کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران دوشنبه 98/07/01"صورت مسئله اعتیاد"
دوشنبه 1 مهر 1398 ساعت 22:15 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )
                                          به نام قدرت مطلق الله...                                                

روز دوشنبه 98/07/01 جلسه دوازدهم از دور چهاردهم کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه همسفران شعبه ی امین گلی با استادی کمک راهنمای  همسفر لیلا، نگهبانی همسفر زیبا و دبیری همسفر فریبا با دستور جلسه "صورت مسئله اعتیاد" راس ساعت 16 آغاز به کار نمود.


صورت مسئله ی اعتیاد می گوید: برای این که جسم خود را درمان  کنید به همان گونه که این سیستم از کار افتاده باید برعکس آن را انجام دهید و  مسیر را برگردید تا دوباره آن سیستم بازسازی شود.  پس...

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید....


سخنان استاد محترم:

خدا را شکر می کنم که بعد از مدت ها به من فرصت داده شد که در این جایگاه قرار بگیرم و ازآموزش ها ی کنگره استفاده کنم. از خانم زیبا  تشکر می کنم که به من فرصت دادند در این جایگاه خدمت کنم.
 امروز اولین روز مهر ماه و اولین روز پاییز است فرا رسیدن سال تحصیلی جدید بر همه ی هم سفران مبارک باشد ان اشالله همان طور که در فصل پاییز فصل برگ ریزان و فصل نظم و انضباط  است زندگی ما هم این نظم و انظباط را پیدا کند و محکم تر و با نظم بیشتری به سمت اهداف خود پیش رویم.
 دستور جلسه امروز صورت مسئله اعتیاد است. صورت مسئله یعنی این که شما یک سوالی را درست بپرسید تا در نهایت به یک جواب درست برسید. به عنوان مثال اگر من  از همه مشاوران و کسانی که راهنما هستند بپرسم  دنبال آرامش هستم یا من به عنوان یک همسفر چگونه می توانم مسافرم را تغییر بدهم؛ این یک صورت مسئله اشتباه است. مسلماً هم یک جواب اشتباه در مقابل آن دریافت می کنم. اما اگر بگویم من دنبال آرامش هستم و می خواهم خودم را تغییر بدهم.  چگونه باید تغییر کنم تا به آرامش برسم؟ جواب های درست و بسیاری برای ما وجود دارد چه در کتاب ها چه در صحبت های راهنما و مشاوران و یا هر جای دیگر. پس خیلی مهم است که ما صورت مسئله ی هر چیزی را درست مطرح کنیم. حالا این موضوع در مورد اعتیاد هم صادق است سال های سال راه درمانی برای اعتیاد پیدا نمی شد به این دلیل که صورت مسئله خاصی برای آن وجود نداشت. یعنی هیچ کس نمی دانست یک شخص مصرف کننده چه اتفاقی برایش می افتد که به سمت مصرف مواد می رود و مصرف مواد مخدر برای او نسبت به خانواده، ثروت و تفریحش الویت پیدا می کند. در واقع حاضر است همه چیز خود را فدا کند.  بنابراین یک سری روش ها را برای ترک اعتیاد اجرا کردند که بعضی این روش ها جواب می داد و یک سری روش ها هم جواب نمی داد و  فرد مصرف کننده دوباره به اعتیاد خود باز می گشت برای همین می گفتند: او فردی بی اراده، روانی و خودخواه است. پس اعتیاد را یک بیماری لاعلاج می دانستند.
ولی آقای مهندس دژاکام از دو طریق توانستند صورت مسئله ی اعتیاد را پیدا کنند. یکی آزمایشی که روی خودشان انجام دادند که در ماه رمضان به مصرف مواد خود نظم بخشیدند. و  به کشف عظیم روش DST دست پیدا کردند.  روش دوم ایشان این بود که یک سری تحقیقاتی را از طریق پزشکان و کتاب هایی که مطالعه کردند انجام دادند و سرانجام توانستند به این نتیجه برسند که یک فرد زمانی که به سمت مصرف مواد مخدر می رود سه ضلع جسم و روان و جهان بینی آن بهم می ریزد. و اگر هر کدام از این سه ضلع به تعادل نرسد هر لحظه فرد مصرف کننده ممکن است به اعتیاد برگردد.
 جسم ما یک سیستم ایکسی دارد که ترشح کننده مواد شبه افیونی بدن است که در وجود  انسان های عادی خیلی خوب کار می کند. اگر این سیستم به خوبی کار نمی کرد ما درد را بیشتر از آن چیزی که بود احساس می کردیم. چه درد های جسمی چه روحی.
مثلا یک خانم وقتی باردار است برای این که بتواند بچه ی خود را حمل کند این سیستم ترشحش خیلی بیشتر می شود تا بتواند بهتر آن بچه را نگه دارد و به دنیا آورد یا در مقابل هر دردی دیگر این سیستم ترشح می شود. این سیستم خواب، خوراک و راه رفتن و ..‌. را تنظیم می کند.حالا مصرف کننده با مصرف مواد این سیستم را از کار انداخته و برای هر کاری از جمله خوابیدن و حیات خود و... وابسته به مواد خود هست. در واقع یک جایگزینی اتفاق افتاده، جایگزینی مخدرهای بیرونی به جای مخدر های درونی. مواد مخدر غیر از جسم بر روی روان، افکار و جهان بینی هم تاثیر می گذارد. برای همین اگر در یک فرد مصرف کننده ای یکی از این سه ضلع  کامل نباشد نمی تواند درمان قطعی را انجام دهد.
 صورت مسئله ی اعتیاد می گوید برای این که جسم خود را درمان  کنید به همان گونه که این سیستم از کار افتاده باید برعکس آن را انجام دهید و  مسیر را برگردید تا دوباره آن سیستم بازسازی شود.  پس با شربت OT که بهترین و کامل ترین شربت برای درمان جسم است و در کنار آن با شرکت در کلاس های جهان بینی، فکر و اندیشه ی خود را می توان تغییر داد تا بتوان مثل یک انسان عادی در جامعه زندگی کرد و به زندگی خود ادامه داد.
حالا صورت مسئله ی اعتیاد در مورد همسفران هم صادق است. یک همسفر وقتی وارد کنگره 60 می شود در همان مشاوره ی اولیه صورت مسئله ی اعتیاد را برایش توضیح می دهند. اگر در مشاوره ی اولیه متوجه صورت مسئله نشد با خواندن کتاب 60 درجه خیلی خوب می تواند حال یک مصرف کننده را درک کند.
 بنابراین همسفری که به خوبی این صورت مسئله را درک کرده باشد دیگر هیچ شکایتی  از این که چرا مسافر من دروغ می گوید،  چرا پنهان کاری می کند ،چرا مواد مخدر را به من و بچه هایش ترجیح می دهد شکایتی ندارد و همه این سوال ها برایش حل می شود چون می داند  همسفر وقتی حالش بد است  سیستم ایکس را دارد که ترشح شود اما مسافر که این سیستم را ندارد مجبور است که این مواد را از بیرون جایگزین کند.


  یک هم سفر اگر این را بفهمد آرامش حقیقی را به دست می آورد. چون می داند مسافر او یک آدم مجرم ،روانی و ..‌. نیست بلکه یک بیمار است که باید با خواسته ی قوی در مسیر درمان اعتیاد حرکت کند و اگر اکنون حرکت خوبی ندارد شاید به این دلیل است که خواسته ی قوی ندارد. باید صبر کند تا خواسته اش قوی شود و یوم الفصلش برسد. ما در کنگره یاد گرفتیم هر چیزی یوم الفصلی دارد حتی اعتیاد و یک فرد مصرف کننده مطمئنا از وادی اعتیاد خارج می شود چون راه وجود دارد. 
خداوند زمانی که دردی را می دهد درمان آن را نیز می دهد. مسلما در کنگره 60 بهترین روش درمان وجود دارد که برای یک فرد مصرف کننده اتفاق می افتد. ولی  هر کسی یک یوم الفصلی دارد که ان اشالله این یوم الفصل هر چه زود تر برسد و تمام مسافران و مصرف کنندگان بتوانند به درمان برسند.

 خداوند را شکر می کنیم که در کنگره ۶۰ حضور داریم، مکانی  که می توانیم متوجه شویم یک فرد مصرف کننده نیاز به کمک دارد. 
جاهای دیگر سالیان سال است که فعالیت می کنند ولی هنوز اعتقاد دارند اعتیاد یک بیماری لاعلاج است و فقط باید با نگهدارنده او را نگه داشت یا باید چیزی دیگر جایگزین آن کنیم. ولی شخصی که به کنگره می آید با تمام وجود درک می کند یک مسافر حرکت می کند. و زمانی که به  درمان رسید محال است مجدد به اعتیاد برگردد و مانند یک انسان عادی از زندگی برخوردار می شود و می تواند به جامعه برگردد و کارهایی را انجام دهد که همه مردم جامعه انجام می دهند .


 اهدائ تقدیر نامه به حمایت کنندگان زمین ، ورزش و موسیقی


قرائت پیام سفر دوم


آوای کنگره60
دعای همسفران (حلقه عشق)

لژیون خدمتگزار(لژیون دوم)

نویسنده: همسفر مریم لزیون دوم
تصویرگر: همسفر سمیه لژیون دوم
تنظیم: همسفر لیلا ن


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر ابراهیم L 7 پنجشنبه 4 مهر 1398 08:33
سلام و خدا قوت
تشکر
لیلا بختیاری پنجشنبه 4 مهر 1398 01:58
خدا قوت خدمت استاد بزرگوار خانم لیلا مثل همیشه مطالب خیلی زیبا و آموزنده بود سپاسگزارم
رحیم جدیدی چهارشنبه 3 مهر 1398 20:19
خداقوت خدمت همسفران پرتلاش نمایندگی امین گلی
خداقوت ویژه خدمت وبلاگ نویسان محترم
خداقوت خدمت استاد محترم
سالم و تندرست باشید
همسفر سمیرا شعبه شبخ بهایی چهارشنبه 3 مهر 1398 20:09
خدا قوت خدمت تهیه کنندگان گزارش
خدا قوت خدمت دبیر ونگهبان محترم
سپاس وتشکر بسیار از استاد جلسه خانم لیلا از بیانات شمابسیار لذت بردم موفق وسربلند باشید
محمدجواد سه شنبه 2 مهر 1398 22:37
خدا قوت خدمت استاد بابت مشارکت زیباوآموزندشون وسپاس ازخدمتگزاران محترم بخش همسفران شعبه امین گلی
فاطمه خ لژیون دوم سه شنبه 2 مهر 1398 17:48
باسلام وعرض ادب خدمت استاد،نگهبان ودبیرجلسه.تشکر میکنم ازراهنمای عزیزم که باکلام دلنشین وزیبامثل همیشه حال خوش رابه ماهدیه دادندوهمچنین تشکرازمدیروبلاگ،نویسنده وعکاس وهمه ی خدمتگزاران سایت وخدمتگزاران شعبه ی امین گلی.خداقوت
همسفر اشرف راهنمای لژیون هفتم718 سه شنبه 2 مهر 1398 16:41
خدا قوت خدمت هر سه بزگوار
خانم لیلا عزیزتشکر از استادیتان در مورددستورجلسه خیلی زیباصحبت کردیدآموزش گرفتم
وازتمامی خدمتگزاران سایت کمال تشکررادارم
حسن کدخدایی سه شنبه 2 مهر 1398 14:20
خدا قوت به همسفران محترم

تشکر از استاد از سخنان خوب تان استفاده کردم
لیلا ک سه شنبه 2 مهر 1398 13:16
باسلام وعرض خداقوت خدمت هر سه عزیز،صحبتهای خانم لیلا مثل همیشه بسیار پر بار واموزنده بودند،خداراشکرمیکنم که توفیق خدمتگزاری رابه من داده،وبه خانم سمیه وخانم مریم و خانم زهراوتمامی دوستان هم لژیونی خدا قوت عرض میکنم.
همسفر ندا سه شنبه 2 مهر 1398 11:26
سپاسگزارم از خانم لیلا و خداقوت به خدمتگزاران کنگره، پیروز و سربلند باشید
زهرا خ لژیون یکم سه شنبه 2 مهر 1398 11:22
ممنون از استاد محترم جلسه پرباری بود. ممنون از خدمتگزاران سایت.و لژیون خدمتگزار.
فاطمه از لژیون پنجم سه شنبه 2 مهر 1398 10:45
سلام وخدا قوت به هر سه عزیز سخنان استاد خیلی پرانرژی وزیبا بود
هم سفر مریم لژیون دوم سه شنبه 2 مهر 1398 10:34
با عرض سلام و خداقوت خدمت راهنمای بزرگوار خانم لیلا عزیز سخنان شما مثل همیشه زیبا و جامع بود.
یه تشکر ویژه خدمت کسانی که در برگزاری جلسه و تهیه آن سهیم بودند
فاطمه ط لژیون دوم سه شنبه 2 مهر 1398 10:15
سلام وتشکر به خانم لیلاگل راهنمای عزیزم استادی زیبا وپر انرژی داشتید خدا قوت خانم مریم برای گزارش جلسه وتشکرودست مریزاازهمه اعضای لژیون دوم وخودم برای خدمتگزاری روز دوشنبه روز خوب وپر انرژی بود
خانم لیلا نصرمرزبان دوست داشتنی ممنون وخدا قوت سپاس از تمام زحمتهایی دلسوزانه که برای سایت وکنگره
می کشید واقعا خیلی سخت است برکات این خدمات انشالله در زندگیتون جاری
همسفر لیلا ن پاسخ داد:
ممنون از شما خانم فاطمه عزیز
همسفر صدیقه ن لژیون ششم سه شنبه 2 مهر 1398 08:21
سلام خدا قوت خدمت هر سه جایگاه
تشکر از خانم لیلا استاد بزرگوار از سخنان شما لذت بردم مانند همیشه پر از انرژی و با آرامش صحبت کردید
خدا قوت خدمت تمام عزیزانی که در سایت زحمت می کشند.
همسفرزهرالژیون هفتم سه شنبه 2 مهر 1398 08:20
عرض سلام وخداقوت خدمت هرسه عزیزدرجایگاه
صحبتهای استادعزیزخانم لیلابسیاااااااارعالی وجامع بودواقعا لذت بردم وانرژی گرفتم
باتشکرازخانم سمیه وخانم مریم وخانم لیلای عزیزکه درسایت زحمت میکشند
هاجر از لژیون هفتم سه شنبه 2 مهر 1398 08:18
خدا قوت به هر سه عزیز در جایگاه و خدا قوت به خانم لیلای عزیز كه واقعا كلامشون تاثیر گذاره و خدا قوت به نویسنده و تصویر گر و خدمت گزاران سایت
لیلا ن سه شنبه 2 مهر 1398 07:24
خدا قوت به هر سه عزیز
از صحبتهای استاد استفاده کردم ممنونم از خانم لیلا
از عزیزانی که گزارش رو به موقع رو سایت فرستادن خیلی ممنونم
زهرا ع سه شنبه 2 مهر 1398 00:59
باعرض سلام و خدا قوت به استاد، نگهبان، و دبیر جلسه.از صحبت های راهنمای عزیزم خانم لیلا بسیار بهره بردم مثل همیشه پر انرژی و سرشار از عشق.
همچنین تشکر میکنم از تمامی عزیزانی که برای ثبت ونشر این گزارش زحمت کشیده اند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو