دلنوشته همسفران
پنجشنبه 14 آذر 1398 ساعت 15:08 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیه L2 | ( نظرات )
به قلم همسفر شهلا (مرزبان)


به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...
سلام دوستان شهلا هستم یک همسفر 

همان‌طور که می‌دانیم کنگره ۶۰ یک مرکز بسیار معتبر برای درمان اعتیاد در دنیاست که تاکنون زندگی هزاران انسان را از نابودی نجات داده و آن ها را به سوی زندگی سالم و متعادل هدایت نموده است؛ در واقع می توان گفت یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کنگره ۶۰ ارائه صورت مسئله اعتیاد است که باعث به تعادل رسیدن جسم، روان و جهانبینی شده است.
برای به تعادل رسیدن جسم متد بی نظیر DST توسط جناب مهندس ابداع شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد و اما برای قسمت جهان‌بینی و یا همان تغییر نگرش و طرز تفکر، منابع آموزشی در کنگره۶۰ بسیارند؛ نوشتارها، کتب، مقالات و سی‌دی‌های آموزشی.

سی‌دی‌های آموزشی نقش بسیار عمده‌ای در آموزش افراد دارند و در این سی‌دی‌ها از کوچک‌ترین و جزئی‌ترین مسائل (برای مثال آداب معاشرت، سلام کردن، غذا خوردن و... تا مسائل پیچیده‌ای مانند شناخت جهان درون انسان)سخن گفته می شود. صحبت‌ها به گونه‌ای است که برای همه اعضاء چه در سفر اول و چه در سفر دوم مفید هستند و هرکس به اندازه ظرفیت خود از این مطالب برداشت می‌کند. 
چه در کنگره ۶۰ مسافر باشیم و چه همسفر تمام مباحثی که در سی‌دی‌ها گفته می‌شود برای مان کاربردی است. با گوش‌ دادن به سی‌دی‌ها کم‌کم همسفر با مسافر هم‌زبان شده و فاصله‌هایی که در اثر عدم آگاهی به وجود آمده کم و کمتر می‌شود.
بعد از مدتی که مرتب سی‌دی گوش می‌دهیم یک‌سری مطالب برای مان جا می‌افتد و آرام آرام نگرش مان تغییر کرده و افکار مخرب جای خود را به افکار درست و سالم می‌دهند و کم‌کم‌ یک‌سری صفات بدمان هم تغییر می‌کنند.
همین که بتوانیم هر هفته مرتباً یک یا دو سی‌دی گوش کنیم باعث می‌شود که کم‌کم نظم و قانون پیدا کرده و به مرور زمان در تمام امورمان این نظم را به اجرا در آوریم و به کارهایمان بهتر رسیدگی کنیم.

زمانی که مسافرم با کنگره 60 آشنا شده بود، من هنوز غرق ناامیدی بودم، چرا که دیگر نمی خواستم شاهد دردهای ترک سقوط آزاد مسافرم باشم و اصلاً باور نمی کردم که خداوند در این دنیا مکانی به نام کنگره 60، به واسطه مرد بزرگی همچون جناب مهندس دژاکام به وجود آورده باشد که مسافر من بتواند تولد دوباره ای و این بار با آگاهی بالا تری داشته باشد.
خدا را هزاران بار شکر که اذن درمان مسافرم صادر شده بود و او از مصرف مواد مخدر و سیگار، به جایی رسید که با گوش دادن به سی دی ها، فرمانبرداری از راهنما را آموخت و توانست به درمان قطعی برسد.

صدای آقای مهندس و استاد امین، حال و هوای دیگری به خانه ما آورده بود و من نیز خواسته یا ناخواسته با گوش دادن به این سی دی ها با روش درمان کنگره 60 آشنا شدم؛ وقتی به مسافرم نگاه می کردم که با شوق و ذوق زیاد سی دی ها را گوش می دهد و قلم به دست آن ها را می نویسد و روز به روز آگاهی او بالا می رود من نیز مشتاق حضور در کنگره شدم.
آری؛ منی که با سرسختی سد راه مسافرم بودم و به درمان او امیدی نداشتم، این بار در کنار او قرار گرفتم و متوجه شدم که من هم به اندازه مسافرم و حتی شاید بیشتر از او نیاز به این آموزش ها دارم.
 
سرانجام من نیز با اشتیاق زیاد وارد کنگره شدم و گوش دادن و نوشتن سی دی ها رنگ و بوی تازه ای به خانه ی ما آورد، خانه ای که جز غم، اندوه، ناراحتی و نا امیدی چیز دیگری در آن وجود نداشت، روح تازه ای در آن دمیده شده بود و من به جایی رسیده بودم که با شوق و ذوق زیاد هر سی دی که از جانب راهنمایم معرفی می شد با جان و دل به آن گوش می دادم و با تک تک زخم هایی که به واسطه اعتیاد در روح و جانم به وجود آمده بود آشنا می شدم و گوش دادن و نوشتن سی دی ها مرهمی می شد برای زخم های وجودم که چنان عمیق شده بود که هیچ کسی نمی توانست راه درمانی برای من بیابد. با سی دی های آموزشی که راهنما به من معرفی می‌کرد و در لژیون با آن سی دی راه را به ما نشان می داد، من توانستم راه درمانی برای مشکلات زندگی خود بیابم و زخم هایم را شفا دهم. 

در ادامه مراتب تشکر و قدردانی خودم را نسبت به جناب مهندس دژاکام بنیان کنگره 60 و استاد امین و راهنمای بزرگوارم بابت انتخاب و آموزش سی دی ها ابراز می دارم، چرا که آنان با این عمل عظیم راه درست زندگی کردن و بودن در راه صراط مستقیم را به ما آموزش دادند تا ما به صلح و آرامش برسیم.
همچنین از مسافر عزیزم تشکر می کنم که با فرمانبرداری از راهنما و آموزش‌های کنگره، خصوصاً انجام وظیفه در مورد تهیه سی دی ها و نوشتن آن ها، راه  من را به کنگره باز کرد و این بالاترین جبران خسارتی بود که می توانست در مورد خانواده خود انجام دهد.
و در پایان از خودم تشکر می کنم که سر خود را با سر راهنما عوض کردم و با تمام وجود فرمانبردار راهنمای خوبم خانم لیلای عزیز شدم و او کلمه به کلمه بیانات زیبای خود را در مورد سی دی ها و منابع آموزشی کنگره به من منتقل  کرد و من همین جا از صمیم قلبم از ایشان تشکر می کنم که همواره برای من معلمی برای زندگی ست.


نویسنده :همسفر شهلا(مرزبان)

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته ها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهره L6 شنبه 28 دی 1398 09:49
سلام خدمت خانم شهلا ی عزیز سمت مرزبانی به جد لایق شمابود خدا قوت میگم وآرزوی موفقیت براتون میکنم.
همسفر رویا لژیون سوم شنبه 16 آذر 1398 22:48
باز هم جایگاه مرزبانی را به شما خانم شهلا و خانم فریبا تبریک عرض میکنم.ممنون از صحبت های شیرینمان.انشااله مه موفق وپایدار باشید.
فاطمه ط لژیون دوم جمعه 15 آذر 1398 19:20
سلام خدمت خانم شهلا عزیز. از صمیم قلبم خوشحالم برای انتخاب در مرزبانی واقعا خدمت در کنگره لیاقت و روح خیلی بزرگی می خواهد من همیشه مشارکت های شما را در لژیون دوست داشتم ،احساس می کردم زبان دل همه همسفران هستی ودرد همسفران را با کلامی زیباو کوتاه وکامل بیان می کردید .وکم کم مشارکت هایت رنگ وبوی امید پیدا کرد .از این که حالت را خوش می بینم خوشحالم وهمیشه این آرزوی من است که روزی با مسافرم در کنگره ماندگار شویم و به خدمت مرزبانی برسیم قدر این روزها را می دانم که می دانی برایت آرزوی بهترین ها را دارم
هم سفر مریم خ L2 جمعه 15 آذر 1398 15:35
با عرض سلام و خداقوت خدمت خانم شهلا عزیز ممنونم بابت متن زیبایتان موفق و سربلند باشید .
همسفر مهتاب لژیون چهارم جمعه 15 آذر 1398 12:43
سلام و خدا قوت به خانم شهلای عزیز دلنوشته زیبایی بود امیدوارم که در جایگاه مرزبانی موفق باشید
همسفر لیلا لژیون دوم پنجشنبه 14 آذر 1398 22:32
باعرض سلام وخدا قوت خدمت خانم شهلای عزیز وتبریک مقام بزرگ مرزبانی به ایشان،متنتون خیلی آموزنده وزیبا بود.موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic