به نام خالـق هستـی بخـش

جلسه سیزدهم از دور سوم كارگاه های آموزشی عمومی كنگره 60 منطقه

 خمینی شهر، شعبه امین گلی، روز پنج شنبه مورخ 15 بهمن ماه 94

با نگهبانی مسافر نادر، استادی مسافر جلال امینی و دبیری مسافر مهرداد

با دستور جلسه وظایف رهجو و اولین سال رهایی مسافر شکرالله کمالی 

راس ساعت 17 شروع به كار نمود.

zdswo9pqit870otypw8n.jpg

انسان طبعا مسئولیت هایی در طول حیاتش دارد که باید انجام بدهد تا چرخه هستی برقرار باشد. در کنگره یکسری واژه ها است که معنا و مفهوم زیادی دارد مانند مسافر، سفر، رهجو، راهنما و.. که مسئولیت ها و وظایف مشخص شده دارد و بر اساس چندین سال تجربه و تحقیقات مشخص شده است.

g438o7avfgz0h4oqrrfu.jpg

استاد درابتدا فرمودند:

خوشحالم که امروزدر این جلسه هستم تا از شما عزیزان آموزش بگیرم،تشکر می کنم از مسئولین و مرزبانان و ایجنت شعبه که برای جشن امروز زحمت کشیدند.

دستور جلسه همانطور که دبیر محترم فرمودند وظایف رهجو است که به مدت یک هفته  مورد نقد و بررسی قرار می گیرد .در ابتدا به صورت کلی هستی بر مبنای وظایف و مسئولیت به وجود آمده از راس هرم ، قدرت مطلق،نیروی مافوق یک مسئولیتی دارد تا کوچک ترین مخلوق خداوند همه وظایفی دارند در کتاب آسمانی هم آمده است من به وظایفم عمل کردم  وشب و روز را به وجود آوردم شب را برای آرامش و روز را برای فراهم کردن رزق و روزی و.....

انسان طبعا مسئولیت هایی در طول حیاتش دارد که باید انجام بدهد تا چرخه هستی برقرار باشد.در کنگره یکسری واژه ها است که معنا و مفهوم زیادی دارد مانند مسافر، سفر، رهجو، راهنما و.. که مسئولیت ها و وظایف مشخص شده دارد و بر اساس چندین سال تجربه و تحقیقات مشخص شده است.

آقای مهندس در سی دی وظایف رهجو عنوان کرده اند رهجو یعنی جوینده راه، شخصی که وارد کنگره می شود بعد از سه جلسه مشاوره راهنما انتخاب می کند و می شود رهجو، راهنما راه را نشان می دهد در طول سفر........ و به رهجو که سفر خود را شروع کرده مسافر اطلاق می گردد و باید از یکسری  قوانین و حرمت ها را رعایت کند تا سفرش را به خوبی به پایان برسد مانند طریقه درست مصرف کردن دارو که سر ساعت معین ،میزان مشخص و در سه وعده، گوش کردن سی دی ها ، نظم و انظباط را رعایت کردن همیشه به موقع سر کلاس حضور پیدا کردن و.... که شرح کامل آن در سی دی وظایف رهجو آمده است که هر سفر اولی باید این سی دی را گوش بدهد و کاربردی کند.

 b465dw797orvjlypnp84.jpg

اما دستور جلسه دوم:

اولین سالگرد رهایی شکرالله عزیزو تولد ایشان کاملا با این دستور جلسه مطابقت دارد و رهجو نمونه ای بودند ایشان در اول سفر ، اوایل  کار برایشان کمی سخت بود و جزء اولین رهجو های من بود و مدتی طول کشید تا سیستم ایکس بدنش  با داروی شربت اوتی سازگاری کند. از جمله خصوصیات شکرالله این است که مسائل را در درون خودش می ریزد. ولی محبت خاصی در وجودش بود و این محبت را به افراد لژیون منتقل می کرد و هر مسئولیتی به عهده می گرفت دقیقا عمل می کرد،بعد از چند وقت که بدنش به شربت اوتی سازگاری پیدا کرد ، موقع کم کردن دارو دفترچه اش را زودتر به من می داد که سریع تر رها شود ولی براساس تجربه همیشه به موقع دارویش را کم می کرد.

چهار ماه بود که سفر می کرد ولی مشارکت نمی کرد در صورتی که اطلاعاتش خوب بود و عین همین اتفاق برای من اتفاق افتاده بود و من سعی کردم که لذت خدمت را به او بچشانم در موقعی که به تهران برای مسابقات می رفتیم ایشان را با خود بردم در پارک طالقانی و حضوری آقای مهندس را در پارک دیدن و طعم خدمت را چشیدند ایشان سفر خیلی خوب و بدون حاشیه ای را طی کردند.

px9hs75f9htdo37div.jpg

استاد درپایان فرمودند:

 آقا شکرالله اولین خدمتش در وبلاگ لژیون بود و خیلی صادقانه خدمت می کردند و بعد هم در وبلاگ شعبه شیخ بهایی خدمت کردند و در حال حاضر در شعبه امین گلی فعالیت می کنند.

این روز زیبا را در ابتدا به خودش و بعد به خانواده اش تبریک عرض می کنم و امیدوارم  با توانایی هایی که در ایشان می بینم ایشان را در جایگاه بالاتر ببینم.

=================================================

بعد از سخنان زیبای استاد، تولد یک سال رهایی مسافر شکرالله را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.

t7b1un7xj0h79xz6n5ej.jpg

اعلام سفر مسافر شکر الله:

vokbtghkxdx3cm12ozge.jpg

سلام دوستان؛ شکرالله هستم یک مسافر

مدت تخریب: 20سال

آنتی ایکس مصرفی: تریاک ومتادون

DSTروش درمان: 

مدت سفر: یازده ماه

مدت رهایی: 14 ماه و 3روز

رشته ورزشی مورد علاقه: والیبال 

راهنما : آقای جلال امینی

s047qtvfdlj0rokl9gx.jpg

ghvw201nd8zvodgnexcv.jpg

آرزوی مسافر شکرالله:

l4wes9lcv5922345e83t.jpg

شعبه ای بزرگ تر داشته باشیم تا بتوانیم تمام تازه واردین را پذیرش کنیم.


oedzfrucvifyy2xoxus5.jpg

سخنان مسافر شکرالله:

ytlsr4jcygaq29850cp4.jpg

در ابتدا خیر مقدم عرض می کنم خدمت عزیزانی که از شعبه شیخ بهایی تشریف آورده اند از ایجنت ،مرزبانان و راهنمایان محترم تشکر می کنم به راهنمای عزیزم جایگاه ایجنتی را تبریک عرض می کنم.

اولین سالی که با مواد آشنا شدم سال 65 بود ،برای اولین باری که مصرف کردم حالم خیلی بد شد، من چندین سال فقط نامزد مواد بودم بعد به خدمت سربازی رفتم و در آن مقطع هم سیگاری شدم از سال هفتاد و دو تا هفتاد و هشت یک روز مصرف می کردم یک روز مصرف نمی کردم و خودم را معتاد نمی دانستم و کسی هم متوجه نشد اگر بخواهم یک کتاب از دوران مصرفم بنویسم یک کتاب پر از دروغ می شود ،همسرم چون می دانست من مصرف کننده هستم ولی اجازه نمی داد در خانه مصرف کنم چون فکر می کرد هفته ای یکبار یا ماهی یکبار مصرف می کنم به همین دلیل برای خارج شدن از خانه و مصرف کردن هزاران دروغ می گفتم.

در سال هفتاد و هشت تصمیم گرفتم با سقوط آزاد ترک کنم ولی ترک که نکردم هیچی تازه الکل هم به مصرف  کردنم اضافه شد. یادم هست برای اولین بار که مصرف کردم خوابم برد ولی بعد از بیدار شدن خماری شدیدی داشتم و چهار روز بیشتر طول نکشید و دوباره مصرف کردم.

از سال هفتاد و هشت تا سال هشتاد و هفت هر روز مصرف می کردم در هر زمان و مکان و موقعیتی که بودم مصرف می کردم حتی در سال هشتاد و چهار یکی از دوستانم کتاب شصت درجه را به من داد که مطالعه کنم ولی آنقدر در جهل و ناآگاهی بودم که متوجه این کتاب ارزشمند نشدم.

من برای ترک متادون درمانی را  هم تجربه کردم ولی در طول این یکسال مشکلات خودم و مشکلات خانوادگی زیادی پیدا کردم و هر روز خمار تر از روز قبل بودم ،یک نوع قرص هم به من پیشنهاد شد ولی بعد متوجه شدم عواقب بدی دارد حتی تا سم زدایی هم پیش رفتم ولی خداراشکر انجام ندادم.

به وسیله یکی از همکارانم  با کنگره آشنا شدم به شعبه سلمان فارسی رفتم ،اولین مشاوره من را آقا ولیخانی انجام داد و آنقدر زیبا و دلنشین روش کنگره را برای من شرح داد که من شیفته کنگره شدم یادم هست چون پذیرش نداشتند من هفده جلسه در تازه واردین نشستم تا کنگره شیخ بهایی افتتاح شد و سفر خود را در لژیون آقای جلال امینی شروع کردم من وادی ها را خیلی دوست دارم و بعد از کنگره تازه متوجه شدم که تمام کارهای من بدون تفکر بوده .

راهنمای عزیزم برای من خیلی زحمت کشیده است و آموزش های  زیادی گرفتم ،مشارکت کردن را دوست داشتم ولی بخاطر ترسی که در وجودم بود نمی توانستم ولی با راهنمایی  راهنمای عزیزم شروع به مشارکت کردن کردم و خدمت کردن را در وبلاگ لژیون و وبلاگ شعبه شیخ بهایی آغاز کردم.

همسفرم با اینکه به کنگره نمی آمد  ولی خیلی در طول سفر همدل و همراه من بود چون من باید مسیری چهل و دو کیلومتر را سه روز در هفته می آمدم و همسفرم طوری برنامه ریزی  و هماهنگی می کرد که هیچ چیز باعث نشود من به کنگره نیایم و تشویق ها و دلگرمی های ایشان بود که من به درمان رسیدم و در حال حاضر هم همسفرم می گوید اگر می خواهی کمکی به جایی بکنی فقط به کنگره کمک کن و امیدوارم که ایشان هم به کنگره بیاید و من هم تمام تلاشم را می کنم که در جایگاه کمک راهنمایی برسم.

باز هم از تمام عزیزانی که در جشن تولد من شرکت کردند تشکر می کنم.

پیـــــــام تولـــد:

rp3acfx3wa858rkj13f0.jpg

ezn2a1wm0zmp0nmnjk.jpg

xc9197s4xep57adksjn.jpg

vkx4pvfbva69rkpa74ex.jpg

hzu1m6jeyuwslj072hc.jpg

3ceyffo1dscq9m84uj5b.jpg

mugjumlw8r1zcxftpl2.jpg

obr5ydlgbzju3a3tu4zr.jpg

zhett50j6pibv1uxy4kg.jpg

rb46uqilxu1m8aidk9i7.jpg

rn1rue6msno67dnye9em.jpg

zux5vhtghwnuz6v52ax.jpg

nmnd7b775h6yjjhxrrn9.jpg

azxhdd4vjrcl8t2ppgs.jpg

onja71woinpcg8s6sdwo.jpg

wbz8g81hk7p946zdc.jpg

9pm8krbb05mxs28yo3g.jpg

==================================================

ضمناً در این روز زیبا، 2 نفر از مسافرانی که به تازگی گل رهایی را از دستان آقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند، ورود خود را به سفر دوم اعلام کردند.

 آقای: عبدالله _ نام راهنما: آقای ابراهیم موحدی _ نام راهنمای همسفر: خانم نرگس
 آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 14ماه _ داروی درمان : OT

fasevuf772u0khsx3bk5.jpg

cfbghz2pvy3h429ke2oc.jpg

آقای: حسن _ نام راهنما : آقای نادر اسدی نام راهنمای همسفر :خانم نرگس 
  آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 13ماه و 12روز _ داروی درمان : OT 

apo5phheew1sc9iyilbb.jpg

syycig3xk8gpkpgy3.jpg

از طرف مسئولین و اعضای كنگره 60 اصفهان شعبه امین گلی، ورود مسافران عزیز؛ آقا عبدالله و

حسن آقا به سفر دوم را، به خودشان و  راهنمایان گرامیشان؛ آقای ابراهیم موحدی وآقای نادر اسدی 

وراهنمای همسفرسرکارنرگس و خانواده های محترمشانتبریك و تهنیت عرض مینماییم و

 از درگاه خداوند متعال ، پیروزی روزافزون برایشان مسئلت می نماییم. 

نویسنده : مسافر سید مصطفی
عکس وارسال تصاویر: مسافر ابراهیم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه، جشن تولد،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر محبوبه دوشنبه 19 بهمن 1394 00:10
باسلام وخدا قوت خدمت استاد با صحبت های مفید شون وتبریک به آقای شکر الله وخانواده شون و تشکراز آقا مصطفی به خاطر انتقال مطالب.منم امیدوارم این قدر شعب زیاد بشه که دیگه مصرف کننده ای سرگردون نباشه.
مسافر محمود و همسفر مهتاب یکشنبه 18 بهمن 1394 21:43
با عرض خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر محترم و عرض تبریک خدمت آقای امینی و رهجوی بسیار فعالشان آقا شکرالله.
با اینکه لیاقت حضور در این جشن باشکوه را نداشتیم ولی از خواندن مطالب بسیار لذت بردیم و امیدواریم که در مراحل بسیار بالاتر شاهد موفقیتهای آقا شکرالله باشیم
خدا قوت خدمت آقا مصطفی عضو فعال وبلاگها
مجیدشیروی شنبه 17 بهمن 1394 10:52
آرزوی شادکامی وسعادت برای شما آقاشکرالله عزیز وراهنمای گرامی تان آقا جلال
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات