به نام اولین عاشق که اوست ...

مشارکت مکتوب همسفران لژیون یکم

در باب دستور جلسه هفتگی " وادی هشتم و تاثیر آن روی من "

گاهی وقت‌ها ممکن است چندین راه جلوی ما باشد که ما را از مسیر اصلی دور کند که بستگی به خودمان دارد که کدام راه انتخاب کنیم و از مسیر و صراط مستقیم دور نشویم. ما اول باید خودمان را ببخشیم و ترمیم و بازسازی جسم و روان خودمان را انجام بدهیم ...

در ادامه مطلب بخوانید ... 


سلام دوستان نسرین هستم یک هم‌سفر:

با حرکت راه نمایان می‌شود...

همه‌ی مسائل و مشکلات ما با حرکت کردن به وجود می‌آید و انجام می‌گیرد. همه‌چیز درحرکت شکل می‌گیرد و ساختارها پدیدار می‌آید و موجودات و حیوانات و حتی انسان خلق می‌شوند.

روز الست آدم و حوا از دستورات خداوند سرپیچی کردند و رانده شدند و آن‌ها عذرخواهی کردند. خداوند گفت قبول می‌کنم ولی باید بازپرداخت آن را جبران کنید. معذرت‌خواهی رابطه را حسنه می‌کند ولی به‌تنهایی کافی نیست و باید بازپرداخت آن را جبران کنید.

کارهای ما هم به همین صورت است باید بازپرداخت خطاها و اشتباهاتمان را بکنیم و بازپرداخت اول از خودمان شروع می‌شود که با افکار منفی ضربه‌ی اصلی را به خودمان وارد کرده‌ایم و بعد هم از خانواده و بعد هم از جامعه. که باکارهای ضد ارزشی خودمان به هر یک از این موارد خسارت وارد کرده‌ایم و با انجام کارهای ارزشی می‌توانیم جبران کارهای ضد ارزشی‌مان را بکنیم.

در ادامه‌ی وادی در مورد پیمان بستن است که این مرحله برای سفر دومی‌هاست و داوطلبانه و به‌صورت شخصی است که قصد دارند حساب خود را بازنگری کنند و انجام آن از طرف راهنما صورت می‌گیرد.

سلام دوستان فرزانه هستم هم‌سفر

این وادی می‌گوید که با حرکت کردن راه نمایان می‌شود پس نباید بترسیم. در مسیر، ما با هزاران مسئله مواجه می‌شویم و باید حرکت کنیم تا مسیر برای ما نمایان شود. مثل مسافرهایمان که می‌ترسیدند از مواد جدا شوند، ولی وقتی حرکت کردند راه برایشان نمایان شد. البته ما باید خواسته و هدفمان مشخص باشد و برای آن هدف تلاش کنیم حتی اگر دیر به نتیجه برسیم.

 گاهی وقت‌ها ممکن است چندین راه جلوی ما باشد که ما را از مسیر اصلی دور کند که بستگی به خودمان دارد که کدام راه انتخاب کنیم و از مسیر و صراط مستقیم دور نشویم. ما اول باید خودمان را ببخشیم و ترمیم و بازسازی جسم و روان خودمان را انجام بدهیم و اگر در خانواده تخریبی به وجود آوردیم قبول کنیم و باید جبران کنیم و به جامعه خود آسیب نزنیم. 

درخت‌ها را قطع نکنیم و حتی یک شاخه گل از درختش جدا نکنیم. چراکه این گل هم برای خود ما و هم برای جامعه مفید است و شاید زنبوری روی این گل می‌نشیند و از شهد این گل می‌مکد و به کندو می‌برد و برای ما انسان‌ها عسل درست می‌کند.

 پس با کندن یک شاخه گل هم به جامعه و هم به خودمان خسارت می‌زنیم. پس با حرکت راه نمایان می‌شود. چراکه قبلش خودمان را بخشیده‌ایم و خسارت‌هایی که به خود، خانواده و جامعه زده‌ایم جبران کنیم.

سلام دوستان مهری هستم هم‌سفر.

وادی هشتم به ما می‌گوید با حرکت راه نمایان می‌شود. حال وقت آن رسیده که خود را مورد آزمون قرار دهیم. حرکت را آغاز کنیم چون در سکون قرار گرفتن و فقط فکر کردن هیچ اتفاقی نمی‌افتد. فکر ما باید به عمل تبدیل شود. کاری انجام شود، تا ارزش پیدا کند. 

اکنون بایستی درراه قرار گرفت و از آموخته‌های خود استفاده کرد تا مسیر را با موفقیت به انجام رسانید. سختی‌ها و ناهمواری‌های راه را با اندوخته‌ها و دانایی‌های که در هفت وادی پیشین آموخته‌ایم طی کنیم. می‌دانیم در این راستا مشکلات و سختی‌هایی بر سر راه است. گاهی بر سر دوراهی‌هایی قرار می‌گیریم که بایستی با دانایی تمام تصمیم بگیریم و در همه حال مراقب باشیم، از صراط مستقیم خارج نشویم. 

پس بر ما واجب است به‌طرف ارزش‌ها گرایش پیدا کنیم و حداکثر سعی خود را برای جبران خساراتی که به خود، خانواده و جامعه‌ی خود وارد نموده‌ایم جبران و از کارهای ضد ارزشی برای همیشه پرهیز نمائیم.

سلام دوستان زهرا کرمی هستم هم‌سفر.

وادی هشتم به ما می‌گوید در سکون هیچ‌چیز به وجود نمی‌آید و همه‌چیز درحرکت شکل می‌گیرد و این جمله که با حرکت راه نمایان می‌شود یک قانون است و این همان قانون در صراط مستقیم است. اینکه اگر مشکلی برایمان پیش آمد در خانه بنشینیم و فقط فکر کنیم هرگز بافکر کردن مشکلی از ما حل نمی‌شود. 

پس از فکر کردن باید وارد عمل شویم و حرکت کنیم تا دیگران هم به ما کمک کنند. انسان هم موجودی است که با اختیار کامل خلق‌شده یعنی حق انتخاب را دارد هم می‌تواند مسیر تقوا و ارزش را انتخاب کند هم راه فسق و فجور. پس بهتر است برای جبران کردن خسارت‌هایی که به خود و خانواده و جامعه وارد کرده‌ایم راه ارزش‌ها را انتخاب کنیم.

تأثیری که این وادی بر زندگی من گذاشت این است که، قبلاً بدون تفکر و خیلی سریع کاری را انجام می‌دادم و بعد پشیمان می‌شدم الآن با تفکر و مشورت حرکت می‌کنم. -تا آنجا که امکان دارد از ضد ارزش‌ها دوری می‌کنم و یا حداقل از کار ضد ارزشی لذت نمی‌برم مثل غیبت، کنایه، تجسس و

سعی می‌کنم کمتر به خود و یا خانواده خسارت بزنم. خودم را قبلاً با خودخوری اذیت می‌کردم حال خانواده را با گیر دادن می‌گرفتم و  زیاد در قید جامعه هم نبودم ولی الآن نهایت سعی خود را در تمیز بودن محیط می‌کنم و به دیگران هم  گوشزد می‌کنم.

 سلام دوستان فاطمه ماهرانی هستم یک هم‌سفر

اول باید خواسته و هدف را تعیین و تکلیفم را مشخص کنم روی آن تمرکز کنم. قطعاً خداوند انسان را به خواسته‌اش می‌رساند. همچنان که اکثر انسان‌ها در زندگی‌شان به خواسته‌هایشان رسیده‌اند. قبلاً حرکت‌ها حساب‌شده نبود. با آموزش‌ها با حرکت از تاریکی به‌سوی نور و قوانین این سفر را دانستن و در مسیر سالم قرار گرفتن ناممکن‌ها را ممکن می‌سازد. نباید ترسید و باید حرکت کرد و جزئیات را در نظر نگرفت. وقتی حرکت کنیم آن کورسو را که می‌بینیم، نورش بیشتر می‌شود

برای جبران خسارت باید کارهای ارزشی انجام دهیم و از خسارات بعدی جلوگیری کنیم و حسابمان را با همه صفر کنیم. باید از افراد خوب و چیزهای خوب الگوبرداری کرد. نباید برای خسارت‌های که زده‌ایم، توجیه بیاوریم و بگوییم که دیگران که بدتر از این‌ها انجام داده‌اند.

 

با احترام؛ اعضای لژیون یکم، لژیون کمک راهنما هم سفر آمنه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 26 فروردین 1398 20:03
سلام خسته نباشی
همسفرلیلابختیاری دوشنبه 26 فروردین 1398 11:37
با سلام وخدا قوت خدمت خواهرای هم لژیونیم از مشارکت شما عزیزان لذت بردم
حسن کدخدایی یکشنبه 25 فروردین 1398 11:22
خدا قوت به همسفران محترم
یکشنبه 25 فروردین 1398 10:31
با سلام خدمت دوستان محبت لژیون یکم خدا قوت لذت بردیم از مشارکت های خیلی خوبتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات