به نام نامی اولین عاشق که اوست...

روز دوشنبه 98/04/24 جلسه پنجم از دور چهاردهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه هم‌سفران شعبه امین گلی

با استادی  کمک راهنمای محترم همسفر لیلی، نگهبانی هم‌سفر زیبا و دبیری هم‌سفر مریم  و

با دستور جلسهٔ " وادی یازدهم و تأثیر آن روی من " 

رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود.


ما باید بدانیم که بیهوده پا به هستی نگذاشته ایم. هدف داریم و در هر جایگاهی که هستیم باید به بهترین شکل نقش خود را ایفا کنیم. و برای خودمان زندگی کنیم. این نشان دهنده این افراد هست که...


در ادامه مطلب بخوانید ...


سخنان استاد گرامی:از خداوند سپاسگزارم که کنگره را بر سر راه من قرار داد، و مایه افتخار من است که جزئی از کنگره باشم. و مطمئنم که خداوند به من فرصتی داده تا در جهت انسانیت قدمی بردارم.
اول وادی اقای مهندس داستانی را مطرح کرده اند، و فرمودند انسان که به زمین آمد، ودر شرایط فعلی قرار گرفت شیطان تصمیم گرفت که تا زمانی که انسان در زمین است،به آنها القا منفی کند. وآنها را از راه درست منحرف کند.
اما  وادی یازدهم چند قانون دارد که به آن می پردازیم.
قانون اول چشمه های جوشان ورود های خروشان همه به بحر واقیانوس می رسند.
در اینجا انسان را به رود تشبیه کرده، انسانی که همیشه به جلو حرکت می کند. ودر این مسیر همیشه مشکلاتی هست، که با آن دست وپنجه نرم می کند. رودی که چشمه ی جوشان دارد، و از هر پیچ وخمی عبور می کند تا به دریا برسد. همه ی ما یک قطره ای بودیم که از اقیانوس جدا شدیم. برای رسیدن به فرمان عقل و اکنون قراراست که این مسیر را برگردیم که در این مسیر برگشت قطعاًمشکلاتی هست که  همان امتحانات الهی هستند که برای رسیدن به جایگاه بالاست. تجربیاتی که در این راه کسب می کند منحصر به خود انسان است.

در ما زندگی با اضداد روبه رو می شویم. به طور مثال: نفرت را تجربه می کنیم تا به عشق برسیم.
ما باید بدانیم که بیهوده پا به هستی نگذاشته ایم. هدف داریم و در هر جایگاهی که هستیم باید به بهترین شکل نقش خود را ایفا کنیم. و برای خودمان زندگی کنیم. این نشان دهنده این افراد هست که راه خود را درست پیموده اند و در مسیر ممکن است خسته شوند ولی هدف آنها گم نمی شود و هدف شان را فراموش نمی کنند.
یک تازه وارد یا سفر اولی با کوچکترین اشکال از راهنما یا رهجو و...ممکن است کنگره را ترک کند. وهر چند هم که خودشان مقصر باشند.ولی یک سفر دومی یا یک راهنما اینجا تحمل می کند و جانمی زند وتا آخر می ماند.
وقتی که من در کنگره به زبان ساده یک مشارکت می کنم که مشکل یک فرد را حل می کند یا به دل دیگری می نشیند، یعنی چشمه درون من راه افتاده است.
اگر می خواهیم مسیر زندگی را به درستی طی کنیم نیاز به انرژی داریم و باید اختلاف پتانسیل در خود بوجود آوریم.
یک سفر اولی وقتی به صحبت های راهنما گوش می دهد یعنی فرمان بردار راهنما است. و در او اختلاف پتانسیل به وجود می آید و شروع می کند به انرژی گرفتن. اگر یه سفر دومی یا یک راهنما احساس کند کم آورده و نمی تواند راه را ادامه دهد، اختلاف پتانسیل را حفظ نکرده و به این دلیل است که انرژی درون و بیرون او به تحلیل رفته است.
ذهن همیشه یک بهانه برای حرکت نکردن دارد و من باید کاری کنم که دلایلم قوی تر از بهانه ی ذهنم باشد. مثل اینکه می گویم کنگره دیگر برای من لذتی ندارد. ونمی آیم، در چنین مواقعی باید در کنگره یه خدمتی داشته باشم تا بالاتر از بهانه ی ذهنم باشد. مثل عکاسی و...
حتی باید بدانم کجا حرکت من کند شده وکجا بایدانرژیم را بالا ببرم یا توقف کنم. اگر اختلاف پتانسیل نباشد انرژی درونی و بیرونی کم می شود واین یعنی باید من حس وحال خودم را تغییر دهم. و بدانم گره کارم کجاست. گره ام را باز کنم و راهم را ادامه دهم.
انرژی بیرونی همان آموزش هایی که از راهنما می گیریم. وهدف ما این است که علت را پیدا کنیم تا علت آزادی و هوشیاری از دست رفته را پیداکنم و راهم را بیابم.
خدمت هایی را که انجام می دهیم اختلاف پتانسیل به وجود می آورد. و اختلاف پتانسیل است که نیرو را به وجود می آورد و باعث حرکت در مسیر می شود. مثل افرادی که آموزش می بینند و مطالبی را دریافت می کنند و به دیگران انتقال می دهند.
موضوع دیگر قانون خمر است. خمر، انسان را از حالت طبیعی خارج می کندو یک حجابی است روی ذهن و عقل ما. وقتی از ضد ارزش ها دوری کنیم پرده خمر کنار می رود و قوانینی که خرد جهانی است را باید انجام دهیم.
قانون بعدی هم مادیات است:
مادیات بسیار قدرت دارد واگر من ماده را درک نکنم نمی توانم زندگی کنم. واگر انسان مادیات را تحت اختیار خودش قرار دهد 50 درصد پیروز است.در غیر این صورت انسان اسیر ماده و دنیای تاریک خودش می شود. حتی منظور این نیست که برای مادیات تلاش نکنیم وثروت را دوست نداشته باشیم بلکه منظور این است که برای به دست آوردن پول و ثروت دست به هر کاری نزنیم. وقتی خواسته من این باشد که فقط به مادیات برسم، هر کاری انجام می دهم که به طرف راه های ضد ارزشی سوق پیدا می کند.
خرد جهانی:
قانون خرد جهانی بین همه ی انسان ها است، که عبارتند از: دروغ نگو، دزدی نکن، خود بین مباش.
حتی نباید در کارهایمان افراط و تفریط کنیم وگرنه آسیب خواهیم دید.


نویسنده: همسفر رویا

تصویرگر: همسفر سمیه
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شهربانو پنجشنبه 27 تیر 1398 00:48
خدا قوت خدمت دوستان عزیزم به خصوص خانم لیلی عزیز لذت بردیم مثل همیشه کامل وجامع بیان کردید فیض بردیم وخدا قوت به دوستان هم لژیونیم خانم رویا وخانم سمیه وخدا قوت خدمت خانم لیلا رحیمی دست همه عزیزان درد نکند.
همسفر رویا چهارشنبه 26 تیر 1398 17:47
خداقوت خدمت تمامی دوستان عزیزم مخصوصاً کمک راهنما عزیزم خانم لیلی بابت زحمات فراوانشان ومچکر از خانم لیلا بابت خدمت سایت که مثل همیشه خوب وعالیست.
همسفر سمیه چهارشنبه 26 تیر 1398 11:01
خداقوت خدمت همگی واستاد جلسه .خیلی آموزنده وپرانرژی .از همین جا همیشه بهترین ها را برای راهنمای عزیزم خانم لیلی که استادی این جلسه را برعهده داشتند از خداوند منان خواستارم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات