کارگاههای آموزشی خصوصی مسافران روز یکشنبه 1398/08/26
یکشنبه 26 آبان 1398 ساعت 23:53 | نوشته ‌شده به دست مسافر مجید 5 | ( نظرات )
روز یکشنبه 26  آبان ماه 1398 جلسه سیزدهم  از دور هجدهم کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 نمایندگی امین گلی با استادی کمک‌راهنمای محترم مسافر امیر حسین  نگهبانی مسافر میثم و  دبیری  مسافر حسین  با دستور جلسه " توان مالی " راس ساعت 17 شروع به کار نمود.
زندگی مثل بازی فوتبال و والیبال می باشد نمی توانیم توپ را زیاد نگه داریم‌و باید پاس بدهیم به دیگران تا دوباره به ما برگردانند یعنی اصلا خداوند یکی از اهداف آن این است که ما بتوانیم زندگی گروهی را یاد بگیریم و یکدیگر را دوست داشته باشیم و اگر بخواهیم تنها کاری را انجام بدهیم اصلا کاری انجام نمی شود و دلیل موفقیت کنگره ۶۰ همین است که در کنگره ۶۰ کار بصورت گروهی انجام می شود .

استاد فرمودند:
از آقای مهندس و خانواده بزرگوارشان تشکر می کنم دستور جلسه امروز توان مالی هست، گردش های آسمانی هم مقرر کرد که امروز بجای گلریزان توان مالی باشد .
یک شعری است که می گوید توانا بود هر که دانا بود یعنی توانایی ما در گروی دانایی ماست و در کنگره ۶۰ در رابطه دانایی یک مثلث است و جزییات آن را شکافتند و مشخص کردند که تشکیل شده است از تجربه تفکر و آموزش که ما قطعا باید این سه پارامتر را داشته باشیم تا بتوانیم به توانایی های خود دست پیدا کنیم یا توانا باشیم .جناب مهندس در سی دی گردش های آسمانی فرمودند توانایی های انسان بی نهایت می باشد هم از جهت مثبت و هم از جهت منفی فقط باید به آنها دست پیدا کند و برای دست پیدا کردن به آنها به همین آموزش نیاز داریم که آقای مهندس در کنگره وادی ها را برای ما برنامه ریزی کرده است وادی نهم که می گوید وقتی نیروی از کم‌شروع شود و به درجه با لا و بالا تر برسد نقطه تحمل پیدا می‌ کند و ما زمانی که به این توانایی های خود دست پیدا کنیم این توانایی ها می تواند تفکر و تعقل ،دیدن ، شنیدن و توانایی جسمی و هزاران مورد دیگر باشد این توانایی ها به چه درد می خورد ؟!ما با انجام یک‌سری توانایی ها می توانیم به حال خوش برسیم .
یک‌‌ مثلث آقای مهندس در سی دی انجام عمل مطرح کردند در سی دی که فرمودند قدرت فیزیک بدن ، قدرت تفکر قدرت انجام عمل را به ما می دهد برای اینکه بتوانیم به قدرت عمل برسیم این دو پارامتر را نیاز داریم و توانایی های ما زیر مجموعه این دو موضوع است و هر توانایی که ما در خود سراغ بگیریم زیر مجموعه ای از قدر فیزیک و و قدرت تفکر می باشد و حالا توانایی که ما داریم توانایی مالی است که امروز می خواهیم در مورد آن صحبت بکنیم و در کنگره همان طور که سعی شده تمام توانایی ما به ما معرفی شده این هم یکی از آن توانایی ها می باشد که در جهت رسیدن به حال خوش حتما‌باید به این توانایی برسیم‌و در قسمت مالی ما هم باید دریافت کنیم و هم پرداخت کنیم هم‌ بدست بیاوریم و هم ببخشیم و این دو در کنار هم ما را به حال خوش می رساند .زندگی مثل بازی فوتبال و والیبال می باشد نمی توانیم توپ را زیاد نگه داریم‌و باید پاس بدهیم به دیگران تا دوباره به ما برگردانند یعنی اصلا خداوند یکی از اهداف آن این است که ما بتوانیم زندگی گروهی را یاد بگیریم و یکدیگر را دوست داشته باشیم و اگر بخواهیم تنها کاری را انجام بدهیم اصلا کاری انجام نمی شود و دلیل موفقیت کنگره ۶۰ همین است که در کنگره ۶۰ کار بصورت گروهی انجام می شود .
در قسمت مالی هم جناب مهندس در صحبتها و سفارش های زیادی در مورد آن شده است و خیلی هشدار های زیادی هم به ما داده است که باید بدست آورید و هم به وقتش ببخشیم .
همان قدر که برای بدست آوردن زحمت می کشیم هما قدر باید برای بخشیدن زحمت کشید .
یعنی پیاده شدن بر اسب سوار شدن مشکل است پیاده شدن هم سخت است .
در وادی یازدهم می گوید اگر بر مادیات سوار شوی نیمی از قدرت اهریمن را شکست داده ای و اگر مادیات بر تو سوار شود قطعا شکست خواهی خورد .
انسانها دو دسته هستند یکی آنها که بخشیدن را می دانند ولی بدست آوردن را بلد نیستند و دیگری بدست آوردن را می دانند ولی بخشش را بلد نیستند .
قطعا این دو به حال خوش نمی رسند آقای مهندس در سی دی ها و وادی ها خیلی در مورد آن صحبت کرده اند از آن نمونه می توان به پس انداز ، قناعت ، سخت کوشی ، تفکر و پذیرش مسولیت نام برد.
تمام اینها بخاطر این است که تمام کوتاهی ها ی قبل را جبران کنیم و زمانی که به دست آوردیم بخشیدن را هم یاد بگیریم و ما که اینجا در حال سفر هستیم و در سفر اول هستیم و مواد تمام وجود ما است و مواد را با دنیا عوض نمی کنیم‌یک‌مصرف کننده این را می بخشد و تمرین می کنیم و بقیه چیزها را یاد می گیریم و بخشش آن را یا می گیریم که این تبادل انرژی را داشته باشیم و همینطور که بدست می آوریم ببخشیم .در پایان آقای مهندس در سی دی رودخانه ها به عقب برنمی گردند فرمودند یک‌شخص بدهکار بود با یک‌ وکیل مشورت کرد و وکیل گفت هر کس از تو طلب کرد کرد صدای گوسفند در بیاور و باعث شد پیروز شود و در پایان وکیل از او طلب مزد کرد برای او هم بع بع کرد و آقای مهندس فرمودند من خودم به شما آموزش دادم برای من بع بع نکنید .
امید و ارم توانایی ما بالا برود هم در توان مالی و هم گلریزان و بدانیم انسانها چقدر کار انجام می دهند مهم نیست اینکه چه مقدار از توان خود را انجام می دهند مهم است .
اقای زرکش می فرماید اگر بخشش شما بر روی شما تاثیر گذاشت آن بخشش خوب است و حال شما را خوب می کند ولی اگر هیچ تاثیری حال شما نگذاشت بی تاثیر است .
ما باید نقطه تحمل خود را در زمینه بخشش بالا ببریم و هر چقدر می خواهید کمک‌ کنید از کم‌ شروع کنیم یعنی کسی که سبد را حمایت نکند یا اجاره بها را چگونه می تواند در مسی الهی و ارزش ها انجام دهد و نمی تواند به مبلغ بالا تر دست پیدا کند .


نشان شش ماه رهایی مسافر مصطفی


نویسنده : مسافر حسین لژیون نهم
تایپ : مسافر حسن
عکاس : مسافر عباس
آپلود و ارسال : مسافر مجید لژیون پنجم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، یکشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی چهارشنبه 29 آبان 1398 18:07
تشکر از استاد از سخنان خوب شما لذت بردم
تشکر از تمام خدمت گذاران شعبه امین گلی
احسان101 چهارشنبه 29 آبان 1398 00:17
سلام وخداقوت به هرسه عزیزدرجایگاه وخداقوت به تمامی خدمت گذاران شعبه
مجید لژیون۵ سه شنبه 28 آبان 1398 23:14
سلام و خدا قوت به استاد گرامی آقا امیرحسین که همیشه پر انرژی و آموزنده هستند
حمید لژیون ۶ سه شنبه 28 آبان 1398 22:43
خداقوت خدمت استاد عزیز اقا امیرحسین که همیشه از ایشان انرژی و آموزش می گیریم
زهرا خ لژیون یکم سه شنبه 28 آبان 1398 18:16
با سلام و خداقوت به خدمتگزاران سایت. ممنون از استادی جامع و کامل استاد بزرگوار آقا امیرحسین. خیلی استفاده کردم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات