در باب دستور جلسه هفتگی: حرمت کنگره 60
شنبه 29 تیر 1398 ساعت 18:57 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )
به نام نامی اولین عاشق که اوست ...

در باب دستور جلسه هفتگی : حرمت کنگره 60

به قلم : کمک راهنما همسفر بتول

رعایت کردن این حرمت‌ها باعث می‌شود که از قیاس کردن و هدر دادن انرژی که در کنگره دریافت می‌کنیم جلوگیری شود و این را یاد بگیریم که همیشه دوربین روی خودمان باشد تا بتوانیم در ادامه به میزان دانایی و آگاهی خودمان بیفزاییم...

در ادامه مطلب بخوانید ...

دستور جلسه حرمت کنگره 60 چرا رابطه مالی و پولی در کنگره ممنوع است؟

حرمت کنگره 60:

کنگره مکان مقدس و امنی هست که هر فرد با وارد شدن به این مکان باید حرمت آن رو حفظ نمایند. دروغ گفتن، علیه شخصی سرزنش کردن، حرف یکدیگر را قطع نمودن، الفاظ ناشایست بیان کردن، بحث سیاسی نمودن، بدون اطلاع و هماهنگی هرگونه پولی را پرداخت و دریافت کردن، از لباس و پوشش نامناسب استفاده کردن، بدون مجوز راهنما تلفن دادن و تلفن گرفتن و یا هرگونه ارتباطی بیرون از کنگره برقرار نمودن از موارد ضد ارزشی و ضد اخلاقی می‌باشد.

بر تمام اعضا فرض است حریم فوق ذکر را محترم شمارند و بر مسئولین واجب است که از وقوع این اعمال جلوگیری نمایند. نگهبان کنگره 60   

اگر دقت کرده باشیم در عنوان این دستور جلسه از کلمه چرا استفاده‌شده و این اینکه این دستور جلسه به‌صورت سؤالی آمده است و نیز نوشتار حرمت توسط نگهبان دو بار خوانده می‌شود، یک‌بار اول جلسه و یک‌بار هم در آخر جلسه خوانده می‌شود که این از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

 ممکن است این سؤال پیش بیاید که چرا حرمت؟ زیرا کلمه حرمت از حریم، محترم داشتن، احترام گذاشتن و در کل آنچه حفظ آن بر تک‌تک هم‌سفران و مسافران واجب و ضروری می‌باشد و نباید از آن عبور نماییم. در ادامه از کلمه مقدس بودن این مکان صحبت می‌کند (کنگره 60)

یعنی در چنین مکانی امنیت خاطر بسیار مهم است به همین خاطر حریم‌هایی در نظر گرفته‌شده است. دروغ گفتن، ما در کنگره می‌آموزیم که همیشه حقیقت را بیان کنیم زیرا بابیان کردن حقیقت اول اینکه به آرامش می‌رسیم و در ادامه می‌توانیم سفر خوبی داشته باشیم.

علیه شخصی سرزنش کردن ، سرزنش، غیبت، تهمت، باعث می‌شود که ما از آموزش‌های کنگره دور بمانیم، همیشه در حاشیه باشیم و مدام به دنبال مقصر بگردیم. 

حرف یکدیگر را قطع نمودن، این مسئله بسیار مهم است زیرا من در کنگره یاد می‌گیرم که هیچ‌گاه حرف دیگران را قطع نکنم و که این خود، ادب و تعادل یک فرد را نشان می‌دهد. ما در کنگره هیچ‌گاه بحث سیاسی نداریم زیرا ما را از آموزش‌های کنگره کاملاً دور می‌کند.

الفاظ ناشایست بیان کردن، این موضوع نقش مهمی را در کسب انرژی و حال خوش ما دارد. پس وقتی به حال خوش می‌رسیم دوست نداریم که به این راحتی این انرژی و حال خوش را از دست بدهیم. بدون اطلاع و هماهنگی هرگونه پولی را دریافت و پرداخت کردن، آن‌قدر این موضوع مهم می‌باشد که حتی در عنوان دستور جلسه به آن اشاره‌شده است.

 کسی که بدون اجازه این کار را انجام دهد همیشه ذهن او درگیر این موضوع خواهد بود و دیگر اینکه نمی‌تواند به این راحتی در کنگره حضورداشته باشد، یعنی از دست دادن آرامشی که سال‌ها به دنبال آن بوده است. باید یاد بگیریم که از لباس مناسب استفاده کنیم و همیشه منظم، مرتب و تمیز  در کنگره حضورداشته باشیم. 

به‌هیچ‌عنوان اجازه تلفن دادن یا تلفن گرفتن بدون اجازه از راهنما چه هم‌سفران و چه مسافران را ندارند اگر این کار را بدون اجازه انجام بدهند مطمئن باشند اول اینکه وقت خودشان را بیهوده پشت تلفن خواهند گذراند و با راه‌کارهای اشتباه سفر یکدیگر را خراب خواهند کرد.

پس این ارتباط می‌تواند مخصوصاً در سفر اول آسیب وارد کند که در آخر حرمت بعدازاین جمله بیان می‌کند که از موارد ضد اخلاقی می‌باشد.  در ضمن هیچ‌کس در کنگره مسئول نگهداری از وسایل دیگران نیست و هر کس مسئول وسایل شخصی خودش می‌باشد.

در اینجا متوجه خواهیم شد افرادی که در کنگره 60 پایبند قوانین و حرمت بوده‌اند در آرامش کامل سفر اول خود را شروع و به پایان رسانده‌اند و انرژی‌شان را فقط صرف خودشان کرده‌اند و کسانی که حرمت را رعایت نکرده‌اند به حاشیه‌ها کشیده می‌شوند و سفر خوبی نخواهند داشت و از این دایره خارج خواهند شد. 

 پس رعایت کردن این حرمت‌ها باعث می‌شود که از قیاس کردن و هدر دادن انرژی که در کنگره دریافت می‌کنیم جلوگیری شود و این را یاد بگیریم که همیشه دوربین روی خودمان باشد تا بتوانیم در ادامه به میزان دانایی و آگاهی خودمان بیفزاییم.

پس وقتی دانایی‌مان بالا رفت باعث می‌شود بیشتر قوانین و حرمت‌ها را بشناسیم، به آن‌ها احترام بگذاریم و آن‌ها را رعایت کنیم.


با احترام؛ راهنمای لژیون چهارم هم‌سفر بتول

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر سمیه دوشنبه 31 تیر 1398 11:54
عرض سلام و خدا قوت دارم خدمت خانم بتول عزیز. متشکرم از زحمات شما آموزش گرفتم.
همسفر فریبا از لژیون چهارم دوشنبه 31 تیر 1398 08:07
سلام خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم خانم بتول آموزنده به رشته تحریر در آوردید مانند همیشه آموزش گرفتم موفق باشید
هم سفر نسرین از لژیون یکم یکشنبه 30 تیر 1398 20:14
سلام وخداقوت خدمت خانم بتول گل،خیلی جامع و کامل بود آموزش گرفتم.
همسفر زهرا ع شعبه امین گلی یکشنبه 30 تیر 1398 18:35
با سلام ودرود خدمت کمک راهنمای محترم خانم بتول وهمه خدمتگزاران شعبه امین گلی
تشکر از مشارکت زیبای شما.فکر کنم با مشارکت شما وتعمق کردن در باب این دستور جلسه بتوانیم به لزوم اجرای حرمت ومهم بودن ان پی ببریم
تا در ادامه با حال خوش به سفرمان ادامه بدهیم
صفورا ل ششم یکشنبه 30 تیر 1398 14:33
باسلام وخداقوت به خانم بتول عزیز. بسیار عالی وآموزنده بود.تشکر ازشما
فاطمه همسفر محمد یکشنبه 30 تیر 1398 13:35
خداقوت خدمت خانم بتول عزیز
عالی بود
فاطمه از لژیون پنجم یکشنبه 30 تیر 1398 11:25
سلام خدمت خانم بتول زیبا بود لذت بردیم موفق باشید
همسفرخدیجه یکشنبه 30 تیر 1398 07:28
باسلام ادب خداقوت همسفرهستم ازشعبه شهرکردازصمیم قلبم به شمابزرگواران خداقوت میگم هرهفته ازمطالبتان خیلی خیلی می آموزم ممنون انشالله همیشه موفق باشدشعبه امین گلی
یکشنبه 30 تیر 1398 00:15
با سلام وخدا قوت به راهنمای عزیزم خانم بتول.مطالب بسیار عالی بود امیدوارم بتوانیم به درستی استفاده کنیم ودر متن زندگی قرار دهیم.پایدار باشید.
همسفر مریم ازلژیون 4 شنبه 29 تیر 1398 20:18
سلام وخداقوت به راهنمای عزیزم خانم بتول.مطالب بسیار عالی بودند.همیشه موفق وپیروزباشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic