عملکرد لژیون سوم همسفران سی دی رابطه یادگیری با معرکه گیری
سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 21:02 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )

                                     به نام اولین عاشق که اوست...

              عملکرد لژیون سوم همسفران؛ کمک راهنمای محترم همسفر لیلی

                دستور جلسه هفته: سی دی  رابطه یادگیری با معرکه گیری 


             


اگر فرد از شکست خود درس می گیرد و اشتباه خود را قبول می کند پس اصلاح مسیر می کند و...

                                          در ادامه مطلب بخوانید...

سخنان همسفر لیلی(راهنمای لژیون):
 امیدوارم خداوند تک تک ما را جزء با تعادل ترین و با ادب ترین و مهربان ترین انسان ها قرار بدهد و همیشه سعی کنید قدر جایگاه خودمان و کنگره را بدانیم و شکر گزار آن باشیم. اثر گذار و اثر پذیر باشیم تا بتوانیم بیشترین آموزش ها را از لژیون داشته باشیم.
به تک تک شما توصیه می کنم، زمانی که حال خوشی ندارید وادی چهاردهم را مطالعه کنید چون القاعات خیلی خوب و اثر گذاری دارد و سعی کنید همیشه فرمانبردار باشید تا به حال خوش برسید.

ما یک معظلی داریم به نام وابستگی.
سعی کنید دلبسته باشید و محبت کنید ولی هرگز به کسی وابسته نشوید. زیرا زمانی که به فردی وابسته می شوید و در حق آن دعایی می کنید، مستجاب نمی شود،زیرا این دعا اثر  خودخواهی دارد. در اینجا چون به دلیل وابسته بودن به فرد، به فکر خودت هستی و دعا می کنید آن دعا به تاخیر می افتد و شاید هرگز برآورده نشود .
مثلا همسفری که نیت دلش از رها شدن مسافرش این است که خودش را نجات بدهد و آرامش داشته باشد، این دعا مستجاب نمی شود. چون آن نتیجه از سر خودخواهی برای آن فرد مهم است. یک دلیل اینکه در کنگره می گوییم مسافر خود را رها کنید به همین خاطر است. و در اینجا زمانی که از سر خودخواهی دوست دارید که آن نتیجه به نفع تو تمام بشود ،اینجا دیگر عشق نیست. و تشخیص این قضیه، همیشه با خود فرد است. به شما پیشنهاد می کنم داستان پیله و پروانه را مطالعه کنید. زیرا نتیجه این داستان این است که،انسان در قوی ترین سختی ها هم صبور است و می داند که چگونه از پس مشکلات بر آید .
خداوند مشکلی که به هر شخصی می دهد پایین تر از ظرفیت او می دهد و به همین خاطر مطمئن باشید که مشکلاتی که به شما داده می شود چون از حد ظرفیت شما پایین تر است از پس حل آن مشکل بر می آیید .
اما سی دی معرکه گیری و برداشت همسفران از این سی دی:

همسفر سمیه :
ما یک معرکه گیری داریم و یک یادگیری.
معرکه گیری در اثر کمبود دانش یا حسادت و یا خودخواهی یا منیت و... بوجود می آید و یا اینکه انسان بر سر اهدافش شکست می خورد و بر سر دو راهی قرار می گیرد و باعث معرکه گیری می شود. چون شکست خورده و از دیگران عقب افتاده است شروع به معر که گیری می کند .
مانند مسافری که در سفرش ناموفق  شده و به نتیجه نرسیده و چون دیگران به نتیجه رسیده اند  این فرد شروع می کند به معر که گیری، یعنی اینکه از انجام عمل سالم خارج می شود .

آقای مهندس می فرمایند :
شکست و مشکلات برای همه هست و یک امر طبیعی است ولی اینکه آیا شخص از شکست خودش درس بگیرد یا نه مهم است. اگر فرد از شکست خود درس می گیرد و اشتباه خود را قبول می کند پس اصلاح مسیر می کند و دوباره شروع به حرکت می کند، یا اینکه در جهل خود باقی می ماند و روی جهل و نادانی خود پافشاری می کند .
انسان همیشه تاریکی ها را تجربه می کند تا به روشنایی ها برسد.

همسفر پریسا :
انسان باید یا یادگیری را پیشه کند یا معرکه گیری را .
زیرا اگر ما شروع به معرکه گیری کنیم نمی توانیم یادگیری داشته باشیم . یکی از دلایل تشکیل لژیون ها در کنگره، به علت جلوگیری از همین معرکه گیری هاست، که انسان به یادگیری بپردازد. چند نفر رهجو در کنار راهنما در لژیون بنشینند و آموزش بگیرند .
زمانی که برای شخصی در کنگره مشکلی بوجود می آید نباید شروع به معرکه گیری کند. بلکه باید از راهنمای خود کمک بخواهد. اگر راهنما از پس حل آن مشکل بر نیامد ،به درجات بالاتر مثل مرزبان، ایجنت یا دیده بان مراجعه کند.
همیشه سعی کنید از سی دی ها استفاده کنید و آموزش بگیرید. زیرا اگر در لژیون از این سی دی ها استفاده نکنند ،آن لژیون ذره ذره رو به نابودی می رود. یک راه مهار کردن افراد مصرف کننده، همین لژیون ها و سی دی ها هستند. اگر در لژیونی اطلاعات و دانش وآگاهی نباشد، راهنما نمی تواند آن لژیون را کنترل کند .

  

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic