در باب دستور جلسه هفتگی : وادی دهم و تاثیر آن روی من
شنبه 18 خرداد 1398 ساعت 18:34 | نوشته ‌شده به دست همسفر اشرف | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله...

در باب دستور جلسه هفتگی : وادی دهم و تاثیر آن روی من

به قلم : کمک راهنما هم سفر اشرف 
Related image
همه‌چیز از انسان شروع و به او ختم می‌شود چرا که او صاحب تفکر، اندیشه،خواست ، اراده ، تلاش و استقامت است و همه‌ی این‌ها او را جاری می‌سازد در هستی؛ از سرآغاز حیات تا ابدیت.انسان به‌محض تغییر تفکر و نگرش و حرکت به سمت ارزش‌ها و در اصل پالایش و تزکیه در خود حس او نیز تغییر می‌کند ...

در ادامه مطلب می خوانید ...

صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است.

این وادی هم به انسان امید و شور حرکت می‌دهد و هم به او هشدار و آگاهی...  از این‌جهت که می‌گوید اگر در پایین ترین نقطه هم باشی می توانی تغییر کنی، چرا که صاحب تفکر و اراده ای و پایان هر نقطه می‌تواند سرآغاز خطی دیگر باشد.

از آن جا که همه‌چیز به سمت بی‌نظمی پیش می‌رود و ساختار انسانی و نفس او همواره میل به بی‌نظمی و گاه سرکشی دارد،این‌که انسان‌دوست دارد در بهترین  وضعیت به خواب و خوراک و آسودگی بپردازد و رعایت نظم و ادب و به‌طور کل داشتن چهارچوب برای او سخت است،لذا این قاعده هرلحظه او را به سمت پایین ترین ،سوق می‌دهد و این چیز تازه‌ای نیست.

کلام  روح‌بخش این است؛ اگر در مرتبه‌ی اسفل‌السافلین هم باشیم توان حرکت به سمت بالا و خروج از تاریکی را داریم ،کافی است تفکر کنیم و بااراده‌ی محکم بخواهیم و تغییر کنیم و به‌محض تغییر جایگاه و عملکرد است که به سمت بهتری جاری می‌شویم و یا به بیان بهتر زمانی که تغییر می‌کنیم و جاری می‌شویم ،صفت بد ِگذشته‌ی ما نیز تغییر می‌کند.

لازم است بدانیم با تفکر است که خطوط تقدیر تغییر می‌کند ؛زمانی که من تفکر می‌کنم تا انسان بهتری شوم و این‌که چرا این‌گونه ام؟به چگونگی آن نیز پی می‌برم و طبق وادی اول قانون القا و الهام نیز صادق می‌شود و آن‌وقت است که زمین و زمان برای یاری من می‌آیند،منوط به این‌که من خود بخواهم و تفکر کنم و خود را طلب نمایم،اینجاست که من تعیین کرده‌ام قدر و اندازه‌ی من(تقدیر من) چه قدر باشد و جایگاه من در هستی کجا باشد.

ما باید همیشه شکرگزار خداوند باشیم که می‌توانیم صفات بد خود را تغییر دهیم. شاید گاهی ناخواسته کاری انجام می‌دهیم که می‌خواهیم درستش کنیم و در آن زمان به این نعمت بزرگ بیشتر پی خواهیم برد زیرا اگر نمی‌توانستیم عمل بد خود را جبران کنیم و تغییر دهیم واقعاٌ تأسف‌بار بود .

 وادی دهم امید می‌دهد که اگر در جایگاهی هستی که نمی‌خواهی در آن باشی، می توانی آن را تغییر دهی و هم هشدار می‌دهد که حواسمان باشد زمانی که به یک جایگاه خوب رسیدیم اگر از صراط مستقیم خارج شویم بازهم به تاریکی‌ها بازگشت می‌نماییم .

 هرلحظه انسان باید آموزش بگیرد، درست است که برخی آموزش‌ها را گرفته‌ایم ولی آیا همه‌چیز را بلد هستیم ؟ پس همیشه درنبرد بین شر و خیر هستیم، ولی وقتی‌که توانستیم به خیر برسیم باید بتوانیم آن را نگه‌داریم و بلد باشیم که از آن مواظبت کنیم .

 نباید فراموش کنیم که در چه جایگاهی بودیم و الآن کجا هستیم. برای اینکه صفت انسان تغییر کند باید حس را تغییر دهیم ، حس همان موج گیرنده و فرستنده ما است که اگر حس من هم‌سفر آلوده باشد باید سعی کنم آن را تغییر دهم . 

چون اگر در درون من کینه، حسادت،نفرت و ... باشد همین چیزها را انتقال می‌دهم و برعکس اگر درونم محبت و عشق باشد آن را منتقل می‌کنم.

وقتی می‌خواهیم حس خود را تغییر دهیم باید تزکیه و پالایش را آغاز نماییم که ابتدا از تفکر سالم شروع می‌شود که تفکر انسان بستگی به شناخت و معرفت او دارد و نیاز است که انسان با آموزش و تجربه و تفکر به دانایی لازم برسیم، بعد از تفکر سالم ایمان سالم وجود دارد که اعتقاد به چیزی یا کسی است، اگر در کنگره به راهنمای خود ایمان داشته باشید می‌توانید به نتیجه درست برسید و عمل سالم را انجام دهید.

وقتی انسان کار درستی انجام می‌دهد حس خوبی پیدا می‌کند، پس عمل سالم حس سالم را به وجود می‌آورد و بعد حس اولین شروع به‌کارگیری قوه عقل است درنتیجه وقتی حس سالم باشد عقل سالم ایجاد می‌شود و عقل سالم راهی است برای رسیدن به عشق سالم و این چرخه همچنان ادامه می‌یابد .

 عشق سالم فقط آن عشقی نیست که با شور همراه است بلکه اگر در ابتدا هم شور باشد باید به شعور تبدیل شود تا پایدار باشد، البته عشق سالم یک‌دفعه ایجاد نمی‌گردد بلکه طی مدت‌زمان طولانی این نوع عشق به وجود می‌آید .

 از شکست‌های خود درس بگیرید زیرا انسان هر عملی که انجام می‌دهد صرفاٌ نمی‌توان گفت که درست است، پس باید از تجربه کردن نترسید و آن‌قدر تجربه و آموزش کسب نمود تا به‌جایی برسد که تاریخ برایش تکرار نشود.

 در اطراف ما امکان دارد خیلی افراد باشند که ما را ناراحت می‌کنند ولی اگر ما به آن‌ها به چشم آموزگار بد نگاه نکنیم می‌توانیم به علم خود بیفزاییم و از آن‌ها آموزش بگیریم ، شاید برایمان سخت باشد با افرادی که ما را ناراحت می‌کنند نشست و برخاست کنیم ولی نباید رابطه خود را قطع نماییم زیرا در کنار آن‌ها بودن آموزش بسیاری دارد البته درصورتی‌که بتوانیم از عمل زشت آن‌ها درس بگیریم و خودمان آن را انجام ندهیم .

همه‌چیز از انسان شروع و به او ختم می‌شود چرا که او صاحب تفکر، اندیشه،خواست ، اراده ، تلاش و استقامت است و همه‌ی این‌ها او را جاری می‌سازد در هستی؛ از سرآغاز حیات تا ابدیت.انسان به‌محض تغییر تفکر و نگرش و حرکت به سمت ارزش‌ها و در اصل پالایش و تزکیه در خود حس او نیز تغییر می‌کند . 

 نور و صوت را که به همراه حس سه مؤلفه‌ی اصلی و حاکم بر هستی می‌باشند را نیز بهتر دریافت و انتشار می دهد. اینجاست که همان انسان به زیبایی دیده می‌شود،شنیده می‌شود و حس می‌شود،به این صورت است که می‌گوییم صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است.


با احترام؛ کمک راهنمای لژیون هفتم همسفر اشرف   

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه سه شنبه 21 خرداد 1398 13:47
سلام وخداقوت خدمت خانم اشرف عزیز بابت مقاله خوبشون و14 جلسه نگهبانی پربارشون
همسفرزهرالژیون7 یکشنبه 19 خرداد 1398 23:24
باسلام وعرض خداقوت خدمت راهنمای گلم خانم اشرف عزیزخیلی عالی بودسپاس بابت زحمات بی دریغ شمابزرگور
همسفرزهرالژیون7 یکشنبه 19 خرداد 1398 23:23
باسلام وعرض خداقوت خدمت راهنمای گلم خانم اشرف عزیزخیلی عالی بودسپاس بابت زحمات بی دریغ شمابزرگور
همسفرزهرالژیون7 یکشنبه 19 خرداد 1398 21:26
باعرض سلام وخداقوت خدمت راهنمای گلم خانم اشرف عزیزخیلی عالی بود سپاس اززحمات بی دریغ شمابزرگوار
هم سفر مریم لژیون ۷ یکشنبه 19 خرداد 1398 11:22
خدا قوت خدمت خانم اشرف عزیز
پریسا لژیون سوم شنبه 18 خرداد 1398 21:09
خسته نباشید و خدا قوت عرض میکنم خدمت خانم اشرف عزیز بسیار آموزنده بود
هاجر از لژیون هفتم شنبه 18 خرداد 1398 18:55
خدا قوت به خانم اشرف عزیز با این توضیح كاملشون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات