مراسم اهدای شال مرزبانی شعبه امین گلی بخش همسفران
چهارشنبه 13 آذر 1398 ساعت 12:43 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیه L2 | ( نظرات )
مراسم پیمان مرزبانی گروه خانواده


 

سخنان اسیستانت محترم خانم ندا:

 برای این‌که شخص به درجه‌ی مرزبانی برسد اولاً مسافرش باید حتما به رهایی رسیده باشد، هم‌چنین خودش هم باید 40  سی دی را نوشته باشد (جزء قوانین جدید است)، باید حداقل 9 ماه از رهایی‌اش گذشته باشد. اگر یادتان باشد زمانی که قرار بود بچه‌ها برای کاندیدایی شرکت کنند، نوشته بودند حتماً یک سال از رهایی گذشته باشد. شخص باید وارد سفر دوم شده باشد؛ خودش باید ده ماه حضور مستمر در لژیون داشته باشد. مراحل آن این است که باید فرم پر کنند، اول فرم را خانم کماندار تأیید می‌کنند، بعد به دست آقای مجدیان می‌رسد. کسی که قبلاً در هر شعبه‌ای مرزبان شده باشد دیگر نمی‌تواند مرزبان شود، این هم یکی دیگر از قوانین جدید است که تقریباً دو سال است اجرا می‌شود.

 مرزبانی کلاً هم کار سختی است، هم سهل؛ یعنی  وقتی فردی می‌خواهد عمل سالم انجام دهد واقعاً سخت است، باید پا روی احساست بگذاری و آن عمل سالم را اجرایی کنی. مثلاً سخت‌ترین آن‌که من خودم شاهد آن هستم، این است که شخص شش ماه می‌آید، هم سی دی می‌نویسد و هم راهنمایش از او راضی هست، ولی مسافرش نمی‌آید. در این مواقع خانم آنی گفته‌اند شخصی که شش ماه می‌آید و آموزش‌ها را گرفته، باید بتواند با مسافرش همراه شود و مسافرش هم در کنگره باشد. ما مجبوریم ایشان را از لژیون بیرون بیاوریم و بگوییم زمانی بیاید کنگره که مسافرش هم باشد. این برای مرزبانان خیلی سخت است، مخصوصاً اگر آن همسفر خیلی خوب سفرکرده باشد، خیلی خوب حرکت می‌کند، تمام قوانین را رعایت می‌کند، به طوری ما همه باهم، هم حس هستیم و کاملاً کسی را که وارد کنگره می‌شود را درک می‌کنیم ومی دانیم که با چه معضلات و مشکلاتی به کنگره می‌آید. آقای مهندس می‌فرمایند: مرزبانی پای برهنه رفتن روی گداخته‌های آتش است.

 بعدازاینکه کاندیدا مورد تأیید آقای مجدیان دیده‌بان مرزبانان قرار گرفت و مورد تأیید خانم آنی بود، اسامی به دست ما می‌رسد و روی بنرچاپ می‌شود، افراد در روز مشخصی می‌توانند انتخاب کنند و فقط به یک نفر می‌توانند رأی بدهند. دو نفر از همسفران  مرزبان انتخاب می‌شوند و نفر سوم علی البدل می‌شود. اگر برای یکی از آن دو نفر مشکلی پیش باید و مدت طولانی نتواند به کنگره بیاید، نفر علی‌البدل جایگزین می‌شود. امروز ما شال مرزبانی و پیمان مرزبانی داریم. برای اولین بار است که این کار را انجام می‌دهم، همیشه شاهد بوده‌ام و احساسات من آن‌قدر غلبه می‌کرد که نمی‌توانستم بغض نکنم و گریه نکنم، چون واقعاً زمانی که پیمان بسته می‌شود، احساس می‌کنی نیروهای برتر همه در اینجا حضور دارند و جلسه حال و هوای دیگری دارد.

 مطمئنم اگر حستان باز باشد، کاملاً این را درک خواهید کرد. من از خانم لیلا و خانم زهره واقعاً تشکر می‌کنم که در این مدت خیلی زحمت کشیدند؛ روز اولی که من به‌عنوان اسیستنت به اینجا آمدم، شاید خیلی ترس و واهمه داشتم که حالا باید چه‌کار کنم؟ آیا تمام مسئولیت یک شعبه روی دوش من است؟ باخانم کماندار که صحبت کردم گفتند: این‌طور نیست، اسیستنت فقط کار نظارتی دارد و کار اجرایی و سخت‌ترین کارها مسئولیتش بر عهده مرزبان است.

 برای قضیه‌ی استخر خانم لیلا و خانم زهره خیلی تلاش کردند، دو بارش را من خودم کنارشان بودم؛ و نتیجه‌ی آن این است که تنها شعبه‌ای که استخر اختصاصی دارد اینجاست. کارهای خیلی زیادی انجام دادند و خیلی خوب شعبه را اداره کردند. همیشه همه‌چیز مرتب بود، مراسم افطاری بسیار عالی بود.

 انشا الله مرزبانان دوره‌ی بعد هم بتوانند قوی عمل کنند و خیلی خوب در این جایگاه خدمتگزار باشند.

 در ادامه مراسم تجلیل از خانم زهره و خانم لیلا صورت گرفت

سخنان همسفر زهره مرزبان:

 مرزبانی برای من از همان لحظه انتخاب تا الآن فقط آموزش بوده، یعنی هرلحظه‌اش با شما خندیدم، از شما انرژی گرفتم. من و خانم لیلا به‌تنهایی برای اداره‌ی شعبه نبودیم، تک‌تک شما عزیزان کمک کردید، برای جشن‌ها و افطاری‌ها کمک کردید، اگر شما نبودید من و خانم لیلا به‌تنهایی نمی‌توانستیم کاری کنیم. از تک‌تک شما ممنونم. از حمایت‌هایتان، از خوبی‌هایتان و از خانم ندای عزیز تشکر می‌کنم، خیلی پشتیبان ما بودند؛ همیشه از ایشان آموزش گرفتم و خیلی از ایشان ممنونم. از راهنماهای محترم برای راه نمائی‌هایشان ممنونم، به مرزبانان جدید هم تبریک می‌گویم و از شما می‌خواهم خانم شهلا و خانم فریبا را حمایت کنید و با ایشان همکاری داشته باشید. ممنونم

خانم لیلا مرزبان:

 خیلی ممنونم که به من اجازه دادید در این جایگاه خدمت کنم. از خانم ندای عزیز خیلی سپاسگزارم، واقعاً مرزبان خیلی وقت‌ها نمی‌تواند آنچه دلش و احساسش را می‌خواهد انجام بدهد و موظف است و قانون است که آنچه باید تحت حرمت باشد را انجام بدهد.

 همین‌جا از همۀ شما اگر کاری خلاف خواستۀ شما انجام دادیم عذرخواهی می‌کنم. ما مأموریم و معذور. همانطور که خانم ندا فرمودند، اگر بخواهی مرزبان موفقی باشی باید دستورات را اجرا کنی؛ما با تک‌تک شادی‌های شماشاد بودیم و با گریه‌های شما اشک می‌ریختیم. جلسات تمام‌شده بود ولی یک ساعت بعد من و خانم زهره بابت مسئله‌ای که برای یک همسفر پیش‌آمده بود ناراحت بودیم و در پی حل مشکلش بودیم. 

 خانم ندا دو بار زحمت کشیدند از شهرکرد تشریف آوردند، چند بار به تهران رفتند و شخصاً باخانم کماندار صحبت کردند تا کار استخر شعبه درست شد. اگر حمایت‌های خانم ندا نبود، اصلاً زحمت‌های من و خانم زهره به نتیجه نمی رسید.این‌ها همه نشان می‌دهد که من باید قدردان زحمات ایشان بیشتر از قبل باشم. از خانم ریحانۀ عزیز هم تشکر می‌کنم، ایشان هم خیلی به ما آموزش دادند. 

زمانی که شال مرزبانی روی دوشت می‌افتد، پرده‌ها به خواست خداوند از روی چشمانت کنار می‌رود و مواردی را می‌بینی که قبلاً  نمی دیدی. من خیلی موارد را، وقتی وارد سالن می‌شدم می‌دیدم و موظف بودم حتماً جلوی آن کار را بگیرم تا ادامه پیدا نکند.

 همۀ این موارد به‌ واسطه‌ی حمایت‌های شما و کمک راهنماهای عزیز بوده است، به‌خصوص همسفران عزیزی که در جشن‌ها لحظه‌به‌لحظه تا ساعت 12 شب با من و خانم زهره بودند. در طول مرزبانی وقتی شاهد رهایی همسفران بودم، بهترین و شیرین‌ترین لحظات را تجربه کردم، مثل‌اینکه دارید دخترتان را شوهر می‌دهید و انقدر برای مرزبان شیرین است.

 خیلی‌ها به من می‌گویند: (بیرون از کنگره )شما که این‌قدر وقتتان را پای این کار می‌گذارید، چرا هزینه نمی‌گیرید؟ ولی من می‌بینم با هیچ پولی نمی‌شود این انرژی را مقایسه کرد. من به‌واسطۀ انرژی که از شما می‌گیرم خیلی از کارهایی که قبلاً نمی‌توانستم انجام بدهم را عملی کردم. مرزبانی برای کسانی که مشکلی دارند، آموزش‌های نابی دارد.

 آقای مهندس و آقای امین معتقدند کسی که دورۀ مرزبانی را می‌گذراند، ادارۀ جایی خیلی بزرگ حتی کارخانه را می‌تواند انجام دهد. همۀ این آموزش‌ها در کنار هم به‌ واسطه‌ی حمایت شماست و همۀ دیده‌بانان، مرزبانان، اسیستنت، ایجنت، کمک راهنماها، سفراولی‌ها، سفر دومی‌ها همه باهم کنگرۀ 60 می‌شویم و افتخار می‌کنیم که در کنگرۀ 60 هستیم. از همۀ شما ممنونم.

 در ادامه تقدیرنامۀ خانم زهره و خانم لیلا که از طرف جناب مهندس دژکام فرستاده‌ شده بود پس از قرائت متن پیام تقدیم ایشان شد و خانم لیلا عملکرد لژیون مرزبانی را قرائت نمودند.

گزارش عملکرد 14 ماه مرزبانی  همسفران دوره پنجم 

 سپس مراسم پیمان مرزبانی مرزبانان جدید خانم شهلا و خانم فریبا توسط اسیستنت محترم خانم ندا انجام‌ شد و شال مرزبانی بر روی دوش ایشان قرار گرفت.

 در انتها مشارکت مرزبانان جدید

 خانم فریبا: خدا را شکر که در کنگره قرارگرفته‌ایم وهم آموزش می‌گیریم، وهم توفیق خدمت به ما داده‌شده است. از تک‌تک شما عزیزان که به من رأی دادید و من را انتخاب کردید که در خدمتتان باشم تشکر می‌کنم و امیدوارم با تلاش و کوشش بنده و همکاری شما عزیزان شعبۀ خیلی عالی داشته باشیم.

 خانم شهلا: ضمن خدا قوت به استاد، نگهبان دبیر محترم، تشکر می‌کنم از تک‌تک خدمتگزاران کنگرۀ 60، به‌خصوص شعبۀ امین گلی مخصوصاً راهنمای عزیزم که قرار گرفتن در این جایگاه را مدیون عشق راهنمایم به کنگرۀ 60 هستم.

 انشا الله که بتوانم خدمت‌های راهنمایم را جبران کنم و خدمتگزار صادقی باشم؛ و از همه‌ی شما ممنونم که به من رأی دادید. خیلی خوشحالم که روز انتخابات به‌خوبی برگزار شد و دست تک‌تک شمارا می‌بوسم و خواهشی از شما دارم که شاید این شال روی دوش من به‌عنوان مرزبان است، ولی من با همکاری شما می‌توانم موفق باشم و نیازمند همکاری شما هستم. انشا الله که بتوانیم در کنار هم شعبه‌ای پرانرژی و پر آموزش و پردانش داشته باشیم.

نویسنده: همسفر لیلا ک از لژیون دوم

عکاس: همسفر سمیه از لژیون دوم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری مراسم ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرالهام لژیون سوم عمان سامانی چهارشنبه 20 آذر 1398 22:03
می رسند آنانی که مشتاق رسیدن و سیراب شدن هستند
آنانی که در سکون به سر می برند هرگز نخواهند رسید
خدا قوت.
جمعه 15 آذر 1398 07:38
باسلام وخداقوت خدمت تمامی اعضای کنگره 60مخصوصا شعبه امین گلی اززحمات مرزبانان قبلی سپاسگذارم وبه مرزبانان جدیدتبریک وتهنیت عرض مینمایم بهترینهاراازخداوندبرایتان خواستارم
لیلا بختیاری پنجشنبه 14 آذر 1398 20:07
خدا فوت خدمت خانم ندای عزیز تشکر فراوان به خاطر زحمات زیادی که در شعبه می کشند .
فاطمه ط لژیون دوم پنجشنبه 14 آذر 1398 00:31
خدا قوت وممنون خدمت مرزبانان دوره قبل خانم لیلا وخانم زهره عزیز دو مرزبان دوست داشتنی ،دلسوز ومهربان انشالله که روز به روز به درجات عالی برسید ودر کمک راهنمایی هم موفق باشید
تبریک خدمت خانم شهلا وخانم فریبا برای شال مرزبانی انشالله که موفق باشید
مهتاب از لژیون چهارم چهارشنبه 13 آذر 1398 23:35
سلام خدا قوت به خانم فریبا عزیز و خانم شهلای عزیز امیدوارم در جایگاه مرزبانی موفق باشید وتبریک میگم به شما بابت این جایگاه
همسفر زهره چهارشنبه 13 آذر 1398 21:25
باعرض تشکر فراوان خدمت خانم لیلای عزیزم که در طی این مدت همراه من بودند ، امیدوارم در جایگاه کمک راهنمایی هم موفق باشید.
تبریک فراوان خدمت خانم فریبای عزیز وخانم شهلای عزیز .
امیدوارم در جایگاه مرزبانی موفق باشید.
حسن کدخدایی چهارشنبه 13 آذر 1398 19:56
خدا قوت به مرزبان قبل و تشکر از زحمات خوبشان و مزد زحمات شما شال کمک راهنمایی است .
همین طور تبریک به مرزبانان جدید امیدوارم که در کار خود پر قدرت و مستدام باشید
همسفرمرضیه راهنما لژیون پنجم چهارشنبه 13 آذر 1398 19:34
خدا قوت خدمت خانم لیلا عزیز وخانم زهره عزیز و تبریک خدمت خانم فریبا عزیز وخانم شهلا عزیز
رمز موفقیت کسانی که در هر جایگاه شال دریافت میکنند این است که قبل از ورود به شعبه پیمانی که بسته اند را مرور می کنند
برای شما دو عزیز آرزوی موفقیت میکنم
همسفر مهتاب لژیون چهارم چهارشنبه 13 آذر 1398 18:59
خدا قوت به خانم لیلای عزیزم و خانم زهره عزیزم میگم و از شما دو عزیز تشکر میکنم بابت زحماتی که برای شعبه امین گلی کشیدید امیدوارم که برکت اش رو در زندگی تون ببینید و همیشه موفق باشید
مجتبی حسینی چهارشنبه 13 آذر 1398 18:19
خداقوت
همسفر مریم عظیمی ل 4 چهارشنبه 13 آذر 1398 18:11
خداقوت وتشکرویژه خدمت خانم لیلا وخانم زهره بخاطر زحماتی که دردوره مرزبانی کشیدند.همیشه درزندگیشان موفق باشید.وتبریک ویژه به هم لژیونی عزیزم خانم فریبا وخانم شهلای عزیز.برایشان آرزوی موفقیت در مرزبانی رادارم.همچون ستارگان بدرخشید.
مهدی بناییان چهارشنبه 13 آذر 1398 18:02
خداقوت به خان لیلا وخانم زهره
واقعا از خدمتگزاران صادق و دلسوز کنگره هستید.
خوشحالم که خداوند توفیق ادامه خدمت به شما داد.
چهارشنبه 13 آذر 1398 16:46
خداقوت وخسته نباشی خدمت خانم زهره و خانم لیلا عزیز.تشکروسپاس ازشما بابت خدمتهایی که درجایگاه مرزبانی دراین ۱۴ماه داشتیدانشالله برکت این خدمتهابه زندگیتان برگردد.تبریک خدمت خانم فریبا و خانم شهلا مرزبانان جدید
همسفرفتانه چهارشنبه 13 آذر 1398 14:27
خداقوت وخسته نباشید خدمت مرزبانان دوره قبل خانم زهره و خانم لیلای عزیز انشاالله جایگاه های بالاترببینیمتون
احسان101 چهارشنبه 13 آذر 1398 13:04
خداقوت به مرزبانان قبلی وآرزوی موفقیت برای مرزبانان فعلی گروه خانواده
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic