به نام نامی اولین عاشق که اوست...

روز پنح شنبه 98/1/29 جلسه هشتم از دور چهاردهم کارگاه‌های

آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران شعبه امین گلی

با استادی کمک راهنمای محترم مسافر امیر حسین، نگهبانی کمک راهنمای

محترم مسافر محسن، دبیری کمک راهنمای محترم مسافر بهزاد و با دستور جلسه

"وادی هشتم و تأثیر آن روی من"

و همچنین

"جشن سومین سال رهایی مسافر علی" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

ما تا قبول نکنیم که اشتباه کرده‌ایم نمی‌توانیم آن را جبران کنیم. بعدازآن باید اقرار کنیم و بگویم که دیگر نمی‌خواهیم آن کار را انجام دهیم و در عمل و حرکت ثابت کنیم؛ که اینجا موضوع پیمان پیش می‌آید. بعدازآن باید بازپرداخت بدهی‌های خود را نیز پرداخت کنیم

گزارش کامل سخنان استاد و جشن تولد را در ادامه مطلب ببینید...

 سخنان استاد گرامی:

خداوند را سپاس‌گزارم که این پیوند محبت بین ما جاری هست که بتوانیم دور یکدیگر جمع‌شویم. در مورد دستور جلسه که وادی هشتم است باید بگویم که من خیلی خوشحال بودم که امروز تولد داریم. خاطره‌ای که از این دستور جلسه دارم این است که؛ مکان قبلی شعبه امین گلی در یک محله متعصب و کوچک بود و ما محدودیت زیادی برای برگزاری مراسمات و جلسات داشتیم.

تا این‌که به دستور تهران قرار شد که از آن مکان برویم. آخرین جلسه وادی هشتم بود و تولد یکی از بچه‌ها که آن روز ما مراعات نکردیم و بعد از جلسه مسائل و مشکلاتی با همسایه‌ها پیدا کردیم و از آن روز دیگر اجازه برگزاری جلسات را به ما ندادند.

اما ما جلسات را در شعبه سهروردی برگزار کردیم. تقریباً دو سال پیش در چنین موقع ای‌ای شعبه امین گلی به این مکان انتقال پیدا کرد و ان شالله بتوانیم زمینی را برای شعبه خریداری کنیم.

در ابتدای وادی هشتم پیامی داریم با این محتوا... امواج چون گردباد بر زمین فرود می‌آیند و آنچه برداشتنی باشد با خود به امانت می‌برند و این جز به‌فرمان حاصل نمی‌گردد. پس شما که پیمان می‌بندید در اندیشه آن باشید که از زمین‌بر خواسته و به مکانی که فرمان است، رهسپار شوید.

در سکون هیچ‌چیز به وجود نمی‌آید و زایشی نیست. همه‌چیز درحرکت شکل می‌گیرد و سپس ساختارها پدیدار، موجودات خلق و سفر بر حلقه‌های آفرینش آغاز و ادامه‌دار می‌گردد و ...

برداشت من از وادی هشتم سه موضوع بود؛ یکی این‌که انسان خواسته‌های زیادی دارد که اگر نتواند از بین این خواسته‌ها بگذرد بین این خواسته‌ها سرگردان می‌شود؛ یعنی برای رسیدن به بعضی از خواسته‌ها باید از دیگر خواسته‌ها گذشت.

هر خواسته‌ای می‌تواند یک هدف باشد و آن هدف خودش وسیله‌ای است برای رسیدن به هدف بعدی. در وادی هشتم می‌گوید که ما باید روی یک هدف متمرکز باشیم. یک تیرانداز هیچ‌وقت نمی‌تواند روی دو هدف متمرکز شود.

موضوع دوم اینکه در این مسیر القاء مثبت و منفی وجود دارد که خداوند در کلام‌الله 7 مرتبه بر روی زمین، آسمان، خورشید، ماه و نفس تأکید کرده است که وجود دارد. انسان با اختیاری که دارد می‌تواند مسیر اشتباه را نیز انتخاب کند.

چون شیطان هم وجود درونی دارد و هم بیرونی. زمانی که انسان در مسیر اشتباه حرکت می‌کند یکجایی پشیمان می‌شود و زمانی که پشیمان شد و به این نتیجه رسید که اشتباه کرده است، مهم‌ترین قسمت در این موضوع پذیرش اشتباه خودش است.

ما تا قبول نکنیم که اشتباه کرده‌ایم نمی‌توانیم آن را جبران کنیم. بعدازآن باید اقرار کنیم و بگویم که دیگر نمی‌خواهیم آن کار را انجام دهیم و در عمل و حرکت ثابت کنیم؛ که اینجا موضوع پیمان پیش می‌آید. بعدازآن باید بازپرداخت بدهی‌های خود را نیز پرداخت کنیم.

و اما دستور جلسه دوم که سومین سال رهایی مسافر علی است.

به‌راستی‌که چقدر زمان زود می‌گذرد. انگار همین چند روز پیش بود که علی آقا با تخریب جسم و روان و جهان‌بینی و شخصیت وارد کنگره شد؛ اما تمام استانداردهای یک سفر خوب را رعایت کرد و رهایی مواد و سیگار را به یک‌فاصله زمانی خیلی کوتاه گرفت.

در سفر دوم به پشتکار خود ادامه داد و مدتی در نشریات و بعد در قسمت مرزبانی خدمت کرد و بعدازآن در جایگاه راهنمای تازه واردین مشغول خدمت است و در قسمت اوتی و پرتال نیز فعالیت دارد؛ که برکت خدمت‌هایش را دریافت کرد و هرروز آرامش و برکت را به زندگی خود هدیه داده است.

 علی آقا به‌غیراز این‌که از یک مصرف‌کننده سربار تبدیل شد به یک خدمت‌کننده مفید، یکی از صفات ضد ارزشی دیگرش را نیز کنار گذاشت و آن این بود که علی آقا در هیچ شغلی پشتکار نداشت که با همین خدمت‌هایی که در کنگره انجام داد پشتکار خوبی پیدا کرد.

این حس و حال خوبی که امروز دارد را وهله اول به خاطر خواسته و تلاش خودش است و در ادامه هم‌سفرش بود که به‌عنوان یک نیروی مکمل همیشه همراهش بود و به او کمک‌رسانی می‌کرد.

که ما همه این آموزش‌ها را مدیون آقای مهندس هستیم. از خانم آمنه، راهنمای هم‌سفر زهرا بابت زحماتشان تشکر می‌کنم.

در پایان رهایی علی آقا را خدمت بنیان کنگره و سرچشمه محبت جناب آقای مهندس و همه شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم و ان شالله همه شما این جایگاه را تجربه کنید.

بعد از سخنان استاد، مشارکت مسافران و هم‌سفران و قرائت آوای کنگره سومین سال رهایی مسافر علی را با شور شوق فراوان جشن گرفتیم.

 

اعلام سفر مسافر علی

آنتی ایکس مصرفی تریاک. مدت تخریب: ده سال. روش درمان: DST. داروی درمان:OT. نام راهنما: مسافر امیرحسین. مدت سفر: ده ماه و ده روز. مدت رهایی: سه سال و یک ماهآرزوی مسافر علی:

امیدوارم بتوانم بر پیمان خود استوار بمانم و خدمتگزار خوبی برای جامعه باشم.

آرزوی هم‌سفر زهرا:

امیدوارم به‌زودی تمامی هم‌سفرانی که بدون مسافر سفر می‌کنند و عاشق واقعی هستند مصرف‌کننده آن‌ها هم راه کنگره برایشان باز شود.


سخنان مسافر علی:

خداوند را شاکر و سپاسگزارم که در این جایگاه هستم.
ابتدا از آقای مهندس، راهنمای عزیزم، راهنمای هم‌سفرم و هم‌سفر خوبم سپاسگزارم.
تولد ما هم‌زمان‌شده با وادی هشتم که این وادی خیلی چیزها را به من آموخت و من سعی کردم که آن‌ها را عملی کنم.
هنگام بستن پیمان متوجه شدم هیچ کاری نبوده که من انجام نداده باشم؛ اما خدا را شکر که توانستم راه کنگره را پیدا کنم.
ان شالله هرکسی که خواهان رهایی از دام اعتیاد است راه کنگره به او نشان داده شود.


سخنان کمک راهنما هم‌سفر آمنه

تقدیر تشکر از جناب مهندس که باعث شدند این شادی و جشن‌ها را داشته باشیم. در این زمانه‌ای که هرکسی تنهاست خدا را شکر می‌کنم که این فرصت برای ما ایجاد شد که در این مکان در کنار هم جمع‌شویم و از آموزش‌ها بهره ببریم.
این تولد را به علی آقا و خان زهرا که ره‌جو و هم‌سفر خیلی خوبی هستند و همیشه در حال خدمت در سایت و وب لژیون من هستند تبریک می‌گویم.
این زوج مصداق وادی هشتم هستند که با حرکتی که داشتند راه برایشان نمایان شد و به  یک‌به‌یک اهداف خود رسیدند.
امیدوارم ایشان همیشه در صلح و آرامش زندگی کنند.
یکی از دلایل رسیدن علی آقا به این جایگاه بودن هم‌سفرشان هست و از مسافران می‌خواهم که در سفر خود یک نفر را به‌عنوان هم‌سفر همراه خود داشته باشند تا بتوانند از آموزش‌ها بهرهٔ بیشتری ببرند و سفر بهتری داشته باشند.


سخنان هم‌سفر زهرا


از آقای مهندس خانواده محترمشان تشکر می‌کنم که این بستر را برای ما فراهم کردند تا بتوانیم چنین جایگاه و چنین حس زیبایی را تجربه کنیم. از ایجنت واسیستانت و مرزبانان تشکر می‌کنم.

از راهنمای مسافرم و راهنمای سفر اول خودم خانم نرگس و همچنین راهنمای عزیزم خانم آمنه تشکر می‌کنم که هر چه هست از آموزش‌های این عزیزان است.

از مسافرم تشکر می‌کنم که اگر اکنون این حس رادارم تجربه می‌کنم از تشویق‌های ایشان برای حضور من در کنگره بود. چون من منیت زیادی داشتم و به‌سختی پذیرفتم که در کنگره حضورداشته باشم و او را همراهی کنم.  اما الآن خوشحالم که راه کنگره را پیدا کردم.

یادم هست روزی مسافرم به من گفتند زمانی برسد که از من به خاطر اعتیادم تشکر کنی و اکنون به‌جایی رسیدم که از ایشان به خاطر اعتیادش تشکر می‌کنم چراکه باعث شد من با این مکان و آموزش‌ها آشنا شوم و به آن آرامش و راه درست زندگی کردن دست پیدا کنم.

ان شالله همگی عزیزان چنین جایگاهی را تجربه کنند.

بعد از آن نشان سومین سال رهایی مسافر علی، توسط راهنمای بزرگوارشان  به ایشان اعطا شد.

 

نویسنده : هم سفر فاطمه و هم سفر لیلا رحیمی

تصویرگر : مسافر ابراهیم

ویرایش و تنظیم : هم سفر لیلا رحیمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه، جشن تولد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حمید لژیون ۶ دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 19:09
تبریک خدمت علی اقا و همسفرانش و خداقوت خدمت راهمنای محترمشان اقا امیر حسین
اکبر شنبه 31 فروردین 1398 22:57
تولدت مبارک علی آقا
گمنام در حال مصرف شنبه 31 فروردین 1398 22:52
سلام به دوست عزیز علی آقا مبارک باشه سومین سال رهایی علی آقا برام دعا کن من یک روزی کنگره ای بودم ولی اینقدر مشکلات سر راهم سد شد که دیگه نشد بیام برام دعا کن که انشالله یک روزی بیام و اینم بگم که با اینکه دیگه کنگره نمیام ولی به شدت تما مساعل کنگره را دنبال میکنم و آقای مهندس دژاکم را دوست دارم وقدر شعبه امین گلی را بدونید بخصوص ایجنت محترم وتمام راهنماهای عزیز و به خصوص راهنمای دوست داشنی جناب آقای موحدی که از سمیم قلب دوستش دارم
حسن کدخدایی شنبه 31 فروردین 1398 13:00
ضمن تبریک به علی اقا عزیز

سومین سال ر هایتان را به خودتان و خانواده تان و راهنمای خوبتان و کمک راهنمای همسفر تان تبریک عرض می کنم

مسافرمرتضی موذنی لژیون 3 شنبه 31 فروردین 1398 09:50
تبریک میگویم سومین ریائی علی آقا دوست داشتنی همسفر محترم همچنین راهنمای بزرگوارشان آقا امیرحسین ساسانی و راهنما خانم آمنه تبریک شادباش عرض میگنم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic