مشارکت مکتوب همسفران لژیون ششم
دوشنبه 22 بهمن 1397 ساعت 19:11 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )
به نام اولین عاشق که اوست ...

مشارکت مکتوب همسفران لژیون ششم

در باب دستور جلسه هفتگی " وادی ششم و تاثیر آن روی من "


برای مقابله با نفس اماره باید سه ضلع دانایی که تفکر تجربه و آموزش است را در خود پرورش بدهیم تا به دانایی مؤثر برسیم و بتوانیم فرمان‌های عقل را اجرا کنیم...

در ادامه مطلب بخوانید ...

سلام دوستان فرشته هستم یک هم‌سفر:

وادی ششم به ما می‌گوید که عقل مانند فرمانده در بدن ما عمل می‌کند و ما باید به‌جایی برسیم که حکم عقل را کاملاً اجرا نماییم.

در انسان سه نفس وجود دارد نفس امر کننده که همیشه با ایجاد افکار منفی ما را به‌سوی ضد ارزش‌ها و ناامیدی می‌کشانند.

نفس لوامه یا سرزنش گر که انسان را از کارهای ضد ارزشی سرزنش می‌کند و نفس مطمئنه که اگر به قدرت برسد آن روز، روز فرمانروایی عقل است و روزی خواهد بود که ما به‌فرمان عقل نزدیک خواهیم شد.

من فرشته وقتی وارد کنگره 60 شدم درگیر فرمانروایی نفس لوامه و نفس امر کننده بودم و هنوز هم هستم ولی وادی ششم این آگاهی را به من داد که تا وقتی‌که به نفس مطمئنه نرسم، نمی‌توانم تصمیمات درستی بگیرم.

 هرگاه تصمیم گرفتم که ناامیدی، ناکامی یا ضد ارزش‌ها را کنار بگذارم نفس امر کننده تمام وجود مرا فراگرفت و مرا نهی کرد؛ اما به این نتیجه رسیدم که هرچه عقل گفت آن کنم تا بتوانم فاصله فرماندهی اماره تا فرماندهی عقل که ازنظر مکانی یک مو فاصله است را طی نمایم حتی اگر هزاران سال به طول انجامد.

 

سلام دوستان صدیقه هستم یک هم‌سفر:

تیتر وادی ششم: حکم عقل را در قالب فرمانده کاملاً اجرا کنیم.

یکی از اساسی‌ترین مؤلفه‌های صور پنهان انسان عقل است عقل فناپذیر است و با مرگ هم از بین نمی‌رود. ما با اجرا کردن فرمان‌های عقل به صراط مستقیم و هدف اصلی هدایت می‌شویم.

عقل فر ایزدی دارد. ذرات الهی باعقل سروکار دارند یعنی عقل اشتباه نمی‌کند چون نشان از خداوند است و خداوند سرچشمه تمام خوبی‌ها و از هر بدی به دور است ولی نفس اماره نشان از شیطان است که سرچشمه تمام  ضد ارزش‌هاست.

جسم وجودی ما مانند یک شهر است که فرماندهی آن بر عهده فرمانروای بزرگ و عادل است و هر چه عقل فرمان بدهد اعضا و ساکنین اجرا می‌کنند ولی گاهی مواقع به خاطر اطلاعات غلط که به فرماندهی می‌رسد عقل نمی‌تواند دستور اجرا دهد.

گاهی ما در موقعیتی قرار می‌گیریم که شرایط گناه و کار ضد ارزشی هست و در آن زمان ما بر سر دوراهی قرار می‌گیریم و با خود می‌جنگیم. از یک‌سو صدای عقل و از سویی وسوسه نفس که نفس هم جز صور پنهان است و صدای اولی که ما را منع می‌کند از ضد ارزش‌ها، عقل است و  صدای دوم هم که وسوسه‌ها هستند صدای نفس اماره است اگر دانا باشیم به صدای عقل گوش می‌دهیم و اگر نادان باشیم به سمت وسوسه‌های شیطان می‌رویم.

در این راه یعنی اجرای فرمان عقل  نباید از کارهای بزرگ شروع کنیم از کارهای کوچک و ساده آغاز کنیم. همهٔ ما انسان‌ها می‌دانیم چه‌کاری خوب و چه‌کاری بد است ولی این‌که بتوانیم تصمیم درست بگیریم و به‌جای گوش دادن به نفس به ندای عقل که حق است گوش کنیم مهم است.

برای مقابله با نفس اماره باید سه ضلع دانایی که تفکر تجربه و آموزش است را در خود پرورش بدهیم تا به دانایی مؤثر برسیم و بتوانیم فرمان‌های عقل را اجرا کنیم.

مطمئناً مسیر کنگره برای هرکسی باز نمی‌شود و اگر من به‌جای رعایت قوانین کنگره که فرمان عقل است به نفس خود گوش بدهم از مسیر منحرف می‌شوم و در صراط مستقیم قرار نمی‌گیرم و خواستن خیلی مهم است و همچنین تلاش و صبری که برای این خواسته باشد و من  باید قدر این موقعیت را بدانم و اکنون‌که در این راه قرارگرفته‌ام اول آموزش ببینم و رشد کنم تا بتوانم روزی خدمت کنم و به‌فرمان عقل نزدیک شوم.  

 

سلام دوستان زهره هستم یک هم‌سفر:

حکم عقل را در قالب فرمانده، کاملاً اجرا نماییم.

در این وادی به یکی از اساسی‌ترین صور پنهان انسان که همان عقل است اشاره‌شده است. تاریخ عقل و تعقل همزاد تاریخ بشری است. وجه متمایز انسان از موجودات دیگر عقل اوست. عقل مهم‌ترین نعمتی است که خداوند به انسان ارزانی داشته است.

عقل یک نیروی درونی است که مهارکننده و سوق‌دهنده امیال درونی انسان است. عقل دریچه‌ای است که انسان از طریق آن با فضای گسترده‌تر و عمیق‌تری از زندگی‌اش آشنا می‌شود.

 اما نیروی درونی و متضاد باعقل انسان، جهل اوست که درست نقطه مقابل یکدیگرند و انسان با نیروی اختیار می‌تواند با تضعیف یکی دیگری را تقویت نماید. زمانی که انسان با توانایی کامل و بهره‌مندی از علم بتواند عقل خویش را به‌سوی قدرت مطلق سوق دهد و از ضد ارزش‌ها دوری جوید به نفس مطمئنه نزدیک شده و آن زمان است که به‌فرمان عقل نزدیک خواهد شد درنتیجه برترین عقل خودشناسی است.

 

سلام دوستان ریحانه هستم یک هم‌سفر:

برای رسیدن به‌فرمان عقل باید از همین شو، شودهای کوچک شروع کنیم مثلاً فرمان‌های کوچک عقل را انجام دهیم تا کم‌کم فرماندهی از نفس امر کننده به نفس سرزنش کننده برسد و کم‌کم بتوانیم فرماندهی شهر وجودی خود را با رسیدن به نفس مطمئنه به دست بیاوریم.

 

سلام دوستان راضیه هستم یک هم‌سفر:

عقل یکی از سرنوشت‌سازترین مسائلی است که آغاز و پایان مشخصی ندارد و در صور پنهان ما است.

همان‌طور که هر کشور یا شهری برای اداره کردن کارها، نیاز به فرمانروای لایقی دارد و اگر همهٔ افراد جامعه و سربازان به حرف حاکم، گوش دهند و فرامین او را اطاعت کرده و به اجرا درآورند، آن موقع است که موفق و شکست‌ناپذیر خواهند بود.

این موضوع در مورد جسم ما هم صدق می‌کند، جسم ما هم فرمانروای لایقی به نام عقل دارد که اگر ما از دستوراتش اطاعت کنیم و سپس آن‌ها را به اجرا درآوریم شکست نمی‌خوریم.

چگونه؟ این‌گونه که؛ ما به حرف نفس خود، گوش ندهیم که همیشه ما را با ترس، ناامیدی و تمامی ضد ارزش‌ها مواجه خواهد کرد.

بلکه به عقل خود پناه برده تا با امیدواری و صبر بر مشکلات راه نور را پیداکرده و به مکانی که عقل کل و نفس مطمئنه هست برسیم تا سرانجام طعم شیرین پیروزی و کمال را بچشیم.

 

با احترام؛ اعضای لژیون ششم، لژیون کمک راهنما هم‌سفر لیلا رحیمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر عباس فاتح پور لژیون آقانادر سه شنبه 23 بهمن 1397 23:07
سلام وخداقوت
همسفر فرشته رضایی سه شنبه 23 بهمن 1397 17:18
خدا قوت خدمت خانوم لیلا عزیزم و خسته نباشید به اعضای لژیون بابت مشارکت زیباشون .امیدوارم که فرمان عقل در همه مسیرها نور و روشنایی باشد برای پیدا کردن مسیر درست
حسن کدخدایی دوشنبه 22 بهمن 1397 20:32
خدا قوت به مشارکت کنندگان همسفر لژیون 6


خیلی عالی بود

تشکر از نویسنده

هم سفر اشرف دوشنبه 22 بهمن 1397 20:08
خدا قوت خدمت خانم لیلا عزیز و اعضای لژیونشان آرزوی موفقیت دارم برای تک تک اعضای لژیون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات