خلاصه عملکرد لژیون دوم همسفران "سی دی ایمان"
پنجشنبه 4 مهر 1398 ساعت 13:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
به نام اولین عاشق که اوست 

لژیون "تو فقط لیلی باش" در روز دوشنبه 98/6/25 با  استادی همسفر لیلا، دبیری همسفر شهلا  با دستور جلسه ی "سی دی ایمان" رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.


یکی از معانی ایمان تجلی صفات خداوند در وجود انسان است. خداوند هر صفتی که دارد دقیقاً در وجود ما انسان ها هم متجلی ست و ما می توانیم عین خداوند عمل کنیم.

در ادامه مطلب بخوانید...

در سی دی ایمان آقای مهندس در مورد بخش های بسیاری از ایمان صحبت می کنند و ریز به ریز و نکته به نکته آن را توضیح می دهند.
ایمان یعنی این که وجود انسان امن است که هیج نیروی منفی، هیچ تفکر منفی و ناامیدی به سراغ تو نمی آید، چون آن قدر در این مسیر قوی شدی که موج های و نیروهای منفی به سمتت نمی آیند و اگر هم بیایند دفع می شوند.
یکی از معانی ایمان تجلی صفات خداوند در وجود انسان است. خداوند هر صفتی که دارد دقیقاً در وجود ما انسان ها هم متجلی ست و ما می توانیم عین خداوند عمل کنیم.
اما جایی از سی دی آقای مهندس می گویند اصلی ترین بخش ایمان اعتقاد به قدرت مطلق است.
یعنی اصلی ترین تعریفی که ما از بچگی سراغ داریم، آقای مهندس هم در این سی دی به آن اشاره می کند. 
ایمان یعنی اعتقاد به خداوند و همچنین اعتقاد به خودمان.
حضرت مسیح یکی از ویژگی هایی که داشت این بود که کور را بینا می کرد و کسانی که مریضی های لاعلاج داشتند را شفا می داد.
یک نکته جالب از حضرت مسیح خواندم که می گفت وقتی کسی پیش او می آمد که ایشان او را شفا بدهد، از او سوال می کرد و می گفت: تو ایمان داری که من می توانم تو را بینا کنم؟ اگر می گفت بله شک نمی کردکه چشمهایش بینا می شود!
یا کسی که بیماری لاعلاج داشت به او می گفت: آیا ایمان داری که من می توانم تو را شفا دهم؟ و اگر پاسخ او بله بود، شفا در وجودش اتفاق می افتاد.
پس ببینید ایمان در وجود ما انسان ها چه کارهایی که انجام نمی دهد. حتی خود خداوند هم زمانی که به انسان چیزی می خواهد ببخشد خواسته ای را می خواهد برآورده کند، به این نگاه می کند که آیا واقعاً به او و این که می تواند این کار را برای تو انجام دهد ایمان داری یا نه؟

از در کنگره که وارد می شویم این آیه قرآن رامی بینیم ."الله ولی الذین آمنو یخرجهم من الظلمات الی النور "
(خداوند ولی و سرپرست کسانی است که ایمان دارند و آن ها را از تاریکی ها به سوی نور هدایت می کند.)

یعنی کسانی که به خداوند و به خودشان ایمان دارند، خداوند سرپرستی آن ها را به عهده می گیرد و آن ها را از تاریکی خارج می کند، پس این گونه نیست که همه کسانی که در صراط مستقیم قرار می گیرند هدایت شوند یا کسانی که خواسته خروج از تاریکی را دارند از تاریکی خارج شوند. نه! خداوند فقط ولی و سرپرست کسانی است که ایمان آورده اند.

ما در کنگره جلودار زیاد داریم، ولی جلودار اصلی خداوند است.

در کتاب 60 درجه هم پیامی هست که می گوید جلودار واقعی خداوند است که ناممکن ها را در زندگی ما ممکن می کند. ولی چه زمانی؟ زمانی که تو به او ایمان داشته باشی، ایمان داشته باشی که می تواند آن چیزی که تو می خواهی را برآورده کند.
ایمان زمانی برای تو اتفاق می افتد که چیزی نمی بینی، زمانی که رسیدن به خواسته ای مثل روز برای تو روشن است، این ایمان نیست.
ایمان دقیقاً زمانی است که تو داری در مسیر صراط مستقیم حرکت می کنی ولی نتایجی که به دست می آوری دقیقاً برعکس است.
خداوند به تو وعده داده من کمکت می کنم، من نجاتت می دهم و.....
و تو داری در مسیر حرکت می کنی، دقیقاً خواسته ی خدا را انجام می دهی، ولی نتایجی که به دست می آوری نتایجی نیست که باید باشد. اتفاقاتی که برایت می افتد، اتفاقاتی نیست که فکر می کردی، در این شرایط است که باید ایمانت را حفظ کنی.

بچه ها، خواسته هایی که شما در زندگیتان دارید، اگر خواسته های معقولی ست، اگر در صراط مستقیم است پای آن بایستید.
یک جاهایی هست که کسی تلاش شما را نمی بیند، قبلاً تایید می شدید، ولی یک جاهایی از مسیر زندگی هست که هیچ کسی نیست که شما را ببیند، هیچ کسی نیست که برایتان دست بزند و در این گونه شرایط است که شما باید به تلاشتان ادامه دهید.
وقتی مسیر من روشن است و آخرش را دارم می بینم این ایمان نیست، ایمان زمانی ست که همه جا تاریک است، در همان تاریکی حرکت کنید با اعتقاد به این که او هست، او دارد می بیند، او حواسش به تو هست، این را می گویند ایمان.

دیدید یک وقت هایی یک نفر به شما می گوید من به تو ایمان دارم، تو با شنیدن این حرف قدرت پیدا می کنی و به حرکت ادامه می دهی.
گاهی کارهایی در زندگی می خواهیم انجام دهیم و از آن می ترسیم یا آخر آن برایمان مشخص نیست که چه اتفاقی می افتد، همان موقع یک نفر به شما می گوید: من خیلی به تو ایمان دارم! مطمئنم تو از عهده آن بر می آیی! همین که این حرف را به ما می زند یک قدرتی پیدا می کنید که حرکت کنید.
ولی یک وقت هایی آن یک نفر نیست که چنین حرفی به تو بزند؛ اینجا خودت باید به خودت بگویی، باید خودت به خودت ایمان داشته باشی، به تک تک قدم هایی که برمی داری، به حرکتی که داری انجام می دهی ایمان داشته باش.

مثل دانه گندمی که در خاک قرار می گیرد، در آن تاریکی کسی آن را نمی بیند، کسی تشویقش نمی کند، حمایتش نمی کند، آن دانه چه باید بکند؟ آیا باید بماند در آن تاریکی ؟
نه! او با توان خودش رشد می کند، با قدرت خودش این قدر ایستادگی می کند در برابر طوفان ها، آفت ها و... 
ایستادگی می کند و یک روز تبدیل می شود به یک درختی که همه او را می بینند، دیگر آن موقع کسی نمی تواند آن درخت را نادیده بگیرد.
ما هم در مسیر زندگی مان همین طور هستیم، یک جاهایی باید تنهایی حرکت کنیم، یک جاهایی کسی تشویقت نمی کند، حمایتت نمی کند، احساس تنهایی می کنی، بخش بسیار زیادی از مسیر زندگی ما سرشار از این مسیرهاست؛ این جور جاها باید خودت روی پای خودت بایستی، خودت خودت را تشویق کنی، خودت به خودت بگویی من به تو ایمان دارم؛ 
و این قدر حرکت کنید و جلو بروید که به جایی برسید که خودتان بایستید و برای خودتان ایستاده دست بزنید.

اگر در زندگی به خداوند اعتقاد داشته باشی، و در تاریکی و با همان ایمان کوچکی که ته دلت وجود دارد باز حرکت کنی، تو را به جایی می رساند که در برابرش سجده شکر به جای آوری، یعنی در برابر تلاشهایت این قدر تو را پربار می کند، نعمت های زیادی به تو می دهد که تو ناخودآگاه در برابرش به سجده می افتی و شکر می کنی.
در برابر خدا به خاک می افتی چون به تو ثابت کرده که خلف وعده نمی کند، و آن چیزی که می خواستی را حتی خیلی بیشتر و بهتر به تو داده.

گاهی وقت ها بایستید و ایستاده برای خودتان دست بزنید، به پای تلاش هایی که کرده اید، استقامت هایی که به خرج داده اید، صبوری هایتان، این که نگذاشتید فرزندانتان آسیب ببینند، امیدهایتان که از دست ندادید.

در خلوت خودتان وقتی دارید مسیر خودتان را نگاه می کنید، به پشت سرتان که نگاه می کنید، چه لحظه های را گذراندید و این نکته بسیار مهمی است که انسان بتواند به خودش افتخار کند و برای خودش دست بزند.
باید حمتاً یک نفر ما را تایید کند؟ ما را ببیند؟ چرا خودمان خودمان را نبینیم؟ تایید نکنیم؟ تشویق نکنیم؟
اگر ایمانی به اندازه دانه خردل داشته باشیم، حتی اگر آن ایمان خیلی کم باشد، و در کنارش تلاش و پشتکار هم داشته باشیم، بعد از آن هر چه که شد، شد!،نتیجه اش هر اتفاقی که افتاد، افتاد.

به خداوند ایمان داشته باش و تلاش کن، نتیجه هر چه که شد مهم نیست؛ چون من تعیین نمی کنم، خداوند است که تعیین می کند، نتیجه آن هر چه که باشد، برای ما انسان ها خیر است.


نویسنده: همسفر عزت
تصویرگر: فاطمه همسفر محمد
تنظیم: همسفر لیلا ن
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر عزت لژیون دوم یکشنبه 7 مهر 1398 22:35
خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم خانم لیلای گل
وخانم فاطمه خانم لیلا موفق باشید
مهدی بناییان شنبه 6 مهر 1398 21:01
بسیار آموزنده وعالی
ممنون از راهنمای گرامی خانم لیلا وتهیه کنندگان این گزارش زیبا
همسفر فاطمه لژ یون یکم شنبه 6 مهر 1398 16:31
سلام و خدا قوت به خانم لیلا عزیز آموزش گرفتم
زهرا ف لژیون یکم شنبه 6 مهر 1398 07:31
یا عرض سلام و احترام
خدا قوت به کمک راهنما خانم لیلا واعضای لژیون دوم
هم سفر مریم لژیون دوم جمعه 5 مهر 1398 22:20
با سلام و خداقوت خدمت راهنمای بزرگوارم خانم لیلا عزیزم که چقدر زیبا واژه ها را آسمانی می کنند و به ما راه سعادت و خوشبختی را می آموزند و تشکر از خانم عزت و فاطمه و لیلا ن عزیز که در تهیه گزارش سهیم بودند .از خداوند خواستارم همیشه برایتان بهترین ها رقم زده شود.
حمید لژیون ۶ جمعه 5 مهر 1398 10:04
خداقوت به نویسنده بسیار عالی و پر نکته بود
افسانه همسفر جمعه 5 مهر 1398 02:22
بسیارعالی. تشکروخداقوت خدمت خانم لیلای دوست داشتنی.
همسفرفاطمه خ لژیون دوم پنجشنبه 4 مهر 1398 23:06
باسلام وخداقوت خدمت همه ی کسانی که درقسمت سایت زحمت میکشندوهمچنین تشکرازراهنمای عزیزم که سی دی ایمان رابه بهترین وجه ممکن به ماآموزش دادندواین آموزشهای ناب ایشان دلیلی نداردجز:
هرسخن کزدل برآید لاجرم بردل نشیند
هاجر از لژیون هفتم پنجشنبه 4 مهر 1398 22:06
خدا قوت به خانم لیلای عزیز بازم مثل همیشه پر بار و اموزنده واقعا از كلامتون ارامش میگیرم با ارزوی بهترینها برای شما
همسفرزهرالژیون هفتم پنجشنبه 4 مهر 1398 14:17
عرض سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزوبزرگوارخانم لیلای عزیز.واعضای لژیون دوم.ازصحبتهاومشارکتهای شمالذت بردم وآموزش گرفتم بهترینهارابرایتان آرزومیکنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic