشانی باید مراحلی را طی کرد ...

1: برگشت از ضد ارزش‌ها؛ آدمی دارای ضد ارزش‌های زیادی است که باعث بی‌قراری می‌شود انسان باید بداند چه عملی ارزشمند و چه عملی ضد ارزش است و از ضد ارزش‌ها دوری کند مثل دروغ تهمت زدن و غیره

2: خودداری؛ گاهی وقت‌ها از انجام کارهایی دودل هستیم که آیا به ضرر ماست یا به نفع ما که باید از انجام این کار خودداری کرد.

3: قناعت؛ با حداقل امکانات بهترین شرایط را برای خود و خانواده فراهم کنیم.

4: صبر؛ یکی از چیزهایی که در زندگی ما مهم و ضروری است صبر است چون پس از هر صبری پیروزی است.

5: تجسس، قضاوت و غیبت؛ انسان‌هایی که جاهل و نادان هستند در زندگی دیگران تجسس و در مورد دیگران قضاوت نادرست انجام می‌دهند.

6: پس‌انداز؛ پس‌انداز برای همه انسان‌ها واجب و ضروری است و تا وقتی پس‌انداز نکنیم متوجه برکت آن نمی‌شویم. در این مورد یک مثل داریم که می‌گویند قطره‌قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.

7: توکل، رضا و تسلیم؛ وقتی از مرحله توکل و رضا عبور کردیم باید تسلیم فرمان الهی باشیم که برای بعضی‌ها سخت و بعضی‌ها آسان است. مرحله تسلیم  بسیار سخت و دشوار است و در آخر وادی 5 باید ساختارهای فکری خود را به ساختارهای عملی تبدیل کنیم.

 

با احترام؛ اعضای لژیون پنجم، لژیون کمک راهنما هم‌سفر مرضیه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
چهارشنبه 3 بهمن 1397 21:04
سلام وخدا قوت خدمت دوستان عزیز مشارکتهای زیبایی بود
حسن کدخدایی چهارشنبه 3 بهمن 1397 15:18
خدا قوت به همسفران
هسفر زهرا ع سه شنبه 2 بهمن 1397 01:28
با سلام خدمت کمک راهنمای عزیز خانم مرضیه واعضای لژیون پنجم.از مشارکتهای مکتوب شما استفاده کردم واموزش گرفتم به امید موفقیتهای شما در امر اموزش
همسفر مریم ع لژیون 4 یکشنبه 30 دی 1397 16:28
سلام وخداقوت به راهنما خانم مرضیه ورهجوهایش.بسیارخوب بود.پیروز باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic