مصاحبه با یک همسفر
چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 13:10 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا | ( نظرات )

به نام اولین عاشق که اوست ...

در خدمت همسفر پروین از لژیون ششم هستیم تا از تجربیات ایشان استفاده کنیم ...

نظر شما عزیزان را به این مصاحبه زیبا جلب می نماییم ...

یکی از ویژگی‌های اخلاقی من این است که وقتی کار خوبی انجام می‌دهم آن را به دیگران هم توصیه می‌کنم. در کنگره ما به درمان می‌رسیم و دوست دارم من هم به دیگران کمک کنم که به درمان برسند. انشاءاله لیاقت داشته باشم و بتوانم راه خود را در کنگره ادامه دهم...

در ادامه مطلب بخوانید ...


 با سلام خدمت همسفر پروین عزیز، لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید.

سلام دوستان پروین هستم یک هم‌سفر، آخرین آنتی ایکس مصرفی مسافرم شیره و تریاک، با 35 سال تخریب وارد کنگره شدیم. شش ماه هست که سفر می‌کنیم. درمان به روش DST با داروی شفابخش OT.. مصرف اولیه 9 سی‌سی هم‌اکنون 2 سی‌سی. به راهنمایی آقای امیرحسین و خانم لیلای عزیز. رشته ورزشی خودم پیاده‌روی و رشته ورزش مسافرم شنا و پیاده‌روی.

از چه راهی با کنگره ‌آشنا شدید.

از طریق یکی از آشناهای خواهرم که شوهرش با کنگره‌ آشنا بود و در حال سفر بود ، ما با کنگره ‌آشنا شدیم.

آیا فکر می‌کردید راهی قطعی برای درمان مسافرتان پیدا شود؟

نه. ما چند بار تلاش کردیم و ناموفق بودیم و شوهرم برای ترک مجدد ترس داشت و من دیگر ناامید شده بودم. تا اینکه راه کنگره برای ما باز شد.

وقتی برای اولین بار به کنگره وارد شدید چه حسی داشتید؟

ابتدا چون به خاطر مسافرم به اینجا می‌آمدم حس خوبی نداشتم و دوست نداشتم و سروصدای اینجا اذیتم می‌کرد.

اما حالا با عشق به کنگره می‌آیم و بااینکه سروصداها بیشتر شده جذب آموزش‌های کنگره شده‌ام و با عشق اگر خدمتی از دستم بربیاید انجام می دهم. 

به‌خصوص مسافرم خیلی اینجا را دوست دارد و می‌گوید فکر نمی‌کردم جایی باشد مثل قدیم که همه برای جنگ دورهم بودند و با هم هماهنگ بودند.  اما انگار آن روزها برگشته و همه باهم به جنگ اعتیاد می‌روند و این حس را در کنگره پیدا کرده است .

آیا آموزش‌های کنگره تغییری در اخلاق و رفتارتان ایجاد کرده؟

صد درصد. من خیلی صبورتر از قبل شده‌ام. دیگر اینکه اگر بخواهم کار ضد ارزشی انجام بدهم به یاد آموزش‌های کنگره می‌افتم و دیگر ادامه نمی‌دهم.

شما به‌عنوان یک هم‌سفر، برای درمان مسافرتان چقدر مؤثر بوده‌اید.

سعی می‌کردم همراهی‌اش کنم. و با درخواست خودش زمان دارویش را به او یادآوری می‌کنم. لباس کنگره‌اش همیشه اتوکشیده و آماده هست. برایش یک کیف تهیه کردم تا دفتر و جزوه‌هایش را به‌راحتی به کنگره بیاورد.

آموزش‌های کنگره چه تغییری در رفتار بین شما و مسافرتان ایجاد کرده است ؟

به لطف آموزش‌های کنگره، محبت بین من و مسافرم خیلی بیشتر از قبل شده است . یادم نمی‌آید مسافرم قبل از کنگره یک‌بار از کلمه عزیزم استفاده کرده باشد. (با خنده) البته خود من هم همینطور. اما حالا مرتب از این کلمه استفاده می‌کند. وقتی من عصبانی و ناراحتم او آرامش خود را حفظ می‌کند و همین‌طور اگر او عصبانی باشد من آرامش خود را حفظ می‌کنم تا تنش ایجاد نشود و سعی می‌کنیم به یکدیگر آرامش بدهیم.

ازنظر شما چه عاملی در موفقیت در سفر اول اهمیت ویژه‌ای دارد؟

عشق به کنگره، عشق به آموزش‌ها، داشته باشد، باعلاقه به کنگره بیاید. نخواهد به‌عنوان‌مثال سی دی را صرفاً برای رفع تکلیف بنویسد تا راهنما چیزی به او نگوید. با عشق و خواست قلبی به کنگره بیاید و از آموزش‌ها استفاده کند.

همیشه دیده‌ام وقتی حرف از خدمت برای جشن‌ها می‌شود شما همیشه جلودار بوده‌ای و با عشق خدمت می‌کنی وقتی در کنگره خدمتی انجام می‌دهی چه حسی داری؟

قبل از این وقتی صحبت از جشن بود من شرکت نمی کردم، چون سردرد می‌گرفتم و در خانه می‌خوابیدم اما از زمانی که یرای خدمت به کنگره آمده‌ام به خود که در آینه نگاه می‌کنم، می‌بینم سرحال‌تر هستم.

در کنگره همه باهم ، همدردیم و همدیگر را درک می‌کنیم وقتی در این جمع قرار می‌گیرم حس خوبی دارم و این حس ، عشق است.

آیا به‌روز رهایی‌تان فکر می کنید؟ به‌روزی که به تهران می‌روید و گل رهایی را از دستان پرتوان آقای مهندس دریافت می‌کنید؟

حس خیلی خوبی دارم و خیلی دوست داشتم قبل از گرفتن گل رهایی خدمت آقای مهندس بروم که نمی‌شود. فکر کردن به آقای مهندس به من حس آرامش می‌دهد و دوست دارم زودتر به این آرامش برسم.

آیا قصد داری در سفر دوم به سفرت ادامه دهی؟

من خیلی دوست دارم سفر خود را ادامه دهم. یکی از ویژگی‌های اخلاقی من این است که وقتی کار خوبی انجام می‌دهم آن را به دیگران هم توصیه می‌کنم. در کنگره ما به درمان می‌رسیم و دوست دارم من هم به دیگران کمک کنم که به درمان برسند. انشاءاله لیاقت داشته باشم و بتوانم راه خود را در کنگره ادامه دهم.

کلام آخر:

(خانم پروین عزیز با بغض و گریه به صحبت‌های خود ادامه داد) 

باورم نمی‌شود که جایی مثل کنگره را پیداکرده‌ایم. مسافر من خیلی تغییر کرده، خیلی خوشحالم. سختی‌های زیادی را پشت سر گذاشته‌ام و خوشحالم که زندگی‌مان عوض‌شده است. 

خیلی به ما بی احترامی می شد و دیگران ما را خورد می کردند اما حالا با اینکه هنوز به رهایی هم نرسیده ایم خیلی به ما احترام می گذارند. مادرم خیلی تعجب می‌کند که من کنگره آمدن را به خیلی از کارهای دیگر ترجیح می‌دهم اما من و مسافرم عاشق کنگره‌ایم. مسافرم کنگره را بهتر از من هم درک کرده و با اینکه تازه از اتاق عمل بیرون آمده بود یک ساعت بعد خودش را به لژیونش رساند چون واقعاً درک کرده اینجا کجاست.

خدا را شکر می‌کنم و از آقای مهندس و خانواده محترمشان که چنین بستری فراهم نمودند تشکر می‌کنم. از راهنمای خوب خودم خانم لیلای عزیز و راهنمای خوب مسافرم آقای امیرحسین صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.


مصاحبه: هم سفر زهرا از لژیون یکم

تصویرگر : هم سفر مینا از لژیون سوم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ، گفتگو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرصفورا ل ششم یکشنبه 2 تیر 1398 15:42
باسلام وخداقوت به خانم پروین عزیز .انشاله شاهد رهایی شما باشیم. وخداقوت به خانم زهرا ومینای عزیز بابت تهیه این گزارش. موفق باشید.
همسفرصفورا ل ششم یکشنبه 2 تیر 1398 15:41
باسلام وخداقوت به خانم پروین عزیز .انشاله شاهد رهایی شما باشیم. وخداقوت به خانم زهرا ومینای عزیز بابت تهیه این گزارش. موفق باشید.
حسن کدخدایی شنبه 1 تیر 1398 10:29
خدا قوت به گذارش گر
همسفرزهرالژیون هفتم پنجشنبه 30 خرداد 1398 11:28
سلام عرض خداقوت خدمت تهیه کنندگان ودست اندرکاران این مصاحبه ی زیبا
خانم پروین عزیز انشاءالله بزودی شاهد رهایی شما وتمامی همسفران ومسافران عزیزکنگره 60 باشیم
همسفر صدیقه ن چهارشنبه 29 خرداد 1398 20:05
سلام خدا قوت به خانم زهرای عزیز بابت خدمت هایی که انجام میدهید و همچنین خانم مینا عزیز بابت عکس های زیبایی که در شعبه می گیرید و خدا قوت خدمت خانم پروین دوست عزیز و هم لژیونی خودم از صحبت هایت لذت بردم و درنهایت خدا قوت به تمام عزیزانی که در شعبه و سایت شعبه خدمت می‌کنید چه خصوص راهنمای نازنینم خانم لیلا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات