روز پنچ شنبه 98/06/21 جلسه چهاردهم از دور پانزدهم کارگاه های آموزسی عمومی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران شعبه امین گلی با نگهبانی مسافر حجت و دبیری مسافر رسول و استادی کمک راهنما مسافر مهدی با دستور جلسه " عدالت، آیا همه افراد در کنگره باهم برابرند؟" رأس ساعت 17  آغاز بکار نمود. عدالت یعنی: هر چیزی در جایگاه خودش و هر کس بنا به تلاش خودش می‌تواند آن جایگاه را داشته باشد هر کاری که  انجام بدهیم مزد خودمان را دریافت می‌کنیم و این می‌شود عدالت.....

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید............

در مورددستور جلسه امروز که عدالت است آیا همه در کنگره برابر هستند؟ زمانی که در مورد عدالت صحبت می‌شود اکثر افراد فکر می‌کند عدالت یعنی, برابری و به‌ اندازه هم داشته باشند و همه برابر باشند.                          

ولی به این شکل نیست. اگر معنای عدالت را بخواهیم. یعنی: هر چیز در جای خودش قرارگرفته است؛و  هر کس بنا به تلاش خودش در ان جایگاه است. مثلاً در مورد خودمان آیا دوران گذشته خودمان که مصرف‌کننده بودیم با کسی که مصرف نمی‌کرد یکسان بودیم؟ خیر

هرکدام در جایگاه خودمان بودیم بعد هم می‌گفتیم این چه خدای است و گله گذار بودیم  و متوجه نبودیم که این اوضاع را خودمان تعیین کرده‌ایم. 

 عدالت یعنی هر چیزی در جایگاه خودش و هر کس بنا به تلاش خودش می‌تواندآن جایگاه را داشته باشد هر کاری که  انجام بدهیم مزد خودمان را دریافت می‌کنیم و این می‌شود عدالت.

 عدالت به این صورت نیست که گروهی یک جا باشند و یک کاری انجام دهند و همه را به یک‌ چشم نگاه کنند.

هر کس به‌ اندازه کاری که انجام می‌دهد مزد دریافت می کنند.  حال یک مثال دیگری هم است اربابی به ملانصرالدین یک مقدار گردو می‌دهد ومی گوید این رابین رعیت من تقسیم کن ملأ نصرالدین گفت: مثل انسان‌ها تقسیم کنم یا خداوند؟ به او گفت: چه فرقی دارد؟ می‌گوید: اگر بخواهم مانند انسان‌ها تقسیم کنم به هرکسی دو تا دانه باید بدهم تا تمام بشود، اگر بخواهم همانند خداوند تقسیم کنم هرکسی را به‌اندازه تلاش و کوشش که انجام داده است باید بدهم.

در قسمت دوم دستور جلسه می‌گوید:  آیا در کنگره همه باهم برابر هستند؟ از یک نگاه ازنظر امکانات بله همه برابر هستند هیچ فرقی نمی کند چه سفر اولی باشد چه سفر دومی باشد. چای که اینجنت می‌خورد با بقیه افراد یکی است یا صندلی که سفر اولی می‌نشیند با صندلی که یک راهنما می‌نشیند یکی است.


                     

یا هر امکانات دیگر این در نگاه اول, ولی در نگاه دوم اگر نگاه کنیم همه باهم برابر نیستند. در آیه است که خداوند می‌فرمایند: آیا آنانی که می‌دانند با آنانی که نی دانند برابر هستند. آن فردی که تلاش می‌کنند با آن فردی که تلاش نمی‌کند آیا باهم برابر هستند؟

زمانی که آقای مهندس می‌فرمایند:

سی‌دی‌ها را بنویسید و سفر اولی که سی‌دی‌ها را می‌نویسد و قبل ساعت 5 در کنگره حضور دارد و همیشه طبق اصول کنگره حرکت می‌کنند با شخصی که سی دی نمی‌نویسد ساعت 6 به بعد در کنگره حضور دارد آیا باهم برابرند؟ شاید هر دو برای رهای به تهران بروند ولی یک نفرشان به تعادل می‌رسد و دیگری می‌شود قطع مواد پس هیچ‌گاه این دو باهم برابر نیستند.

یا شخصی که در کنگره خدمت می‌کند.آن شخصی که خدمت‌گزار صادقی است با آن‌کسی که آمده و رفته آیا ازنظر حال خوش باهم یکسان هستند. درصورتی‌که همه انسان‌ها در پی حال خوش هستند و کاری انجام می‌دهند که به حال خوش برسند. فردی که در کنگره با خدمتش به حال خوش می‌رسد با فردی که خدمت نمی کند و به حال خوش نمی‌رسد آیا می‌تواند انتظار داشته باشد که حالش خوب باشد و به تعادل برسد؟


                                 

اینجا برای این از واژه خدمت استفاده می‌کنیم که قشنگ باشد وگرنه وظیفه است کسی که وظیفه خود را به نحوه احسنت انجام می‌دهد و کسی که در انجام‌ وظیفه خود کوتاهی می کند آیا یکی هستند؟

پس در کنگره هیچ‌گاه شخصی با شخص دیگری برابر نیست حتی در روش دی اس تی دوتا شخص می‌آیند که شاید هم مصرف هم بودند و مصرفشان یکی بوده؛ ولی راهنما برنامه‌های آن‌ها را یکی نمی‌دهد، اجازه این را ندارد که بگوید چرا برابر نیستیم چرا دوستم ده ماه می‌خواهد رها بشود ولی من مثلاً دوازده ماه رها بشوم .

در نتیجه فقط ازنظر امکانات باهم برابر هستیم ولی در ادامه هیچ‌گاه از نظر تلاش و کوشش خودمان در کنگره این اتفاق نمی‌افتد که باهم برابر باشیم.

                لژیون خدمتگزار لژیون یازدهم ایجنت محترم مسافر مهدی

                               


       رهایی   مسافر قربانعلی ، مسافر مجید، مسافر مهدی و مسافر فرج الله از لژیون دهم کمک راهنما مسافر اصغر

                                

نویسنده :کمک راهنما محترم همسفر اشرف

عکاس :مسافر مصطفی

ویرایش و تنظیم : همسفر لیلان


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی سه شنبه 26 شهریور 1398 10:11


اینجا برای این از واژه خدمت استفاده می‌کنیم که قشنگ باشد وگرنه وظیفه است کسی که وظیفه خود را به نحوه احسنت انجام می‌دهد و کسی که در انجام‌ وظیفه خود کوتاهی می کند آیا یکی هستند؟

خدا قوت به آقا مهدی عزیز
از سخنان خوب شما لذت بردم
هم سفر نسرین لژیون یکم یکشنبه 24 شهریور 1398 08:07
سلام وخداقوت خدمت هرسه بزرگوار،خداقوت ویژه خدمت آقا حجت بابت 14جلسه نگهبانی شون ،وتبریک خدمت آقا مصطفی،سربلند وپیروز باشید.
مسافرمحسن رهجوی آقاسعیدطائبی یکشنبه 24 شهریور 1398 01:03
باسلام وخداقوت خدمت همه عزیزان وتبریک خدمت هرسه نفرازلژیون 10مخصوصاراهنمای عزیزشان اصغرأقاعظیمی....
همسفر زهرا ع شنبه 23 شهریور 1398 13:15
خدا قوت به تمام خدمت گزاران.وهمچنین نگهبان جلسه اقا حجت بابت انتخاب استادان جلسه خیلی عالی بود وعرض خسته نباشید به دبیران جلسه وتبریک به اقا مصطفی.امیدوارم زحمات تمامی اعضا برکتی باشد در زندگی دنیوی واخروی شما عزیزان
مسافر ابراهیم L 7 جمعه 22 شهریور 1398 22:21
سلام
خدا قوت ویژه خدمت نگهبان عزیز اقا حجت بابت 14 جلسه نگهبانی عالی و خدا قوت خدمت دبیر اقا رسول و استاد عزیزمان اقا مهدی انشا ا... جایگاههای بالاتر
خدا قوت ویژه تر خدمت خدمتگزاران سایت و سرکار خانم همسفر محترم اشرف و سرکار خانم همسفر محترم لیلا
عکاس عزیز اقا مصطفی وتبریک بابت جایگاه نگهبانی
هاجر از لژیون هفتم جمعه 22 شهریور 1398 22:03
خدا قوت به تمام خدمتگزاران سایت
مهدی خانی لژیون دهم جمعه 22 شهریور 1398 21:41
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت راهنمای عزیزم وتمام خدمتگزاران کنگره 60 خدا قوت
جمعه 22 شهریور 1398 21:25
با سلام و عرض ادب و احترام
خدا قوت به استاد جلسه و همچنین خدا قوت به کمک راهنما آقا اصغر بابت رهایی رهجویانشان
حمید لژیون آقا بهزاد جلالی جمعه 22 شهریور 1398 20:04
خداقوت خدمت اقا حجت و دبیرشون انشاالله در ادامه مسیر زندگی موفق باشند و تبریک خدمت رهایافتگان عزیز و راهنمای خوبشان اصغر آقا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic