کارگاه آموزشی عمومی روز پنجشنبه 98/05/31 " وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من"
جمعه 1 شهریور 1398 ساعت 13:26 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا | ( نظرات )
 به نام قدرت مطلق الله...

روز پنج شنبه 98/5/24 جلسه دهم از دور پانزدهم کارگاه های 

آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه  مسافران و همسفران شعبه امین گلی با استادی 

کمک راهنمای محترم مسافر بهزاد، نگهبانی مسافر حجت و دبیری مسافر 

رسول با دستور جلسه " وادی سیزدهم و تاثیر آن روی من" راس ساعت 17 آغاز به کار نمود. 

https://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/985/531/IMG_9672%20%28Copy%29.JPG 

اگر یک روز از زندگی انسان در رکود تلف شود، آبی که مظهر پاکی است به گند کشیده می‌شود چه برسد به انسان. انسان هرروز باید در علم و فراگیری آن به‌روز باشد، باید حرکت و پویش از خودش داشته باشد و این را بداند که هیچ‌چیز نمی‌تواند جلودارش باشد حتی مرگ... 

در ادامه مطلب بخوانید ...


سخنان استاد محترم:

https://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/985/531/IMG_9674%20%28Copy%29.JPG

در ابتدا به مسافران و هم‌سفران عزیزی که در آزمون سخت و مهم کمک راهنمایی قبول شدند تبریک عرض می‌کنم. و به راهنماهای بزرگوارشان تبریک و خدا قوت می‌گویم و امیدوارم در این راه که بی‌ربط با جلسه هفتگی (پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است) نیست، در این خط و بعد جدید زندگی‌شان موفق باشند و سربلند بیرون بیایند.

ماحصل و چکیده آموزش‌ها و جهان‌بینی کنگره 60 بعد از پایان 12 وادی به وادی سیزدهم می‌رسیم با این سرفصل پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. شاید اگر به عمق این جمله نگاه کنیم می‌بینیم که از بدو تولد و حیات مادی که به یاد داریم هرروزمان بعد از روز دیگری سپری شد. 

هرسال از عمرمان گذشت و یک سال دیگر اضافه شد، مقاطع تحصیلی طی شد. مقاطع زندگی طی شد، جوانی و میان‌سالی و ... همه سپری شد و بعد از هر دوره‌ای دوره جدید آغاز شد. این برگرفته از قانون مهمی است که در طبیعت جاری است و اگر یک روز از این قانون جاری نبود و بر پایه چرخش کائنات نبود، همه‌چیز راکد می‌شد. 

در کنگره می‌آموزیم سم مطلق، راکد شدن و سکون است. اگر یک روز از زندگی انسان در رکود تلف شود، آبی که مظهر پاکی است به گند کشیده می‌شود چه برسد به انسان. انسان هرروز باید در علم و فراگیری آن به‌روز باشد، باید حرکت و پویش از خودش داشته باشد و این را بداند که هیچ‌چیز نمی‌تواند جلودارش باشد حتی مرگ. 

https://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/985/531/IMG_9677%20%28Copy%29.JPG

بعد از مرگ، هم زندگی دیگری است و ما این را در آموزش‌های کنگره به نیکی فرامی‌گیریم که مرگ پایان زندگی نیست، بلکه شروع زندگی در بعد دیگری است. همان‌طور که قبل از تولدمان در این دنیا، در بعد دیگری زندگی کردیم. علوم کنگره تمام این‌ها را به من یاد داد تا بتوانم در زندگی کاربردی کنم.

مثلث تغییر، تبدیل و ترخیص را در این وادی می‌آموزیم. اگر از این مثلث عبور نکنیم از هیچ ظلمت یا روشنایی به بعد دیگری نمی‌رویم. در سفر اول حتماً باید تغییرات انجام شود. ابدال باید انجام شود تا از ظلمات اعتیاد، ترخیص شویم.

نکته بسیار مهمی که بعضی دوستان توجه نمی‌کنند این است که فکر می‌کنند بعد از سفر اول همه‌چیزتمام شد.. من به‌شخصه فکر می‌کردم سفر اول اسکلت ساختمان است اما آقای مهندس چه زیبا در سی دی ابرهای تیره فرمودند سفر اول فونداسیون و ریشه و زیربنای ساختمان است. سفر دوم باید، بایستی و طبقات را بزنی و بقیه کارها را انجام دهی تا، بتوانی در این ساختمان سکونت کنی.

خیلی از دوستان متأسفانه فکر می‌کنند بعد از سفر اول همه‌چیزتمام می‌شود و از کنگره می‌روند ولی حال خوشی ندارند. آن چیزی که باید دریافت کنند را نکرده‌اند. اما در سفر دوم قسمت اعظم کارها انجام می‌شود. و این نکته مهمی است پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است. اما بعضی بعد از پایان سفر اول سفره‌شان را جمع می‌کنند و می‌روند.

کسانی که بعد از رهایی ماندند و نرفتند به اصل این وادی پی بردند چون فهمیدند که زندگی‌شان با یک حرکت تمام‌شدنی نیست و بعد از یک حرکت، حرکت‌های دیگری هم هست.

صحبت کردن برای این وادی وقت زیادی می‌طلبد و من در این مدت کم خیلی کوتاه بیان می‌کنم. اما مثلث دیگری با سه ضلع عقل، عشق، ایمان‌داریم که بسیار مهم است.

https://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/985/531/IMG_9678%20%28Copy%29.JPG

 ما یاد می‌گیریم درمان در کنگره 60 فوق ترک است و تعادل فوق درمان. و مطلب دیگری است به نام تعالی. که بالاتر از تعادل است.

برای رسیدن به تعالی، در همین جمله پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است، نهفته است. حتماً باید حرکت کرد. حتماً باید این سه ضلع عقل، عشق، ایمان به‌موازات هم رشد کنند. عشق و ایمان بدون عقل فایده‌ای ندارد. و می‌شود کمربند انتحاری که بمب به کمرش می‌بندندو چندین نفر را می‌کشد.

هر سه مکمل یکدیگر و در کنار هم هستند. و این سه ضلع باید باهم کامل شود. و هیچ جایی خبری نیست و اتفاقی نمی‌افتد مگر در آموزش‌های ناب کنگره. که یک خطش هیچ جای دنیا پیدا نمی‌شود. باید بمانیم و آموزش‌ها را بگیریم و جامه عملش بپوشانیم. اگر جامه عمل به آموزش‌ها نپوشانیم هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

همه آموزش‌ها را ما می‌گیریم که در آرامش باشیم و خودمان به تعالی برسیم و مانند متدهای دیگر ترک اعتیاد نقش بازی نکنیم.

بایستیم و با بانگ بلند بگوییم که ما در اینجا با این روش درمان شدیم و هیچ مشکلی نداریم چه فیزیکی و چه ازنظر صور پنهان. این نکته قضیه است و برای رسیدن به این نکته که انشا له حرکت به سمت تعالی باشد باید تلاش کنیم و انسان تک‌بعدی نباشیم.

چراکه انسان تک‌بعدی هیچ‌وقت نمی‌تواند به سه ضلع عشق و عقل و ایمان دست پیدا کند.

 رهایی مسافر شاهین رهجو آقا امیرحسین

https://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/985/531/IMG_9682%20%28Copy%29.JPG


نویسنده: همسفر زهرا خ لژیون یکم

تصویرگر : مسافر مصطفی

ویرایش و تنظیم : هم سفر لیلا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مرتضی ج شنبه 2 شهریور 1398 10:58
خداقوت به استاد بزرگ اقابهزاد، تبریک به استاد عزیز خودم اقاامیرحسین و تبریک وشادباش به اقاشاهین وهم سفرش وخانم لیلا
همسفر فاطمه جمعه 1 شهریور 1398 21:08
سلام وخداقوت خدمت آقا بهزاد،ازصحبتهای زیباتون آموزش گرفتم ولذت بردم و
سلام وخداقوت خدمت همه دوستانی که درسایت فعال هستندوهمچنین
خدمت خانم زهرابابت تایپ مطالب
حمید لژیون ۶ جمعه 1 شهریور 1398 16:13
خداقوت خدمت راهنمای عزیزم اقا بهزاد بسیار لذت بردیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic