مشارکت مکتوب لژیون دوم کمک راهنما خانم لیلا در باب دستور جلسه هفتگی
یکشنبه 10 آذر 1398 ساعت 21:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیه L2 | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله
نقش سی دی ها و نوشتن آن ها در آموزش

گوش دادن به سی دی ها و نقاشی کردن آن ها بر روی ذهنمان باعث پاک شدن تخریب های قبلی و ارتقاء نفسمان می شود. مهم تر از همه عمل به محتوای سی دی .....

در ادامه مطلب بخوانید ......


سلام دوستان فاطمه ط هستم یک همسفر:
اول ندانی را بدان، تا بدانی را بدانی و بیاموزی.  
بهتر است بدانیم که هدف خداوند از خلق انسان خدمت است و برای خدمت کردن اول باید آموزش بگیریم و خدمتی که با آموزش همراه است در مسیر ارزش هاست و از جنس محبت است.  یکی از دلایل موفقیت درمان در کنگره 60، ارائه آموزش های منظم و مداوم به صورت هفتگی است که به صورت CD در اختیار مسافران و همسفران قرار می گیرد و در لژیون ها از دیدگاه های متفاوت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. یکی از دلایل اصلی فراگیر شدن و تاثیرگذار بودن این آموزش ها این است که جناب آقای مهندس و استاد امین به عنوان منابع اصلی ارائه این آموزش ها، خود به آموزه هایی که ارائه می دهند پایبند هستند و اجرا کننده اول، خودشان می باشند.
کنگره 60 همانند دانشگاهی است که در آن افرادی که عموماً سال ها از درس گریزان بودند، دور هم جمع شده اند و این گونه به تحصیل می پردازند . آقای مهندس با این آموزش های ناب به افرادی که سال ها در زندگی به خود رنج و عدم آرامش را تزریق کرده اند، تعادل، صلح و آرامش را هدیه می دهد. خانواده هایی که در آن یک مصرف کننده وجود دارد، همواره انسان هایی فاقد تعادل، غیر قابل پیش بینی، عصبی، تند خو و نا آرام اند و در دنیای خود ناامید و خسته از همه جا و همه چیز هستند. آن ها با آمدن به کنگره و به لطف آموزش های نابی که می گیرند نور امید در دلشان روشن می شود و روز به روز آرام تر و موقرتر می شوند و آن گوهر وجودی خود را که در وادی اعتیاد گم کرده بودند باز می یابند. 
سی دی ها به بهترین شکل ممکن در اختیار اعضای کنگره قرار می گیرد. افرادی که در کنگره بیشتر سی دی گوش می کنند افرادی مرتب، منظم و خدمت گزار هستند. موقع سی دی نوشتن چشم، گوش و حافظه با هم در فعالیت هستند و به گفته آقای مهندس از آلزایمر دوران کهنسالی جلوگیری می شود.  
بعضی وقت ها شده که در زندگی بین دو راهی مانده ام و یا با مشکلی مواجه شدم  و گوش دادن به  سی دی ها به من کمک کرده و مرا آرام می کند. هنگام سی دی نوشتن تمام گذشته در ذهنم مرور می شود، بیشتر پی می برم که کجا راهم درست بوده و کجا اشتباه؛ الهاماتی به من شده که از اعماق وجودم حس می کنم که این خداوند مهربانم است که مرا تنها نگذاشته و به واسطه آقای مهندس پیام خود را به گوش من می رساند تا من احساس تنهایی نکنم.  مهم این است که این آموزش ها را در زندگی کاربردی کنیم  تا نتیجه بهتری ببینیم.

سلام دوستان اعظم ع هستم یک همسفر:
سی دی ها نقش بسیار زیادی در آموزش ها در کنگره و در بیرون از کنگره دارند، ما از سی دی ها آموزش می گیریم چگونه حرف بزنیم، چگونه رفتار کنیم، چگونه زندگی کنیم. تفکر صحیح ما با این سی دی ها به ثمر می رسد. بحث هایی که در سی دی های آموزشی می شود، راهکارهایی هستند که راه حل مسائل و مشکلات را به ما نشان می دهد و تمامی سوالات بی جواب ما پاسخ داده می شوند. خداوند را شاکر و سپاس گزارم که کنگره را در مسیر زندگی من قرار داد تا هر لحظه بتوانم از آموزش های ناب آقای مهندس و استاد امین استفاده کنم. مشکلات فراوانی سر راه من قرار گرفته بود، گره های درونی زیادی داشتم که خوشبختانه با گوش دادن به سی دی ها و به کارگیری آموزش های کنگره ۶۰ توانستم به خود کمک نمایم و بهترین تصمیم ها را در زندگی بگیرم؛ چون تمام مشکلات ما از جهل و نادانی خودمان است و تمام آین آموزش ها  و سی دی ها در زندگی مان کاربرد دارند. 
در واقع مطالبی که در سی دی های آموزشی کنگره 60 وجود دارد، همان قوانین نانوشته ی زندگی ما هستند که ما فراموش کرده ایم و از برکت وجود این آموزش هاست که شخصی که تا دیروز نمی توانست درست تصمیم بگیرد و یا مسئولیتی را بپذیرد، تبدیل به استادی می شود برای شعله هایی که از خاکستر شدن گریزان اند.

سلام دوستان مریم خ هستم یک همسفر:
هر مطلبی که در سی دی های کنگره گفته می شود قوانین و مقرراتی است که ما در زندگی خودمان یا نمی دانستیم یا فراموش کرده بودیم. بسیاری از مشکلاتی که برای ما ایجاد می شود از روی ندانستن، جهل و آموزش نگرفتن ما به وجود آمده است؛  ممکن است شخصی تحصیلات دانشگاهی بالایی داشته باشد و بعد از تحصیل با آن علمی که فرا گرفته در جامعه به کاری مشغول  شود، یا اصلاً تا آخر عمرش آن علم کاربردی در زندگی او نداشته باشد. اما آموزش های کنگره در هر لحظه از زندگی ما انسان ها به کار می آید، در واقع  ما را با خویشتن خویش آشنا می کند، درس درست زیستن با نوشتن سی دی ها برای ما تکرار می شود و در ذهن ما حک و ماندگار می گردد. با آموزش مطالب و اجرای آن ها انسان در آرامش  قرار می گیرد و طعم واقعی خوشبختی را می چشد. به امیدی روزی که همه ی انسان ها از آموزش های ناب کنگره بهره مند شوند .

سلام دوستان لیلا ک هستم یک همسفر:
صدای عشق می آید، صدای تفکر، چه اوقات پر اضطرابی که با گوش سپردن به گفتار انسانی دلسوز و آگاه، به خیر و خوشی یعنی به آگاهی ختم شد. اینجا یادم می آید وقتی راهنمای عزیزم در پاسخ سؤال های طولانی رهجویان فقط یک جمله می  گفت: «سی دی قضاوت را گوش بدهید و یا آن سی دی به خصوص را بنویسید!»
می شنوم و به یادم می آید، می نویسم و یاد می گیرم، که به فرموده ی رسول گرامی: قیّد و العلم بالکتابه؛ علم را با کتابت مهار و حراست کنید. 
نوشتن یعنی پیاده کردن درس استاد؛ یکی از بهترین روش های فهم صحیح کامل درس استاد نوشتن آن است و این شیوه در کنگره 60 با نظارت و راهنمایی راهنمایان دلسوز به بهترین صورت انجام می پذیرد و رهجویان را برای اظهار نظر، مشارکت و به کارگیری محتواهای سخنان استاد آماده می کند. این سی دی ها همگی علومی هستند که با دست باکفایت انسان های خدا شناس و آگاهی همچون آقای مهندس دژاکام و استاد امین، تجربه شده اند و به بهای اندکی در اختیار رهجویان قرار می گیرد. 
سوء مصرف مواد مخدر کاری ضد ارزش می باشد که به همراه خود عادت های ضد ارزشی دیگری به وجود می آورد، همانند درختی تنومند با شاخه های فراوان، که برای درمان باید ریشه ی این درخت را سوزاند و این کار جز با دریافت آموزش هایی که به صورت سی دی و جزوات در کنگره ارائه می شود امکان پذیر نیست. 
گوش دادن به سی دی ها و نقاشی کردن آن ها بر روی ذهنمان باعث پاک شدن تخریب های قبلی و ارتقاء نفسمان می شود. مهم تر از همه عمل به محتوای سی دی هاست و در آن صورت است که نقش خود را در همه جای زندگی می گذارد و جایگاهمان حفظ می شود. به عنوان یک همسفر در طول چند ماه آمدنم به کنگره 60 آنچه تغییر در رفتار و کردار مسافرم و خودم می بینم که برایم باور کردنی نیست و تمام این ها را نتیجه ی گوش دادن مکرر یه سی دی ها و سخنان جناب مهندس می دانم. 
با گوش دادن به سی دی ها علاوه بر اینکه یک ارتباط حسی برقرار می کنیم، یک نقطه ی تفکر نیز در ما به وجود می آید. انشاالله همه ی ما به این نتیجه برسیم که این سی دی ها دستاورد بی نظیر کنگره ی 60 هستند و می توانند در زندگی و سفر ما کمک کنند و بسیار تأثیر گذار باشند.

با احترام؛ همسفران لژیون دوم شعبه امین گلی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، یکشنبه، مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی دوشنبه 11 آذر 1398 08:06
تشکر می کنم از ارسال مشارکتهای خوبتان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات