به نام خالق هستی‌بخش...

روز پنج‌شنبه 98/03/23 جلسه دوم از دور پانزدهم کارگاه‌های

آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و هم‌سفران شعبه امین گلی

با استادی ایجنت محترم مسافر نادر، نگهبانی مسافر حجت و دبیری

مسافر محمد با دستور جلسه " وادی دهم و تأثیر آن روی من "

و همچنین

" جشن سومین سال رهایی مرزبان محترم مسافر مجید "

رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

  

هر چه انسان صوت‌های زیبا و اصوات نیکو را بشنود صفت خود را تغییر می‌دهد و تبدیل می‌شود به یک انسان پسندیده و نیکو...

 

گزارش کامل سخنان استاد و جشن تولد را در ادامه مطلب ببینید...


سخنان استاد گرامی:

خوش‌آمد می‌گویم خدمت مسافران و هم‌سفران محترم. خوشحال هستم که یک‌بار دیگر در کنگره 60 حضور دارم و تشکر می‌کنم از جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان، دیده‌بانان محترم و تمام کسانی که در کنگره 60 خدمت می‌کنند.

درواقع این شما هستید که کنگره 60 هست و کنگره چیزی جدا از شما نیست. زمانی که اسم کنگره 60 می‌آید باید ببینیم در کجا هستیم و به چه سمتی می‌خواهیم حرکت کنیم که بستگی به دستور جلسه امروز دارد. امروز دو دستور جلسه داریم که دستور جلسه اول وادی دهم می‌باشد یعنی صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است و دستور جلسه دوم جشن سومین سال رهایی مرزبان محترم آقا مجید می‌باشد.

در رابطه با وادی دهم؛ این وادی یکی از زیباترین وادی‌های کنگره 60 هست که در اوایل زمانی که من با این وادی برخورد کردم، متوجه شدم که جای تغییر هست چون درواقع از خودم ناامید شده بودم و فکر می‌کردم زندگی همین بوده و این تاریکی اعتیاد که در آن قرارگرفته‌ام، دروغ و ریا و ... شده پایان زندگی.

و این سرخوشی اعتیاد که درواقع سرخوشی نبود، این‌که همسر و فرزندان خود را نبینیم و این برای من آرزویی شده بود که این صفاتی که در من وجود دارد عوض شود اما گمان می‌کردم که در این صفات غرق‌شده‌ام و جای امیدی نیست.

اما زمانی که وارد کنگره شدم و این نوشتار را دیدم بااینکه اصلاً نمی‌دانستم وادی چیست اما برای من خیلی جالب بود که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است. این‌یک نقطه امیدی در دل من روشن کرد و هرکسی هم که وارد کنگره می‌شود قطعاً این‌قدر در سیاهی و ظلمات فرورفته که نور را نمی‌بیند و فکر می‌کند زندگی همین است وزندگی را پوچ و بی‌معنی و ناامیدکننده حس می‌کند.

اما زمانی که متوجه می‌شود صفاتی که داشته می‌تواند تغییر کند و عوض شود. با این وادی خیلی خوشحال شدم و فهمیدم که من هم می‌توانم صفاتی که در درونم هست را واقعاً عوض کنم و تلاش کردم چون صفت عوض کردن تنها بافکر کردن نیست، چراکه صفت عوض کردن خیلی زحمت و تلاش می‌خواهد.

مثلاً یک صفت دروغ گفتن ماه‌ها و چه‌بسا سال‌ها طول می‌کشد تا انسان آن را کنار بگذارد. حال زمانی که انسان تمام این صفات را تغییر داد و در صراط مستقیم قرار گرفت آیا این پایان کار است؟

در این وادی گفته می‌شود که این وادی مثل یک شمشیر دو لبه می‌ماند که خیلی خطر دارد. چون همین انسانی که در صراط مستقیم قرارگرفته، درمان شده، راهنما شده؛ اما آیا همیشه می‌تواند به همین صورت سالم بماند؟

این صفات می‌تواند برعکس شود و سقوط در این شرایط آسیب و تخریب بیشتری دارد؛ یعنی اگر یک راهنما سقوط کند به این راحتی دیگر نمی‌تواند سفر کند چون هر چه انسان در مرتبه بالاتر قرار بگیرد سقوطش خطرناک‌تر خواهد بود. پس باید مواظب باشیم و تلاش کنیم که این صفات تغییرناپذیر باشد.

در این وادی از نور و صوت و حس صحبت شده است که درواقع ما هر چه یکدیگر را می‌بینیم و هر چه در کائنات هست را می‌بینیم به‌واسطه نور است که الله نور و سماوات و الارض، یعنی خداوند نور در آسمان‌ها و زمین است.

صوت؛ که هر چه انسان صوت‌های زیبا و اصوات نیکو را بشنود صفت خود را تغییر می‌دهد و تبدیل می‌شود به یک انسان پسندیده و نیکو. خیلی از اصوات را ما نباید بشنویم مثل صوت دروغ و غیبت.

حس نیز مانند خداوند است، دیده نمی‌شود ولی همه‌جا هست و انسان هرچقدر حس سالم‌تری پیدا کند انسان‌های بیشتری را جذب خود می‌کند و هر چه حس آلوده باشد انسان‌هایی را جذب خود می‌کند که حس‌هایشان آلوده است. برای رسیدن به حس سالم، نیازمند یک تفکر سالم هستیم و با تفکر سالم به ایمان سالم و سپس به عمل سالم می‌رسیم و با عمل سالم است که به حس سالم می‌رسیم و با حس سالم است که به عقل سالم می‌رسیم و باعقل سالم به عشق سالم که همان خداوند هست، می‌رسیم.

 و اما در مورد دستور جلسه دوم که جشن سومین سال رهایی مرزبان محترم آقا مجید است...

 آقا مجید با ورودشان به کنگره لژیون آقای امیرحسین را برای درمان انتخاب کردند از همان اول زرنگ و فعال بود، کمی اوایل سفر عجول بود اما در ادامه بهتر شد. می‌دیدیم که آقا امیرحسین چقدر برای ایشان زحمت می‌کشند و مطالب را ایشان می‌خواهند و هر چه راهنمای بزرگوارشان می‌گفتند را گوش می‌کردند و فرمان‌بردار خوبی بودند تا به رهایی رسیدند. در سفر اول همیشه سروقت در شعبه حاضر بودند و در سفر دوم در قسمت اوتی مشغول خدمت شدند و هم‌اکنون در قسمت مرزبانی مشغول خدمت هستند.

در قسمت مرزبانی چشم گفتن را خیلی زیبا بلد هستند، فعالیت خیلی خوبی دارند و همیشه منظم و سروقت در شعبه حضور دارند. در ماه مبارک رمضان در قسمت خرید وسایل خیلی زحمت کشیدند و فعالیت زیادی در شعبه دارند. ان شالله در آزمون کمک راهنمایی موفق شوند و شال کمک راهنمایی را دریافت کنند.

 بعد از سخنان استاد گرامی، مشارکت مسافران و هم‌سفران و اجرای 

آوای کنگره 60،سومین سال رهایی مسافر مجید را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.

 

اعلام سفر:

سلام دوستان مجید هستم یک مسافر.

آخرین آنتی ایکس مصرفی: تریاک و شیره. مدت تخریب: 20 سال

مدت سفر: 15 ماه و 16 روز. به روش DST. داروی شفابخش OT

مدت رهایی: 3 سال و یک ماه. نام راهنما: آقا نادر

رهایی وایت: 3 سال

 

 

آرزوی مسافر مجید:

آرزو می‌کنم شعبه امین گلی بتواند زمین بزرگی خریداری کند با کمک راهنمایانی آماده به خدمت که تازه واردین بتوانند سریع وارد لژیون شوند و سفر خود را آغاز کنند.

سخنان مسافر مجید:

 

خداوند را شکر می‌کنم که دوران اعتیاد گذشت، درمان شدم و امروز سومین سال رهایی را پشت سر می‌گذارم. پس از حمد و ستایش، از خداوند طول عمر باعزت برای آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان خواستارم که وجود این بزرگ‌مرد در کشور ما باعث افتخار است که افرادی مثل من که درگیر اعتیاد هستند با ورود به کنگره توانستند درمان شوند.

تشکر می‌کنم از راهنمایان بزرگوارم. چون داشتن دو راهنما در کنگره 60 برای بعضی افراد امکان‌پذیر است که این نعمت نصیب من هم شد که آقا امیرحسین راهنمای درمان اعتیاد بنده بودند و آقا نادر راهنمای مرزبانی بنده هستند. از هردوی این بزرگواران تشکر می‌کنم.

از ایجنت و همکاران خودم در قسمت مرزبانی تشکر می‌کنم. هر جایگاهی در کنگره آموزش‌های خاص خودش را دارد. من که اعتیاد داشتم و درمان شدم، می‌فهمم که یک راهنما چقدر برای ره‌جو زحمت می‌کشد و چقدر نگران است.

سفر من قرار بود 12 ماهه تمام شود اما یک مشکل گوارشی پیدا کردم و همین باعث شد کمی این سفر طولانی شود. راهنمای عزیزم بسیار برای من زحمت کشیدند، از ایشان تشکر می‌کنم. در قسمت مرزبانی نیز آموزش‌های زیادی از آقا نادر گرفتم. به ایشان خدا قوت می‌گویم.

اما در مورد اعتیاد؛ که همه ما این دوران را تجربه کرده‌ایم و نمی‌توانیم بگوییم که دوران اعتیاد همش بد است، مصرف مواد در ابتدا خیلی خوب و لذت‌بخش است و به گفته آقا امیرحسین قرار دادن بستن با شیطان است و شیطان در همان ابتدا که قرار می‌بندد، مزد من را همان موقع می‌دهد و آن مزد همان انرژی و سرخوشی مصرف مواد است.

 اما زمانی که این مسیر سخت می‌شود تمام آن حال خوش و سرمستی را چندین برابر پس می‌دهیم. اما اگر انسانی با خداوند قرارداد ببندد و به خاطر کار ضد ارزشی به خداوند بگوید که اشتباه کرده‌ام، خداوند می‌گوید قبول اما باید ثابت کنی که این توبه کردن و بازگشتت حقیقی است یا نه؟ زمانی که انسان در صراط مستقیم قرار بگیرد، مزد خداوند ابدی می‌شود و زمان خاصی ندارد.

در دوران اعتیاد تخریب‌های بسیاری داشتم، دومرتبه دچار ورشکستگی مالی شدم اما به خاطر حفظ حرمت‌ها هم‌سفرم هیچ‌وقت گله و شکایتی نمی‌کرد درصورتی‌که ناراحتی‌های خودشان را داشتند. خدا را شکر می‌کنم که کنگره سر راهم قرار گرفت. به‌واسطه دوستی با کنگره آشنا شدم که امیدوارم خودش به کنگره برگردد و درمان شود.

در کنگره بسیاری از عقاید اشتباه خود را تغییر دادم و چهار روز بعد از شروع درمان آرامش خود را آرام‌آرام به دست آوردم و وارد سفر دوم شدم و بعدازآن در قسمت اوتی مشغول به خدمت شدم. خدا را شکر که خدمت نصیبم شد و یاد گرفتم در لحظه‌ای که هستم سعی کنم در آرامش باشم.

ان شالله خداوند کمک کند تا بتوانم در کنگره خدمت‌گزار باشم چون عاشق خدمت به همه شما عزیزان هستم. از همه شما مسافران و هم‌سفران تشکر می‌کنم که در این جشن شرکت کردید و برای همه شما عزیزان آرزوی موفقیت می‌کنم.

  بعدازآن نشان سومین سال رهایی مسافر مجید توسط راهنمای بزرگوارشان به ایشان اعطا شد.

 

 

 

 

 

رهایی مسافر محمدتقی ره‌جو آقا امیرحسین

  

رهایی وایت مسافر رحیم ره‌جو آقا امیرحسین

  

 

 

 

نویسنده و تنظیم : هم‌سفر لیلا

تصویرگر: مسافر ابراهیم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه، دستور جلسات هفتگی، جشن تولد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن قاسمپور چهارشنبه 29 خرداد 1398 01:53
تبریک خدمت مرزبان محترم و راهنمایان محترمشان
حسن کدخدایی دوشنبه 27 خرداد 1398 17:22
مبارک باشد اقا مجید
خدا قوت و تبریک به اقا نادر
حمید لژیون ۶ یکشنبه 26 خرداد 1398 11:55
تبربک خدمت اقا مجید و راهنمای عزیزش
رحیم جدیدی شنبه 25 خرداد 1398 22:46
تبریک وشادباش خدمت آقا مجید و خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقا امیرحسین عزیز شاد باشید
احسان101 شنبه 25 خرداد 1398 20:35
تبریک به آقامجید وآقای ساسانی وایجنت محترم آقای نادراسدی
اصعرعظیمی شنبه 25 خرداد 1398 11:55
تبریک به آقا مجید عزیز و آقا امیرحسین ساسانی وایجت محترم شعبه آقا نادر اسدی .
هاجر از لژیون هفتم شنبه 25 خرداد 1398 07:53
تبریك میگم به اقا مجید جشن سه سال رهاییشون رو و ارزو میكنم تمام مسافرا این موقعیت را تجربه كنند و خدا قوت به خانم لیلا بابت تنظیم این متن قشنگ و مسافر ابراهیم بابت عكسای خوبشون
مسافرمحمودریاحی شنبه 25 خرداد 1398 06:54
تبریک وشادباش خدمت اعضای گرامی نمایندگی امین گلی، مرزبان محترم آقامجید،همسفرانشون وراهنمای بزرگوارآقانادر.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic