جلسه یازدهم از دور شانزدهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه امین گلی ویژه مسافران و همسفران در روز پنجشنبه7 آذر ماه سال 98 با استادی کمک راهنما مسافر سعید، نگهبانی موقت مسافر علی و دبیری مسافر احسان با دستور جلسه «وادی سوم و تأثیر آن روی من » ساعت 17 آغاز به کار نمود. اینجا هدف اصلی ما درمان اعتیاد است پس‌دستمان را دراز می‌کنیم و خواسته‌اش را هم داریم.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...
سخنان استاد گرامی:

استاد محترم ابتدا تبریک و خدا قوت گفتند به مرزبانان جدید و مرزبانان قبلی و در ادامه فرمودند:

من سعید، یک مصرف‌کننده شدم، حالم بد شد و این حال بد  را مدیون زحمات خودم بودم یعنی دقیقاً مصرف‌کننده شدن من فرآیند تفکرات من بود. یک مصرف‌کننده از زمین و زمان طلبکار و همه را در اعتیاد خود مقصر می‌داند .

من سعید، این مشکل را از پدر و مادرم ،از اینکه چرا در ایران به دنیا آمده بودم ،چرا در اصفهان زندگی می کنم و هزارن چرای دیگر  ...می‌دانستم تمام این غرها را می‌زدم برای اینکه روی مشکلم سرپوش بگذارم و به یک نحوی مشکلم را پنهان کنم .

اما این‌ها کاری برای من نکردند ...و تا زمانی که این مسئولیت را خودم گردن نگرفتم نتوانستم کاری از پیش ببرم گهگاهی که وضعیتم، شرایطم کمی بهتر می‌شد می‌گفتم خودم کردم، اعتیاد عالیه ...ولی درنهایت به‌جایی رسیدم که به چه کنم چه کنم افتادم.

 واقعاً تسلیم شدم چون به آخر خط اعتیاد رسیده بودم همان‌طور که می‌دانید آخر خط برای هر شخصی یک نقطه است . یک نفر باید کارتن‌خواب شود تا به آخر خط برسد ، شاید هم هنوز نرسد، یک نفر باید خانواده‌اش، دار وندار و هستی‌اش از بین برود ولی بازهم به آخر خط نرسد، یک نفر هم شاید یک اتفاق کوچک باعث شود به آخر خط برسد.

 پس به آخر خط رسیدن برای هرکسی متفاوت می‌باشد. اما من به آخر خط رسیده بودم یعنی مطمئن بودم این شرایط جالب نیست یقیناً این شرایط ،شرایط یک انسان نبود ذره‌ذره از حالت انسانی خارج‌شده بودم، نفسم اذیت می‌شد ولی خودم کرده بودم یکی از دلایلش هم همین وادی سوم بود که همه‌چیز را می‌خواستم به گردن دیگران بیندازم و قبول دار نبودم خودم باعث این اتفاق بودم.

 ...یک‌بار اسلحه گذاشتند بالای سرم گفتند باید مواد مصرف کنی دو بار، سه بار این کار را کردند ولی به قول آقای مهندس تا شخصی 300 مرتبه تریاک مصرف نکند سیستم x ش از حالت تعادل خارج نمی‌شود و من خودم خواستهٔ اعتیاد را داشتم و به خواسته‌ام رسیدم حالا باید خواسته خوب شدن داشته باشم.

 اولین شرط داشتن خواسته می‌باشد تا کسی نخواهد و دستش را دراز نکند کسی دستش را نمی‌گیرد. باید دستمان را بالا ببریم، اینجا چیزی که هست دست برای دستگیری. قبلاً دستمان را دراز می‌کردیم کسی نبود دستمان را بگیرد ولی اینجا اگر دستمان را دراز کردیم هزاران دست به سمت ما دراز می‌شود. 

دیده‌بان، مرزبان ...دستشان را جهت دستگیری دراز می‌کنند. امروز دیده‌بان محترم اینجا حضور دارند به خاطر من، مرزبانان 14 ماه زحمت کشیدند به خاطر من، همه در تلاش هستند برای اینکه یک نفر به رهایی برسد که البته این هدف کنگره 60 می‌باشد. همان‌طور که آقای اشکذری گفتند درمان هدف نیست درمان وسیله‌ای است برای رسیدن به هدف.

 اما اینجا هدف اصلی ما درمان اعتیاد است پس‌دستمان را دراز می‌کنیم و خواسته‌اش را هم داریم انشا الله که از ما دستگیری می‌شود. همیشه انسان‌ها منتظر این هستند که یک نفر از بیرون بیاید و تعادل و عدالت را برایشان به سوغات بیاورد یعنی خودشان هیچ حرکتی نمی‌کنند.

 همیشه منتظر هستند یک نفر از یکجایی، بیرون از نفس بیاید و دستگیرش باشد و آن سیستم را نجات بدهد درصورتی‌که تمام مشکلات را ما خودمان برای خودمان ایجاد می‌کنیم. پس‌ازاینکه راهنما، مرزبان.. می‌توانند حال من را خوب کنند بیاییم بیرون. من فقط خودم می‌توانم حالم را خوب کنم، درمانگر اصلی خود من هستم و راهنما و مرزبان فقط می‌توانند من را یاری و کمک کنند. 

باید دانست هیچ موجودی به میزان خود سعید به خویشتن خویش، به نفس سعید، فکر نمی‌کند. خودم باید قدم بردارم. ما در مسیر تکاملی‌مان تنها می‌آییم و تنها می‌رویم یعنی روزی می‌رسد که هیچ نفسی نمی‌تواند بار نفس دیگری را به دوش بکشد هیچ روزی نمی‌آید که همسایهٔ ما درمان شود ما هم درمان شویم، یک نفردیگر پله کم کند من حالم خوب شود.. هرکسی هر کاری کند برای خودش کرده.

اگر یک سفر اولی یک پله کم کرد و توانست حال خوش آن پله را درک و دریافت کند محال است بایستد. حرکتش شدیداً رو به افزایش می‌باشد چراکه حال خوش نسبی است و جایی نمی‌رسد که من بگویم من خوشبخت‌ترین آدم هستم کاملاً ok هستم همیشه می‌توانیم بهتر از آنی که هستیم باشیم آقای مهندس می‌توانند بهتر از آنی که هستند باشند .... هر بار که به کنگره می‌آیم یک حس بهتری دارم و هرروز هم سعی می‌کنم از روز قبل متفاوت و بهتر باشم.

قانون 11کنگره 60( سبد پول)

مرزبان کشیک 

رهایی های روز چهارشنبه 6 آذر ماه 98

مسافر مهدی رهجوی کمک راهنما آقا نادر


رهایی مسافر رهجوی کمک راهنما آقا نادر و همسفر مرضیه رهجوی کمک راهنما همسفر مرضیه

مسافر اسماعیل رهجوی کمک راهنما آقا امیر حسین و همسفر پروین رهجوی کمک راهنما همسفر لیلا


مسافر محمد رهجوی کمک راهنما آقا اشکان و همسفر لیلا رهجوی کمک راهنما خانم مرضیه


نویسنده همسفر اعظم از لژیون اول

عکاس :مسافر مهدی

آپلود: مسافرابراهیم

تنظیم :همسفر لیلا ن

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرفتانه یکشنبه 10 آذر 1398 15:29
خداقوت خدمت هرسه جایگاه وضمن عرض خیرمقدم خدمت اقای اشکذری دیدبان محترم
احسان101 شنبه 9 آذر 1398 22:05
تبریک به رهایافتگان ازدام اعتیاد یه خسته نباشی خدمت آقانادر میگم وخداقوت به تمامی خدمت گذاران شعبه
حسن کدخدایی شنبه 9 آذر 1398 17:59
خدا قوت به استاد جلسه آقای سعید طائبی عزیز از سخنان خوب شما لذت بردم

تبریک رهایی های عزیز
همسفر لیلا ن شنبه 9 آذر 1398 17:56
خدا قوت به آقا سعید ممنون بابت استادی خوبتون
ممنون از نویسندگان و عکاس محترم ومدیر سایت
تبریک به رها یافتگان و کمک راهنمایان محترم
مسافر نعیم لژیون سوم جمعه 8 آذر 1398 23:58
خدا قوت خدمت تمامی خدمتگزاران شعبه
جمعه 8 آذر 1398 23:54
باسلام وخداقوت
خدمت استادبزرگ ودوستداشتنی خودم آقاسعیدبزرگوارونگهبان ودبیرعزیز خداقوت عرض نموده وبهترینهاراازحضرت حق برایتان خواستارم
حسن کریمی لژیون ششم جمعه 8 آذر 1398 23:52
خداقوت به آقا سعید وتبریک به مرزبانان
حسن کریمی لژیون ششم جمعه 8 آذر 1398 23:51
خداقوت به آقا سعید وتبریک به مرزبانان
مسافر عباس لژیون آقانادر جمعه 8 آذر 1398 22:55
سلام وخداقوت خدمت همه عزیزان
حمید لژیون ۶ جمعه 8 آذر 1398 22:36
خداقوت خدمت اقا سعید دوست داشتنی و تبریک خدمت رهایافتگان عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic