گزارش عملکرد لژیون یکم،کمک راهنما همسفر آمنه
پنجشنبه 13 تیر 1398 ساعت 21:50 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا | ( نظرات )

    به نام خالق عشق...

       عملکرد لژیون یکم همسفران؛ کمک راهنمای محترم همسفر آمنه

          دستور جلسه: سی دی حقه 1

                                                   

بعضی وقت‌ها خداوند یک انسان را در شرایط سخت و بحرانی قرار می دهد و باید در آن سختی به پختگی لازم برسد. ما هم‌سفران گاهی این کار را در مورد مسافرهایمان انجام می‌دهیم و آن‌ها را به‌ زور وارد کنگره می‌کنیم نمی‌گذاریم که آن‌ها تاریکی‌ها را تجربه کنند و به پختگی لازم برسند، بنابراین خوب سفر نمی‌کنند و اذیت می‌کنند و باید خواسته در آن‌ها صورت بگیرد.


در ادامه مطلب بخوانید... 


خلاصه سخنان استاد محترم : 

استاد امین برای بیان عواقب ضد ارزش کبر آن را در قالب شعر این چنین توضیح می دهند : 

در کلام‌الله یکسری مفاهیم مطرح‌شده است مثل کفر، شرک و کبر. در کبر کسی که برای خودش سهمی از آفرینش هستی قائل  بشود و یا تبدیل به شبه خدا بشود دچار کبر شده است و آن کسانی که از او پیروی می‌کنند مشرکین هستند.

نشانه‌ی کبر این است که شخص احساس می کند در ساختار و ماهیت آفرینش خویش برتری دارد  و حالا عواقب کسانی که کبر می‌ورزند:

فردی مثل هیتلر یا فرعون کبر ورزیدند افرادی را به دور خود جمع می‌کردند که همان‌طوری که گفتیم به آن افراد مشرکین می‌گویند و مشرکین  برای اینکه به خواسته‌هایشان برسند دور افراد متکبر جمع می‌شوند و می‌خواهند از آن چیزی که هستند برتر و بهتر بشوند. بعضی از افراد هم، ‌گروهی کبر می‌ورزند مثل گروه داعش یا فرقه‌های زیرزمینی.

شیطان هم کبر ورزید و خداوند هم به او گفت که تو از درگاه من رانده شدی یعنی از نور و انرژی  من سهمی نداری و تمام افراد متکبر هم در دنیا به همین مشکل گرفتار می‌شوند یعنی نور و انرژی از طرف خداوند دریافت نمی‌کنند.

 به خاطر همین‌که بتوانند نور و انرژی دریافت کنند یکسری افراد را دور خودشان جمع می‌کنند و نور و انرژی آن‌ها را می‌گیرند. با اطاعت کردن از آن‌ها، آن‌ها صاحب نور و انرژی می‌شوند و انسان متکبر سهمی از روشنایی و نور کارخانه‌ی خدا ندارند زیرا از فرمان خدا اطاعت نمی‌کند. و می‌خواهد از خود کارخانه ی هستی سهیم بشود نه از نور و روشنایی و تولید آن. به خاطر همین هم دچار کبر می‌شود و خودش را در حد خدا می داند و می‌خواهد که در آفرینش سهیم باشد و یک تفکرات اشتباهی دارد .

انسان متکبر معمولاً از یک نیرو و پتانسیل قوی برخوردار است و  این باعث شده است که فکر کند در حد خداوند هست و می‌تواند در آفرینش سهمی داشته باشد.

افراد متکبر در اول با حقه به جلو می‌روند و در ادامه خواسته دارند و این است که کم‌کم افراد مجبور می‌شوند به آن‌ها انرژی‌ بدهند و این می‌شود که مشکلات به وجود می‌آید. انسانی که کبر می‌ورزد باید بهای سنگینی را بدهد چون‌که از کارخانه‌ی خدا هیچ سهمی ندارد و این نور را از دیگران به دست می‌آورد. مثل فرعون و هیتلر که بهای سنگینی دادند و دست به جنایات عجیبی زدند تا بتوانند خواسته‌های مشرکین یا به عبارتی بندگان خود را برآورده کنند.

هرکسی در مسیر خودش ممکن است دچار کبر شود و یا از راهی  که می‌رود جذب کسی می‌شود که دارای کبر است و مشرکین مثل آهوانی هستند که در چمن هستند و این چمن باغ وجود فرد متکبر است و در آن می‌چرند و آن را تبدیل به یک بیابان می‌کنند و خواسته‌های خودشان را از آن طلب می‌کنند.

هر انسانی یکسری تاریکی‌هایی دارد و این افراد مشکلات و حس‌های منفی و گره‌هایشان را به افراد متکبر منتقل می‌کنند و درون آن‌ها پر از گره و مشکل تاریکی می‌شود، یک گناه انجام می‌دهد ولی هزاران هزار مشکل برایشان پیش می‌آید.

خاصیت بنده این است که انتظار دارد خداوند خواسته‌هایش را برآورده کند و شخص متکبر هم که مثل خداوند خزانه‌ی غیب ندارد بنابراین باید این‌قدر از وجود خودش ببخشد تا بتواند آن‌ها را راضی نگه دارد. این شخص آرامش ندارد چون خودش را جای خداوند می‌داند و خداوند هم می‌گوید تو مگر، الله صمد (بی نیاز ) نیستی برو و خودت روزی‌ات را به دست بیاور.

 مشرکین مثل کلاغ‌ها چیزهای باارزش را برمی‌دارند و بدی‌های خودشان را در مرغزاران فردمتکبر جا می‌گذارند.

من که ذره کوچکی در ابعاد خیلی بزرگ و بی‌نهایت هستم چطوری خودم را باخدا مقایسه می‌کنم و این نشانه‌ی نادانی و غفلت من است که از عظمت هستی بی خبرم و برای همین کبر می ورزم.

مقام شو شود در قرآن همان کن‌فیکون هست خداوند به یک‌چیزی می‌گوید، بشو مثلاً به مرده می‌گوید زنده شو و زنده می‌شود ولی انسان یک چنین کاری را نمی‌تواند انجام بدهد.

بعضی  از راهنماها بیماری رهجوها را می‌گیرند، ره‌جو نباید زیاد با راهنما درد و دل کند زیرا این گونه بیماری‌هایش را به راهنما منتقل می کند اساس  کار راهنما آموزش است و رابطه راهنما و رهجو رابطه‌ی استاد و شاگرد است. اگر ره‌جو بخواهد مدام  مشکلاتش را برای راهنمایش بیان کند نه نتیجه‌ی خوبی برای خودش دارد و نه برای راهنمایش و باید همه‌جا تعادل را رعایت بکنیم.

اساس کار راهنما در کنگره آموزش منابع آموزشی به رهجوست . رهجو این آموزش ها را در زندگی خود بیاده می کند و آن گاه نزد راهنمای خود رفع اشکال می شود    

احساس خوشایند حیات در فرد متکبر کم‌کم از بین می‌رود و آتش می‌آید و جای باغ بهشتی او را می‌گیرد . 

کبر و شرک مانند ضد ارزش های دیگر در ابتدا لذت دارد و اگر بخواهیم از آن استفاده بکنیم خودمان را نابود می‌کنیم، این تاج از آن خداوند است و بسیار زیبنده و فریبنده است ولی اگر بخواهم از آن استفاده بکنم سر خودم خرد می‌شود و از بین می‌رود. و این کبر فقط مال دوران پیامبر  نیست آلان و در همه‌ی ما ممکن است وجود داشته باشد شاید حتی پنج درصد از آن را داشته باشیم و خیلی زیرکانه در وجود ما رخنه می‌کند و خیلی باید دقت کنیم.

مشرکین، برایشان مهم نیست که خدایشان چه کسی هست. مهم این است که به خواسته‌هایشان برسند اگر یک خدا سوخت شد برای آن جایگزین پیدا می‌کنند.

بعضی وقت‌ها خداوند یک انسان را در شرایط سخت و بحرانی قرار می دهد و باید در آن سختی به پختگی لازم برسد. ما هم‌سفران گاهی این کار را در مورد مسافرهای مان انجام می‌دهیم و آن‌ها را به‌ زور وارد کنگره می‌کنیم نمی‌گذاریم که آن‌ها تاریکی‌ها را تجربه کنند و به پختگی لازم برسند، بنابراین خوب سفر نمی‌کنند و اذیت می‌کنند و باید خواسته در آن‌ها صورت بگیرد.

 و باید مثلث تغییر، تبدیل، ترخیص در مسافر انجام بگیرد اول باید تغییرات انجام بشود بعد که انجام شد، تبدیل انجام می‌شود و به مسافر سفر دومی یا رها شده تبدیل می‌شود وبعداز آن مرحله‌ی ترخیص برای همیشه انجام می‌شود و از دنیای اعتیاد خارج می‌شود.

 نویسنده: هم‌سفر نسرین

ویرایشگر: هم‌سفر زهرا خ


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش عملکرد لژیون های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرمرضیه راهنمای تازه واردین شنبه 15 تیر 1398 00:54
خانم آمنه ی عزیزم خداقوت عرض میکنم صحبتهای شما بسیار زیبا وکامل وجامع بود.خیلی دوستتون دارم وبرای داشتن چنین راهنمایی خداوند بزرگ راشکرمیکنم وبهترین هارابراتون آرزومندم.
هاجر از لژیون هفتم جمعه 14 تیر 1398 13:22
خدا قوت به خانم امنه عزیز عالی بود
همسفر فاطمه جمعه 14 تیر 1398 12:08
سلام وخداقوت خدمت همه دوستان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic