مکاتبات حسین و بیل
پنجشنبه 30 آبان 1398 ساعت 08:32 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ن | ( نظرات )
به نام اولین عاشق که اوست


مهندس حسین دژاکام «بنیان کنگره60» در نامه خود به ویلیام ال وایت نوست: من اعتقاددارم یکی از دردهای زیادی که بشر تاکنون متحمل گردیده، مربوط به بیماری الکلیزم و اعتیاد بود که هنوز هم با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید....


98/8/6

امیدوارم خوب باشید، من هم خوب هستم

البته کمی سرماخوردگی داشتم که رو به‌سلامتی هستم و در حال خوب شدن هستم، برنامه کاهش وزن من به‌راحتی و به‌سلامتی و بدون کمترین زحمتی به پایان رسید وزن خودم را در طول حدود هشت ماه از 96 کیلوگرم به زیر 82 کیلوگرم رساندم و درمجموع 14 کیلو کاهش وزن دادم. ازاین‌پس هم طبق عادت این هشت ماه، هرروز صبح روی ترازو خواهم رفت و خود را وزن می‌کنم که از حدنصاب خود تجاوز نکنم اگرچه غذا خوردن من هم تنوع آن و هم میزان مصرف غذا و هم ساعت مصرف غذا برایم بصورت یک عادت درآمده و تصور نمی‌کنم ازاین‌پس اضافه‌وزن پیدا کنم، البته نیک می‌دانید که این عمل با تفکر و مطالعه و صبر و حوصله انجام‌پذیر ست.

امروزه متأسفانه مردن در اثر زیاد غذا خوردن به‌مراتب بیشتر از مردن در اثر گرسنگی هست. میگویند، در کشور من از هر چهار نفر یک نفر اضافه‌وزن دارد که نسبت به سال‌های گذشته چاقی زیاد شده است که عامل اصلی کم‌تحرکی و عوض شدن فرهنگ غذا خوردن (غذاهای فست فود خیلی زیاد و قابل‌دسترس) هست و همین‌طور 50 درصد مرگ‌ها مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی هست که پایه اصلی این بیماری‌ها نیز چاقی هست.

امروزه من خیلی خوشحال هستم در کنگره اکثر زنان و مردانی که اضافه‌وزن دارند، در فکر سلامتی و کاهش وزن خود می‌باشند و همین‌طور خوشحال هستم که شما و خانم ریتا هرروز صبح به ورزش و پیاده‌روی می‌پردازید. که بهترین حرکت برای سلامتی و قوی شدن جسم و همین‌طور کاهش وزن هست.

اما برگردیم به مسئله اعتیاد، من فکر می‌کنم درد و رنج بشر مربوط به ناآگاهی و یا نادانی بشر نیست، بلکه مربوط به دانش هائی است که کشف نشده‌اند و من اعتقاددارم یکی از دردهای زیادی که بشر تاکنون متحمل گردیده، مربوط به بیماری الکلیزم و اعتیاد بود که هنوز هم با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند. ازنظر تمامی دانشمندان این حوزه اعتیاد یک بیماری بسیار پیچیده و چندوجهی است و غیرقابل درمان هست و همین‌طور از دیدگاه اکثر معتادان جهان اعتیاد یک بیماری مرموز هست.

ولی بیل عزیز امروز پس از گذشت نزدیک به بیش از بیست سال کار و تحقیق شبانه‌روزی روی ده‌ها هزار مصرف‌کننده مواد مخدر و رساندن بیش از 25 هزار نفر به درمان قطعی به این نتیجه رسیده‌ام که در کنگره 60 امروز اعتیاد، یک بیماری ساده و کاملاً قابل‌درمان است و بقول شما مسیر حرکت به‌طرف درمان این بیماری در کنگره 60 کاملاً نشانه‌گذاری شده است. بسیار متأسف هستم درحالی‌که تمامی زوایای تاریک این بیماری از دیدگاه من کاملاً روشن و شناخته‌شده و قابل‌درمان است، ولی هنوز بشریت برای شناخت درمان این بیماری ازنظر فیزیولوژی و پزشکی، می‌توان گفت در تاریکی مطلق فرورفته است.

شاید هم هنوز زمان گشایش این راز سربه‌مهر هنوز فرانرسیده باشد، به‌هرحال از طرفی بسیار خوشحال هستم که با شما در تماس هستم و تمامی یادداشت‌های من و شما برای آیندگان باقی خواهند ماند، بگذریم؛ امیدوارم کار طراحی شما در نقاشی پیشرفت کرده باشید و من هم منتظر هستم و افتخار می‌کنم یک روز تصویر مرا روی کاغذ حک کنید و مطمئن هستم شما به‌سرعت چالش‌های این هنر را پشت سر خواهید گذاشت و همین‌طور خوشحالم که آلیشا و همسر ایشان را ملاقات خواهید کرد و روزگاری کنار یکدیگر خواهید بود، از قول من آن‌ها را سلام فراوان برسانید. این ملاقات و دیدوبازدید با اعضای خانواده نشانه‌ای بسیار قوی و محکم از پیوندهای سرشار از محبت‌های خانوادگی هست که بشر امروزی اکثر این سنت‌ها را به کنار گذاشته و نتیجه آن، گسترش خانه‌های سالمندان و فرورفتن خانواده‌ها در فضاهای مجازی و بیگانه شدن خویشاوندان گردیده است. من تبریک میگویم که این‌چنین پیوندهای خانواده را استحکام می‌بخشد.

اما در مورد سؤال شما، تفاوت میان گروه‌های ریکاوری کمک متقابل مانند NA  و ارگان درمان یا اجتماع ریکاوری است؟

در این سؤال من منظور از ارگان درمان یا اجتماع ریکاوری را متوجه نشدم منظور چیست، اگر امکان دارد کمی توضیح بدهید و یا مثالی بزنید تا متوجه سؤال بشوم.

 دوست و برادر همیشگی شما در زمین و آسمان حسینویلیام ال وایت مدیر پیشین انیسیتو ملی سوء مصرف مواد مخدر آمریکا طی آخرین نامه خود در تاریخ 10 آبان ماه 1398 به مهندس حسین دژاکام گفت: موضوع مورد علاقه من نقش جهان بینی در ریکاوری کنگره60 است.

98/8/10

حسین عزیز

خوشحالم که می‌شنوم سرماخوردگی شما خوب شده است. من و ریتا هفته گذشته واکسن آنفولانزا و چند واکسن ضروری دیگر زدیم.

تبریک بابت رسیدن به هدف وزنی خود. من هم پیشرفت داشته‌ام اما هنوز به هدف نرسیده‌ام. چاقی مشکل بزرگی در ایالات‌متحده محسوب می‌شود و باعث کاهش طول عمر افراد زیادی می‌شود. صنعت فست فود و صنعت دارویی در کاهش طول عمر در ایالات‌متحده مؤثر بوده‌اند.

قبول دارم که بسیاری از ایده‌های ما هنوز به‌طور گسترده پذیرفته نشده است اما نوشته‌های ما یک راهنما برای آینده درمان و ریکاوری اعتیاد خواهد بود. بابت تفکراتتان درباره درمان اعتیاد سپاسگزارم.

در بعضی جوامع در ایالات‌متحده اختلاف نظری میان گروه‌های AA یا NA با ارگان‌های محلی درمان و ریکاوری وجود دارد. بعضی از این اختلافات تنها رقابت یا تفاوت در فلسفه کاری است. سؤال من درباره تفاوت میان ارگانهایی که پروتکل مخصوصی برای درمان اعتیاد دارند و گروه‌های ریکاوری که از طریق کمک فرد در ریکاوری به فرد معتاد کار می‌کنند بود.

ما در اینجا گروه‌های ریکاوری سکولار، معنوی و دینی مختلف و زیادی داریم که بر مبنای کمک گروه‌های همتا کار می‌کنند. ارگان‌های ریکاوری دیگری نیز داریم که فعالیت می‌کنند تا سیاست مربوط به مخدر را تغییر دهند یا خدمات ریکاوری مانند خانه‌های ریکاوری با هزینه کم و یا مربی ریکاوری را ارائه کنند. مرز میان این ارگان‌ها بد تعریف شده است و اختلاف نظرهایی پدید می‌آورد. آیا در ایران هم این موضوع وجود دارد؟

موضوع دیگری که مورد علاقه من است نقش جهان‌بینی در ریکاوری است. شما به صراحت این نقش را در کنگره ۶۰ تعریف کرده‌اید، اما در آمریکا این موضوع توجه زیادی دریافت نکرده است و بیشتر تمرکز یا روی مداخلات پزشکی (دارویی) است و یا روی مشاوره روانشناسی است. هیچکدام از این دو روی مسئله وسیع‌تر تغییر شخصیت/ارزش‌ها و معنای زندگی و هدف ریکاوری کار نمی‌کنند. آیا کنگره ۶۰ در بکار گیری جهان‌بینی، فلسفه، درمان و ریکاوری در ایران بی‌همتاست؟

هوای تهران در این وقت سال چگونه است؟ بسیاری از مناطق ایالات‌متحده در حال تجربه پاییز هستند و درختان رنگ‌های زیبایی به خود می‌گیرند، اما در فلوریدا تغییرات فصلی کم است و تنها کم شدن درجه هوا و رطوبت را تجربه می‌کنیم. من و ریتا دلمان برای رنگ‌های پاییز که وقتی در قسمت شمالی بودیم مشاهده می‌کردیم تنگ‌شده است اما زمستان‌های گرم‌تر اینجا را دوست داریم. در حال حاضر، میزان گرمای فلوریدا رکورد شکسته است و من حدس می‌زنم این مسئله حاصل گرم شدن کره زمین باشد.

هرسال فصل گرمای زیاد طولانی و طولانی‌تر می‌شود. می‌ترسم که اعمال و رویکردهای ما آینده سیاره‌مان را به خطر بی اندازد. شاید افرادی مثل ما که از اعتیاد فرار کرده‌ایم بتوانیم دیدگاه‌هایی درباره اهمیت و آسیب‌پذیر بودن زندگی ارائه دهیم.

دوست و برادر همیشگی بیل


برگرفته از سایت کنگره 60

ارسالی از همسفر لیلا ن

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر عباس لژیون آقانادر پنجشنبه 30 آبان 1398 08:17
سلام وخداقوت خدمت نویسنده محترم عالی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات