شهر وجودیت را بساز
شنبه 9 آذر 1398 ساعت 16:20 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیه L2 | ( نظرات )
کمک راهنمای لژیون دوم در مطالبشان اینگونه بیان کردند:
خداوند به قلم و هر آنچه می نویسد، قسم یاد کرده است و این موضوع نشان دهنده ی آن است که هرچه مکتوب شود و به روی کاغذ آید، در قلب و ذهن و جانمان نیز حک می گردد.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید....


مسافر و همسفری که با پاهای زخمی و ناتوان، و خسته از دنیای اعتیاد، قدم به کنگره 60 می گذارند، به تنها چیزی که نیاز دارند امید و ایمان است. آن ها بسیاری از روش های غلط درمان اعتیاد را رفته و به نتیجه نرسیده اند، سیاهی ها و ظلمت را با تمام وجود خود لمس کرده اند و زمانی که به مکان مقدس و امن کنگره 60 می رسند دوست دارند یک نفر برای آن ها از نور بگوید، از روشنایی ها، از پرواز آزادانه در آسمان زیبای رهایی.
ما تک تک اعضای کنگره 60 از بزرگان و استادانمان آموخته ایم که هرگز سیاه نمایی نکنیم، از منفی ها و زشتی ها و تاریکی ها سخن نگوییم و در عوض سخنانمان همه نویدبخش عشق، امید و ایمان بوده و نور کوچکی در دل دردمندانی که از وادی سخت و سهمیگن اعتیاد خسته اند روشن کند.
و این امر امکان پذیر نمی باشد مگر با دریافت آموزش های راستین و کسب آگاهی های لازم.
آری؛ تمامی دردها و رنج های بشر، در اثر دانش هایی ست کشف نشده!  ما نمی دانیم، نیستند، زیرا ما به وجود آن ها پی نبرده ایم، اما می توانیم تا جایی که امکان دارد و دستمان می رسد یاد بگیریم و بیاموزیم.
تمامی رها شدگان و خدمتگزاران حقیقی کنگره 60 همین کار را کرده اند، تا آن جایی که برایشان امکان پذیر بود، آموخته اند و سعی کرده اند آموخته های خود را به عمل تبدیل کنند و به همین شیوه، راه خود را در ظلمات یافته و به سوی نور و روشنایی حرکت کرده اند.
در واقع نگهبان کنگره 60، دیده بانان، راهنمایان، مرزبانان و همه ی خدمتگزارانی که با تمام قدرت و توان در این مسیر به حرکت مشغولند و روز به روز قدم هایشان استوارتر می شود، تنها کاری که انجام داده اند این است که آموخته اند، با علمی که در تک تک سی های و منابع آموزشی کنگره 60 وجود دارد شهر وجودی خود را ساخته و آباد کرده اند.
شاید تا قبل از آن، هرگز نیاموخته بودیم و کسی به ما یاد نداده بود که چگونه می شود به جهانی سراسر صلح و آرامش در درون رسید؟ کسی به ما نگفته بود چگونه به شوق نور در ظلمت قدم برداریم؟ خودمان نیز سرنوشت خویش را پذیرفته وخود را محکوم به خاکسترنشینی کرده بودیم.
اما ذرات جرقه ای که از دل سی های آموزشی کنگره، بر قلب ناامیدمان می تابید، باعث می شد که یک قدم دیگر دوام بیاوریم، ایستادگی کنیم و به حرکت ادامه دهیم؛ باز سی دی دیگر، امیدی دیگر و قدمی دیگر!  همین گونه آرام آرام حرکت کردیم و دیدیم هر روز که می گذرد از ناامیدی هایمان کاسته می شود، ترس هایمان تبدیل به شجاعت می شوند، کفرمان به ایمان بدل می گردد و می توانیم عشق را جایگزین نفرت کنیم و تمامی این معجزات تنها با گوش دادن و مکتوب کردن سی دی هایی بود که هر هفته به دستمان می رسید و خون تازه ای در رگ هایمان می دمید.
خداوند به قلم و هر آنچه می نویسد، قسم یاد کرده است و این موضوع نشان دهنده ی آن است که هرچه مکتوب شود و به روی کاغذ آید، در قلب و ذهن و جانمان نیز حک می گردد و در بزنگاه های مهم زندگی، زمانی که در حال عبور از گذرگاه های سخت و آسان هستیم به یاریمان می آید.
اما علمی که نوشته نشود، مانند بوی عطری ست که چند روزی ما را مست می کند و سپس می پَرَد!
به همین جهت است که نوشتن سی دی ها در کنگره 60 از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و یکی از شروط اصلی و اساسی برای وارد شدن به سفر دوم، مکتوب نمودن آن هاست.
در واقع با نوشتن سی دی ها، علم نهفته در آن را بهتر فرا می گیریم، دانش و آگاهی استادانمان به خورد وجودمان می رود، با تک تک سلول هایمان عجین می شود و در نهایت جاودانگی آن علم را برای ما به ارمغان می آورد.
باشد که شکرگزار آگاهی های نابی باشیم که از طریق سی های های آموزشی به دستمان می رسد و تمام تلاش خود را به کار ببریم تا آن ها را به عمل تبدیل نماییم و سپس با قرار گرفتن در جایگاه های خدمتی که در کنگره نصیبمان می شود، این علم را در اختیار دیگران قرار داده و نور امیدی (حتی در دل یک نفر) روشن کنیم. 

با احترام؛ همسفر لیلا کمک راهنمای لژیون دوم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهتاب از لژیون چهارم دوشنبه 11 آذر 1398 20:55
خدا قوت میگم به خانم لیلا راهنمای عزیز واقعا خیلی زیبا بود آموزش گرفتم
همسفر لیلا ن دوشنبه 11 آذر 1398 01:44
ممنون از شما خانم لیلای عزیز بسیار ممنون بابت مقاله زیبایی که ارسال کردید
جواد از لژیون یکم دوشنبه 11 آذر 1398 01:33
با عرض سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم لیلا از بیانات شما لذت بردم. متشکرم
اعظم ع لژیون دوم یکشنبه 10 آذر 1398 15:23
خدا قوت خدمت راهنمای عزیز م خانم لیلا ی دوست داشتنی
مسافر مصطفی لژیون نهم یکشنبه 10 آذر 1398 11:28
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمای محترم
حمید لژیون ۶ یکشنبه 10 آذر 1398 07:30
خداقوت.بسیار عالی و آموزنده
یکشنبه 10 آذر 1398 00:10
سلام خداقوت.مقاله زیبایی بود
یکشنبه 10 آذر 1398 00:10
سلام خداقوت.مقاله زیبایی بود
یکشنبه 10 آذر 1398 00:10
سلام خداقوت.مقاله زیبایی بود
فاطمه ط لژیون دوم شنبه 9 آذر 1398 23:43
خدا قوت به راهنمای بزرگ وعزیز خانم لیلا مثل همیشه زیبا وآموزنده ودلنشین
شنبه 9 آذر 1398 23:40
سلام وخدا قوت به راهنمای بزرگ ودانایی چون شما چقدر زیبا ودلنشین آفرین به شما راهنمای بزرگوار وتبریک به کنگره برای داشتن چنین خدمتگزاران دلسوز وبزرگی سخنی که از دل برمی آید ،به دل هم مینشیند از خداوند برای شما بهترین آرزوها را دارم
هم سفر مریم L2 شنبه 9 آذر 1398 22:01
با عرض سلام
خداقوت خدمت راهنمای بزرگوار خانم لیلا عزیز مثل همیشه عالی بود.
امیدوارم همیشه موفق و سر بلند باشید .
فاطمه م لژیو ن یکم شنبه 9 آذر 1398 21:35
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم لیلا
بسیار عالی بود آموزش گرفتم
مهدی بناییان شنبه 9 آذر 1398 21:26
قلم بسیار شیوایی دارید
خداقوت
همسفر فاطمه ص لژیون پنجم عمان سامانی شهرکرد شنبه 9 آذر 1398 21:26
خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیزخانم لیلا .چه ریبا ودلنشین بیان کردید .از سخنان شما اموزش گرفتم .انشاله پاداش خدمتهاتون به زندگیتون برگردد.
حسن کدخدایی شنبه 9 آذر 1398 17:56
خدا قوت به همسفران محترم و کمک راهنمای محترم همسفر آن لژیون دوم همسفر لیلا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات