بسمه تعالی

جلسه ششم از دوره شصت و ششم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60؛ ویژه مسافران و همسفران سفردوم، با دستورجلسه وادی یازدهم و تاثیر آن روی من در روز چهارشنبه 1398/04/19 با استادی و نگهبانی آقای مهندس و دبیری مسافر محمد راس ساعت 9:15 آغاز به کار نمود.

اگر بخواهیم به خواسته هایمان برسیم و چیزهایی که مورد نظر در زندگیمان است به آنها برسیم، باید مثل یک چشمه جوشان و رود خروشان باشیم. اگر اینگونه باشیم، قطعاً به نتیجه خواهیم رسید. باید اندیشه، تفکر، تلاش و حرکت کنیم.


سخنان استاد؛
چند نکته را خدمتتان اعلام می کنم؛
ـ ما برای تعویض لباس در شعب فضا داریم، بخاطر همین اصلاً به هیچ عنوان در کوچه و خیابان لباسهایتان را تعویض نکنید.
ـ با مسئولین صحبت کردم که سعی کنند اسیستانت ها و ایجنت ها حداکثر دو دوره بیشتر نباشند و بعد از دو دوره، یک دوره استراحت کنند. کسانی که شایستگی اسیستانت یا ایجنت شدن را دارند، فرم هایشان را پر کنند. بعضی ها ایجنت های خوبی بوده اند و آدم تنبلی اش می آید که شخص دیگری را بگذارد، ولی باید به گونه ای عمل کنیم که خدمت به همه برسد. فرم در شعبه پر شود و تحویل مسئولین شود.
ـ تصمیم بعدی برای سفر اولی ها، الآن برای همسفران خیلی خوب شد، همسفران سفر اول و سفر دوم. از امروز گل همسفران سفر دوم را پایین در ملاء عام می دهم. کسانی که 40 سی دی را بنویسند و راهنما و اسیستانت امضاء کنند، اسیستانت و راهنما نباید برای خوشگلی نوشتار ها را امضاء کنند. باید بعنوان مسئول این کار را به درستی انجام دهند.
ـ دیروز با امین (استاد جهان بینی) صحبت می کردم و توصیه ای به من کرد، که من پذیرفتم. کسانی که وارد کنگره می شوند (مسافران و همسفران) برای شروع باید از وادی ها شروع کنند، حداقل 7 وادی . کسی که وارد لژیون می شود، می تواند از سی دی هفته استفاده کند، ولی سی دی اصلی برای او سی دی وادی اول است. هفته دوم، وادی دوم و همینطور تا وادی هفتم. یعنی هر کس وارد کنگره می شود، وادی ها را باید حتماً گوش کند، چون وادی ها، ستون اصلی کنگره 60 هستند. حجم اطلاعات در کنگره بسیار بالا است.  همسفران هم همینطور.
ـ خانم های همسفر ، سی دی نوشتن برایشان جا افتاد. این قضیه کم کم برای آقایان هم جا می افتد. از امروز شروع می کنیم و برای 10 ماه دیگر این اتفاق کامل خواهد شد. آقایان برای پایان دوره باید 40 سی دی را کامل نوشته باشند و به همراه رهایی ارائه بدهند.


ـ ما یکی از خواسته هایمان این بود که آکادمی داشته باشیم، الآن دیدم که ما آکادمی داریم، فقط ثبت نکرده ایم. ما بالاترین و قوی ترین آکادمی اعتیاد را داریم. چه چیزی از این بهتر؟
بالای 4500نفر داوطلب در آزمون کمک راهنمایی شرکت کردند. در 43 مرکز سراسر کشور آزمون دادند. این یعنی آکادمی. باید برای ثبت آکادمی اقدام کنیم و به این سمت حرکت کرده ایم. بخاطر همین است که من می گویم، برای ورود به کنگره بی سواد قبول نمی کنیم. ما کتاب داریم و باید سی دی بنویسند.
ـ ما یکسری سفر ایکس هم داشتیم که پنهانی انجام می دادیم و اعلام نمی کردیم. دلیل آن هم این بود که اگر اعلام کنیم، همه می خواهند سفر ایکس کنند، ولی ما اجازه این کار را به هرکسی نمی توانیم بدهیم. بنابراین به کسانی که بیماری دارند و سفر ایکس می کنند، گل رهایی می دهم. 
ـ ورزش هم باید جزو کار باشد و همسفران خیلی قوی قلمداد کنند و جزو راهنما شدن است.
ـ مسئله بعدی؛ وقتی شما امتحان می دهید ، یکسری قبول می شوید، ولی به ما می گویند که این شخص را راهنما اعلام نکنید، چون این شخص حاشیه دارد و اذیت می کند. ما از ایجنت و اسیستانت می پرسیم و اینها می گویند که فلانی شرّ است. من تا بحال هم چنین کاری را نکرده ام و هرکسی که قبول شده است، راهنما اعلام کرده ایم. شخص وقتی قبول می شود، باید همه از او رضایت داشته باشند و حاشیه نداشته باشند. کسی که مرتب در حاشیه است، ما چطور راهنما اعلام کنیم.
ـ ما نمی خواهیم به دنبال صلاحیت و عدم صلاحیت افراد باشیم، چون اینطور کار بسیار سخت می شود، اگر ایجنت و اسیستانت از شخص راضی نباشند، واقعاً نمی توانیم اجازه لژیون به او بدهیم.
ـ کسی که 4سال راهنماییش تمام شد، اگر فعالیت و عملکردش خوب باشد، در صراط مستقیم باشد و شاگرد خوب پرورش دهد، به آنها نیاز داریم. نگران این نباشند که ممکن است ما آنها را بر داریم، ممکن است به آنها بگوییم در شعبه دیگری لژیون بزنند.
ـ مسئله چاقی و لاغری : چند بیماری داریم و اینها ام الامراض هستند. یکی از این بیماری ها، یبوست است که نصف کره زمین دارند. در اثر تغذیه غلط ، خوردن غذاهای فست فود، آرد سفید، لازانیا و ...

گندم 16 ماده مغذی دارد، 12خواص مفید گندم، در پوست آن است. 4 تا از آن در آرد گندم است. برای اینکه نان خوشگل شود، پوست گندم را دور می ریزیم و مغزش را که فقط نشاسته است و در سیستم نشاسته مثل سیمان می چسبد، بعنوان غذا انتخاب می کنیم. مثل نان بربری.
جدای از آنکه مواد اصلی آن را از بین برده اند، به آن موادافزودنی می زنند که خراب نشود. سوسک و حشرات دیگر هم این آرد را نمی خورند، فقط ما انسانها می خوریم . تمام غذاهایی که ما می خوریم، دارای موادافزودنی هستند.
ـ شیری که اگر  24ساعت بیرون بماند، خراب و ترش می شود، چطور امکان دارد که یکسال تاریخ انقضاء داشته باشد، اینها بخاطر اضافه کردن مواد افزودنی و سمی است و تماماً بیماری ایجاد می کند.
شما برای آرد کردن گندم، باید کلی انرژی برق مصرف کنید تا آن را آرد کنید. برای هضم غذاها همینطور است، باید کلی انرژی صرف کنید که این غذا جذب و هضم شود. پس یک غذایی که 1000کالری دارد، ممکن است 700کالری انرژی برای هضم شدن مصرف کند. ولی غذای فست فود اینطور نیست، اصلاً انرژی برای هضم شدن صرف نمی شود و اینها باعث چاقی می شوند.

ـ  اولین قدم برای لاغری، این است که یک ترازو بگیرید. قبل از صبحانه خودتان را وزن کنید، ظهر قبل از ناهارخودتان را وزن کنید و شب هم قبل از خواب خودتان را وزن کنید و اصلاً رژیم هم نمی خواهد بگیرید. این فاز اول است، تا ببینید متابولیسم بدن چطور است؟
یبوست و چاقی، صرفاً بخاطر تغذیه هستند. چه فشاری روی قلب شما می آید؟ قلبی که برای 60کیلو ، خون پمپاژ کند، باید برای 120کیلوگرم خون پمپاژ کند. زانوها چه فشاری رویشان می آید؟ این کار قدرت انسان را میگیرد. وقتی شما 40کیلو اضافه وزن دارید، یعنی 4کیسه 10کیلویی روی شانه هایتان است.
سومین بیماری اکثر انسانها چیست؟ بی خوابی است. اکثراً اصلاً برنامه خواب ندارند و با قرص خواب می خوابند. یک بار ساعت 2 می خوابد، 10 می خوابد، یک بار 12 می خوابد. کسی که روزی 4ساعت بخوابد، 10 تا 15سال عمرش کم می شود. ماشین باید استراحت کند و اکثر دائماً کار کند، دچار مشکل می شود. 8 ساعت باید کار کنید، 8 ساعت استراحت و تفریح ، 8 ساعت هم بخوابید.
خواب باید حتماً ساعت مشخصی باشد. یا 11 شب یا 10 شب یا 12 شب. حتماً باید یک ساعت مشخص بخوابید. برای خوابیدن ما باید بیهوش شویم. احتیاج به مواد بیهوشی داریم، مغز باید استیل کولین، آدرنالین و سروتونین را بسازد و به جریان خوب بدهد، تا شخص بیهوش شود. این سیستم خواب کنند، فقط به یک ساعت مشخصی عادت می کند. من که هرشب 9:30 می خوابم، اگر یک شب 11 بخوابم، باید در رختخواب بیخوابی بکشم.
دستور جلسه؛
وادی یازدهم، چشمه های جوشان و رودهای خروشان، همه به بحر و اقیانوس می رسند.
ما چشمه زیاد داریم، ولی جوشان نیستند. این چشمه هیچوقت به هیچ کجا نمی رسد، کنار دشت از بین می رود. چشمه ای که بخواهد به بحر برسد، باید جوشان باشد و دائماً در حال تفکر و حرکت و تلاش باشد. چشمه که جوشان شد، به رود خروشان تبدیل می شود.
ما هم اگر بخواهیم به خواسته هایمان برسیم و چیزهایی که مورد نظر در زندگیمان است به آنها برسیم، باید مثل یک چشمه جوشان و رود خروشان باشیم. اگر اینگونه باشیم، قطعاً به نتیجه خواهیم رسید. باید اندیشه، تفکر، تلاش و حرکت کنیم.

تقسیم بندی OT؛
از آقای بابک لطفی می خواهیم که بعنوان نگهبان OT اینجا بیایند و موضوعشان را مطرح کنند.
سلام دوستان بابک هستم یک مسافر.
نگهبان شورای اوتی کنگره 60 هستم. دو نفر از عزیزان به شورای اوتی در تقسیم بندی کشوری اضافه شدند، آقای جلال امینی (در شعب اصفهان، بوشهر، شهرکرد، اهواز، آبادان، شیراز و میبد) از مسئولین شعب خواهشمندیم با ایشان هماهنگی لازم را داشته باشند.
آقای کاظم نوروزپور (شعب مشهد، نیشابور، لژیون شیروان، کرمان و بهشهر)
مسئول تازه واردین کل کنگره 60 آقای محسن قربانی بودند و از ایشان نهایت تشکر را داریم و آقای ولی اله را بعنوان مسئول تازه واردین کل کنگره 60 برای مدت 6 ماه اعلام می کنیم.
آقای مهندس:  برای آقای محسن قربانی حتماً تقدیرنامه بدهید، برای بقیه بچه ها هم حکم یک ساله بزنید.
کار خیلی قشنگ و خوبی که در کنگره انجام می گیرد، این است که وقتی یک نفر مسئولیتی دارد و به کنار می رود، شخص بعدی از او تشکر و قدردانی می کند. امیدواریم در کشور هم این روال اجرائی شود، الآن هر کسی روی کار می آید، می گوید شخص قبلی دزد بود! حالا اگر یک نفر به فرض دزد بود، نباید گفته و مطرح شود و توده مردم را بدبین کنند. این پسندیده است که افراد بعد از خدمت کردن، مورد تشکر و قدردانی قرار می گیرند.
از اینکه به صحبت های من گوش دادید، نهایت سپاس و قدردانی را داریم.

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/04/19

دانلود

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic