به نام نامی اولین عاشق که اوست ...

مشارکت مکتوب همسفران لژیون یکم

در باب دستور جلسه هفتگی " وادی هفتم و تاثیر آن روی من "


اولین گام برای کشف حقیقت، یافتن راه درست است .کنگره 60 را ه اصولی درمان قطعی اعتیاد را یافته است و کسانی که خواهان رهایی و درمان هستند با این راه  می‌توانند به درمان قطعی اعتیاد برسند و دفتر اعتیاد را برای همیشه در زندگی خود ببندند.. . 

در ادامه مطلب بخوانید ...

سلام دوستان نسرین هستم یک هم‌سفر:

رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است: اول یافتن راه و دوم آنچه برداشت می‌نمایید.

حقیقت یعنی اینکه از قبل وجود داشته و اکنون نیز وجود دارد و در آینده بسیار دور هم وجود خواهد داشت و هیچ‌گاه از بین نخواهد رفت؛ مانند ذات خداوند متعال که همیشگی و جاودان بوده و خواهد ماند.

نفس ما یک حقیقت است. چون از روز الست وجود داشته و اکنون هم وجود دارد و در آینده نیز وجود خواهد داشت و از بین رفتنی نیست؛ اما جسم ما بدین گونه نیست چون قبل از به دنیا آمدن این جسمی که در اختیار ماست موجود نبوده و در آینده هم از بین خواهد رفت. 

جالب است که بدانیم نفس فقط در قالب جسم به تکامل می‌رسد و خود به‌تنهایی هیچ تغییراتی درروند تکامل نخواهد داشت. پس نتیجه‌این‌که حقیقت به همراه واقعیت باهم عجین شده  و تشکیل یک ساختار جدید را خواهند داد. ما انسان‌ها به دلیل داشتن اختیار، مجاز هستیم که راهمان را خود بیابیم و هیچ نیرویی جلودار اختیار ما نیست.

 چون اگر جلودار داشتیم دیگر اختیار برایمان معنی و مفهوم خاصی نداشت. به‌صورت غریزی ما را به هر سویی که دلش می‌خواست ، می‌کشاند و پس از مدتی ما را خسته و ناامید رهایمان می‌ساخت. پس ما اختیارداریم که راه خود را بیابیم و از آن راه برای به تکامل رسیدن اقدام نماییم.

 

سلام دوستان فاطمه هستم یک هم‌سفر: 

رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است؛ یکی یافتن راه و دیگری آنچه برداشت می‌نماییم.

به نظر من، ما اکثر انسان‌های معمولی راه خود را یا گم‌کرده‌ایم و یا اینکه نمی‌دانیم از کدام راه باید برویم.

خداراشکر، این روزی من شد که با ورودم به کنگره و آموزش‌هایی که می‌گیرم بتوانم ذره‌ذره راهم را که همان پیدا کردن رمز است با تفکر، بررسی، مطالعه‌ و... پیدا کنم و انشا الله بتوانم وارد صراط مستقیم و مسیر ارزش‌ها شوم، در این راه قدم اول را بردارم و با طی کردن مسیر که همان راز است حقیقت را که جز راستی و درستی، صلح و آرامش، ذوب شدن در تمام خوبی‌ها و... نیست را بیابم و در این مسیر چه فنا شوم و یا باقی بمانم بازهم جاودانه خواهم بود انشا الله.

سلام دوستان نسیم هستم یک هم‌سفر:

یافتن راه یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که برای هر انسانی موجود است و باید در مورد آن راهی که می‌خواهیم پیش بگیریم تفکر کنیم. خیلی‌ها به‌واسطه‌ی همین پیدا نکردن راه زندگی‌شان ازهم‌پاشیده شد و خیلی‌ها هم جان خود را در این راه از دست دادند؛ اما حقیقت که در مورد آن صحبت می‌کنیم چیزی است که درگذشته بوده و الآن هم هست و در آینده نیز خواهد بود بنابراین من نمی‌توانم حقیقت داشته باشم چون درگذشته نبوده و در آینده نیز معلوم نیست که باشم یا نه. ما خیلی از چیزها را با حقیقت اشتباه می‌گیریم.

اما یافتن راه تنها مهم نیست. بلکه آنچه از راه برداشت می‌کنیم و چگونه حرکت می‌کنیم از اهمیت خاصی برخوردار است. خیلی‌ها راه کنگره را پیدا می‌کنند اما چون درست حرکت نمی‌کنند موفق نمی‌شوند. باید به حقیقت موضوع پی ببریم که تمام وظایف به عهده‌ی خودمان است. مثلاً کسی که هدفش رهایی است تمام سختی‌های راه را تحمل می‌کند و ادامه می‌دهد و در آخر به رهایی می‌رسد.

سلام دوستان مریم هستم یک هم‌سفر:

وادی هفتم به ما می‌گوید: رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است، یکی یافتن راه و دوم آنچه برداشت می‌نماییم . 
 
حقیقت، یکی از مقولات و مفاهیمی است که همیشه برای انسان سؤال‌برانگیز بوده و هست. حقیقت در جزئیات است یا در کلیات و همین‌طور حقیقت درمان اعتیاد به چه صورت است !

یکی از موضوعاتی که معمولاً در کنار حقیقت خود را نشان می‌دهد، واقعیت است، در بیان تفاوت واقعیت یا حقیقت شاید بتوان گفت که واقعیت چیزی است که در حال حاضر وجود دارد  اما نه در، گذشته وجود داشته و نه در آینده وجود خواهد داشت ؛ اما حقیقت چیزی و یا امری است که همیشه بوده، هست و خواهد بود. 

اولین موضوعی که در ذهنمان  به‌عنوان مصداق این قانون نقش می‌بندد  ذات پروردگار است. خداوند همیشه بوده، هست و خواهد بود .

چه‌بسا انسان‌هایی که به‌شدت خواستار رهایی از دام اعتیاد بودند اما نتوانسته‌اند راه اصولی و صحیح درمان این بیماری را بیابند، بارها و بارها اقدام به ترک اعتیاد نمودند اما نه‌تنها هیچ نتیجه‌ای نگرفتند بلکه به‌مراتب بیش‌ازپیش در اعتیاد فرورفتند؛ هر بار که خواستند ترک کنند، سراغ قرص‌های روان‌گردان رفته و سر از دنیای خطرناک اعتیاد به قرص درآوردند.

ترک‌های پی‌درپی و نیافتن راه اصولی درمان اعتیاد، آن‌ها را به ناکجاآباد برد و درنهایت از شدت ناامیدی و یأس و تخریب دست به انتحار و خودکشی زدند، به‌راستی چرا؟ 

آیا فردی که اراده و جرئت خودکشی را داشته، می‌توانیم بگوییم بی‌اراده بوده و خواست درمان نداشته است  ؟خیر، این افراد خواست و اراده را در حد اعلای خود داشته‌اند،  اما راه را نیافتند .

 پس اولین گام برای کشف حقیقت، یافتن راه درست است .کنگره 60 را ه اصولی درمان قطعی اعتیاد را یافته است و کسانی که خواهان رهایی و درمان هستند با این راه  می‌توانند به درمان قطعی اعتیاد برسند و دفتر اعتیاد را برای همیشه در زندگی خود ببندند . 

کنگره 60 پیشرفته‌ترین متد درمان اعتیاد یعنی متد DST را به جهانیان عرضه کرده است . تاکنون و قبل از کشف این روش، در تمام دنیا سابقه نداشته است که فردی پس از سال‌ها مصرف مواد مخدر بتواند اعتیاد خود را درمان کند و پس از قطع مصرف  هیچ‌گونه عارضه‌ای و خماری نداشته باشد و هیچ‌گونه میل و ولعی نداشته باشد. 

سابقه نداشته است که مصرف‌کننده مواد مخدر بتواند اعتیاد خود را درمان کند و پس از درمان، از تعادل برخوردار باشد که بتواند در سنگین‌ترین رشته‌های ورزشی و یا در رشته‌های ورزشی که به‌دقت بالا نیاز دارند، حضور مؤثر و موفق داشته باشد .

این روش برای انسان‌هایی که خواستار درمان و رهایی هستند، جواب می‌دهد  ، برای افرادی که می‌توانند نیروهای درونی خویش را به‌کارگیرند، کسانی که خواهان صراط مستقیم هستند؛ اما  برای کسانی که باری‌به‌هرجهت هستند جواب نمی‌دهد. 

کسانی که نمی‌خواهند به خود زحمت  فکر کردن و عمل کردن بدهند جواب نمی‌دهد، برای کسانی که هم لذت نشئگی را می‌خواهند و هم لذت درمان را، جواب نمی‌دهد.

سلام دوستان فاطمه ماهرانی هستم یک هم‌سفر:

یافتن راه موضوع خیلی مهمی است که در تمام مراحل زندگی برای هر هدفی باید راه مناسب آن را پیدا کنیم که این پنجاه‌درصد است و آنچه برداشت می‌شود و به آن عمل می‌شود  پنجاه‌درصد دیگرش است. اگر در کنگره فقط تماشاچی باشیم و خدمت نکنیم فقط راه را پیداکرده‌ایم و این کافی  نیست. 

باید ببینم چه قدر توی ضد ارزش‌ها هستم مثل میزان و مقدار مصرف مسافرها و اینکه کجای راه هستیم. الآن بهترین راه که کنگره است را پیدا کردم. انسان همیشه حق انتخاب دارد و با تفکر می‌تواند بهترین راه را انتخاب کند. 

بهترین راه درمان تدریجی است. وقتی عمل شایسته‌ی کسی را می‌بینیم می‌فهمیم که او دانا است ولی با گفتار او نمی‌شود فهمید که او دانا و خردمند است.

سلام دوستان زهرا هستم یک هم‌سفر:

وادی هفتم به من می‌آموزد و کمکم می‌کند تا سعی کنم جزء گروه انسان‌های خردمند باشم. انسان کم‌خرد اول حرف می‌زند و بعد کاری را انجام می‌دهد یعنی بدون تفکر و بررسی، وارد عمل می‌شود و به همین دلیل، سر از بیراهه درمی‌آورد.

ولی انسان خردمند اول تفکر می‌کند و جوانب کار را بررسی می‌کند و به دنبال صراط مستقیم می‌رود تا به مقصد راستین برسد. انسان خردمند می‌داند که یافتن صراط مستقیم، مهم‌ترین چیز است و پیامبران، متفکرین و اندیشمندان سعی می‌کردند که این راه را به ما انسان‌ها نشان دهند.

و این را بدانیم صراط مستقیم راهی است که ما را به هدف و مقصود راستین می‌رساند.


با احترام ؛ اعضای لژیون یکم، لژیون کمک راهنما هم سفر آمنه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات