جلسه عمومی مسافران و همسفران درروز پنجشنبه 98/08/30
جمعه 1 آذر 1398 ساعت 22:50 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )
به نام نامی اولین عاشق که اوست

جلسه دهم از دور شانزدهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه امین گلی ویژه مسافران و همسفران در روز پنجشنه 30 آبان ماه 98 با استادی کمک راهنما مسافر ابراهیم، نگهبانی  مسافر مصطفی و دبیری مسافر احسان با دستور جلسه «توان مالی و یکمین سال رهایی مسافر میثم(جشن تولد)»رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

 پس انداز و قناعت همراه با در نظرگرفتن پارامترزمان می شود توان مالی که پس انداز و قناعت دو پارامتر رسیدن به تزکیه و پالایش است که در وادی پنجم عنوان می شود .

به ادامه مطلب مراجعه کنید....

سخنان استاد گرامی:

درابتدا خداوند را شاکرو سپاسگزارم که یک باردیگر توفیق داد تا در این جایگاه قرار بگیریم و از شما عزیزان آموزش بگیرم.

 به دلیل مشکلاتی که بوجود آمد دستور جلسه این هفته عوض شد و تبدیل شد به دستور جلسه توان مالی و جشن گلریزان موکول شد به یک موقع دیگر.

دستور جلسه ای که امروز  هست در حدی نیست که من بخواهم اینجا بنشینم و هدفم آموزش دادن باشد. بلکه مرور آموزش در کنار توان مالی است در کنگره ۶۰ به همان میزان که جهان بینی و معنویات مهم است. مادیات و توان مالی هم از اهمیت  بالایی برخوردار است.

من زمانی که وارد کنگره۶۰ شدم یک تجربه ای دیگردر یک انژیوی دیگری داشتم که تنها لازمه ی عضویت  در آنجا تمایل به قطع مصرف مواد بود و  هیج کاری به هیچ چیز دیگری نداشت.

ولی در کنگره وقتی شخص وارد کنگره می شود باید برود سرکار و یکی از عواملی که احتمال دارد شخص سقوط کند همان بیکاری است پس نه بیکاری و نه کار سنگین و باید تعادل حفظ شود .

خوب توان مالی چگونه بدست می آید؟ به نظر من پس انداز و قناعت همراه با در نظرگرفتن پارامترزمان می شود توان مالی که پس انداز و قناعت دو پارامتر رسیدن به تزکیه و پالایش است که در وادی پنجم عنوان می شود .

 پس انداز چگونه می‌تواند بدست بیاد؟ نگاه کردم ما امروز پاکت سیگار کمتراز ۵ تا۶ هزارتومان نداریم که استفاده از آن هیچ خاصیتی ندارد و اگر شخص بتواند این پول را پس انداز کند در سال حدود ۲میلیون تومان می شود .

همان طور که آقای مهندس :فرمودند توان مالی با یک ماه و یا ده ماه بدست نمی آید .بلکه حداقل پنج تا ده سال زمان می خواهد و ما اگر دو میلیون راسالانه حسآب کنیم ده سال می شود بیست میلیون و این فقط از مصرف نکردن سیگاربدست میا ید

 یک شعری هست که می گوید : توانا بود هرکه دانا بود و یک نقل قول دیگراز آقای خدامی ، ایشان می گویند از بیانات سردار استاد آقای مهندس است . ایشان می فرمایند: باید بتوانیم تا آنگاه بدانیم که حتی برای دانستن هم توانایی لازم است.

یعنی توانایی این را داشته باشی که بیایی کنگره ۶۰هزینه رفت و برگشت و پول سی دی ها و شربت OTرا خودت بدهی پس در اصل باید بتوانی تا آنگاه بدانی و این می شود آموزش جهان بینی .

واما دستور جلسه دوم جشن اولین سال رهایی مسافر میثم است.ابتدا به میثم جایگاه مرزبانی را تبریک عرض می کنم .  میثم هم با حال خوبی وارد کنگره نشد،توان مالی داشت اما از حال خوش وتعادل خوبی برخوردارنبود.ولی آمد و خواست درمان داشت و خوب حرکت کرد و به رهایی رسید. انشاالله در جایگاهی که قرار است خدمت کند همراه با عمل سالم ،معرفت و عدالت پیش برود و نیزدرادامه بتواند در امتحان کمک راهنمایی سال آینده شرکت کند و جایگاه کمک راهنمایی را نیزلمس کند.

قانون 11

 

پیام مرزبانی

 

 

 

رهایی های روز چهارشنبه98/08/29

مسافر محمد رهجوی کمک راهنمامسافر  مهدی و همسفر فتانه رهجوی کمک راهنما همسفر مرضیه

مسافر مهدی رهجوی کمک راهنما مسافر مهدی

نشان 6 ماه رهایی مسافر بهمن رهجوی کمک راهنما مسافر سعید محسن

در ادامه برگزاری جشن تولد یکسال رهایی مسافر میثم 

اعلام سفر مسافرمیثم:

آخرین آنتی ایکس مصرفی، شیره و تریاک وقرص، مدت تخریب 10 سال ؛ روش درمان DST، داروی درمان شربت شفا بخش OT، مدت سفر 14 ماه 20روز ،با راهنمایی آقا ابراهیم  ورزش هم راگبی ؛ رهایی 1 سال و 10 روز و در ادامه  15 سال تخریب سیگار مدت سفر 11 ماه و 20 روز ، روش درمان آدامس نکوتین خوراکی با روش DST، و با راهنمایی آقا ابراهیم ، رهایی 1 سال و 10 ماه

                    

                   

                   

     

آرزوی مسافر میثم:

تمام بیماری‌هایی که روی تخت بیمارستان‌ها هستند شفا پیدا کنند بخصوص هم‌سفر راهنمای عزیزم که ان شاالله سلامتی‌شان را به دست بیاورند و آن حال خوشی که مدنظرشان است را تجربه کنند.

 

آرزوی هم‌سفر آمنه:

آرزو می‌کنم تمام سفر اولی‌ها به آرزوی رهایی خود برسند و این جایگاه را تجربه کنند

 

سخنان مسافر میثم:

در ابتدا از خداوند تشکر می‌کنم که توانستم اولین سال رهایی خود را ببینم. از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می‌کنم که این بستر را فراهم نمودند که من و امثال من بتوانیم در این مکان قرار بگیریم و درمان شویم. از آقا ابراهیم راهنمای عزیزم تشکر می‌کنم، از خانواده خودم تشکر می‌کنم که واقعاً به گفته آقای مهندس بال پرواز برای من بودند و خیلی کمکم کردند و در تمام مراحل زندگی و دوران اعتیاد همراهم بودند.

از راهنمای هم‌سفرم خانم لیلا تشکر می‌کنم بابت آموزش‌هایی که به هم‌سفرم می‌دادند وزندگی ما رو به تعادل برود.

 من نیز مانند دیگران مصرف‌کنندگان باحال خراب وارد کنگره شدم و ازنظر جامعه یک انسان اضافی بودم، دیگران با یک دید متفاوتی به من نگاه می‌کردند. زمانی که وارد کنگره شدم کاملاً ناامید بودم تا این‌که وارد لژیون آقا ابراهیم شدم و با آموزش‌ها و کمک‌های ایشان توانستم به درمان برسم.

من آدم خیلی عجولی بودم و اصلاً صبر نداشتم و همیشه در جامعه به مشکل برمی‌خوردم و فکر می‌کردم که همه باید در اختیار من باشند و کار من را انجام دهند اما با آموزش‌هایی که آقا ابراهیم به من دادند باعث شدند که من جایگاه یک سال پیش خود را ببینم و در کنگره یک عضو مفید و خدمت‌گزار باشم.

در انتخابات مرزبانی شرکت کردم و به لطف همه دوستان رأی آوردم تا به خودم خدمت کنم.

نازم به خاک و راه کنگره 60 که از درش، هر شب خراب آمدم و آباد رفته‌ام

آموختم ز شیوهٔ رسمش محبتی، شاگرد آمدم و استاد رفته‌ام

فهماند مرا که در مصرف سیاهی ز جهل خود، با پای خویش در پی صیاد رفته‌ام

 

سخنان کمک راهنمای گرامی هم‌سفر لیلا:

خداوند را شاکر هستم که یک‌بار دیگر به من فرصت داد تا در کنگره 60 قرار بگیرم و در خدمت شما عزیزان باشم و در این جشن تولد زیبا شرکت کنم.

اولین سال رهایی آقا میثم را تبریک می‌گویم خدمت آقای مهندس دژاکام و خانواده گرامی‌شان، تبریک می‌گویم به راهنمای آقا میثم آقا ابراهیم. هم‌چنین تبریک می‌گویم خدمت خانم آمنه عزیز و بچه‌های گلشان.

در مورد خانم آمنه اگر بخواهم بگویم این‌که ایشان از همان ابتدای سفر اول پا به‌پای مسافرشان حرکت می‌کردند اما همیشه با چشم گریان به کنگره می‌آمدند و هر موقع صحبتی می‌کردند و یا مطلبی را به ایشان می‌گفتم اشک در چشمانشان حلقه می‌زد.

شاید خیلی وقت‌ها خیلی از سختی‌ها و زخم‌های وجودش را به من نمی‌گفت اما من کاملاً احساس می‌کردم که اعتیاد چقدر می‌تواند روی یک هم‌سفر و یک خانواده تأثیر بگذارد که شاید این تأثیرات در ظاهر مشخص نباشد.

یک هم‌سفر زمانی که وارد کنگره می‌شود شاید به‌ظاهر کسی متوجه نشود ولی بعد از یک مدتی کاملاً متوجه می‌شویم که چقدر این تخریبات زیاد است و گاهی حتی بیشتر از یک مسافر. امروز خوشحالم که اگر اشکی در چشمانش هست، اشک شوق است و آرزو می‌کنم هر هم‌سفری که یک روزی به این جایگاه می‌رسد، اشکش اشک شوق باشد.

در سفر دوم به خاطر مشکلاتی که داشتند یکم حضورشان کمرنگ‌تر شد اما می‌دانستم آن بذر عشق به آموزش و عشق به خدمت در وجودشان هست و آقای مهندس می‌فرمایند: وقتی انسان بذری را در زمین می‌کارد آن بذر شاید از دیده‌ها پنهان باشد اما روزی جوانه می‌زند و در دست انسان‌های آگاه قرار می‌گیرد.

گاهی اوقات شاید یک گره‌هایی در وجودمان هست یا به خاطر تخریب‌هایی که داریم نتوانیم یک مدتی به کنگره بیاییم و از آموزش‌ها عقب می‌مانیم اما اگر آن بذر در وجودمان باشد مطمئناً آبیاری خواهد شد و مطمئناً جوانه خواهد زد.

که الآن شاهد حضور دوباره خانم آمنه در کنگره هستیم، لژیون نوجوانان را اداره می‌کنند و ان شاالله همیشه حرکتشان مستدام باشد و هم خودشان و هم مسافرشان در خدمت کسانی باشند که مثل دیروز و یا یک سال پیش خودشان بودند و در وادی اعتیاد گرفتار هستند و منتظر کمک دیگران هستند.

بازهم این تولد زیبا را خدمتشان تبریک می‌گویم و خیلی خوشحال هستم که شادی را امروز در چشمان بچه‌هایشان می‌بینم.

 

سخنان هم‌سفر آمنه:

 در ابتدا از خدای خودم سپاس‌گزارم که کمک کردم در این جایگاه قرار بگیرم. یک سال پیش وقتی وارد کنگره شدم همان‌طور که راهنمای عزیزم گفتند حال خیلی خرابی داشتم. وقتی وارد کنگره شدم همه بچه‌ها من را با آغوش باز پذیرفتند و راهنمای عزیزم بااینکه خیلی اذیتشان کردم اما همیشه در کنارم بودند و همیشه من را راهنمایی می‌کردند.

از آقای مهندس و تمام اعضای شعبه امین گلی تشکر می‌کنم و امیدوارم همه هم‌سفران روزی شاهد رهایی خود باشند.

 

لژیون خدمتگزار

حلقه عشق مسافران و همسفران (دعا)

نویسندگان: 

کمک راهنمای لژیون چهارم همسفر بتول

کمک راهنما لژیون ششم همسفر لیلا ر

عکاس :

مسافرنعیم از لژیون سوم

مسافر مجید از لژیون پنجم

آپلود تصاویر : مسافر ابراهیم

تنظیم و ارسال: همسفر لیلا ن

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محسن شادکام سه شنبه 5 آذر 1398 08:53
خدا قوت به همه دوستان مخصوصا بچه های سایت
محسن شادکام سه شنبه 5 آذر 1398 08:53
خدا قوت به همه دوستان مخصوصا بچه های سایت
همسفر رویا دوشنبه 4 آذر 1398 11:56
اولین سالگرد رهایتان را تبریک عرض میکنم انشااله که در جایگاه های بالاتری بدرخشید.وبه امید سالگرد سومین سال رهایتان
حسین لژیون5 یکشنبه 3 آذر 1398 22:26
سلام و خدا قوت به خدمتگزاران سایت و تبریک به آقا میثم هم بابت تولد وهم مرزبانی
مسافر عباس لژیون سوم شنبه 2 آذر 1398 15:26
عرض خدا قوت خدمت استاد ، نگهبان و دبیر محترم جلسه و تبریک یکمین سالروز رهایی آقا میثم به ایشان
حسن کدخدایی شنبه 2 آذر 1398 15:10
خدا قوت به آقای ابراهیم موحدی استاد گرامی از سخنان خوب شما لذت بردم
تبریک به اقا میثم یکمین سالگرد رهایی تان تبریک عرض می کنم
خدا قوت به نویسندگان عکاس و مدیر وبلاگ امین گلی بخش همسفران
مجید لژیون۵ شنبه 2 آذر 1398 09:16
تبریک خدمت آقا میثم انشاالله در جایگاه های بالاتر و جشن های بیشتر ببینمت
حمید لژیون ۶ جمعه 1 آذر 1398 22:49
تبریک خدمت آقا میثم گل انشاالله در جشن آزاد مردیت حضور پیدا کنم و به آرزوهات در زندگی برسی.تبریک خدمت راهنمای عزیز آقا ابراهیم
احسان101 جمعه 1 آذر 1398 22:47
تبریک میگم جشن یکمین سال رهایی آقامیثم را درراس به آقای مهندس وخانواده شان بعدبه خودشان وخانواده شان وراهنماهای خوب ودوست داشتنیشان انشاالله موفق وپیروزباشین ویه خسته نباشی میگم به تمامی خدمت گذاران شعبه امین گلی وتبریک به دو دوست عزیزبابت رهایی ازدام اعتیاد
مسافر عباس لژیون آقانادر جمعه 1 آذر 1398 22:29
سلام وخداقوت خدمت همه عزیزان
مرتضی جلالی جمعه 1 آذر 1398 22:24
تبریک فراوان به دوست عزیزم اقا میثم امیدوارم همیشه موفق باشی، و ارزوی سلامتی وپیروزی برای اقا ابراهیم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic