روز یکشنبه ۵ آبان ماه 1398 جلسه دهم از دور هجدهم کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی امین گلی با استادی مسافر صفر و نگهبانی مسافر میثم و دبیریی مسافر حسین با دستور جلسه "وادی دوم و تاثیر آن روی من " راس ساعت 17 شروع به کار نمود.اگر کتاب های زیادی تو دانشگاه‌ و در جاهای دیگر رامطالعه و دنبال کنیم هرگز به یک کدام از این وادی ها نمی‌رسد، وباید بدانیم چقدر راحت این وادی‌هادر اختیار ما گذاشته‌شده است.

استاد فرمودند:من اول خداوند را شاکر هستم که در این جایگاه قرار گرفتم و از آقای مهندس دژاکام‌ بنیانگذار کنگره که زحمات زیادی می کشند سپاس گذارم و قدردان ایشان هستم و در آینده هم قدر دان ایشان هستم.
بعد از راهنمای عزیز آقا سعید طائبی ممنون هستم واین کار فقط از انسان های عاشق بر می‌آید که زحمت بکشد برای هم نوع خودش، مثل ما که غرق بودیم.
اما در مورد وادی دوم دستور جلسه امروز : که هیچ مخلوقی بی جهت پا به حیاتنمی نهد وهیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.
در این چهارده وادی اگر بخواهیم حساب بکنیم تمامی آنها زندگی وتعادل هستند وربطی به اینکه طرف بیمار بوده است یا نه ندارد و دانستن وادی‌ها نیاز انسان است.
اگر کتاب های زیادی تو دانشگاه‌ و در جاهای دیگر رامطالعه و دنبال کنیم هرگز به یک کدام از این وادی ها نمی‌رسد، وباید بدانیم چقدر راحت این وادی‌هادر اختیار ما گذاشته‌شده است .


وادی یکم‌ به ما می‌گوید تفکرکنید وبا تفکر ساختارها آغاز می شود و بدون تفکر آنچه هست رو به زوال است، اگر فکر کنیم که ما چگونه در دایره اعتیاد رفتیم، متوجه میشویم با تفکر و آن هم نه با تفکر های بد بلکه با تفکر های مثبت وگاهی هم تفکر منفی به ذهن ما می‌رسید ولی باز هم ما آن را به تفکر های مثبت تشبیه میکردیم‌ و مثبت ها را می گرفتیم، ما تمامی تفکرات را مثبت دانستیم و یکدفعه خود را در اوج اعتیاد پیدا کردیم و چه ضرّر و زیان هایی دادیم و خیلی ازما هم می خواهیم از ضرر و زیانی که داده ایم فرار کنیم و بگوییم نه اینگونه نیست و به عقیده من کسانی که می گویند ما ضرر و زیان نداده‌ایم اگر در زندگی خود بیشتر دقت کنند متوجه این ضرر و زیان می شوند‌ ولی خودشان نمی خواهند قبول کنند.
در وادی دوم که می گوید هیچ موجودی بی دلیل پای به حیات نمی نهد‌ واین هم باز برمیگرده به خود ما، که‌فکر می کنیم به مخلوقات خداوند که چی برای چی آفریده شده است، و منی که نمیدانیم این موجود برای چی آفریده شده است؟ ممکن است که من بگویم این چیز اضافی است ولی اگر از آن موجود هم بپرسیم که آیا تو از دست ما ناراحتی آن وقت متوجه می شویم که ناراحت است ولی چیزی نمی گوید.
ما انسان ها هستیم که همه چیز را مزاحم خود میدانیم‌ و همه چیز باید برای ما باشد.
هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم، هیچ یک کلمه تهی است‌ و کلمه است که نمی شود در مورد آن فکر کرد مگر میشود انسان هیچ نباشد؟؟
زمانی که انسان به این نتیجه رسید که هیچ است باید در درون خود جستجو کند و همه چیز در درون ما است.


انسانی که می تواند اشرف مخلوقات باشد نه اینکه است بلکه می تواند باشد و بعضی مواقع انسان فکر میکند که اشرف مخلوقات است، نه اینگونه فکر کردن صحیح نیست انسان می تواند اشرف مخلوقات باشد وگاهی می تواند پست تر از حیوان باشد و همه این ها در دستان خود ما می تواند باشد خودم می توانم اشرف مخلوقات باشم‌ویا خودم هم می توانم پست تر از حیوان باشم:می پرسید چگونه؟ یک حیوان چه کاری می تواند انجام بدهد؟ یک حیوان می تواند به یک شهر حمله کند و چند نفر را زخمی کند و باعث مرگ یک نفر هم بشود، ولی انسان می تواند در مرحله ای پایین تر از مرحله حیوانی باساختن بمب شیمیایی می تواند چندین میلیون انسان را به کام مرگ بکشاند وسالیان سال بعد درد ورنج را برای فرزندان آنها به یادگار بگذارد.
وفراز آخر وادی دوم که می گوید حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.
این‌هم باز به خود ما بر می گردد، و آخر باید بگوییم خواندن وحفظ کردن این وادی‌ها هیچ نمی تواند باشد وبا پوست وگوشت خود آن را درک کنیم ودر قلب خود حک کنیم چون در زندگی ما تاثیر گذار است که بعد ها به قبل بر نگردیم چون ما تاریکی ها را دیده ایم و جای برای اشتباه نداریم.


جلسه کمک راهنمایان گرامی
نویسنده : مسافر حسین لژیون نهم
عکاس : مسافر عباس لژیون سوم
اپلود و ارسال عکس : مسافر مجید لژیون پنجم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، یکشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
بهمن لژیون 7 چهارشنبه 8 آبان 1398 09:10
باسلام وخداقوت خدمت همه خدمتگزاران کنگره60 وتبریک به اقای صفربابت جایگاهی که تجربه کردند امیدوارم که تمام جایگاهها را تجربه کنند.
مسافر نعیم لژیون سوم سه شنبه 7 آبان 1398 21:52
خدا قوت خدمت استاد و نگهبان و دبیر محترم و تشکر از تمام خدمتگزاران سایت
مسافرصفررهجوی آقاسعیدطائبی سه شنبه 7 آبان 1398 18:43
خداقوت به همه عزیزان
مسافرصفررهجوی آقاسعیدطائبی سه شنبه 7 آبان 1398 18:41
سلام دوستان خدا قوت و از شما خدمتگذارا متشکرم
هاجر از لژیون هفتم دوشنبه 6 آبان 1398 21:53
خدا قوت به تمام مسافران
حسن کدخدایی دوشنبه 6 آبان 1398 21:50
مآشالله به استاد جلسه اقا صفر عزیز از سخنان خوب شما لذت بردم
مهدی بناییان دوشنبه 6 آبان 1398 21:13
تبریک جایگاه استادی به آقا صفر
مسافرمحسن رهجوی آقاسعیدطائبی دوشنبه 6 آبان 1398 20:04
باسلام وخداقوت خدمت استادنگهبان ودبیربزرگوارجلسه ای پرانرژی بوداز بهترینهارابرایتان ازخداوندخواستارم استادعزیزآقاصفرخدماتی ارزشمند درکنگره را برایتان ازقدرت مطلق خواستارم....
احسان101 دوشنبه 6 آبان 1398 19:53
تبریک میگم به آقاصفرانشاالله درجایگاه های بالاتری ببینمت خداقوت به تمامی خدمت گذاران کنگره وشعبه امین گلی
مجید لژیون۵ دوشنبه 6 آبان 1398 19:26
سلام و خدا قوت و تبریک به استاد گرامی آقا صفر و تشکر از همه خدمتگزاران بخصوص عباس آقا بابت عکس های زیبا و آقا ابراهیم عزیز
حمید لژیون ۶ دوشنبه 6 آبان 1398 18:30
خداقوت وتبریک خدمت استاد عزیز و ارزوی جایگاه بالاتر برای شما.عباس جان عکس ها عالی و ممون از حسین آقا بخاطر نوشتار زیبا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات