مشارکت مکتوب هم سفران لژیون هفتم
یکشنبه 28 بهمن 1397 ساعت 11:35 | نوشته ‌شده به دست همسفر اشرف | ( نظرات )
به نام اولین عاشق که اوست ...

مشارکت مکتوب هم سفران لژیون هفتم

در باب دستور جلسه هفتگی : " وظایف راهنما و رهجو " 


شخصی در جایگاهی برای خدمت انتخاب می‌شود، قدر مسلم وظایفی بر عهده‌اش می‌باشد که باید آن‌ها را به بهترین وجه انجام دهد، مثل راهنما و ره‌جو که دو رکن بسیار مهم در کنگره 60 می‌باشند...

در ادامه مطلب بخوانید ... 

 سلام دوستان اشرف هستم یک هم‌سفر: " راهنمای لژیون "

حلقه اتصال بین راهنما و ره‌جو عشق و محبت است و یا به تعبیر دیگر، محبت، عقل و ایمان است رابطه راهنما بر مبنای دوستی نیست باید فراتر از مرتب دوستی باشد ، چون در رابطه دوستانه، جایی برای آموزش و احترام در حد استاد وجود ندارد پس رابطه راهنما و ره‌جو رابطه شاگرد با معلم یا استاد است.

 راهنما هر آنچه آموخته است را در فرآیند راهنمایی به ره‌جو منتقل می‌کند چون یکی از مهم‌ترین راه‌های بازپرداخت این  بدهی است. حضور مستمر باعث  تشکیل لژیون قوی می‌باشد. راهنمایان موظف هستند تا در لژیون خود فقط منابع و متون کنگره 60 تدریس کنند و از سایر منابع خودداری کنند.

راهنما باید به‌طور دائم در حال آموزش دیدن باشد اگر تصور کند نیازی به آموزش ندارد قطعاً حرکت او در سراشیبی آغاز خواهد شد.

راهنما باید به این موضوع توجه داشته باشد که فقط خودش در لژیون صحبت نکند اعضای لژیون نیز در فضای صمیمی صحبت کردن در جمع را فراگیرند و برای مشارکت در جلسات کنگره آماده شوند.  

ارتباط تلفنی بین راهنمای مسافر و راهنمایی خانوادهٔ ره‌جو منتفی و مردود می‌داند. در صورت نیاز در مکان کنگره با حضور مرزبان باید انجام گیرد. راهنما باید با مرزبان هماهنگ باشد. راهنما باید بداند ره‌جو امانت کنگره نزد اوست و ره‌جو را برای ادامه مسیر متعالی کنگره 60 تربیت کند نه برای خود.

به‌هیچ‌وجه مجاز نیست از ره‌جو برای امور شخصی خود استفاده کند اگر ره‌جو نسبت به راهنما حرف‌شنوی دارد این امر صرفاً  در جهت آموزش ره‌جو باید باشد تا به تعادل برسد

و اما وظایف ره‌جو چیست؟

ره‌جو یعنی جویندگان راه در کنگره 60. ره‌جوی واقعی، موفق و خواستار رهایی کسی است که به‌صورت منظم در جلسات شرکت می‌کند و پیگیر کار خود است.

 ره‌جو در آغاز راه را می‌آموزد و وظیفهٔ ره‌جو است که بپرسد و سراغ راهنما بروند. ره‌جو باید به قوانین کنگره احترام بگذارد و در چهارچوب حرمت‌ها حرکت کند و بداند رابطه‌اش باراهنما برمبنای عدالت، معرفت و عمل سالم باشد. ره‌جو باید خود تلاش کند و به‌گونه‌ای عمل کند که برای دبیری، نگهبانی، استادی و ... به سراغ او آید نه اینکه راهنما با توسل به شیوه‌های مختلف او را در جایگاه‌های فوق قرار دهد.

 

سلام دوستان مریم هستم یک هم‌سفر:

شخصی در جایگاهی برای خدمت انتخاب می‌شود، قدر مسلم وظایفی بر عهده‌اش می‌باشد که باید آن‌ها را به بهترین وجه انجام دهد، مثل راهنما و ره‌جو که دو رکن بسیار مهم در کنگره 60 می‌باشند.

راهنما کسی است که راه را نشان می‌دهد، آموزش‌های کنگره را دریافت کرده و به قوانین و حرمت‌های کنگره کاملاً آشنا و مسلط است و تجربیات خود را در مقولهٔ درمان اعتیاد در اختیار ره‌جو می‌گذارد

مهم‌ترین خصوصیت یک راهنما عشق و محبت نسبت به ره‌جو و سایر همنوعان خود می‌باشد. راهنما بایستی علاوه بر محبت و اجرای قوانین و حرمت‌ها از ره‌جو بخواهد که متون آموزشی، کتاب‌ها، جزوات را مطالعه نماید و در لژیون دربارهٔ این متون صحبت و بحث کند

همچنین سی‌دی‌های هفتگی را خود بنویسد و از ره‌جو نیز بخواهد که سی‌دی‌ها را بنویسد و در لژیون درباره سی دی صحبت کند و توضیح بدهد. راهنما بایستی با سرووضع مرتب و تمیز و پوشش سفید و ساده و آراسته، سر لژیون حاضر شود و قبل از شروع جلسه در شعبه حضورداشته باشد.

 او به ره‌جوهایش ادب و نزاکت، نسبت به دیگران بخصوص به سایر کمک راهنماها یا مرزبان یا ایجنت و اسیستانت را یادآور می‌شود و عملاً می‌آموزد یعنی خودش به آن‌ها احترام می‌گذارد تا ره‌جو یاد بگیرد.

یکی دیگر از وظایف راهنما تشویق ره‌جو برای مشارکت، چه در جلسه عمومی و چه در لژیون می‌باشد. راهنما به‌هیچ‌وجه نباید با ره‌جو رابطهٔ پولی، مالی، مسافرت یا رفت‌وآمد داشته باشد و بایستی جایگاه معلمی یا استادی خود را که جایگاهی بلندمرتبه است حفظ نماید.

راهنما وظیفه دارد پیوسته در حال آموزش دیدن باشد. به ورزش اهمیت بدهد تا ره‌جو نیز به ورزش کردن ترغیب و تشویق شود.

و اما وظیفه ره‌جو چیست؟ 

ره‌جو کسی است که جویند راه می‌باشد یعنی راه صحیح زندگی کردن را گم‌کرده است. اولین وظیفهٔ یک ره‌جو این است که تسلیم باشد به این معنی که بی‌هیچ ادعایی وارد کنگره شود، بپذیرد که احتیاج به کمک دارد. ره‌جو باید خواستهٔ قوی برای رسیدن به رهایی و درمان داشته باشد

 ره‌جو باید قوانین کنگره کاملاً رعایت کند. وظیفه ره‌جو است ک پیش از شروع جلسات در شعبه حضورداشته باشد برای خدمت پیش‌قدم و داوطلب شود. ره‌جو بایستی از متون، کتاب‌ها و جزوات، سی‌دی‌ها و سایت کنگره استفاده کند. مطالعه داشته باشد و به روش درمان کنگره ایمان داشته باشد.

وظیفه ره‌جو است که ادب و نزاکت را سرلوحه زندگی خود قرار بدهد. با سایر اعضا بامحبت و احترام برخورد نمایدباید ره‌جو در جلسات و در لژیون مشارکت کند. با سایر افراد در کنگره رفت‌وآمد و رابطهٔ پولی و خانوادگی برقرار نکند و تمام تمرکز و نیروی خود را روی درمان و رهایی صرف کند.

 یکی دیگر از وظایف ره‌جو حمایت از سبد پول می‌باشد زیرا موجب بقای کنگره 60 می‌شود. ره‌جو باید در جلسات سکوت را رعایت کند و  نظم جلسات را بر هم نزند. ره‌جو بایستی با پوشش سفید و لباس مرتب و در شأن کنگره حضور پیدا کند

ره‌جو اگر هم‌سفر است نباید در مسائل مسافر دخالت کند و فقط برای آموزش خود و یادگیری درس‌های زندگی و قوانین هستی و رسیدن و برقراری آرامش در کانون خانواده تلاش نماید.  

 

سلام دوستان زهرا هستم یک هم‌سفر:

در رابطه با وظایف ره‌جو؛ باید دانست وظیفه چیست؟ راه کدام است و جوینده کیست؟ به نظر من وظیفهٔ یافتن راه  که همان خواسته ما در رهایی  است و برای رهایی باید دانست تعادل، هم در جسم، هم درروان و هم در جهان‌بینی لازم می‌باشد و هر چه عمل سالم و قدمتان محکم‌تر باشد، به تعادل بهتری خواهیم رسید و روزبه‌روز به خواسته‌مان نزدیک‌تر خواهیم شد.

و اما در مورد راهنما:

راهنما کسی است که راه را نشان می‌دهد، آموزش‌های کنگره را دریافت کرده و به قوانین و حرمت‌های کنگره کاملاً آشنا و مسلط است.

 در کنگره راهنما و ره‌جو دو رکن اصلی و بسیار مهم می‌باشد که ره‌جویش به درمان برسد و مسئله دیگر این است که به‌گونه‌ای حرکت کند که این عشق سرد نشود.

 

با احترام؛ اعضای لژیون هفتم، لژیون کمک راهنما هم‌سفر اشرف

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
صفورا سه شنبه 30 بهمن 1397 13:55
با سلام وخداقوت خدمت خانم اشرف ولژیون خوبشان که باتمام وجودش برای رجوعانشان وقت میگذاردوبامهربانی آنهاراراهنمایی میکنند.امیدوارم بتوانیم باآمدن سروقت درلژیون وباحرف گوش دادن نیمی اززحماتشان ایشان راجبران کنیم,
همسفرفریبا سه شنبه 30 بهمن 1397 13:26
خدا قوت خدمت کمک راهنما خانم اشرف عزیز و اعضای لژیون خوب شان مشارکت های زیبایی بود آموزش گرفتم موفق پیروز باشید

همسفر بتول دوشنبه 29 بهمن 1397 09:23
خداقوت خدمت اعضای لژیون هفتم از مشارکت شما هم آموزش گرفتم و هم لذت بردم موفق و پیروز باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات