به نام خالق هستی‌بخش...
روز سه‌شنبه چهاردهم اسفندماه 1397 جلسه ششم از دور شانزدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 نمایندگی امین گلی با استادی ایجنت محترم مسافر نادر   و نگهبانی مسافر محسن و دبیری مسافر پرویز با دستور جلسه "جش هفته راهنما  " رأسساعت 17 آغاز به نمود.
 خداوند به مقتضای زمان پیامبرانی را فرستاد تا انسان را هدایت کنند. 
در کتاب شریف قران می فرماید که انسان به رب و مربی خود ناسپاس می باشد و آن چیزی را که قدر ان را نداند از دست می دهد. 


http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/970405/431/IMG_7210%20%28Copy%29.JPG

استاد محترم فرمودند:
در ابتدا خداوند را شاکر هستم که این بستر را برای ما آماده کرده تا آموزش بگیریم. 
از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می کنیم از دیدبان محترم آقای احمد حکیمی سپاس گذار هستم. 
دستور جلسه این هفته جش رهنما می باشد.این هفته به جهت تجلیل از راهنمایان از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. 
اهمیت این هفته همین بس که اگر راهنما نبود چه  اتفاقی می افتاد اگر خواستیم ارزش این جایگاه را درک کنیم باید از ضد ان برسی کنیم و اگر راهنما را از دل کنگره 60 می گرفتیم چه اتفاقی می افتاد آیا کنگره ای وجود داشت؟ آیا رهجویی وجود داشت!؟ 
و اگر این نبود را تصویر سازی کنیم دیگر هیچ چیز وجود نخواهد داشت یعنی نه کنگره بوجود می آمد و نه آموزشی وجود داشت و هیچ پیشرفتی نخواهد داشت. حال این جایگاه را از جانب یک ایجنت مورد برسی قرار می دهم. 
از روزی که انسان به زمین فرستاده شد بر اثر اشتباهاتی که انجام داد همیشه نیاز به راهنما و هدایت گر خواهد بود. خداوند پیامبرانی را فرستاد تا انسان را هدایت کند. 

چقدر از این راهنمایی ها مثمر ثمر بوده است؟ خداوند به مقتضای زمان پیامبرانی را فرستاد تا انسان را هدایت کنند. 
در کتاب شریف قران می فرماید که انسان به رب و مربی خود ناسپاس می باشد و آن چیزی را که قدر ان را نداند از دست می دهد. 
اگر خداوند به ما نعمتی داد باید شکر گذار ان نعمت باشیم من امروز به جهت داشتن راهنما شکر گذار خداوند می باشم و با عملکرد خودم از راهنمایان سپاس گذار هستیم 
شکر گذاری به چه شکل باید باشد تا مورد قبول واقع شود و اصلا شکر خداوند به چه معنا می باشد؛ خداوند نور زمین و آسمان است 
وقتی می فرماید خداوند نور زمین آسمان می باشد یعنی در زمین صفات خداوند وجود دارد و افرادی در زمین هستند که روح پاک خداوند در آنها دمیده شده است. 
خداوند برای راهنمایی انسان پیامبرانی فرستاد و این انسان قدر ان پیامبران را ندانست و دائم ناسپاسی و نافرمانی کرد و حتی پیامبران را ساحر و جادوگر خطاب کردند. 
حال چرا بشر این موضوعات را نمی پذیرد؟ 
انسان همیشه دچار جهل و نا آگاهی  و خرافات می باشد و پیله جهل و نادانی را بدور خود پیچیده ایم و تا زمانی که دچار جهل و خرافات هستیم پذیرش برای ما سخت می باشد. تعداد کمی ایمان آوردند و شدند رستگاران. 
این موضوع در کنگره هم صادق می باشد و رهجو در ظاهر می گوید چشم ولی در باطن کار دیگری انجام می دهد. ببین می خواهی جزو کدام گروه باشی رستگاران یا زیانکاران و کسانی که دچار خسران می باشند. 
اگر حرف راهنما را گوش کردیم رستگار می شویم و به آرامش و تعادل می رسیم و اگر گوش نکردیم همیشه در جهل مرکب خواهیم ماند و روز به روز در این جهل خواهیم ماند. 
بپذیرم که خداوند عاشق ما بندگان می باشد خداوند توسط نگهبانان انسان را از دام اعتیاد نجات می دهد و از دل این نجات یافتگان راهنما بیرون می آید. 

جایگاه راهنما خیلی خاص می باشد و جایگاه انسان های والایی می باشد و احترام به تک تک راهنمایان  از اهمیت خیلی زیادی برخوردار می باشد. 
راهنمایی که همه هم و غم خود را بر روی رهجو می گذارد بدانید که خیلی عاشق می باشد. این عزیزان فقط برای دل خودشان خدمت می کنند. این قدر که راهنما قصه رهجو را می خورد خود رهجو دلش نمی سوزد و قصه نمی خورد. 
چهره راهنمایان ار پنج سال پیش تا کنون زمین تا آسمان فرق می کند شاید یک انسان برای عشق زمینی یک شب نخوابد ولی راهنمایان برای عشق رهایی انسانها شاید شب ها بیدار بماند و برای او حتی یک شب خواب راحت ندارد سفر ه ای را ننشستن که راحت باشد به عشق سلامتی رهجو درآمد و پول را فراموش می کنند و از آن می گذرند بخاطر انسانها و اینان انسانهای عاشق می باشند. 
بیرون کنگره این عزیزان را دیوانه می خوانند و کسی که این جایگاه را نشناسد نسبت دیوانگی به آنها می زند. راهنما برای رهجو 10 ماه خون دل می خورد و موی خود را در کنگره سفید می کند یعنی شبانه روز در فکر رهجو هستند تا بتوانند با انتقال حس رهجو را به رهایی برسانند. نکته مهم در اینجاست که پس از یک سال خون دل خوردن رهجو رها می شود  و رهجو می رود که می رود حتی حاضر نیست به راهنمای خودش یک زنگ بزند و احوال او را بپرسد و راهنما باز هم به فکررهجوی  خود است. 
حتی راهنما بیشتر به فکر رهجوی رها شده خود است که  به کنگره نمی آید و نگران رهجوی که با کنگره می آید خیلی نیست چون راه خود را پیدا کرده است و انسانها دینی گردن آنها است ولی خودشان خبر ندارند رهجویی که آمده و رفته و رها شده آیا واقعا دین خود را ادا کرده؟! بعضی از رهجویان پس از رفتن سراغ ر اهنمایشان راهم نمی گیرند و حتی یک زنگ هم نمی زنند و می گویند خجالت می کشیم و یک بهانه و جهل می باشد. رهجویی که رها می شود و راهنما می شود دین خود را ادعا کرده است. 
پشت سر راهنما حرف زدن کار بسیار زشت و ناپسند می باشد وقتی راهنما از کنار شما رد می شود باید به او احترام بگذارید و نافرمانی و احترام نگذاشتن به رب و مربی خودمان ما را به این چالش و بدبختی انداخته و اگر به پدر و مادر خود احترام گذاشته بودیم شاید معتاد نمی شدیم 
بی احترامی و بی ادبی و منیت نمی گذرد که زندگی خوبی داشته باشیم. 
در این هفته وظیفه داریم از این عزیزان به بهترین شکل ممکن قدر دانی کنیم و آنگونه که شایسته این عزیزان است از راهنمایان قدر دانی کنیم. هر کاری و هر قدر دانی که می توانی انجام بده در حد توان و قدرت خود و از دل خود بپرس که چقدر به راهنما پاکت بدهم 
پاکت حامل یک پیام است و تمیز، مرتب و دل نوشته را با نام خود فراموش نشود. 

درپایان جشن راهنما با شکوه تمام برگزار شد

نویسنده : مسافر حسن 
عکاس  : مسافر مصطفی   
ویرایش وتنظیم:مسافر قلم فرسا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، سه شنبه، دستور جلسات هفتگی، مناسبت ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حمید لژیون ۶ جمعه 17 اسفند 1397 20:47
تبریک خدمت تمام راهنمایان کنگره الخصوص راهنمای خوب و مهربانم آقا بهزاد
حسن کدخدایی جمعه 17 اسفند 1397 18:34
خدا قوت خدمت استاد جلسه آقا نادر عزیز ایجنت محترم از سخنان خوبتان لذت بردم
همچنین تبریک عرض می کنم خدمت همه راهنمایان هفته راهنما را
مسافر سعید موسوی لژیون نهم سهروردی پنجشنبه 16 اسفند 1397 22:25
عرض تبریک خدمت تمامی راهنمایان کنگره ۶۰ ویژه استاد بزرگوارم اقا ابراهیم عزیز انشااله بازتاب این زحمات را در زندگی روزمره به وضوح ببینند دستان مهربانشان را میبوسم ،مؤید پیروز باشید.
مسافرمرتضی موذنی لژیون 3 پنجشنبه 16 اسفند 1397 02:19
هفته راهنما رابه تمام راهنمایان عزیز تبریک میگویم راهنمای دوست داشتنی آقای امیر حسین ساسانی همیشه در قلب منی
همسفر سمیه پنجشنبه 16 اسفند 1397 01:12
صندلی های کنگره بیشتر از درختان جنگل میوه میدهند .
واین میوه ها ریشه در تلاش راهنمایان عزیزمان دارند .
تبریک وخداقوت میگم خدمت تمام راهنمایان قسمت مسافران .که برای مسافران ما زحمات زیادی میکشند وسپاسگزارم از تمام راهنمایانی که اندیشیدن را به ما آموختند نه اندیشه ها را .روزتان مبارک
احسان نوری پنجشنبه 16 اسفند 1397 00:22
هفته راهنماراخدمت همه راهنماهای کنگره ودرراس به آقای مهندس تبریک عرض میکنم ویک تبریک ویژه خدمت راهنماهای امین گلی دارم ویک خسته نباشی خاص خدمت راهنمای خوب خودم آقانادر دارم وانشاالله همگی موفق وپیروزباشید
مسافر عباس فاتح پور لژیون آقانادر چهارشنبه 15 اسفند 1397 23:27
سلام وخداقوت خدمت تمامی راهنماهای امین گلی هفته راهنما رابه تمام این عزیزان تبریک عرض میکنم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic