کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روز دوشنبه 98/05/28 " وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من "
سه شنبه 29 مرداد 1398 ساعت 10:21 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )

به نام نامی اولین عاشق که اوست...

روز دوشنبه 98/05/28 جلسه هشتم از دور چهاردهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه هم‌سفران شعبه امین گلی

با استادی هم‌سفر زهره، نگهبانی هم‌سفر زیبا و دبیری هم‌سفر فریبا  و

با دستور جلسهٔ " وادی سیزدهم و تأثیر آن روی من " " 

رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

ترخیص به معنای فنا و نابودی نیست. زمانی که هر یک از ما وارد کنگره شدیم به‌نوعی ترخیص شدیم، با اذن خداوند این راه در مسیر ما قرار گرفت. راهی زیبا و پربرکت، راهی که زندگی ما را تغییر داد و آن راه کنگره بود. مثل یک نوری در تاریکی و ما را به این سمت‌وسو کشاند که ما ترخیص شویم. از چی؟

در ادامه مطلب بخوانید ...


سخنان استاد گرامی:

در ابتدا عید بزرگ غدیر خم را خدمت تک‌تک شما دوستان تبریک می‌گویم و آرزو می‌کنم همه شما عزیزان به تمام آرزوهایتان برسید.

دستور جلسه امروز همان‌طور که دبیر گرامی فرمودند؛ وادی سیزدهم و تأثیر آن روی من می‌باشد یعنی پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. وقتی خانم زیبا پیشنهاد استادی این دستور جلسه را به من دادند خیلی خوشحال شدم و به سراغ وادی رفتم اما هر چه قدر که من بیشتر مطالعه می‌کردم به عمق مطلب بیشتر پی می‌بردم.

واقعاً در چند دقیقه پیرامون یک وادی صحبت کردن کم است اما اگر بخواهم در این مورد صحبت کنم راجع به آغاز و پایان. فکر نمی‌کنم تا حالا کسی در مورد آغاز نظام هستی چیزی به ذهنش رسیده باشد، هیچ‌کس نمی‌داند که واقعاً نظام هستی ما کی به وجود آمده است؟

چون هر چه به عقب برمی‌گردیم باز قبل از آن کهکشان، جهان و جهان‌های دیگری نیز وجود داشته است. راجع به پایان نیز همین‌طور؛ نمی‌توانیم بگوییم که کی این نظام هستی به پایان می‌رسد؛ که درواقع هیچ پایانی ندارد و به گفته آقای مهندس مثل یک جویبار در جریان است. پایان هر نقطه آغاز جریان دیگری یا خط دیگری و یا زندگی دیگری است.

و اما راجع به نقطه... یک‌لحظه اگر نقطه را در نظر بگیریم، نه طول دارد، نه عرض و نه ارتفاع و نه شکل خاصی اما وقتی به عمق آن برویم خواهیم دید که تمام هستی از همین یک نقطه نشأت‌گرفته است. نقطه‌ها زمانی که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند خطوط زیبایی را تشکیل می‌دهند.

زمانی که این خطوط کنار هم قرار می‌گیرند یک سطح و زمانی که سطح‌ها کنار یکدیگر قرار بگیرند یک حجمی را به وجود می‌آورند و از این حجم کل هستی به وجود آمده است. همه کهکشان‌ها، همه کروات و ... همه این‌ها یک سطح و یک حجمی دارند.

حال اگر بخواهیم به سراغ نوشتارها برویم می‌بینیم تمام کلمات باز از نقطه نشأت‌گرفته‌اند. نقطه‌ها کنار هم قرارگرفته‌اند و حروف الفبا را تشکیل داده‌اند، حروف الفبا کنار هم قرارگرفته‌اند و جملات را به وجود آورده‌اند و الی‌آخر ...

این نقطه خود مدیون قلم است. قلمی که آن را امتداد داد و آن را به خط، سطح، حجم و کل هستی تبدیل کرد. یک موجودیت و یک وجود به آن داد.

در اینجا به اصل تیتر وادی می‌پردازیم که می‌گوید؛ پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. درواقع برای رسیدن از آغاز تا پایان باید سه مرحله را پشت سر گذاشت. مراحل تبدیل، تغییر و ترخیص است که همه شما تا حدودی با این سه کلمه آشنا هستید.

تبدیل یعنی همان به وجود آمدن است. اگر انسان را در نظر بگیریم از یک نطفه به وجود آمده و یا به گفته بزرگان انسان از خاکی به وجود آمد که خداوند از روح خود در آن دمید. این مرحله تبدیل بود که در مسیر راه تغییر کرد، آن نطفه به جنین، جنین به یک کودک، کودک به یک نوجوان، جوان، میان‌سالی، پیری و در مرحله آخر ترخیص.

ترخیص به معنای فنا و نابودی نیست. زمانی که هر یک از ما وارد کنگره شدیم به‌نوعی ترخیص شدیم، با اذن خداوند این راه در مسیر ما قرار گرفت. راهی زیبا و پربرکت، راهی که زندگی ما را تغییر داد و آن راه کنگره بود. مثل یک نوری در تاریکی و ما را به این سمت‌وسو کشاند که ما ترخیص شویم. از چی؟

از دامی که مسافران ما در آن گرفتار بودند و واقعاً باید قدر این لحظات وزندگی بعد از ترخیص خود را بدانیم و خداوند را شاکر باشیم و قدر این لحظات را بدانیم. به گذشته‌ها برنگردیم. تمام ما در مسیر اعتیاد مرتکب اشتباه شدیم.

اما یک دانش‌آموز هم‌سال اولی که به مدرسه می‌رود امکان این‌که اشتباه بنویسد خیلی زیاد است، اما معلم پاکن را به او می‌دهد و به او یاد می‌دهد که پاک کند و درستش را بنویسد؛ اما برای بار دوم دانش‌آموز خودش این کار را می‌کند و نیازی نیست کسی به او یاد بدهد.

بزرگ‌تر می‌شود، به سطح بالاتر می‌رود و شروع می‌کند با خودکار نوشتن؛ اما این را می‌داند که خودکار پاک شدنی نیست. پس به سراغ غلط‌گیر می‌رود. چون بزرگ‌تر شده، تحصیلاتش بالاتر رفته، آموزش‌دیده است.

ما هم در کنگره آموزش می‌گیریم، خودمان و افکارمان تغییر می‌کند پس زندگی‌مان هم باید تغییر کند. آنچه را که در کنگره یاد می‌گیریم و می‌نویسم، می‌نویسیم که بیشتر در ذهنمان حک شود که یاد بگیریم، اشتباهاتمان را پاک‌کنیم.

اگر قابل پاک کردن نیست آن را خط‌خطی نکنیم، دنبال مقصر نگردیم. ما آمده‌ایم نور و روشنایی را دیده‌ایم و می‌خواهیم تجربه کنیم و با بهترین روش زندگی خود را تغییر دهیم، دنبال مقصر نمی‌گردیم و اشتباهات خود و مسافر را خط‌خطی و سیاه نمی‌کنیم.

اما گاهی متوجه می‌شویم که کل صفحه را با خودکار اشتباه نوشته‌ایم و امکان این‌که کل صفحه را غلط‌گیر بزنیم وجود ندارد؛ اما اینجا نیز کنگره باز برای ما راه‌حل گذاشته است، می‌گوید آن صفحه را از دفتر جدا کن و بریز دور. از اول یک صفحه جدید از دفتر را بازکرده و شروع می‌کنم به نوشتن اما این بار درست می‌نویسم و اشتباهات قبل را تکرار نمی‌کنم و به عمق روشنایی‌ها وزندگی درست نزدیک می‌شوم.

 

ورود تعدادی از همسفران به سفر دوم 

قبول شدگان آزمون کمک راهنمایی نمایندگی امین گلی

نویسنده: هم‌سفر لیلا

تصویرگر: هم‌سفر پروین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه، دستور جلسات هفتگی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مهری از شعبه سهروردی دوشنبه 4 شهریور 1398 22:08
خدا قوت خدمت عزیزان که در آزمون کنم راهنمای قبول شدند
تبریک ویژه خدمت کمک راهنمای عزیزم سرکار خانم آمنه این قبولی ها گوارای وجودت
تبرک به خانم زهره عزیز خانم لیلا بختیاری عزیز خانم زهرا خیابانی عزیز خانم فاطمه عمادی عزیز خانم زهرا عسگری و خانم مرضیه عزیز و خانم پروین عزیز
انشاالله در ادامه از خدمت گزاران صدیق کنگره 60 باشید
تبریک خدمت تمامی کمک راهنمایان عزیز شعبه بابت قبولی رهجویانشان
همسفرصفورا (لژیون ۶) سه شنبه 29 مرداد 1398 15:54
ضمن عرض خداقوت به هرسه عزیز در جایگاه . جایگاه استادی رو به خانم زهره عزیزم تبریک میگم . انشاالله در جایگاههای بالاتر بدرخشی . وخداقوت به خانم لیلا عزیزم وهمسفران خدمتگزار.سلامت وموفق باشید.
هاجر از لژیون هفتم سه شنبه 29 مرداد 1398 10:39
خدا قوت به همسفران عزیز و خسته نباشید به خانم لیلا و خانم پروین عزیز موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic