به نام نامی اولین عاشق که اوست...

روز دوشنبه 98/06/11 جلسه دهم از دوره چهاردهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه هم‌سفران شعبه امینی با

استادی کمک راهنما هم‌سفر لیلا، نگهبانی هم‌سفر زیبا

و دبیری هم‌سفر فریبا و با دستور جلسه

" از سایت کنگره 60 چگونه استفاده می‌کنیم، مقاله‌نویسی "

رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

 

وظیفه همه ما اعضای کنگره این است که از این سایت حمایت کنیم و این حمایت به دو صورت است یا خواننده هستیم و یا نویسنده و درهرصورت باید دین خودمان را به کنگره پرداخت کنیم...


در ادامه مطلب بخوانید ...

  

سخنان استاد محترم :

 در ابتدا خداوند  را شاکر و سپاس‌گزارم که یک‌بار دیگر به توفیق داد که در این جایگاه قرار بگیرم تا بتوانم آموزش بگیرم از خانم زیبای عزیز به خاطر سپردن این دستور جلسه به بنده سپاسگزاری می‌کنم.

همین‌طور که دبیر گفتن هفته سایت را در پیش داریم که از سایت کنگره 60 چگونه استفاده می‌کنیم

اینترنت به‌عنوان یکی از آیتم‌های غیرقابل‌حذف شدن در زندگی همه ما انسان‌هاست و هرچه جلوتر می‌رویم نقش فضای مجازی و اینترنت در زندگی همه ما پررنگ‌تر و مهم‌تر می‌شود  و هیچ‌کس توان این را ندارد که جلوی این تحول را بگیرد.

جمعیت احیای انسانی کنگره 60 که درزمینهٔ درمان اعتیاد و مواد مخدر فعالیت می‌کند در سال 78 توسط آقای دژاکام تأسیس شدند که از همان اوایل تأسیس آقای مهندس در فکر سایت اینترنتی کنگره 60 بودند که در اوایل سال 82 سایت کنگره به‌صورت آزمایشی و با فعالیت اندک شروع به فعالیت نمود و در آذرماه سال 82 هم‌زمان با سالگرد چهارمین سال تأسیس کنگره فعالیت این سایت به‌صورت رسمی شد و در ابتدا مسئولیت آن شخصاً به عهده خود آقای مهندس بود و در دو قسمت فارسی و انگلیسی فعالیت می‌کردند.

قطعاً می‌توانیم بگوییم نه‌تنها سایت کنگره در ایران بلکه در خاورمیانه بی‌نظیرترین سایت است و حرف اول را می‌زند به‌طوری‌که در سال 89 در سومین جشنواره اعتیاد و رسانه مقام اول را کسب کرد و این نشان می‌داد این سایت دیده و مطرح‌شده است و این نشان می‌دهد این سایت فعال پربار و پربازدید می‌باشد.

 درواقع کنگره 60 انتقال تولیدکننده علم درمان اعتیاد هست. درمان اعتیادی که از طریق سایت بیشترین حجم را برای انتقال این علم دارد و به صورتی که حتی در کشورهای خارج هم می‌توانند از سایت کنگره استفاده کنند و درواقع این ما هستیم که تولیدکننده علم درمان اعتیاد به‌کل جهان می‌باشیم.

به گفته آقای مهندس ما در زیرزمینی هستیم که دیده نشدیم اما سایت کنگره می‌تواند روزی ما را بر ملأ کند و این پیام کنگره و درمان را روزی به همه جهانیان برساند.

درواقع سایت کنگره حاوی مطالب خیلی زیادی است که اگر ما بخواهیم همه آن‌ها را بخوانیم باید ساعت‌ها روزها و یا هفته‌ها وقت بگذاریم و مدام در حال به‌روزرسانی مطالبی که از گزارشات لژیون‌ها، جلسات کارگاهی، مقالات دل نوشته‌ها می‌آید تماماً داخل سایت گذاشته می‌شود و هر کس بخواهد می‌تواند با یک سرچ کوتاه‌مدت در گوگل می‌تواند به آن‌ها دسترسی پیدا کند.

حتی افرادی که داخل شعبه نیستند می‌توانند از این سایت استفاده کنند و مهم‌ترین قسمتی که سایت دارد قسمت انتخاب راهنماست که در قسمت اصلی وب‌سایت است و برای اعضایی که از کنگره دورند و امکان بودن در کنگره برای آن‌ها وجود ندارد از طریق همین سایت می‌توانند مطالب را پیگیری نمایند و انتخاب راهنما داشته باشند و به درمان و رهایی برسند.

وظیفه همه ما اعضای کنگره این است که از این سایت حمایت کنیم و این حمایت به دو صورت است یا خواننده هستیم و یا نویسنده و درهرصورت باید دین خودمان را به کنگره پرداخت کنیم.

اگر خواننده‌ایم مواقعی که مطلبی را در سایت می‌خوانیم  حداقل باید نظرمان را برای نویسنده آن مطلب بگذاریم چرا؟ چون به نویسنده آن مطلب انگیزه و دل گرمی بدهیم تا مصمم‌تر و دل گرم‌تر شود و مطالب بیشتری برای سایت ارسال کند.

اما اگر نویسنده‌ایم مقاله، دل نوشته یا حتی تجربه‌مان را از این چند سالی که در کنگره هستیم می‌نویسیم و یا از دوران تاریکی اعتیاد، می‌توانیم آن را بنویسیم و در خدمت‌گزاران سایت بگذاریم و از آن‌ها بخواهیم آن را روی سایت بگذارند و نگران این نباشیم که آیا نوشته ما خوب است یا نه؟ به درد کسی می‌خورد یا نه؟ حتی ممکن است با نوشته ما فقط مسیر روشنایی و خروج از تاریکی اعتیاد برای یک نفر باز شود.

پس من به‌عنوان اینکه این نوشته من برای همان یک نفر هم هست این کار را انجام می‌دهم و سعی می‌کنم دینم را نسبت به سایت کنگره و علمی که در حال یادگرفتن آن هستم ادا کنم و به همه ثابت کنم تنها راه درمان اعتیاد فقط کنگره 60 است.

 از طریق پشتیبانی همین سایت کنگره همان‌طور که بچه‌هایی که در وبلاگ کار می‌کنند دیده‌اند وبلاگ امین گلی پارسال حدود 400 نفر بازدیدکننده و امسال به شکر خدا روزانه بالای 500 بازدیدکننده دارد،15 نفر کاربر داریم که خوشبختانه 9 نفر آن‌ها از قسمت هم‌سفرها و 6 نفر آن‌ها از قسمت مسافرها فعالیت می‌کنند و این برای شعبه امین گلی که از پایه و صفر شروع کرده یک رقم خوب و عالی است و هم چنان ما در حال رشد و پیشرفت هستیم مخصوصاً مواقعی که مرزبانان محترم جلسات وبلاگ می‌گذارند و از سایت شعبه استقبال می‌شود این نشانه خوشایندی است که ما به سایت اهمیت می‌دهیم .

به گفته آقای مهندس سایت کنگره برای خودش یک کنگره جداگانه است یعنی باید این‌قدر جامع و کامل باشد و ما باید به آن اهمیت بدهیم .

اگر بخواهم در مورد تجربیاتی که خودم در سایت داشتم صحبت کنم فکر می‌کنم از سال 94 یا 95 بود وارد سایت شدم، نوشتن اولیه را از راهنمای عزیزم خانم لیلا در وبلاگ لژیونی یاد گرفتم شاید اوایل خیلی سخت به نظر بیاید اما هر خدمتی در کنگره لذت‌بخش است اما به نظر من لذت‌بخش‌ترین خدمت در کنگره سایت است فوق‌العاده آموزش بالایی دارد چون حداقلش این است که مطالب 2-3 بار برای من تکرار می‌شود.

مطلب بعدی این‌که گزارشی که من می‌نویسم اولین چیزی که به من یاد می‌دهد این است که وقتی می‌خواهم حرف بزنم یا بنویسم سه گزینه صوت و نور و حس باید همراه نوشته من باشد. اگر امروز در این جایگاه قرارگرفته‌ام تماماً به خاطر آموزش‌هایی بود که از راهنمایم گرفتم و خوش‌حالم که توانستم حداقل دینی را که سایت به عهده من داشت به‌نوعی تقریباً پرداخت کنم .

از سال 96 وارد مدیریت وبلاگ شدم و این افتخار را داشتم که در حضور همه شما خدمت کنم واقعاً اگر تلاش و هم کاری شما نبود قطعاً نمی‌توانستم در این زمینه موفق باشم و همین‌جا از تمام کمک راهنمایان عزیز مرزبانان و تمام اعضای محترمی که در این سایت فعالیت و هم کاری می‌کردند تشکر می‌کنم.

درواقع دست در دست هم دادیم تا توانستیم سایت شعبه را به اینجا برسانیم و در آرزوی روزی هستیم که بتوانیم برای هم‌سفران سایتی جدا از مسافران داشته باشیم با کاربران بیشتر و برنامه‌های متنوع‌تر.

مطلب دیگر این‌که چون روزهای آخر خدمتم هست می‌گویم اول اینکه اگر کم و کاستی در ارسال مطالب نوشته‌ها گزارشات بود از شما معذرت می‌خواهم کوتاهی از ما نبود بعضی‌اوقات مطلب به سایت می‌آمد و ترافیک سایتی و مشکل نت داشتیم و مطالب یکی دو روز دیر ارسال می‌شد. بازهم در پایان از شما بابت مطالبی که ارسال می‌کردید و در کنارم بودید و فعالیت می‌کردید تشکر می‌کنم.

در پایان اسم کسانی که در سایت شعبه فعالیت دارند را می‌گویم. واقعاً کاربرهای خیلی فعال و پرکاری هستند که اگر این افراد نبودند من نمی‌توانستم کاری انجام دهم و با فعالیت‌های هم دیگر توانستیم سایت را به اینجا برسانیم. انشا الله همین‌طور که شاهد بازدیدهای بیشتری از شعبه امین گلی بودیم در سال‌های آینده شاهد کاربرهای بیشتری از سایت شعبه باشیم.

خانم‌ها:

هم سفر اعظم " راهنمای لژیون نوجوانان، هم سفر لیلا " مرزبان "، هم سفر زهرا خ از لژیون یکم، هم سفر فاطمه ز از لژیون دوم، هم سفر بتول " کمک راهنما "، هم سفر اشرف " کمک راهنما، هم سفر مریم از لژیون دوم، هم سفر فریبا از لژیون چهارم و هم سفر لیلا راهنمای لژیون ششم"

این‌ها اعضایی بودند که به‌عنوان نام کاربری در سایت فعالیت می‌کنند و اعضای دیگری هم هستند که مطلب آماده می‌کنند و چون نام کاربری ندارند مطالبشان توسط این عزیزان روی سایت می‌رود به‌هرحال از همه خدمتگزاران سایت عکاسی و...کمال تشکر رادارم.

 امیدوارم که همه ما برای رساندن پیام کنگره به اشخاصی که در تاریکی اعتیاد هستند و راه درمان اعتیاد را پیدا نکرده‌اند موفق باشیم. این هفته بزرگ را در رأس خدمت نگهبان کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام که هم چنان در این مسیر ناظر و تابنده هستند تبریک می‌گویم و از تمام وبلاگ نویسان شعبه قسمت مسافران وهم سفران تشکر می‌کنم و از آقا مهدی" قلم فرسا" هم تشکر می‌کنم که زحمات زیادی برای قسمت هم‌سفران می‌کشیدند. انشا الله همه شما چه در قسمت سایت و یا هر قسمت دیگری که قدم گذاشته‌اید موفق باشید.

من همیشه خدمت‌ها را با خوشحالی می‌گیرم و با رضایت قلبی تحویل می‌دهم. امیدوارم در این دو سال آن طوری که درخور سایت و شعبه و اصل کنگره است خدمت کرده باشم.


رهایی هم سفر زیبا رهجو کمک راهنما هم سفر مرضیه

نویسنده :کمک راهنما هم‌سفر فاطمه

تصویرگر: هم‌سفر لیلا ب

ویرایش و تنظیم: هم‌سفر لیلا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه، دستور جلسات هفتگی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرصفورا (لژیون ۶) چهارشنبه 13 شهریور 1398 19:05
عرض خسته نباشید به هرسه عزیز در جایگاه بویژه استاد محترم،راهنمای گلم خانم لیلا . مثل همیشه جامع وزیبا صبحت کردید لذت بردم . آرزوی بهترینها رابرایتان دارم .
چهارشنبه 13 شهریور 1398 06:52
خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم سرکار خانم لیلا خیلی استفاده کردیم از مطالب زیباشون
روح اللا چهارشنبه 13 شهریور 1398 02:05
تبریک به همه خدمتگزاری خاموش کنگره 60
تبریک ویژه به همسفر عزیزم خانم لیلا که واقعا من شاهد زحمات شبانه روزی او بودم ولی هیچ موقع احساس خستگی نمیکرد پشت کار او برای من ستودنی بود انشاءالله همیشه موفق وموید وسربلند باشد
بعضی مواقع من از اینکه ساعت‌ها میدیم در حال خدمت برای سایت کنگره 60 خسته میشم ولی خستگی در وجودش نمیدیدم
همسفر لیلا لژیون دوم سه شنبه 12 شهریور 1398 20:49
باسلام وعرض خداقوت به وبلاگ نویس محترم ،مطالب ونکات استاد محترم جلسه سرکار خانم لیلا بسیارمفید وآموزنده بودند،موفق باشید
هاجر از لژیون هفتم سه شنبه 12 شهریور 1398 20:40
خدا قوت به خانم لیلای عزیز مثل همیشه عالی بود اموزش گرفتیم و خدا قوت به خانم فاطمه عزیز و خانم لیلا
همسفر لیلا لژیون دوم سه شنبه 12 شهریور 1398 19:17
باسلام وعرض خداقوت به وبلاگ نویس محترم ،مطالب ونکات استاد محترم جلسه سرکار خانم لیلا بسیارمفید وآموزنده بودند،موفق باشید
مرضیه همسفرسعیدمحسن سه شنبه 12 شهریور 1398 18:44
این هفته را خدمت تمامی خدمتگزاران سایت تبریک عرض میکنم به ویژه خانم لیلا عزیز
مسافر عباس لژیون سوم سه شنبه 12 شهریور 1398 15:08
سلام و عرض خدا قوت خدمت تمام راهنماها و خدمتگزاران بخش خانواده بخصوص خانم لیلا
مهدی بناییان سه شنبه 12 شهریور 1398 12:37
عرض خداقوت به خدمتگزاران وبلاگ به ویژه قسمت همسفران
مهدی بناییان سه شنبه 12 شهریور 1398 12:37
عرض خداقوت به خدمتگزاران وبلاگ به ویژه قسمت همسفران
همسفر فاطمه سه شنبه 12 شهریور 1398 12:25
خدا قوت خدمت همه دوستان مخصوصا خانم لیلا عزیز واقعا پرانرژی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic