کنگره تا 200 سال آینده مطالب آموزشی دارد.
سه شنبه 12 آذر 1398 ساعت 22:25 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیه L2 | ( نظرات )
دوشنبه 11 آذر ماه  98جلسه ی هفتم از دور پانزدهم کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران شعبه ی امین گلی، با استادی اسیستنت محترم خانم ندا، ونگهبانی همسفر مرضیه، و دبیری همسفر مهتاب با دستور جلسه ی «  نقش سی دی هاونوشتن آنها در آموزش »  ساعت 15 آغاز به کار نمود.


خانم ندا اسیستانت شعبه امین گلی فرمودند: هر شخصیتی بیرون از کنگره دارید بیرون بگذارید و خالی وارد شوید تا در این مکان پر از مطالب ناب شوید.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.....

خلاصه  سخنان استاد محترم:

خدا را شاکر و سپاسگزارم که یک بار دیگر اجازه داد تا در این جایگاه آموزش بگیرم.
دستور جلسه ی امروز نقش سی دی ها ونوشتن آ ن ها در آموزش است. همان طور که همه می دانیم وقتی وارد کنگره می شویم، باید جهان بینی تغییر کند و باید همسفر ومسافر عوض شوند تا بتوانند مشکلات را حل کنند.
کسی که می خواهد جهان بینی اش عوض شود، باید آنچه بیرون از کنگره یاد گرفته است از جمله کلاسهای فرادرمانی، NGOهای دیگر، آموزش های دانشگاه، همه را پشت در کنگره بگذارد. خالی خالی باید بیاید، ظرفش خالی باشد تا بتواند دریافت داشته باشد، وبتواند کم کم با دریافت آموزش ها خودش را تغییر دهد. سی دی ها مهمترین منبع آموزشی کنگره هستند؛ آقای مهندس فرمودند: من اگر بخواهم برای شما مطلب بگویم تا  200سال دیگر هم مطلب دارم، ولی شما باید به آن ظرفیت برسید که بتوانید مطالب را کاملاا دریافت کنید. اینکه ما باید تغییر کنیم که در آن شکی نیست؛ در سی دی دلتنگ که چند روز پیش می نوشتم، آقای مهندس گفتند: تغییر باید اساسی باشد، یعنی شخص از آنچه که هست باید خراب شود و از اول چیز دیگری به وجود آید.
مثال پرنده ی ققنوس را زدند، فرمودند: ققنوس آن قدر بال هایش را به هم می زند تا آتش می گیرد، و از خاکسترش پرنده ی دیگری به وجود آید. حالا فکر کنید ما باید با استفاده از سی دی ها به این شکل عمل کنیم.
ندایی که از در وارد شده، پر از تکبر است ، غرور ومنیت دارد، به واسطه ی اشتباهات
ومشکلاتی که داشته، حالش خراب است.آن ندا باید کاملا از بین برود و ندای دیگری از این شخص متولد شود. این امکان پذیر نیست مگر این که من از لحظه ی ورود به کنگره آموزش ها را دریافت کنم. در سی دی هایی که آقای مهندس صحبت می کنند اغلب استادی هست و یک نگهبان. همیشه به ما گفته شده، که خودتان را بگذارید جای نگهبان، یعنی استاد ی که دارد صحبت می کند؛ مثل این که دارد برای شما صحبت می کند.

نقش نوشتن سی دی ها در آ موزش:
گاهی اوقات من سی دی می گذارم و فقط گوش می دهم. درگوش دادن نکاتی برداشت می کنم، از امروز که این سی دی را گوش دادم تا پنجشنبه که جلسه ی بعدی است، بیشتر مسائلی که در سی دی گفته شده را فراموش می کنم. این که تأکید بر نوشتن سی دی ها میشود به خاطر این است که سی دی حک شود، و در ذهنم ودر حافظه ام بماند. وقتی سی دی را واو به واو بنویسم، تمام مطالب آن را دریافت می کنم، و اگر یک بار دیگر آن را بخوانم و مرور کنم ویا سی دی رادوباره گوش کنم، وببینم که کجا را اشتباه نوشته ام، آیا درست نوشته ام، جابجا ننوشته باشم، دیگر مطالب سی دی کاملا در ذهن من حک می شود. می توانم بگویم برای رسیدن به دانایی، تفکر وتجربه و آموزش را باید پشت سر بگذاریم.
اگر سی دی ها را واو به واو بنویسیم، طی ده ماه  40 تا سی دی کامل بنویسیم، می توانیم بگوییم که ضلع آموزش را کاملا پر کرده ایم.
ولی فقط آموزش گرفتن نیست، فقط نوشتن سی دی نیست. من باید تفکر کنم و در جهت آموزش هایی که دیده ام حرکت کنم. حتماباید سی دی ها را در زندگی ام کاربردی کنم. اگر این کار را نکنم، هیچ تغییری صورت نمی گیرد. مثالی در وادی اول است که می گوید شخص می نشیند و می گوید می خواهم قورمه سبزی درست کنم، حالا هر چه تو بنشینی بگویی که قورمه سبزی را این طور درست می کنند، سبزی اش این است، لوبیایش پخته وآماده است، اگر هیچ حرکتی نکنی آیا قورمه سبزی پخته می شود؟ نه، نمی شود .

سی دی ترس می گوید: ترس به دو گونه است؛ ترس های باز دارنده ، ترس های نگهدارنده. سی دی ترس را که کار می کنم، وقتی مرزبان می گوید، استخر اسم می نویسیم ،در آن زمان متوجه می شوم که این ترسی که من از آب دارم ترسی است که مانع رشدم شده، ترس باز دارنده است. من باید بروم در دل ترس؛ سی دی منیت را که کار می کنم، باید بدانم که من نباید در مقابل مسافرم منیت داشته باشم. سی دی ها نکات کاربردی بسیاری در زندگی دارند.این که مقابل مسافرم نایستم، همسفرواقعی باشم ، این که بال پروازش باشم. ما همه ی اینها را از سی دی ها یاد گرفتیم وعمل کردیم تا به این جا رسیدیم.
نوشتن سی دی ها و رفتن به سفر دوم کافی نیست، سی دی باید هم نوشته شود وهم در جهتش حرکت شود؛ یعنی من بتوانم آن ها را در زندگی ام به کار ببرم. سی دی گره ی مسؤولیت درباره ی مسؤولیت گرفتن و خدمت کردن در کنگره خیلی خوب توضیح می دهد.من باید خودم بتوانم تشخیص بدهم که آیا این گره ی مسؤولیت است یا من عاشقانه می خواهم خدمت کنم؟ کسی که هنوز بچه اش را می زند حالا چهل تا سی دی هم نوشته باشد، چه فایده دارد؟ این یعنی هنوز هیچ کار نکرده است. کسی که هنوز مسافرش را کنترل می کند، یعنی آموزش های کنگره رانتوانسته کاربردی کند.امیدوارم همه بتوانیم سی دی هایی که می نویسیم و گوش می کنیم را در زندگی کاربردی کنیم وکلا زندگیمان عوض شود، پراز عشق و محبت شویم وبتوانیم به مسافرمان عشق بورزیم. 

قانون 11(سبدی که بین اعضا به چرخش در می آید و هر شخص به دلخواه مبلغی را در سبد می اندازد)پیام مرزبانی و معرفی کمک راهنما یانی که می توانند رهجو پذیرش کنند.قرائت پیام سفر دوم


اعلام ورودبه سفر دوم همسفران زهره،لیلا و فرزانه کمک راهنما لژیون اول همسفر آمنه


اعلام ورود به سفر دوم همسفران زیبا، زهرا و فاطمه کمک راهنما لژیون دوم همسفر لیلا


حلقه دعا همسفران در پایان جلسهنویسنده: همسفر لیلا ک از لژیون دوم
عکاس: همسفر سمیه از لژیون دوم
تنظیم :همسفر لیلا ن

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرالهام لژیون سوم عمان سامانی چهارشنبه 20 آذر 1398 21:09
باسلام
خانم ندا عزیزم مثل همیشه پر از آموزش و تجربه بودید سپاسگذار خدایی هستم که شما را سر راهم قرار داد.
همسفر زهرا ع پنجشنبه 14 آذر 1398 00:07
با عرض سلام وخدا قوت به تمامی اعضا وخدمتگزاران در کنگره جایگاه استادی را به اسیستانت شعبه خانم ندای عزیز تبریک میگم وهمین جا از تمامی زحماتی که برای شعبه امین گلی میکشن تشکر میکنم وبرای ایشون بهترینها رو ارزو دارم
فاطمه ط لژیون دوم چهارشنبه 13 آذر 1398 23:33
ممنون وخدا قوت خدمت خانم ندا عزیز وهمه خدمتگزاران سایت
همسفرزهره چهارشنبه 13 آذر 1398 20:19
باعرض سلام و ادب خدمت اسیسنت محترم خانم ندا:
ممنونم از استادی خیلی خوبتان .
تشکر می کنم از تمام زحماتی که برای شعبه ی ما می کشید.بهترینها را برای شما از خداوند خواستارم.
از تهیه کنندگان این گزارش بسیار سپاسگزارم.
همسفر آمنه راهنمای ل یکم سه شنبه 12 آذر 1398 21:49
خدا قوت خدمت هر سه بزرگوار.
از بیانات آموزنده اسیستنت محترم سرکار خانم ندا بهره مند شدم.بسیار عالی بود.
خدا قوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش زیبا.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic