کارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران روز پنچشنبه ۹۸/۰۷/۱۸
جمعه 19 مهر 1398 ساعت 16:19 | نوشته ‌شده به دست همسفر مریم | ( نظرات )


 در روز پنچشنبه جلسه چهارم از دور شانزدهم کار گاه آموزشی عمومی کنگره ۶۰ شعبه امین گلی ویژه مسافران وهمسفران  و با استادی مرزبان محترم مسافر مجید و با نگهبانی مسافر مصطفی و دبیری مسافر علی با دستور جلسه: مرزبانی و اسیسانت و ایجنت" راس ساعت ۱۷ آغاز به کار نمود . مرزبان در چهارچوب قانون مصوب گنکره و دیدبانان ،پاسخگویی کیفیت علمی نمایندگی است واین مسئولیت یک جایگاه است که هم سخت و هم آسان . اگر با عشق دراین جایگاه قرار گرفتی کاملا آسان است .

 ادامه مطلب ...

سخنان استاد:

 خدا را شکر می کنم که یک بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم تا  بتوانم خدمت کنم. اول وظیفه ی خودم میدانم که تشکر کنم از جناب آقای مهندس دژاکام که چنین بستری را فراهم کردند که ما درمان اعتیاد داشته باشیم و دوره هم جمع شویم. از راهنمای خودم آقای امیر حسین که زحمات زیادی برای درمان من داشتند تشکر می کنم و از راهنمای فعلی خودم  آقای مهدی بنائیان ایجنت شعبه  هم تشکر می کنم .
 ما در هر مرحله ای از کنگره 60 که قرار می گیریم در حال آموزش گرفتن هستیم.
 در هر سازمانی و خانواده ای که برویم یک سری قوانینی داریم هر مکانی برای خودش یک سری حرمت هایی دارد. کنگره 60 هم یک ساختاری است و این ساختار، ساختار درمان اعتیاد است . ما در کنگره 60 یک سری قوانین و حرمت های داریم که اجرای این قوانین الزامی و واجب است.
برای اجرای هر قانونی یک مجری در نظر گرفته می شود در یک کشوری قوانینی تصویب می شود و بعد یک گروهی هست که رئیس جمهور آن کشور یا نخست وزیر آن کشور مسئولیت اجرای آن قوانین را دارند.
 در کنگره 60 قوانینی توسط دیده بانان با نظارت بنیان کنگره 60 آن قوانین در تهران تصویب می شود و بعد به ایجنت و اسیستانت اعلام می شودو بعد در شعب باید  توسط مرزبانان اجرا بشوند.
 در مورد ایجنت شعبه  دو بند از بند هایی که در شهر وظایف هست که می خوانم :
 در رابطه با انتخاب ایجنت شعبه ، ایجنت شعبه توسط نگهبان کنگره 60 و از بین اعضای کنگره که حداقل مدت سه سال از رهایی آنها گذشته انتخاب می شود. شرایط لازم برای انتخاب ایجنت کمک راهنمایی و گذراندن یک دوره مرزبانی می باشد. حالا این کمک راهنمایی و گذراندن مرزبانی ممکن است  توسط بنیان کنگره 60 تغییر کند.
 ممکن است بنیان کنگره 60 آقای مهندس تشخیص دهد که یک ایجنت می تواند کمک راهنما باشد یا نباشد یا مرزبانی گذرانده باشد یا نگذرانده باشد. ولی حداقل باید سه سال از مدت رهایی ایجنت گذشته باشد و انتخابش با سی چهارده دیده بانان کنگره 60 است و بعد معرفی کنند ب آقای مهندس تا انتخاب بشود. ایجنت ک انتخاب می شود قبلا در عملکرد ها ی قبلی اش باید بهترین عملکرد را داشته باشد.

 

 برای انتخاب ایجنت شایسته ترین شخص را انتخاب می کنند.
 برای  اطلاعات بیشتر می توانید  شهر وظایف را مطالعه کنید؛   تا بدانید چه وظایف و مسولیت هایی دارد.
 در ظاهر ایجنت شعبه  تقریبا حالت یک ریش سفید را دارد در بین مرزبانان و در شعبه؛ و همچنین  ایجنت شعبه راهنمای مرز بان ها هستند  و نظارت برکار مرزبان ها را دارد.ولی این نیست که فقط نظارت کنند و و ناظر باشد  در مواردی هم حق رای دارند .اسیسانت شعبه هم  که توسط دیدبان خانم های همسفر انتخاب می شود  تقریبا وظایفی هم ردیف  با ایجنت شعبه دارد. .
اما مرزبان ها؛ از کلمه مرزبان مشخص است که کسانی که مرزبان یک کشور ویا یک جایی باشند وظایف حراستی دارند.

هم حراست جغرافیایی هم حراست معنوی هم حراست مادی؛ هر شعبه  ۷ مرزبان دارد ؛ ۵ نفر مرزبان مسافر و۲ نفر هم همسفر داریم .
۷ نفر که با رای مستقیم اعضای شعبه انتخاب می شوند و حدود، تقر یبا ۵۰ دیده بانان گنکره ۶۰ تعیین کننده  وظایفی هستند که مرزبانان به برعهده دارند:
 مرزبان، طبق مسئولیتی که قبول می کند وظیفه اش است که روزهای یکشنبه و دوشنبه برای همسفرها سه شنبه وپنجشنبه رآس ساعت مشخصی در شعبه را باز کند تا عزیزانی که برای درمان اعتیاد تشریف می آورند مکانی آرام ؛ درتابستان خنک و در زمستان گرم داشته باشند .
تمام مسائل مادی و تعمیراتی، ایمنی ،عمرانی و تمام کارهایی که داخل شعبه انجام می شود  مسئولیتش با مرزبانان است.

 مرزبان در چهارچوب قانون مصوب گنکره و دیدبانان ،پاسخگویی کیفیت علمی نمایندگی است . این مسئولیت یک جایگاه است که هم سخت و هم آسان است.؛ که اگر با عشق دراین جایگاه قرار گرفتی کاملا آسان است چون باید قسمتی از زندگیت را بزنی . مثل ماه مبارک رمضان همه ملاحضه کردید که ایجنت ومرزبان کیشک صبح ساعت ۱۰ در شعبه حضور داشتنند تا ۱ نصف شب این یعنی عشق ؛ این جایگاه واین شال فقط ظاهر ش نیست بلکه عشق می خواهد تا خدمت آسان شود . اگر مرزبانی به رهجوی می گوید: سیگار نکشید از روی قدرت نمایی نیست بلکه جزء درمان اعتیاد است و همه در حال آموزش گرفتن هستیم و می خواهیم از خیلی از ضدارزش ها دور بشویم. در زمان مصرف مواد اکثرا ضدارزش های مختلفی را تجربه کرده ایم؛ ولی جهان بینی کنگره ۹۵ درصد به ما کمک می کند تا در ما تغییر و درمان اتفاق بیفتد .
پس اگر مرزبان حرفی بزند دقیقا بر گرفته از قوانین وحرمت کنگره است و همین رعایت کردن باعث پیشرفت دانایی ما می شود تا درما ن حاصل شود. یادم هست در سفر اولم آقای امیر حسین گفتند: اگر ما نافرمانی انجام دهیم و تمام انسان های روی کره زمین بروند مواد مصرف کنند هیچ مشکلی وضرری به کائنات وهستی ایجاد نمی شود وضررش نصیب خودمان می شود پس رعایت کردن قوانین یعنی احترام به خودمان ودرمان واقعی .
در پایان از همه شما عزیزان که در جشن شرکت نمودید تشکر واز راهنمایان بزگوار ولژیون سردار که برای این جشن زحمت کشیدند هم سپاسگزارم. وخدا قوت به همه مسافران وهمسفران تبریک به اسیسانت وایجنت محترم شعبه و از همه شما تشکر می کنم.


پیام مرزبانیدر ادامه توسط ایجنت محترم و اسیستانت محترم از مرزبانان تقدیر و تشکر به عمل آمد

ودر ادامه رهایی های روز چهارشنبه 98/07/17ورود به سفر دوم همسفر زهرا کمک راهنما همسفر آمنهلژیون خدمتگزار


نویسنده :همسفر مریم لژیون دوم
عکاس :مسافر مهدی
آپلود عکس :مسافر ابراهیم
تنظیم و ویرایش: همسفر لیلا ن
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر نعیم لژیون سوم شنبه 20 مهر 1398 22:25
خدا قوت به همه خدمتگزاران شعبه.
مسافر عباس لژیون سوم شنبه 20 مهر 1398 10:40
خدا قوت و تشکر خدمت استاد بزرگوار مرزبان محترم آقا مجید و خدا قوت خدمت خدمتگزاران وبلاگ
احسان101 شنبه 20 مهر 1398 00:58
خداقوت به لژیون خدمت گذار
خداقوت به ایجنت و اسیستانت
خداقوت به مزبانان شعبه
تبریک به رهایافتگان ازدام اعتیاد
خداقوت به مدیروبلاگ
مهدی بناییان جمعه 19 مهر 1398 23:54
خداقوت به مرزبان پرتلاش آقا مجید
ممنون از اهالی وبلاگ
همسفرزهره جمعه 19 مهر 1398 23:08
جایگاه استادی را خدمت مرزبان محترم تبریک عرض می کنم.
تشکر می کنم بابت تمام زحمات شما که در طی این مدت برای شعبه کشیدید.
خداقوت خدمت نگهبان محترم و دبیر گرامی.
همسفرشقایق لژیون ششم جمعه 19 مهر 1398 22:27
سلام خداقوت ازسخنان استاد لذت بردم..مجدد این هفته زیباروتبریک عرض میکنم
خداقوت بچه های سایت
همسفرشقایق لژیون ششم جمعه 19 مهر 1398 22:26
سلام خداقوت ازسخنان استاد لذت بردم..مجدد این هفته زیباروتبریک عرض میکنم
خداقوت بچه های سایت
حسن کدخدایی جمعه 19 مهر 1398 19:41
خدا قوت به استاد جلسه از سخنانتان لذت بردم

تبریک عرض میکنم هفته عزیز را
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات