مشارکت مکتوب همسفران لژیون سوم در باب دستور جلسه هفتگی
سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 22:30 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
                                               به نام خالق زیبایی ها...

                                     مشارکت مکتوب همسفران لژیون سوم

                     در باب دستور جلسه هفتگی؛ وادی یازدهم و تاثیر آن روی من

 
زندگی بدون مشکل معنایی ندارد. تا مشکلات نباشد نه تنها لحظات خوش زندگی را درک نمی کنیم بلکه در زندگی هم آموزش نمی بینیم. پس قسمت مهم این است...

        در ادامه مطلب بخوانید...
سلام دوستان اعظم هستم یک همسفر :
خداوند به انسان اختیار کامل داده تا مسیر زندگی اش را انتخاب کند ولی نباید در هر زمینه ای زیاده روی کند. مسافران ما قبل از ورود به کنگره بدون فکر و با انتخاب نادرست به سمت تاریکی و ضد ارزش ها می رفتند و ما را هم با خود به این تاریکی ها برده بودند. چون چشمه های جوشان ما راکد مانده بود و تبدیل به گندآب شده بود. ولی امروز خدا را شکر با تفکر صحیح و انتخاب راه درست به سمت ارزش ها می رویم و مشکلاتمان را با تجربه و آگاهی حل می کنیم .در این وادی آموختم که ما باید ده وادی گذشته را به انجام رسانده باشیم که قطعا تبدیل به چشمه جوشان و رود خروشان شویم . اما اصلا چرا باید چشمه جوشان شوم؟!برای رسیدن به دریا، برای رسیدن به اقیانوس، برای رسیدن به رهایی و آرامش ...و برای اینکه اگر به بحر و اقیانوس نرسم تبدیل به مرداب می شوم.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم    موجیم که آسودگی ما عدم ماست
ما برای زندگی کردن باید جوشش داشته باشیم اگر نداشته باشیم زنده نیستیم و با یک انسان مرده فرقی نمی کنیم.


سلام دوستان رویا هستم یک همسفر:
هر وادی یک پیام مهم برای روش زندگی ما دارد. و این وادی یازدهم به ما آموزش می دهد که مشکلات همیشه هست. زندگی بدون مشکل معنایی ندارد. تا مشکلات نباشد نه تنها لحظات خوش زندگی را درک نمی کنیم بلکه در زندگی هم آموزش نمی بینیم. پس قسمت مهم این است که  وقتی برای ما مشکلی پیش آمد با تفکر و آموزش هایی که می بینیم مشکلات را به خوبی حل کنیم و از آنها سربلند خارج شویم،نه اینکه در مشکلات غرق شویم و شکست بخوریم و راه موفقیت را گم کنیم. همیشه باید امیدوار باشیم به آن پروردگار بزرگ.  خداوندی که به فکر غذا و زندگی، روزی حیوانات و پرندگان در بیابان ها هم هست چگونه ممکن است به فکر ما نباشد.
چگونه ما سوار هواپیما وقطار می شویم و باخیال راحت سفر می کنیم در حالی که راننده آن را نمی شناسیم. اما به کارگردان این دنیا که پرودگار جهانیان است و همتا ندارد اعتماد نمی کنیم و امیدوار نیستیم. البته باید در راه راست کوشا باشیم تا خداوند هم هوادار ما باشد.
بدانیم که اگر در طول زندگی کسی را آزار دهیم و به کسی آسیب برسانیم شاید فردا و یا سالها وحتی قرن های دیگر بازتاب آن را ببینیم. پس مراقب رفتار وکردار و عمل خود باشیم تا در آینده با مشکلات بد و بدتری روبه رو نشویم و بگوییم چرا خداوند این بلا را سر ما آورده در جایی که مقصر همه این مصیبت ها خودمان هستیم نه خداوند و نه دیگران.
یادمان باشد که خداوند در هر شرایطی از ما تعادل می خواهد،تا وقتی به تعادل نرسیم به آرامش هم نخواهیم رسید.


سلام دوستان پریسا هستم‌ یک همسفر:
از وادی یازدهم آموختم که باید مانند یک چشمه که در هر لحظه در حال جوشیدن است با عشق، علاقه و تدبیر جوشش و حرکت داشته باشم. هر چند که در ابتدا ممکن است این حرکت من کوچک باشد و گاها اصلا به چشم نیاید ولی از بی حرکت بودن و راکت ماندن بسیار بهتر است. در ابتدای ورودم به کنگره وقتی کسانی که خدمت می کردند را می دیدم گمان میکردم به الجبار این وظایف را انجام می دهند چون می خواهند مسافر شان به درمان برسد. ولی بعد از مدتی دیدم خودم هم دوست دارم خدمت کنم و با عشق هر کاری را می پذیرفتم. اگر چه کم بود ولی برای من هزاران بار انرژی و شور و شعف داشت.
ما قطره ای از اقیانوس الهی هستیم و برای رسیدن به اقیانوس باید در جریان و حرکت باشیم این حرکت با داشتن یک هدف پایه گذاری و آغاز می شود. هدف  من پیشبرد اهداف کنگره باید باشد چون من خودم را عضو کوچکی از کنگره 60  می دانم.


سلام دوستان اکرم هستم یک همسفر:
برای اینکه به چشمه جوشان و رودهای خروشان تبدیل شویم باید از جایگاهی که در آن هستیم ارتقا پیدا کنیم و به حال خوش برسیم. این حال خوش بستگی به تغییر وتحولی که در من ایجاد می شود دارد. به گونه ای که در هر شرایطی از زندگی چه در زمان بی پولی و چه غنی بودن برای خود و دیگران مفیدبوده و به طرف ارزشها در حرکت باشم. و قدردان و سپاسگزار داشته های خود بوده و حسرت نداشته ها را نخورم.
نشستن سنگ بودن است و رفتن رود بودن، بنگر به کجا می روند سنگ خاک می شود ورود به دریامی رسد. اگر در تمام طول زندگی حرکتی نداشته باشیم تبدیل به مرداب می شویم و این مسئله فقط شامل اعتیاد نیست بلکه در تمام مراحل زندگی صادق است. هر شخصی باید صفت جوش و خروش را در خود داشته باشد و حرکت را انجام دهد. باید از حرکت خودمان احساس رضایت داشته باشیم و در این مسیر وقتی به دو راهی ها می رسیم اگر به قدرت و تشخیص رسیده باشیم انتخاب ها را درست انجام می دهیم.


سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر:
من روزی که برای اولین بار وارد لژیون شدم دستور جلسه، وادی یازدهم بود. همان روز به دلیل تمام ناامیدی هایی که داشتم، دنیا با وجود تمام زیبایی هایی که داشت برای من همسفر تیره و تار شده بود. اما امروز در کنگره به لطف آقای مهندس و خانواده گرامی شان متوجه شدم که من با ساده ترین مشکل، زندگی را برای خود و مسافرم تمام شده می دیدم. و با تاثیری که این وادی بر روی افکار من داشت متوجه شدم که دنیا چقدر زیباست. امروز فهمیدم که بزرگترین معجزه حیات، خود حیات است. از این طریق که چشمه های جوشان و رودهای خروشان همه به بحر و اقیانوس می رسند. تا زمانی که انسان از خودش، جوشش و حرکتی نداشته باشد به جایی نمی رسد. من همسفرِ حال خراب با آموزش گرفتن از این وادی دو راه بیشتر نداشتم، یا اینکه افکار خودم را تغییر بدهم و در راه و مسیر الهی قرار بگیرم تا به حال خوش و آرامشی که اکنون دارم برسم، یا اینکه همان طور ادامه می دادم تا نیروهای شیطانی و اهریمنی مانند ناامیدی، ترس، کینه، نفرت و....مرا با خود بیشتر به عمق تاریکی ها و ظلمات می برد. ما امروز به عینه این قضیه را با تولدها و رهایی ها هر روز در کنگره می بینیم که چه انسان هایی که در پایین ترین نقطه ی عمق ظلمات و تاریکی ها بودند ولی با تغییر خواسته های خود متوجه شدند که این مسیر هموار نیست. چیزی که مهم است خواست و تفکر سالم است. با تلاش و کوشش و حرکتی که داشتند امروز به اقیانوس که در واقع همان حال خوش رهایی از بند اعتیاد است رسیده اند.
انشالله که هر چه زودتر چشمه ی وجودی تک تک مسافران و همسفران کنگره 60 که یا خالی یا نیمه پر است با سه اصل مهم که حس سالم، عقل سالم و عشق سالم است پر شود. و به مسیر خود ادامه بدهند تا به درجات بالا برسند و زندگی برای تک تک آنها روز به روز زیباتر شود .


با احترام؛ اعضای لژیون سوم، لژیون کمک راهنمای محترم همسفرلیلی

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم ازلژیون 4 چهارشنبه 26 تیر 1398 19:48
خداقوت.عالی بود.
چهارشنبه 26 تیر 1398 14:11
سلام وخدا قوت خدمت دوستان عزیز لژیون سوم لذت بردیم موفق باشید
هاجر از لژیون هفتم چهارشنبه 26 تیر 1398 08:23
خدا قوت به اعضای لژیون سوم عالی بود استفاده كردیم از مطالبتون خدا قوت به كمك راهنمای محترم خانم لیلی و همچنین خانم فاطمه عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات