دستورجلسه هفتگی از تعطیلات چگونه استفاده کنیم
جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 22:40 | نوشته ‌شده به دست مهدی قلم فرسا | ( نظرات )

درباب دستور جلسه هفتگی

ازتعطیلات چگونه استفاده کنیم

ایرانی ها در نوروز به کجا سفر می کنند؟

سایت کنگره 60 و صدها سایت و وبلاگ زیر مجموعه آن دیگر ابزاری است که در تمام ایام نوروز به صورت 24 ساعته در اختیار مسافران و همسفران قرار دارد. کتاب 60 درجه، کتاب 14 وادی عشق، جزوات جهان‌بینی و دیگر جزوات کنگره نیز از بهترین ابزارهایی است که در اختیار همه ما خصوصاً مسافران قرار دارد.

اگر بخواهیم سطحی به این موضوع نگاه کنیم تعطیلات نوروز تهدیدی است که مسافران خصوصاً سفر اولی‌ها را تهدید می‌کند، ولی اگر به عمق موضوع نگاه کنیم این تعطیلات فرصتی است تا مرز بین آن‌هایی که می‌خواهند و آن‌هایی که نمی‌خواهند درمان شوند مشخص گردد. حداقل خودشان متوجه درصد خواسته خود بشوند.

این شرایط بستر مناسبی است که بتوانیم خود را محک بزنیم که کجای کار هستیم. آیا توانایی به اجرا درآوردن آموخته‌هایمان راداریم یا نه آیا می‌توانیم دراین تعطیلات یک‌تنه و به‌واسطه آنچه یاد گرفته‌ایم در مقابل نیروهای بازدارنده بایستیم و تن به خواسته‌های آن‌ها ندهیم یا نه.

البته طبیعی است که هر تصمیمی نقاط ضعفی هم داشته باشدهمان طور که می‌دانیم هدف اصلی کنگره 60 ساختن انسان و پرورش استاد است برای رسیدن به این هدف کنگره 60 در طول سال 150 جلسه آموزشی دارد یعنی هر هفته سه جلسه و در طول سال بدون احتساب تعطیلات عید می‌شود 50 هفته و در این جلسات فرد مسافر در کنار تیپر کردن مواد با گرفتن آموزش‌ها تبدیل به فردی مستحکم و قوی چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ فکری و جهان‌بینی می‌شود که این رشد به صورت تدریجی و با هر جلسه‌ای که فرد میاید رخ می‌دهد ولی زمانی که به عید و تعطیلات آن می‌رسیم، روند حضور در جلسات متوقف و فرد به ظاهر به حال خود رها می‌شود. با شروع تعطیلات نوروز یک مسافر وارد جنگی تمام‌عیار می‌شود و باید از گذرگاه‌های سختی عبور کند ولی همان طور که در وادی دوم آمده اگر توانست از این گذرگاه عبور نماید آن وقت تبدیل به انسانی کارآزموده و رها خواهد شد. پس تعطیلات نوروز جنگی است که پیروزی در آن باعث صعود و شکست در آن باعث سقوط فرد مسافر می‌شود.

حال ببینیم ابزار و سلاح‌های شیطان و نیروهای منفی از یک سو و ابزار و سلاح‌های مسافر از سویی دیگر در این جنگ چیست؟

نخستین سلاح نیروهای شیطانی هجوم افکار منفی از جمله ترس از خماری و ناامیدی و لذت‌های زودگذر و...است.

سلاح بعدی نیروهای منفی دیدن اقوام و آشنایانی است که قبلاً فرد با آن‌ها مواد مصرف می‌کرده البته در کنگره افرد با اینگونه موارد مشکلی ندارند ووسوسه یا تحریک نمیشوند   ولی  بهرصورت این را هم باید دانست که یک سفر اولی خصوصاً شخصی که تازه سفرش را شروع کرده بسان جوانه‌ای است که تازه سر از خاک بیرون آورده و با کم‌ترین ضربه می‌شکند  پس باید حواس مسافران به این موضوع هم باشد.

موضوع بعدی خواب شب است که فرد باید کاملاً مواظبش باشد فرد مسافر باید بداند که فقط او در حال تغییر است و دیگران نمی‌توانند به‌دلخواه او رفتار کنند بنابراین باید با برنامه‌ریزی درست بیشتر میهمانی‌ها را به جای شب‌ها ظهرها برگزار کند و از شب نشینی های طولانی پرهیز کند. 

موضوع دیگر مسافرت رفتن است که این موضوع همکاری همسفران را می‌طلبد یک سفر اولی ترجیحاً نباید مسافرت برود ولی در صورت لزوم باید برای این کار وقت مناسب بگذارد و از کارهایی که او را خسته می‌کند از جمله رانندگی در شب بپرهیزد چون این موضوع باعث سوختن جیره مصرفی و ایجاد حالت خماری در فرد می‌شود.

اما در طرف دیگر فرد مسافر نیز دست خالی نیست و با سلاح‌های قدرتمندی به این جنگ وارد می‌شود. اولین و مهم‌ترین سلاح مسافر آموزش‌ها و چیزهای دیگری است که در طول یک سال کسب کرده به عبارتی دیگر هرچه فرد در این مدت کاشته در تعطیلات نوروز درو می‌کند. ابزار و سلاح بعدی که در اختیار مسافران قرار دارد سی دی‌هایی است که به دستور جناب مهندس تمام اعضای کنگره 60 حتی راهنمایان نیز بایدبنویسندمضاف بر این‌ها سی دی‌های گذشته است هرچند فرد بارها آن‌ها را گوش داده باشد.

همچنین سایت کنگره 60 و صدها سایت و وبلاگ زیر مجموعه آن دیگر ابزاری است که در تمام ایام نوروز به صورت 24 ساعته در اختیار مسافران و همسفران قرار دارد. کتاب 60 درجه، کتاب 14 وادی عشق، جزوات جهان‌بینی و دیگر جزوات کنگره نیز از بهترین ابزارهایی است که در اختیار همه ما خصوصاً مسافران قرار دارد. امید است همه ما خصوصاً عزیزان سفر اولی با شناخت تهدیدها و فرصت‌های نوروز و استفاده حداکثری از ابزارهایی که در اختیارمان قرار دارد بتوانیم از این فرصت برای ساخته‌شدن خود استفاده کنیم و پس از تعطیلات با سربلندی در کنگره حاضر شویم

واما چند نکته مهم به نقل از مهندس :

اول اینکه، باید تعطیلات وجود داشته باشد و الحمدلله در کشور ما تعطیلات زیادی وجود دارد. بنابراین از این جهت مشکلی نداریم، ولی می خواستیم تعطیلاتی مختص کنگره داشته باشیم، یعنی تمام اعضای کنگره با خیال راحت به تعطیلات بروند. ما هم در تابستان تعطیلات داریم و هم در اوایل بهار. اگر ما تعطیلات را در تابستان و بهار نمی گذاشتیم، موفق نمی شدیم.

مسئله دوم، برنامه ریزی تعطیلات است. برای رفتن به تعطیلات آنچنانی، بایستی از شش ماه قبل برنامه ریزی داشته باشیم. تعطیلات اینطور نیست که صبح بیدار شویم و بگوییم برویم شمال و یک مرتبه با خانه ی اجاره ای سرسام آور مواجه می شویم. شهرهایی که میزبان هستند نبایستی هزینه ها را زیاد بالا ببرند. میتوانید در داخل همین تهران، به جاهای مختلف بروید و خوش بگذرانید. پس حتماً بایستی برنامه ریزی داشته باشید برای مسافرت، هتل از قبل رزرو کنید. حتماً برای مسافرت تحقیق کنید، ممکن است سفرهای خارجه ای پیدا کنید که با هزینه های خیلی کمتری با شما خدمات می دهند. آژانس ها را حتماً بررسی کنید که چه هتلی سکونت خواهید داشت، آیا صبحانه می دهد؟ آیا ناهار می دهد؟ چه نوع هواپیمایی هست؟

مسئله بعد، اقتصاد و پول است. برای تامین هزینه های سفر، باید از شش ماه قبل برنامه ریزی کنید و مثلاً ماهی یک مقدار پول کنار بگذارید و برای تعطیلات خودتان را آماده کنید. کسانی که به طور حرفه ای به تعطیلات و مسافرت می روند، از چند ماه قبل پولشان را کنار می گذارند و به یک مسافرت خوب می روند.
شما بعد از تعطیلات عید می توانید برای تعطیلات بعدی خودتان برنامه ریزی داشته باشید.

مراقب سفرهایمان باشیم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی، مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرعلیرضا یکشنبه 26 اسفند 1397 11:59
مهدی جان مرسی که هستی دوست دارم
مسافرعلیرضا یکشنبه 26 اسفند 1397 11:59
مهدی جان مرسی که هستی دوست دارم
هم سفر اشرف یکشنبه 26 اسفند 1397 06:36
خدا قوت خدمت آقا مهدی بابت تمام خدمت های که انجام
می دهند
حسن کدخدایی شنبه 25 اسفند 1397 17:25
خدا قوت به اقا مهدی عزیز و خوب
فاطمه همسفر محمد شنبه 25 اسفند 1397 15:51
خداقوت خدمت شما آقامهدی و تشکر بابت تمام زحماتتان
امراله از لژیون پنجم شنبه 25 اسفند 1397 06:44
سلام وخسته نباشین خدمت آقا مهدی بابت زحمات و خدمات بی وقفه.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات