آرشیو کارگاه آموزشی جهان بینی کنگره 60؛ وادی دوازدهم (هفته درختکاری)
چهارشنبه 28 بهمن 1394 ساعت 15:58 | نوشته ‌شده به دست مسافر مصطفی | ( نظرات )

بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه گذشته چهاردهم جلسه از دوره پنجاه و ششم سری کارگاه‌های آموزش جهان‌بینی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران سفر دوم با دستور جلسه  وادی دوازدهم (هفته درختکاری)  به نگهبانی و استادی آقای مهندس دژاکام و دبیری مسافر علیرضا در تاریخ چهارشنبه 94/11/29 رأس ساعت 13:30 آغاز به کار نمود.

همراه با فایل صوتی آقای مهندس دژاکام

تمام مشکلات محیط زیستی ما بخاطر کمبود درختان است. به قول امین یک روز می گفت که لازم نیست برای لایه اوزون کاری کنیم، فقط باید کاری کنیم درختانی که وجود دارند از بین نروند....

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر

دستور جلسه امروز وادی دوازدهم است، درآخر امر امر اول اجراء می شود.

قبل از اینکه به دستورجلسه بپردازم، چند نکته آئین نامه ای را به اطلاع شما می رسانم که برای تعطیلات عید نوروز، کنگره از جمعه 94/12/28 تعطیل است لغایت 1395/1/14 به مدت دو هفته تعطیل است. یعنی روز بعد از سیزده بدر جلسات مجدداً برگزار می گردد.

این برنامه را من از سال گذشته گذاشتم تا بچه ها بتوانند استراحت کنند، این بخاطر این است که بعضی ها از کنگره نمی خواهند جدا شوند، در این دو هفته به تفریح و مسافرت بپردازند.

در آینده دیگر لژیون ها تحت عنوان شماره هستند و بیشترین چیزی که اهمیت پیدا می کند شماره لژیون است. مثلاً در زمان اشکانیان، قبل از ساسانیان، اسم پادشاهی مطرح نبود، اشک اول، اشک دوم، اشک سوم و ... همه یک اسم مستعاری به ترتیب داشتند، مثلاً انوشیروان و خسروپرویز و ... نبود. بنابراین در کنگره هم ما سعی می کنیم راهنما را حمایت کنیم،

الآن در بعضی شعب راهنما عوض می شود و رهجوهای آن هم سفردومی هستند، لژیون هم ندارند، اینها می توانند از نام راهنمای قبلی خودشان استفاده کنند، خوب این افراد در همه جا خدمت می کنند و در لژیون هم نمی روند، بعد می خواهد راهنمای قبلی خودش را معرفی کند. اگر باز مورد خاصی بود به دیده بان رابط و ایجنت بگوئید تا در شورا مورد بررسی قرار بگیرد.

جشن دیده بانان به خوبی انجام شد و خیلی خوب بود که شما با دیده بانان آشنا بشوید و دیده بانان به شعب بیایند و در جشن دیده بانان، گزارش جشن را ثبت بکنند که سال آینده همان را مطرح کنند.

لژیون مالی همه شعب باید حتماً فعال شود، نه اینکه حتماً باید پول بدهند. هم گروه خانواده و هم گروه مسافران باید 15 روز یک بار جلسه داشته باشند. اصلاً جلسه بگذارند و بنشینند و چای بخورند و صحبت کنند، ولی جلسه باید حتماً برگزار شود. چون من معتقد هستم که از نشستن شما دور یکدیگر، خیلی اتفاقات خوبی می افتد. چون باید در آینده پایه مالی کنگره 60 برای ساختمان تأسیسات قوی باشد. برای خریدن زمین و ساختمان 700 میلیون، 400 میلیون، 1 میلیارد هزینه نیاز دارد و این هزینه بایستی حمایت شود و این توسط لژیون های مالی انجام می گیرد.

الآن لژیون مالی آکادمی دو هفته یکبار تشکیل جلسه می دهد و همین دوهفته یکبار جلسه باعث شده که منابع مالی خوبی فراهم شودم.

هفته ای که ما داریم، وادی دوازدهم است، به این دلیل وادی دوازدهم را به این روز انداختیم، چون در اسفندماه هفته درختکاری داریم، این را باید ارزش بگذاریم.

یک روز یک ارکست سمفونی بود، در ارکست سمفونی 120 ، 150 نفر نوازنده هستند. بعضی از نوازنده ها به ارکست نمی رسیدند و تمرین نمی کردند و به دوستشان می گفتند که تو جای من برو و روی صندلی بنشین . می گفت من ساز موسیقی بلد نیستم که ویالون بزنم، می گفت تو فقط ادای ویالون زدن را در بیاور، همه نوازنده ها کارشان این بود. تا اینکه یک روز کنسرت بزرگی برگزار شد و همه مردم شهر را دعوت کرده بودند، رهبر ارکست دستش را بالا برد ولی دید که هیچ صدائی در نمی آید. همه دوستانشان را بجای خودشان گذاشته بودند.

حالا کار ما در کره زمین همینطور است. تمام مشکلات محیط زیستی ما بخاطر کمبود درختان است. به قول امین یک روز می گفت که لازم نیست برای لایه اوزون کاری کنیم، فقط باید کاری کنیم درختانی که وجود دارند از بین نروند. چون نمی دانید که هر درخت، چقدر دی اکسید کربن را می گیرد و اکسیژن تولید می کند؟ بزرگترین پالایشگاه درختان هستند و ما داریم درختان را از بین می بریم. بعضی ها دور درختان چاله می کنند و گازوئیل می ریزند تا خشک شود و بگویند خودش خشک شد. حالا این درختان یکی دوتا هستند، ولی بعضی وقت ها می بینید که درختان و جنگلهای با عظمتی از بین می روند.

زندگی ما به زندگی گیاهان بستگی مستقیم دارد و زندگی ما به زندگی حیوانات بستگی مستقیم دارد. قبل از اینکه انسان پا به کره زمین بگذارد، اول گیاهان آمدند، بعد جامدات، بعد حیوانات و بعد انسان. گیاهان را شوخی نگیرید، بعضی از موضوعاتی که در بدن ما است، مستقیماً نمی توانیم استفاده کنیم. شما مستقیماً نمی توانید آهن یا کلسیم یا پتاسیم را بخورید. کار گیاهان این است که بعضی از مواد را از زمین می گیرند و ویتامین ها از طریق ریشه وارد میوه ها می شود و ما از این میوه ها استفاده می کنیم و ویتامین ها و آهن و کلسیم و پتاسیم و ... وارد بدن ما می شود.

بنابراین ما درختان را باید خیلی احترام کنیم. چون زندگی ما به درختان بستگی دارد. اگر گیاهان از بین بروند ما دیگر هیچ چیزی نداریم. حیوانات هم از گیاهان استفاده می کنند، اگر حیوانات هم نباشند، دیگر انسانی هم نیست.

امروز یکی از مقامات برجسته منابع طبیعی میهمان ما بودند، که آقای مجتبی دهقانی و آقای امین برنامه ریزی کردند و به تمام منابع طبیعی استان ها نامه نوشتند که به ما کمک کنند و محل هائی را مشخص کنند تا بچه های کنگره در آن درخت بکارند.

یکسری جاها و سازمان ها هستند که در هفته درختکاری، درخت می کارند و شیوه آن به این طریق بود که یک سری افراد می آیند ، دوربین هم می آورند ، چاله می کنند و فیلمبرداری و عکسبرداری می کنند و می روند، دیگر بعد از آن حتی آب هم نمی دهند و دیگر همه چیز تمام می شود. گاهی اوقات درختکاری اینگونه می شود.

ولی ما در کنگره 60 به آب ، خاک و درخت احترام می گذاریم. در تمام کنگره 60 تمام کسانی که به رهائی رسیده اند، به ازای هر سال رهائی، یک درخت بکارند و از آن مراقبت کنند.

الآن ما چون با منابع طبیعی هستیم، این کار را بلد شده ایم، کار آنها اینگونه نیست که درخت بکارند و بعد رها می کنند، انسانهائی که در منابع طبیعی کار می کنند، آدمهای متعادل، ریلکس و مثبتی هستند. بنابراین ما اسامی تمام شعب را داده ایم، ایجنت ها با مسئولین منابع طبیعی شهرستان ها تماس بگیرند و هماهنگ کنند.

یکسری از انسانها باید بروید و با طبیعت زندگی کنید، طبیعت مادر ماست، چون وقتی با گیاهان زندگی می کنید، از گیاهان آرامش و اکسیژن می گیرید، هرجا درختی است به آن رسیدگی کنید. وقتی شما به یک درخت رسیدگی کنید، خداوند صد مرتبه به شما خیر می دهد و من به این قضیه ایمان راسخ دارم.

تمام اعضای کنگره 60 که به رهائی رسیده اند، در این ماه برایشان لازم و ضروری است، که حتماً سالی یک درخت بکارند. در بعضی مناطق اگر سفر اولی هم هستند و خواستند پیشواز بروند، ایرادی ندارد.

این کاری است که تمام بچه های سفردوم باید انجام دهند.

مسئله دیگر که در کنگره 60 است، این است که در وادی دوازدهم می گوید؛ در آخر امر، امر اول اجراء می شود.

نکته اصلی در این وادی این است که می گوید؛ هر کاری که شما می خواهید انجام بدهید، احتیاج به زمان دارد. شما دانشگاه می روید، می خواهید مهندس شوید، چه زمانی مهندس می شوید؟ زمانی که دانشگاه تمام شود.

پس از شما می خواهم که در جشن درختکاری، حتماً فعال باشید و درخت بکارید.


فایل صوتی جلسه جهان بینی، وادی دوازدهم ( درختکاری ) - 28 بهمن 94

MP3 - 21.1mb کلیک کنید

منبع: کنگره 60

 ارسال گزارش:مسافرسید مصطفی               
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic