مشارکت مکتوب
یکشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 13:25 | نوشته ‌شده به دست همسفر نسرینL1 | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

مشارکت مکتوب اعضاء لژیون یکم" کمک راهنما همسفر آمنه"افکار منفی و ضد ارزش ها دشمن محبت هستند و هر وقت می آیند محبت را از وجود ما خارج می کنند و هر موقع محبت می آید افکار منفی و ضد ارزش ها را از شهر وجودی ما خارج می کند .
در ادامه ی مطلب بخوانید....

 

سلام دوستان فرزانه هستم همسفر مصطفی؛

سیزده وادی را پشت سر گذاشتیم و رسیدیم به وادی چهاردهم، عشق و محبت.

عشق اگر بال گشاید به جهان حاکم اوست  

                                      گر کند جلوه در این  کَون  و مکان حاکم اوست

اگر ما انسان ها عشق داشته باشیم قطعا محبت هم داریم.عشق به فرزند،عشق به زندگی به درخت ها،گل ها،کوه ها ،و دریاها،همه ی موجودات روی کره زمین با عشق زندگی می کنند.چراکه اگر عشق وجود نداشت زندگی ها تشکیل نمی شد.مثل خانواده های مصرف کننده اگرعشق در وجودمان نبود حالا از یکدیگرجدا شده بودیم وبه کنگره نمی آمدیم تا آموزش بگیریم. پس آن عشق و محبت زندگی های ما هم سفران و مسافران را نگه داشته است.

عشق بزرگ است و نمی توان باهیچ چیزی قیاسش نمود.انسان ها دل های بزرگی دارند و خداوند عشق را آفرید تا کویر دل هایشان آتش نگیرد.به همه عشق بورزید تا در کنار عشق ورزیدنمان محبت هم پدیدار شود وبالاتر از عشق همان عشقی است که قدرت مطلق عاشق مخلوق خود می شود.

ده چه افراشته شد در دو جهان پر چم عشق    

                                              آدم وجن و ملک مانده به  پیچ وخم  عشق

عرشیان ناله و فریاد کنان در ره یار.    قدسیان برسروبرسینه زنان از غم عشق

عاشقان از در و دیوار هجوم آوردند.     طرفه سری است  هویدا ز در محکم عشق

ریزه خواران در میکده شاداب شوند   جلوه گاهی است ز رندان به در خاتم عشق

غم مخور ای دل دیوانه که راهت ندهند    پیش سالک نبود فرق زبیش و کم عشق

به حریفان ستم پیشه پیامم برسان    جز من مست نباشد دگری محرم عشق.

سلام دوستان زهرا هستم همسفر مهدی

 عقل ، عشق و ایمان است. در کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر ، انسان هایی که از نظر محبت وجود ندارند به جام های خالی تشبیه شده اند و در قسمتی دیگر گفته می شود در دل سنگ بروید. منظور از سنگ ، قلب انسان هایی است که مانند سنگ می باشد. گاهی ما محبت می کنیم و به دنبال پاسخ محبت خود می گردیم ، اگر توانستیم به شخص محبت کنیم و به قولی در دل سنگ برویم ، عاقبت جام های نیمه خالی پر خواهند شد.

شاید در گذشته فکر می کردیم  با آموزش گرفتن جهانبینی و آموزش های راهنما جام ها پر می شوند اما این به تنهایی کافی نیست. ظرف باید با خدمت کردن همراه با محبت پر شود. جام من تنها با علم و دانش و آگاهی پر نمی شود و اگر همراه با محبت نباشد خالی خواهد ماند.

امیدوارم همه ما به مرحله ای برسیم که به تمام چیزهای اطراف خود حس خوبی داشته باشیم و برای اینکه پیوندی قوی با اطرافیان خود داشته باشیم ، سری بین ما نباشد. زمانیکه بین انسان ها سر وجود داشته باشد پیوند محبت از بین خواهد رفت ، من دست خود را می بندم شخص نمی تواند دست مرا بگبرد. چنین چیزی در مورد رهجو ، راهنما ، همسر  فرزند و ... وجود دارد.

فرد مصرف کننده به دلیل اینکه چیزی در مشت خود دارد نمی تواند دستان همسر خود را بگیرد و با او ارتباط برقرار نماید. و عشق و محبت همسرش را ببیند و حس کند.

سلام دوستان نسیم هستم هم سفر؛

آن چه باور است محبت است و آن چه نیست ظروف تهی است

 این جمله به این معنی است که :هر آن چه باور و اعتقاد داریم و به واسطه ی آن ها زندگی و موفقیت های خود را پی گیری می کنیم اگر با چاشنی محبت نباشد و به محبت نرسد فاقد ارزش و اعتبارند و آن باور و اعتقادی ما را به مقصود می رساند که در جهت خیر محض باشد و ما را به محبت برساند و انسان هایی که محبت ندارند و وجودشان از دوست داشتن دیگران خالی است درست مانند ظروف خالی هستند . اگر وجود ما ظرف باشد هر چه از علم و دانش درون این ظرف باشد اما محبت نباشد ظرف ما باز هم خالی است .

افکار منفی و ضد ارزش ها دشمن محبت هستند و هر وقت می آیند محبت را از وجود ما اخراج می کنند و هر وقت محبت می آید افکار منفی و ضد ارزش ها را از شهر وجودی ما خارج می کند .محبت عنصری الهی است و از خالص ترین عناصر است که در کنار ناخالصی های دیگر قرار نمی گیرد بنابراین برای رسیدن به محبت به معرفت و علم و آگاهی و دانایی و تزکیه و پالایش نیاز است .

محبت دو نوع است خاص و عام محبت خاص :در این نوع از محبت انسان موجودات متعلق به خود را چه جان دار و چه بی جان که نسبت به آن ها مالکیت دارد دوست دارد مثل ماشین – خانه – پدر ومادر وفرزند که متعلق به خودش است را دوست دارد این نوع از محبت پایین ترین سطح محبت است و به دانایی نیاز چندانی ندارد .

 محبت عام :محبتی است که همه ی موجودات و انسان ها را در بر می گیرد که بالاترین سطح محبت است و برای رسیدن به آن به تزکیه و پالایش و دانایی نیاز داریم بنابراین تا زمانی که وجود ما سرشار از ناخالصی باشد صدای محبت را در شلوغی صداهای ضد ارزش ها و احساسات منفی نخواهیم شنید. محبتی که مد نظر کنگره است همین محبت عام است و به خاطر همین ما تمام وادی ها را طی می کنیم تا به این وادی که محبت و عشق است برسیم .

سلام دوستان نسرین هستم هم سفر؛

 شاید درمورد دستور جلسه یا وادی عشق و محبت به راحتی بتوان صحبت کرد اما عمل کردن به آن دشوار است .از زمانی که ما وارد کنگره شده ایم وآموزش گرفتیم عشق در ما جاری شد اگر من وادی اول را خواندم وبه آن عمل نمودم، امروز که وادی عشق را می خوانم خواهم توانست  به آن عمل کنم.

در خطابه اضداد خدواند می فرمایند؛(خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آن قوم خواسته های نامعقول خود را تغییر بدهند) اگرامروز ما در این مکان قرار داریم به دلیل خواست و تلاش ما بوده است ما با خداوند همراه شدیم و امروز او ما را یاری می نماید.

اگر ما خواسته ی لازم برای انجام هر کاری را داشته باشیم بی شک آن کار صورت خواهد گرفت و این  را یاد گرفته  ایم که هر چیزی بهایی دارد ،و همه چیز مهیا نمی‌شود مگر با خواست  و تلاش ما.اگر بخواهیم از دام  تاریکی ها خارج شویم باید تلاش کنیم که بهای آن هم خیلی سنگین است.برای تزکیه و پالایش باید به عمق تاریکی ها برویم تا روشنایی را درک کنیم. ودر سیستم طبیعت هیچ چیزی رایگان بدست نمی آید.

 خطابه ی دیگری وجود دارد به نام عشق،که توسط قدرت مطلق در هستی پراکنده شد عشقی که در وجود موجودات قرار گرفت.عشق و محبت زخم های کهنه ای که بر اثر نامهربانی ها وبی توجهی ها بر وجودمان نقش بسته، ترمیم می کند و ما  را برای ادامه زندگی امیدوار می‌کند. عشق از قبل در وجود ما بوده اما گاهی آن را معامله کرده ایم، دوست داشتیم چون دوستمان داشتند،قدمی برداشتیم چون برای ما قدمی  بر داشته اند و....

 وادی چهاردهم به من آموخت که عشق بلا عوض داشته باشم تا نور الهی در من به تجلی برسد و  بتوانم  به آرامش لازم و کافی دست یابم.


با تشکر از اعضاء محترم لژیون یکم کمک راهنما خانم آمنه

تنظیم همسفر لیلا ن

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی سه شنبه 26 شهریور 1398 10:03
از مشارکت های خوب تان لذت بردم
فرد مصرف کننده به دلیل اینکه چیزی در مشت خود دارد نمی تواند دستان همسر خود را بگیرد و با او ارتباط برقرار نماید. و عشق و محبت همسرش را ببیند و حس کند.

عالی
مسافر مصطفی لژیون نهم دوشنبه 25 شهریور 1398 14:35
سلام وخسته نباشی خدمت راهنمای محترم خانم آمنه وکسانی که مشارکت کردند
همسفر سمیه(لژیون دوم) دوشنبه 25 شهریور 1398 12:54
عرض سلام و خدا قوت دارم خدمت اعضای لژیون یکم. مشارکت‌ها بسیار زیبا بود.
همسفر فاطمه8 دوشنبه 25 شهریور 1398 11:08
سلام وخداقوت خدمت همه بزرگواران،
مطالب بسیار ارزشمند،زیبا وآموزنده بود.
همسفر زهرا ع دوشنبه 25 شهریور 1398 08:12
باسلام وعرض ادب وخداقوت به کمک راهنمای محترم خانم امنه عزیز.از مشارکتهای زیبای اعضای لژیون شما استفاده کردم.امیدوارم همیشه با همین عشق ومحبت بلاعوضتان پیروز وموفق باشید
همسفر فریبا از لژیون چهارم دوشنبه 25 شهریور 1398 06:37
سلام خدا قوت خدمت راهنمای محترم خانم آمنه و همسفران لژیون یکم مشارکت های زیبایی بود آموزش گرفتم موفق باشید
مهدی خانی لژیون دهم دوشنبه 25 شهریور 1398 00:02
تشکر وخسته نباشید واقعا لذت بردم
دوشنبه 25 شهریور 1398 00:00
خدا قوت وخسته نباشید بسیار لذت بردم
همسفر زهره یکشنبه 24 شهریور 1398 22:12
خداقوت و تشکر از مشارکتهای خیلی خوبتان .
هاجر از لژیون هفتم یکشنبه 24 شهریور 1398 20:43
خدا قوت به همسفران عزیز عالی بود اموزش گرفتم از مطالب خوبتون
هم سفر مریم لژیون دوم یکشنبه 24 شهریور 1398 16:40
خدا قوت و احسنت به اعضای لژیون یکم
مسافر ابراهیم L 7 یکشنبه 24 شهریور 1398 14:22
خدا قوت
تشکر بابت دیدگاههای جالب همسفران در باب وادی چهاردهم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات