جلسه نهم از دوره شصت و ششم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60؛ ویژه مسافران و همسفران سفردوم، با دستورجلسه کار، تحصیل و قدرت در روز چهارشنبه 1398/05/16 با استادی و نگهبانی آقای مهندس و دبیری مسافر محسن راس ساعت 9:10 آغاز به کار نمود.

 


سلام دوستان حسین هستم مسافر

دیروز من یک چک امضا کردم به مبلغ صد میلیون تومان؛ صبح از آقای مجید سوال کردم که این چک مربوط به چیست؟ ایشان گفتند که مربوط به چکهای دریافتی چهارشنبه بود که از بانک تجارت واریز شده بود به این دلیل که خزانه ها جوابگو نیست.خزانه های کنگره 60 باید جوابگوی تنخواه باشد. الان پول چای، قند، فتوکپی و ... باید خودش را پر کند و باید روی حساب خزانه ها کار کنیم و نباید خزانه های ما کم باشد و ما نباید از حساب زمین برداریم و به حساب خزانه ها بریزیم؛ از حساب پس انداز برداریم و به حساب خزانه ها بریزیم. بنابراین خزانه هایی را که در بانک تجارت هست، باید به گونه ای برخورد کنیم که به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی پول کم نیاوریم و باید روی این قضیه کار کنیم.

نکته بعدی:

امتحانات آزمون کمک راهنمایی تمام شد و ما در حال تصحیح اوراق هستیم؛ اما چیزی که برای ما تعجب برانگیز است این است که بعضی شعب تهران خیلی ضایع هستند؛ من فکر می کردم که شعب تهران فقط در کادو دادن ضایع هستند، اما دیدم که در امتحان دادن هم ضایع هستند! زمان رهایی از هیدج و یا شهرهای دیگر شیره انگور یا کشمش و یا ... می آورند، ولی از تهران هیچ! از این جهت که خبری نیست و امتحانات را هم که خراب می کنند؛ این اصلا وضعیت خوبی نیست. این نوع عملکرد بستگی به ایجنت ها و مسئولین شعب دارد. برخی از شهرستانها خیلی خوب خودشان را نشان داده اند، سطح نمرات بالا و درجه یک و همه صد به بالا. اما بعضی از شعب تهران بالاترین نمراتشان 91 یا 92 و سطح نمرات خیلی پایین. این نشاندهنده این است که راهنمایان، ایجنت و مسئولین آنجا خوب کار نکرده اند که اینها این قدر ضعیف شده اند. آموزش های کنگره را اشخاص باید کاملا یاد بگیرند، کسی که می خواهد به کس دیگری پول بدهد باید آن پول را داشته باشد، کسی که می خواهد به کس دیگری محبت کند، باید آن محبت را داشته باشد، کسی که می خواهد علم را به دیگری بدهد، باید آن علم را داشته باشد. راهنمایان کنگره چه مسافر و چه همسفر باید هم جهان بینی قوی ای داشته باشند و هم معلومات دیگر. من می بینیم که شعبه عطار نیشابوری خیلی قوی کار کرده اما شعبه مشهد خیلی ضعیف تر است یا شعبه قزوین خیلی قویتر است اما شعبه صالحی تهران ضعیف تر است. همه اینها مربوط به منابع آموزشی است؛ من دیدم که یکی از راهنماها از منابع آموزشی اصلا استفاده نمی کند و گفتم که لژیونش را ببندند چون او تربیت نمی کند. اگر دانشگاه هاروارد ارزش دارد چون سخت می گیرد و هر کسی نمی تواند وارد آن بشود. یکی از شعب، 15 راهنما نیاز داشت اما من توانستم 5 یا 6 راهنما بدهم چون نمی خواهم اشخاصی را بدهم که توانایی راهبری نداشته باشند.

مورد دیگر:

چند وقت قبل یکی از بچه ها دچار بیماری شد و زبانش متورم شد؛ وقتی علت را پرسیدم گفت که مربوط به استفاده از قهوه تلخ (علی کافی) است. این قهوه تلخ مثل سم می ماند و آنچه که تلخ است برای سلامتی شما خوب نیست. ما می خواهیم که بچه های شما بگویند به جان بابام نه بگویند به ارواح خاک بابام! وقتی به تغذیه، ورزش و وزن خودتان توجه نمی کنید، عمرتان را کوتاه می کنید. بی خوابی، تغذیه غلط، وزن زیاد، استفاده از مواد مخدر، استفاده از الکل عمر را بین 10 تا 25 سال کوتاه می کند. اصولا قهوه یبوست زاست حالا شما می خواهید نشئگی را با قهوه درست کنید، نمی شود! در سطح سیستم این بساط را جمع کنید و اگر قهوه تلخ می خورید برای سلامتی شما خوب نیست. شاگردان شما هم  از شما یاد می گیرند. بعضی از خانم های مسافر را هم دیدم که در لژیون برای خودشان قهوه درست می کنند، لژیون که جای این کارها نیست! در جلسات و لژیون ها جای خوردن قهوه و نسکافه نیست.

مورد دیگر:

گاهی اوقات برای ما مهمان می آید؛ به عنوان مثال وقتی وزیر کشور کنگره آمد ، یک نفر از بچه ها نیامد جلو در صورتی  که در جاهای دیگر و در اینگونه مواقع مردم می آیند و مشکلات خودشان را مطرح می کنند؛ ولی در کنگره بچه ها نزدیک نمی شوند؛ یا موقع عکس گرفتن هیچ کس نیامد. این دفعه که آقای حیدری آمد، چند نفر از بچه ها مثل ندیده ها ، دوربین دستشان گرفته اند و با آقای حیدری سلفی می گیرند! به رهجویانتان آموزش بدهید که وقتی یک نفر می آید، این کارها مال بچه های کنگره نیست و کار قشنگی نیست. اجازه بدهید که وقتی مهمان به کنگره می آید با آسایش بیاید و با آسایش برود؛ یکی از تفاوت های کنگره 60 در همین قضیه است.

تعطیلات تابستانی هم که به خوشی برگزار شد.

خبر خوش دیگر این بود که تیم راگبی ما مجددا قهرمان کشور شد. این قهرمانی نتیجه تلاش مسئولین این قسمت  است؛ قهرمانی کشور شوخی نیست.ما در رشته راگبی ساحلی نایب قهرمان شدیم، در seven قهرمان کشور شدیم؛ و در بین 16 تیم و با اختلاف زیاد برنده شدیم. این بیانگر توان درمان و نظم و انضباط کنگره 60 است.

مجید مسئول راگبی کنگره 60 است و نیز حامد و بهادر که مربی های کنگره اند و مایه افتخار ما هستند که تیم را به اینجا رسانده اند و ما می توانیم بگوییم که مصرف کننده شیشه که اصلا قابل درمان نیست می تواند به این سطح و این جایگاه برسد. این خبر خوبی بود و امیدوارم که در سایر رشته های ورزشی هم به همین ترتیب عمل کنیم. ما در مسابقات ورزشی دنبال برد نیستیم و به همین دلیل اعضای تیم هم با اعصاب آرام و با آرامش توانستند موفقیت بالایی را کسب کنند.

 

 

مسئولین راگبی آقایان مجید، حامد و بهادر

 

سخنان آقای مجید سلامی:

سلام دوستان مجید هستم یک مسافر

از جناب آقای مهندس دژاکام تشکر می کنم و به همه اعضای کنگره 60 تبریک می گویم. مسابقاتی که بچه ها شرکت کردند سوپر لیگ ایران است و یکی از برندهای خیلی معروف است. اکثر تیم ها ملی پوش داشتند؛ همه اعضای تیم شیراز ملی پوش بودند، تیم تبریز قهرمان دوره قبل بود، تیم داتیس قهرمان بود، ری قهرمان ساحلی بود که الحمدالله تیم کنگره 60 به راحتی تیم ها را با اختلاف زیادبردند؛ 65 – 0  ؛ 55 – 0 ؛ تنها بازی که ما مساوی شدیم که آن هم در اصل مساوی نبودیم که این جای تشکر دارد از آقای مهندس به خاطر روش درمانی که گذاشتند؛ روش درمانی همراه با جهان بینی درست؛ بچه های تیم های دیگر هم خوب بودند اما چون جهان بینی درستی نداشتند نتوانستند موفق شوند. من این موفقیت را تبریک می گویم.

 

مسافر حامد:

سلام دوستان حامد هستم مسافر

من هم این قهرمانی را به حضور آقای مهندس تبریک می گویم. سال قبل ما شرمنده شدیم اما امسال ما تصمیم گرفتیم هر طور شده برویم و مقام بیاوریم. ما چند سال است که در کورس قهرمانی راگبی ایران هستیم؛ سال 95 قهرمان شدیم، 96 چهارم شدیم؛ 97 قهرمان تیم ساحلی شدیم، 98 نایب قهرمان ساحلی و قهرمان لیگ. این دوره از مسابقات خیلی سخت و بالاتر بود؛ تیم ها به صورت شخصی به تورنمنت های خارجی می روند و تجربیات بالایی کسب می کنند؛ بچه های ما واقعا دارند زحمت می کشند. من به عنوان سرپرست تیم خواهش می کنم که راهنماها اجازه بدهند که بچه ها به تیم راگبی بیایند. ما امسال آسان قهرمان شدیم. من از بچه های تیم تشکر می می کنم و همچنین از آقای سلامی که خیلی برای ما زحمت می کشند.

مسافر بهادر:

سلام دوستان بهادر هستم مسافر

خیلی ها تصور می کنند که ما چون قبلا مصرف کننده بودیم نمی توانیم به ورزش راگبی بپردازیم؛ رشته راگبی ورزش سنگینی است. یک از بزرگترین آرزوهای من قهرمانی راگبی کشور بود و خیلی خوب است که آرزوی من برآورده شد. سال 97 که قهرمان ساحلی شدیم ، به خاطر دارم که آقای مهندس گفتند: «می دانید برای چه قهرمان شدید؟ برای اینکه برای اول شدن نرفته بودید.» امسال هم قبل از مسابقات به بچه ها حرف آقای مهندس را می گفتم که می رویم راگبی بازی کنیم. واقعا جهان بینی ورزشی به من ثابت شده است و به آمادگی بدنی، حضور در اردوهای تیم ملی و اعزام های تیم ملی می چربد. تیم شیراز و تبریز دو سه پله از ما بالاتر بودند اما آنها را راحت بردیم و این به دلیل راحت بازی کردن در اوج آرامش بود. این قهرمانی را تبریک می گویم و انشاءالله که تداوم داشته باشد و امیدوارم گوشه ای از زحمات مهندس را جبران کرده باشیم.

 

مسافر ایمان:

سلام دوستان ایمان هستم یک مسافر

من هم این پیروزی را تبریک می گویم. به خاطر دارم که یک روزی برای ضبط برنامه شروع خوب سمت جنوب شهر رفته بودیم و با یک عزیزی مصاحبه می کردیم. بزرگترین آرزوی آن فرد این بود که یک وعده غذایی کنار خانواده اش بخورد. امروز کنگره 60 و روش DST این را ثابت کرده است که یک مصرف کننده می تواند درمان بشود و حتی قهرمان کشور بشود.

مهندس:

البته ناگفته نماند که چند نفر از عزیزان، مربی بین المللی شده اند؛ مجید، حامد، بهادر و ایمان که مربی راگبی در سطح بین المللی هستند. باعث افتخار و غرور ما هستند و خدا همه شما را انشاءالله حفظ کند.

(تقدیم کاپ قهرمانی به مهندس)

 

 

سلام دوستان بابک هستم مسافر

نگهبان OT کنگره 60 هستم. آقای محسن قربانی به مدت دو سال مسئول تازه واردین کل کنگره 60 بودند و با اجازه آقای مهندس خدمت کردند؛ در دو هفته گذشته این خدمت به فرد دیگری محول شد. در اینجا ما از ایشان بابت خدماتشان تشکر می کنیم.

 

مهندس:

از شهروز آذرپور، نگهبان سایت کنگره 60 خواهش می کنم که توضیحاتی را در خصوص سایت کنگره 60 بدهد. سایت برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. خرداد 97 تا خرداد 98 بیشترین مراجعین ما از طریق سایت کنگره 60 بوده است. بیشتر دانشگاه ها و سایر مراکز علمی از سراسر دنیا به سایت کنگره 60 وارد می شوند.

سلام دوستان شهروز هستم همسفر

از آقای مهندس تشکر می کنم که فرصت را در اختیار من قرار دادند. در حال حاضر اهمیت فضای مجازی بر هیچ کس پوشیده نیست. با توجه به پیش بینی آقای مهندس، سایت کنگره 60 هم از این قاعده مستثنی نبوده و حائز اهمیت بوده است و از سال 1382 راه اندازی رسمی شد. همانطور که کنگره 60 در عرصه هایی مثل ورزش راگبی موفقیت هایی را کسب کرده است، در بحث اعتیاد و رسانه که هر سال برگزار می شود، ما در فضای دیجیتال همیشه سایت برتر را می گرفتیم. مثل سایر جوانب کنگره ما این انتظار را داریم که فراتر پیش برویم. در حال حاضر سایت کنگره در حوزه فعالیت خود، فراتر عمل می کند که البته طبیعتا توقع ما بیشتر است.

آقای مهندس از من خواستند تا توضیحاتی مختصر در خصوص نحوه عملکرد سایت کنگره از حال و برنامه ریزی آینده بدهم. ما  فرایندهایی برای تولید محتوا از شعب کنگره داریم که به سایت کنگره می رسد؛ فرایندی که توسط مسئولین شعب و دفتر مرکزی سایت انجام می شود. در حال حاضر به این نقطه رسیده ایم که خیلی موارد باید تغییر کند؛ چه از نظر فنی و چه از نظر دانشی که دوستان برای تولید مطالب دارند.

 

در اولین قدم، برنامه ریزی که انجام داده ایم این است که کلاس هایی جهت افزایش دانش اعضا برای تولید محتوا، چه در مورد نوشتار و چه در مورد تولید تصاویر(بحث رسانه ای) تشکیل بشود که یک کار اصولی و آکادمیک انجام شود و ما به سمتی برویم که بتوانیم کار فوق حرفه ای انجام بدهیم. برای شروع، کلاسهایی تشکیل می شود که به منظور تولید محتواست و استارت آن فردا می خورد و تعداد معدودی از آن استفاده می کنند و در ادامه به صورت عمومی برگزار می شود و در کل شعب اشاعه پیدا می کند.

نکته بعدی در خصوص شبکه های اجتماعی است. امروزه فعالیت بدون شبکه های اجتماعی در هیچ زمینه ای چه مادی و چه معنوی امکان پذیر نیست. کنگره 60 هم از این امر مستثنی نیست و به همین خاطر، فعالیت ما در این زمینه جزء الزامات است. در این حوزه محدودیت هایی وجود دارد که ما هم باید رعایت کنیم. در کنگره 60 ما یک سیستم وبلاگدهی داریم. مطالب در شعب تولید شده و سپس برای سایت ارسال می شود. در واقع ما همیشه داریم یک مطلب دسته دوم را منتشر می کنیم.چرا؟ چون منتشرکننده این مطلب یک سرویس دهنده دیگر است. در آینده نزدیک تمام وبلاگ ها جمع می شود و تمام فعالیت ها مستقیما در سایت کنگره 60 انجام می پذیرد.

در خصوص فعالیت های اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی ، یک قضیه فرهنگی در میان است و هر کسی می تواند از این فضا استفاده کند. هدف ما در کنگره 60 این است که در یک مجموعه واحد فعالیت کنیم و به جای اینکه انشعابات مختلف داشته باشیم و به طور پراکنده فعالیت کنیم انرژی را متمرکز کنیم و از یک درگاه این اتفاق بیفتد.

مهندس:

وقتی یک خبری منتشر می شود، مهم این است که در ابتدا چه کسی این خبر را پخش کرده است؛ در تمام سیستم های خبرنگاری همین امر صادق است. در رنکینگ سایت ها هم به همین ترتیب است که موضوع دست اول را چه کسی منتشر می کند. در سایت کنگره 60 به این شکل شده است که وبلاگهای مختلف اخبار و مطالب را منتشر می کنند و سپس برای سایت مرکزی ارسال می کنند؛ این خبر، مطلب سوخته ای است. بر همین اساس، مطالبی که برای سایت مرکزی ارسال می شود، بایستی مطالب دست اول باشد.

مطلب دیگر این است که ما قبلا سی هزار بازدیدکننده داشتیم؛ ولی الان آمار بازدید تقلیل پیدا کرده است، چه عواملی باعث این مسئله شده است؟ یکی از عوامل وبلاگهاست که بایستی اخبار را برای سایت مرکزی ارسال کنند و زمانی که سایت خبر را منتشر کرد، بعد می توانند در وبلاگ خودشان منتشر کنند.

نکته بعدی که اعلام می کنم این است که تلگرام از نظر قوانین کشور غیرقانونی است؛ بنابراین هیچکدام از اعضای کنگره 60 ، تحت عنوان کنگره 60 ، تحت عنوان لژیون، OT ، ورزش و ... از تلگرام نباید استفاده کنند و هیچ کانالی نخواهیم داشت.

برای ما ارقام و آمار سایت بسیار اهمیت دارد. همه نیروها در وبلاگهای مختلف باید یک جا جمع بشوند.

 

من با فضای مجازی موافق هستم؛ ولی نه به اندازه ای که همه چیز را از ما بگیرد. گوشی بسیار اهمیت دارد، نه اینکه شما به مهمانی می روید و همه موبایلها دستشان است و مشغولند! این ارزش دارد نه اینکه روابط ما از بین برود. اگر می خواهید یک خبر ورزشی را بدهید، زنگ بزنید و مستقیما مطرح کنید. این ارتباطات را باهم قطع نکنید؛ مطالب و اطلاعیه ها را به سایت  انتقال بدهید تا سایت منتشر کند.

گله ها و شکایت هایی هم در این زمینه هست که ما مطالب را می دهیم اما سایت نمی گذارد؛ در  این مورد می گویم که شهروز پاسخش را بدهد. ما باید اکانت ها را نگاه کنیم و بعد مطلب را منتشر کنیم تا مشکل ساز نشود.

در مورد اینستاگرام که اینستاگرام مرکزی دارد درست می شود؛ هر شعبه یک مرزبان خبری دارد که اخبار را ارسال می کند برای مرکز و مرکز این مطالب را منتقل می کند. از شهروز می خواهم که توضیح مختصری بدهد علت اینکه بعضی مطالب در سایت منتشر نمی شود چیست؟

آقا شهروز:

وقتی مطلب به سایت فرستاده می شود، حداقل های فنی باید رعایت شود و مورد دیگر اینکه در طی روز ما باید تنوع مطالب را داشته باشیم؛ فرضا اگر ما در شعبات تولد داریم، نمی توانیم در طی روز پنج مراسم را منتشر کنیم. به ندرت ما گله و شکایت داریم اما ما همه را بررسی می کنیم و می بینیم که مشکل چه بوده؛ اگر مشکل فنی بوده بررسی می کنیم، یا مشکل زمانی بوده؛ در کل اگر خطایی رخ می دهد، من این اطمینان را به شما می دهم که سهوی است.

مهندس:

نکته دیگر این است که باید شما دست به قلم باشید؛ نوشتن آداب و سنت هایی دارد. فقط گزارش تولد را بفرستید که فایده ای ندارد! باید عکاسی را بلد باشید. برای همین ما کلاسهای خبرنگاری و مقاله نویسی را گذاشته ایم و در هر شعبه یک مرزبان به عنوان مرزبان خبری می گذاریم که این قضیه را تحت کنترل دربیاوریم.

خوشبختانه در قسمت انگلیسی سایت کنگره تحت نظارت خانم مرجان کار خودش را انجام می دهد که در آن قسمت هم سرعت را بالاتر ببرند. برای جذب نیرو اطلاعیه بدهید و به آنها آموزش بدهید؛ نه اینکه با دستگاه Translate ترجمه کنید.

همه وارد سایت انگلیسی بشوید. اطلاعیه ها به سایت مرکزی ارسال بشود. برای هر شعبه یک رابط تعیین شود و چند خط تلفن در سایت قرار داده شود تا افراد ذیربط بتوانند در ساعت مشخصی تماس بگیرند.

از شما سپاسگزارم.

 

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/05/16

دانلود

نگارنده همسفر اکرم
کنگره 60

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات