مصاحبه با همسفر آقا نعمت دنور عزیز استان
شنبه 2 آذر 1398 ساعت 20:01 | نوشته ‌شده به دست مسافر حمید گلی | ( نظرات )من به کنگره 60  می گویم کارخانه ی انسان سازی ...

1.سلام و خداقوت خدمت آقا نعمت الله دنور عزیز، لطفا خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان نعمت الله هستم یک همسفر، اول از آقای مهندس  و خانواده ایشان تشکر می کنم که چنین بستری را فراهم نمودند که واقعا اعتیاد درمان نداشت در هیچ کجای کره ی زمین و ایشان راه درمان را کشف کردند و خانواده ی ما از اعتیاد نجات پیدا کردند.

۲.لطفا بفرمایید چگونه با کنگره ۶۰ آشنا شدید؟

من حدود ۸ الی ۹ سال پیش سه برادرم به کنگره آمدند، من خودم تا چیزی را نبینم و لمس نکنم آن را قبول نمی کنم و به قولی زود در کتم نمی رود که چیزی را قبول کنم، هر چه این ۸ الی ۹ سال دیدم این بود که کنگره ساختار زیبایی دارد و تنها جایی هست که دلش به حال انسان های دردمند سوخته، انسان هایی که جامعه و خانواده و همه از آن ها دل بریده اند و تنها جایی که به آن ها کمک می کند کنگره ۶۰ است.

۳.اولین کمک مالی که به کنگره کردید چقدر بود؟

من حدود ۷ الی ۸ سال پیش فکر کنم دو میلیون بود، من وقتی دیدم برادرانم درمان شدند، برادری که تمام راه های ترک را رفته بود و شکست می خورد، زمانی که دیدم کنگره آن ها را درمان کرد من به کنگره کمک کردم و من معامله نکردم چون پیشاپیش کنگره به خانواده ما رهایی و آرامش داده بود.۴.و اما دنور، انسان هر چقدر پول داشته باشد بخشش این مقدار شجاعت می خواهد، هدف شما از بخشش چه بود؟

هر چه فکر کردم کاری که کنگره ۶۰ می کند به قول کلام الله در حال احیای نفس است و خداوند می فرماید هر کسی یک نفر را احیای نفس کند کل کره زمین را احیا کرده است و چه مکانی بهتر از کنگره ۶۰ برای کمک کردن، خدا می داند البته کنگره که لنگ نمی شود ولی اگر روزی کنگره ۶۰(خدا می داند ،دوبار)لنگ مادیات شود یک خانه و کارگاه که حاصل زحمت چندین سال است را می فروشم و به مستاجری می روم تا کنگره به راهش ادامه دهد.

۵.آیا بخشش ترس دارد و شما چگونه غلبه کردید؟

در کلام الله آمده که اگر یکی دادی صدتا می گیری و من به آن رسیده ام ولی به این هم نرسیده بودم واقعا کنگره جایی هست که می دانم پولم حروم نمی شود، نه دزدی می شود و برای احیای انسان ها خرج می شود هدر نمی رود و من این را با پوست و گوشت و استخوانم لمس نموده ام.

۶.آیا باز دنور می شوید؟

 من امسال دنور شده ام و انشااله سال آینده بیشتر بتوانیم کمک کنیم و هر چه فکر می کنم می بینم هر چقدر به کنگره نبخشیم ضرر می کنیم.
آقای مهندس گفتند فکر کنید و اگر جایی بهتر از کنگره دیدید بگویید تا من هم کمک کنم و بنده هر چه فکر کردم پیدا نکردم، من چهار نفر از برادرانم رها شدند،  یکی از برادرانم احمد از بس حال اش خراب بود نمی شد دو دقیقه او را تحمل کرد،  وقتی به کنگره آمد بچه محل ها می گفتند این کارخانه ی انسان ساز کجاست و جوری شد که ۲۰ نفر از محله ما درمان شدند و هفت نفر هم در حال سفر هستند، ماشخصی را داریم که دو بار خودکشی کرد و زن و زندگی اش رفت ولی خدا را شکر در کنگره در حال حرکت است، خوب است انسان گاهی وقت ها دو دوتا چارتا با خودش بکند، من دیدم که برادرانم خوب شدند این هفته حدود ۲۰۰ نفر رها شدندو چه کسی غیر از کنگره می تواند این کار  را انجام دهد، هر چه فکر می کنم می بینم اگر کمک نکنم از دستم رفته است.

۷.اگر پیامی برای مسافران در مورد این هفته دارید بفرمایید؟

بزرگی گفت دیگران کاشتند و ما خوردیم، ما هم بکاریم تا دیگران بخورند‌. وقتی می بینم اعتیاد خانواده ی من را پاشیده  بود، هیچ صلح و صفا و آرامشی نبود، من وظیفه می دانم دیگران کاشتند و خانواده و برادران من خوردند و ما هم بکاریم تا  انسان های دیگر احیا شوند، اگر کسی دانسته باشد و ندهد از دستش رفته است، آقای مهندس می گوید کسانی که دارند دینی به گردنشان هست که باید ادا کنند.
الان  اگر حساب کنند یک نفر ۱۸ تا ۲۰ میلیون خرج می برد تا درمان شود پس حداقل نگذاریم دینی گردن ما بماند تا انسان های دیگر هم به حال خوش برسند، کنگره ۶۰ فقط درمان اعتیاد نیست و اخلاق و رفتار و برخورد انسان ها خیلی فرق می کند و من به کنگره۶۰ می گویم کارخانه ی آدم سازی

۸.حس و حال خوردن یک ناهار در کنار آقای مهندس را بیان کنید؟

واقعا از ته دل می گویم که بهترین ناهار و بهترین روز خوبی که داشتم آن روز بود، چون که من شخصی را به بزرگی آقای مهندس ندیده ام که انسان های دردمند را درمان کند.
۹.آیا وضع مالی شما خوب هست؟

من تا سه چهار سال پیش مستاجر بود نمی گویم میلیاردر هستم ولی یک زندگی خوب دارم که دستم جلوی کسی نباشد و اگر میلیاردر بودم بیشتر می دادم و انشاالله بتوانم بیشتر ببخشم که بهترین مکان است، بخشیدن دل بزرگ می خواهد.

کلام آخر:

بیایید یک مقدار پولمان را تبدیل کنیم یعنی خرج احیای انسان ها کنیم تا آنطرف کوله بارمان خالی نباشد و هر چه مالمان روی زمین بیشتر باشد باید حواسمان بیش تر باشد و بیش تر نگهبانی بدهیم  و بیش تر خسته می شویم.
آرزو می کنم که از این سیستم جدا نشوم چون که خود من فکر می کردم عقل کل هستم و الان که با کنگره آشنا هستم فهمیدم که اول ندانی را بدان تا بدانی را بدانی.
انشاالله از کنگره جدا نشوم و هر کمکی بتوانم چه مالی و چه طرق دیگر یه این سیستم بکنم تا انسان ها به حال خوش برسند.


گزارشگر : مسافر مهدی
نویسنده : مسافر حمید
عکس تهیه و تنظیم : مسافر ابراهیم

با تشکر فراوان از همسفر نعمت و کمک راهنمای محترم  مسافر امیر از شعبه سلمان فارسی
 و مسافر ابراهیم از لژیون یکم و ایجنت محترم آقا مهدی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ، گفتگو،

برچسب‌ها: کنگره 60، گلریزان، دنور،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مهدی عینی پنجشنبه 7 آذر 1398 16:30
صد آفرین یزدان پاک بر شما
خدا قوت
سعید محسن دوشنبه 4 آذر 1398 15:55
با سلام.خدا قوت به آقا نعمت دوست بزرگوار وعاشق.امید وارم در کنگره بمانید و به خودتان خدمت کنید که خداوند به شما اجازه داده به انسان ها خدمت کنید. بسیار لذت بردم.تشکر از بچه های که در سایت زحمت میکشند.
مسافر مهدی دوشنبه 4 آذر 1398 11:37
خداقوت و تشکر از همه عزیزان خدمتگزار...
آقا نعمت انشاالله ک خداوند برکت روزافزون و عمر باعزت به شما بدهد
مسافر مصطفی لژیون نهم یکشنبه 3 آذر 1398 12:03
سلام وخداقوت خدمت آقا نعمت وحرفهای خوبشان،واقا مهدی عزیز بابت این مصاحبه قشنگشون،انشالله بتونم یروزی این بخشش بزرگ راحس کنم،وخداوند کمک کند تابرادران ما هم به کنگره بیاندو حالشون خوب بشه،انشاله
شنبه 2 آذر 1398 23:23
سلام و خدا قوت به آقا نعمت و تشکر از ایشان و بچه‌های سایت که این مصاحبه زیبا و آموزنده را گرفتند
همسفرمرضیه راهنما لژیون پنجم شنبه 2 آذر 1398 22:14
خدمت آقای نعمت که بخشی از سرمایه مادی خود را به سرمایه معنوی تبدیل کردن ، تبریک عرض میکنم بخشش مادیات نیاز به درک و فهم بالای داره که شما به آن دست یافته آید انشاالله که هر روز برکت این خدمت روز افزون به شما برگشت داده شود تشکر از تهیه این مصاحبه زیبا
مجید شیروی شنبه 2 آذر 1398 22:05
خانواده ای بخشنده و مهربان محمدی که به غیر از آقا نعمت ؛ شامل امیر آقا ، ابراهیم عزیز و آقا رسول هم که امسال در شرف پیوستن به لژیون سردار هستند و کلا از هفت برادر این خانواده ی محترم شش نفر عضو لزیون سردار هستند . الگو های بسیار قابل دید و قابل تجربه نمودن برای کسانی که می خواهند خداوند را بهتر و زیباتر حس نمایند .تشکر از اعضای وبلاگ شعبه .
همسفر لیلا ن شنبه 2 آذر 1398 21:37
از شما اقا نعمت واقعا ممنونم انشالله که همیشه موفق باشید وانشالله برکت این عمل بزرگتون به زندگیتون برگردد.
ممنونم از تهیه کنندگان این گزارش بسیار زیبا ممنون
مهدی بناییان شنبه 2 آذر 1398 21:09
خداقوت به آقانعمت عزیز
ممنون بابت مصاحبه زیباتون
ممنون از بچه های وبلاگ
مرتضی جلالی شنبه 2 آذر 1398 20:37
خدا بیشتر وبابرکت تر بدهد به اقا نعمت، تشکر از اقامهدی بابت گزارش زیبا و مفیدی که انجام دادند
همسفر آمنه راهنمای ل یکم شنبه 2 آذر 1398 20:21
بخشش مال دل بزرگ می خواهد نه مال زیاد.
خوشا به حال دنورهای کنگره ۶۰ که به معنای واقعی درک کرده اند که به چه جایی قدم گذاشته اند و نزد خود و خداوند روسفیدند.
خدا قوت خدمت تهیه کنندگان این مصاحبه زیبا.

همسفر آمنه راهنمای ل یکم شنبه 2 آذر 1398 20:20
بخشش مال دل بزرگ می خواهد نه مال زیاد.
خوشا به حال دنورهای کنگره ۶۰ که به معنای واقعی درک کرده اند که به چه جایی قدم گذاشته اند و نزد خود و خداوند روسفیدند.
خدا قوت به تهیه کنندگان این مصاحبه زیبا.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic