کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران روز دوشنبه 98/08/13
سه شنبه 14 آبان 1398 ساعت 17:11 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه 8 | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
روز دوشنبه 98/08/13 جلسه چهارم از دور پانزدهم کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران شعبه امین گلی با استادی
همسفراعظم، نگهبانی همسفر مرضیه و دبیری همسفر مهتاب با دستور جلسه "رابطه یاد گیری با معرکه گیری (نق زدن، حاشیه)"رآس ساعت15 شروع بکار نمود.

وقتی معرکه گیری صورت می گیرد انسان یک موضوع را به موضوع دیگری تبدیل می کند و  داستان  را عوض می کند و نمی تواند اشتباهات خودش را قبول کند و مقصر اعلام کند و مشکل و  اشتباه  خودش را گردن دیگران می اندازد.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...
سخنان استادمحترم:
در ابتدا از خدا تشکر می کنم که به من فرصت دادند در این جایگاه خدمت کنم  تا  از  شما  آموزش های بیشتری بگیرم و سپس از آقای مهندس تشکر می کنم که این بستر را برای ما فراهم کردند  تا  با  آموزش های کنگره بتوانیم طعم شیرین زندگی را بچشیم، ازخانم مرضیه بابت واگذار کردن استادی جلسه امروز، از خانم بتول راهنمای عزیزم وخانم ندا اسیستانت شعبه و مرزبانان گرامی هم کمال تشکر را دارم  و  هم چنین از مسافرم تشکر می کنم چون مصرف کننده شدند وپای مرا به کنگره  باز  کردند  که  بتوانم  بیایم  و از آموزش های کنگره استفاده کنم و طعم شیرین زندگی را بچشم و به آرامش برسم.

اما در مورد دستور جلسه که "رابطه یادگیری و معرکه گیری"  است : اول  باید  معنی   "یادگیری"  را  یاد بگیریم و بدانیم یادگیری و آموزش تفاوت زیادی ندارد و فقط یک نفر باید باشد که به  ما  آموزش  بدهد که بتوانیم یاد بگیریم و یاد گیری در تمام مراحل زندگی هست  مثلا  یادگیری  در  موسیقی،  ورزش های رزمی، آداب معاشرت، یادگیری این که چگونه بتوانیم به کمک راهنمایمان، مرزبانان و... احترام بگذاریم و چگونگی برخورد با یک آقا یا یک خانم.


یادگیری سالم و یادگیری ناسالم داریم. وقتی وارد کنگره می شویم یادگیری سالم داریم اما وقتی  بیرون کنگره با افراد ناباب دوست می شویم و چیزهایی از آن ها یاد می گیریم، می شود یادگیری ناسالم.

بعد از مرحله یادگیری نوبت معرکه گیری می رسد: وقتی فردی بساطی را جایی پهن  می کند  و  عده ای دور او جمع می شوند و آن ها را سرگرم می کند که خودش را نشان بدهد معرکه گیری می شود، در زمان های قدیم پهلوانانی بوده اند که در میدان ها این کار را انجام می داده اند و  مثلا  زنجیر  پاره  می کرده اند یا مارهای سمی می گرفته اند البته در قدیم رادیو و تلویزیون نبوده است که  این  کار  را  انجام  می داده اند و پولی هم برای آن ها جمع می کرده اند.

وقتی معرکه گیری صورت می گیرد انسان یک موضوع را به موضوع دیگری تبدیل می کند و  داستان  را عوض می کند و نمی تواند اشتباهات خودش را قبول کند و مقصر اعلام کند و مشکل و  اشتباه  خودش را گردن دیگران می اندازد و اصلا ادب و نزاکت و معذرت خواهی  بلد نیست مثلا پدری به فرزندش  می گوید چرا درس نخوانده ای و نمره بد گرفته ای؟ پسر هم به جای این که معذرت   خواهی  کند  و  بگوید چشم دفعه بعد درسم را می خوانم شروع به معرکه گیری می کند وجواب پدرش را با چرا می دهد و می گوید چرا برای من لب تاب نمی خری؟ یا چرا مرا به پارک نمی بری؟ و خودش  را  تبرئه  می کند  و  نمی تواند اشتباه خودش را گردن بگیرد.

افرادی که این گونه معرکه گیری می کنند دچار منیت می شوند و بین زن و شوهر ها هم می تواند اتفاق بیفتد، وقتی آقا از خانمش ایراد می گیرد که چرا غذا نپخته ای؟ به جای اینکه عذر خواهی کند  و بگوید دفعه بعد می پزم معرکه گیری می کند و می گوید خودت و پدر و مادرت چطور  بوده اید؟  و  بهانه های بی جا می آورد و نق می زند.

در کنگره هم همین طور هست اگر فردی به کنگره بیاید، سفر خوبی داشته باشد و خوب درمان شود هیچ وقت بد کنگره را نمی خواهد و همیشه می خواهد کنگره بر پا باشد و  خوبی  آن  را  می خواهد  اما  اگر فردی حالش خراب و مدام در حال معرکه گیری باشد  کنگره  را  خراب  می کند  مثلا  از  مرزبانان،  کمک راهنما ها و... ایراد می گیرد و سفر خوبی ندارد. مثلا مسافری یک سال می آید و به درمان  می رسد  اما بعد گریز می زند وقتی علت گریز زدن را از او می پرسند تقصیر را گردن خودش  نمی گیرد  و  مثلا  می گوید کمک راهنما و مرزبانان به من این حرف را زدند و  من  این  کار  را  انجام  دادم  و  اصلا  نمی تواند اشتباه خودش را قبول کند.

در قسمت همسفرها هم وقتی  3-4 ساعت وقت می گذاریم و به کنگره می آییم  باید از  تک تک  اعضای کنگره آموزش بگیریم و معرکه گیری نکنیم و دچار حاشیه نشویم که چرا این  آمد  و  آن  رفت،  چرا  این خدمت را به او دادند و به من ندادند.

ما کنگره می آییم برای اینکه آموزش بگیریم تا برای  زندگی  خودمان  راه  حلی  پیدا  کنیم  نه  اینکه  به زندگی دیگران سرک بکشیم وقتی این جا می آییم و دچار حاشیه می شویم با همین حال بد و خراب  به خانه می رویم و تلافی آن را سر مسافر و فرزندمان در می آوریم و آرامش  را  از  آن ها  می گیریم،   آن وقت آن ها هم از خانه جایی می روند که آرامش باشد و  فررندمان  هم  سراغ  دوستان  ناباب  می رود. آقای مهندس فرمودند: "اگر بدانید رهایی و رها شدن چه در گران بهایی است هیچ وقت در کنگره حاشیه سازی نمی کنید و حال خودتان را خراب کنید." به کنگره می آیید و  یک  سری  کار  خوب  را  انجام  می دهید و سفر خودتان را شروع می کنید تا به رهایی برسید و طعم خوب زندگی را بچشید و از حاشیه ها دور بمانید تا دچار معرکه گیری نشوید


لژیون خدمتگزار لژیون هشتم 


خواندن آوا


  
نویسنده: کمک راهنما همسفر فاطمه
عکاس: همسفر زهرا لژیون هشتم
آپلود عکس :همسفر اعظم لژیون اول
تنظیم: همسفر لیلا ن
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر نعیم لژیون سوم پنجشنبه 16 آبان 1398 02:04
خدا قوت خدمت تمامی همسفران خدمتگزار
رحیم جدیدی چهارشنبه 15 آبان 1398 14:19
خداقوت خدمت همسفران پرتلاش نمایندگی امین گلی
مهدی بناییان چهارشنبه 15 آبان 1398 10:19
خداقوت به گروه قدرتمند همسفران
زهرا ف لژیون یکم چهارشنبه 15 آبان 1398 09:47
با سلام و ادب
خدا قوت خدمت استاد محترم خانم اعظم عزیز که استادی بسیار عالی داشتند .
خدا قوت خدمت نگهبان و دبیر جلسه.
خدا قوت خدمت لژیون هشتم و تمامی اعضایی که در برگزاری جلسه فعال بودند.
خدا قوت خدمت خانم زهرا عکاس محترم .خانم اعظم و خانم لیلا ن .
از همگی شما سپاسگزارم
همسفر مینا لژیون سوم چهارشنبه 15 آبان 1398 02:02
خداقوت خدمت هر سه عزیز بسیار عالی بود
خداقوت ویژه خدمت عزیزان خدمتگزار سایت
چهارشنبه 15 آبان 1398 01:30
با عرض سلام و خدا قوت به شما همسفران که جلسات خوب وپر شور با نشاطی را برگزار می کند.
چهارشنبه 15 آبان 1398 01:30
با عرض سلام و خدا قوت به شما همسفران که جلسات خوب وپر شور با نشاطی را برگزار می کند.
همسفر سمیه لژیون هفتم چهارشنبه 15 آبان 1398 00:00
با سلام و خداقوت خدمت هرسه عزیز
بسیار لذت بردم موفق باشید
عباس آقایی سه شنبه 14 آبان 1398 20:44
درود بر همسفر عزیزم تبریک میگم
خیلی خوب بود امیدوارم در جایگاه های بالا تر ببینمت
عباس آقایی سه شنبه 14 آبان 1398 20:44
درود بر همسفر عزیزم تبریک میگم
خیلی خوب بود امیدوارم در جایگاه های بالا تر ببینمت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic