مشارکت مکتوب همسفران لژیون ششم در باب دستور جلسه هفتگی
یکشنبه 8 دی 1398 ساعت 18:15 | نوشته ‌شده به دست همسفر صدیقه L6 | ( نظرات )

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...
همسفر صدیقه:
قرآن کتاب آسمانی ما مسلمانان بزرگترین سرمشق و راه گشای زندگی انسان هاست و در این کتاب که کلام خالق هستی می باشد آیاتی وجود دارد که از اهمیت ورزش و نیرومندسازی جسم ما اشاره می کند. حدیث های زیادی هم از انبیا و بزرگان در مورد ورزش کردن داریم. جناب آقای مهندس حسین دژاکام بنیان کنگره60 که اکثریت صحبت هایشان  برگرفته از کلام الله است هم به ابن موضوع خیلی اهمیت می دهند و ورزش کردن در کنگره را ضروری و لازم می دانند. 
همه ی ما قبل از ورود به کنگره در عمق تاریکی ها به سر می بردیم و از زندگی لذت نمی بردیم. زمانی که یک شخص مصرف کننده مواد، مواد مخدر مصرف می کرد اولین ضرر را به جسم خود می رساند و به سلامتی خود اهمیت نمی داد چه برسد به این که بخواهد ورزش کند،  به همین علت من باور نمی کردم یک مصرف کننده بتواند در کنگره به درمان برسد و بتواند ورزش هم انجام بدهد. اما در کنگره60 همان طور که خیلی از چیزهایی که باور نمی کردم مثل درمان مسافران و رسیدن به تعادل و یا این حال خوشی که ما در کنگره داریم شدنی بود و هست موضوع ورزش و ورزشکار هم قابل باور است.به گفته ی جناب آقای مهندس دژاکام که می گویند:خیلی از ورزشکاران بودند که مصرف کننده شدند اما در کنگره 60 ما مصرف کننده هایی داشتیم که الان جزء بهترین ورزشکاران کشور هستندو این خیلی برای ما مهم و پر اهمیت است. من از جناب آقای مهندس دژاکام کمال تشکر را دارم.

همسفر شقایق:
من در کنگره یاد گرفته ام که پایان هرنقطه سرآغاز خط دیگریست در ورزش کنگره۶۰ما یا میبریم یا می آموزیم باختی در کارنیســــــت در ورزش کنگره ۶۰ همه به دنبال یکـــــ ورزش سالم ویک تفریح سالم می باشد وکسی به دنبال برد  و  باخت نیست چون حتی در مسابقه کنگره ۶۰ مهم ترین چیز اخلاق می باشد  در پایان مُسابقات رغیب ها بدون هیچ گونه مشکل خاصی هم دیگر را در آغوش می گیرند هیچکس یادش نیست چند دوره قبل قهرمان مُسابقات چه تیمی است ،چون هـــــدف آموزش بوده است  وما تمام این آموزش هارا درکنگـــــره می آموزیم ودر ورزش کنگره به عَمل تبدیل می نماییـم واز این بابت من شُکر گزار خداوند بوده و هستـــــم و کمال تشکر از آقای مهندس و خانواده مُحترمشان و کُلیـــــه خدمت گُذاران را دارم.

 همسفر سوگند : 
درموردجهان بینی ورزش از مجموعه تحقیقات من این است که درکل ورزش فواید زیادی در زندگی ما دارد شاید جمله ام کلیشه ای باشد ولی اصل مهمی است که همه ما باید در نظر بگیریم ولی نه افراط ونه تفریط درورزش کردن 
 هر فردی برای بهتر زندگی کردن وسلامتی خود درمیانسالی و پیری بدنش احتیاج به روزانه 1ساعت ورزش کردن دارد حالا بنا به سنین مختلف می تواند انتخاب کند که به چه ورزشی علاقه دارد وآن را انجام  بدهد. باید در ورزش کردن تعادل رو رعایت کنیم نه زیاد ازحد ورزش را روزانه انجام بدهیم که خودراخسته کنیم وبعداز یک مدت ورزش رو کنار بگذاریم ونه این که اصلا وابدا سال به سال طرف ورزش کردن نرویم چرا که هر دو مورد مضرات خودش را دارد.
 ازفواید ورزش کردن روزانه یا هفتگی می توان به خواب به موقع و راحت تر، تاخیر در رسیدن به پیری، سلامت نگه داشتن مفصل ها وماهیچه هادر میانسالی، تقویت سیستم دفاعی بدن، قوی شدن حافظه، بالا بردن اعتماد به نفس، بالا بردن انرژی وتحمل انسان، و کاهش فشارهای عصبی واضطراب اشاره کرد. این موارد مذکور در بهبود زندگی کردن ما چه درجوانی وچه درمیان سالی و پیری تاثیر به سزائی دارد پس بیایید بیشتر به ورزش کردن درزندگی فکر کنیم.
 
همسفر مژگان :
وقتی نگاهی به اعتیاد و گذشته آن می‌اندازیم متوجه این قضیه می‌شویم که گروه‌های زیادی در این زمینه فعالیت کرده‌اند و راه و روش‌های مختلفی را برای مهار این پدیده آزمایش کرده‌اند ولی نتیجه‌ای در برنداشته است. همگان بر این باور رسیده بودند که اعتیاد درمان ندارد و شاید فقط بتوان پیشرفت آن را مهار کرد که آن ‌هم نتیجه مطلوبی در برنداشت. روش دی اس تی که مبتکر و طراح آن آقای مهندس دژاکام می‌باشند و با ظهور این روش در عرصه اعتیاد و باور آن‌که اعتیاد درمان دارد و درمان آن قطعی می‌باشد روشی که اعتیاد را از چندین زاویه موردبررسی قرار داده و اعتقاد دارد که باید جسم و روان و جهان‌بینی درست شود تا شخص بیمار به درمان برسد. 
نکته قابل‌تأمل این است که کنگره 60 و مخصوصاً بنیان و نگهبان کنگره 60 نگاه ویژه‌ای به ورزش در کنار درمان دارد و آن را یک مکمل بسیار قوی و یک ریکاوری برای درمان می‌داند. ورزش یک مکمل و کمکی برای مسیر درمان اعتیاد است و فعالیت جسمی و سلامت جسم از امور مهمی است که به آن توجه بسیاری داریم. ورزش درکنگره 60 از سال 1383 تحت عنوان تربیت‌بدنی فعالیت خود را آغاز نمود و از سال 1391با حکم آقای مهندس دژاکام شورای ورزشی تحت عنوان کنگره ورزشی تشکیل گردید. در باشگاه فرهنگی ورزشی جمعیت احیای انسانی کنگره 60 هجده رشته ورزشی فعالیت دارد که عبارت‌اند از: تیر و کمان – کشتی – راگبی – شنا – فوتبال – والیبال – بسکتبال – تنیس روی میز – فوتسال – شطرنج – دارت – بدمینتون – باستانی – طناب‌کشی – دوچرخه‌سواری – کوهنوردی – واترپلو – ایروبیک و هر یک از رشته‌های ورزشی را یک تیم به‌عنوان کادر اجرایی اداره می‌کنند که عبارت‌اند از: نگهبان ورزشی و دبیر و ورزشبانان آن رشته ورزشی که عهده‌دار این مسئولیت می‌باشند.

 همسفر زهره :
باور کنیم یا نکنیم ورزش منظم در کل؛ برای زندگی مفید و شادی آور است. ورزش و فعالیت های بدنی سبب افزایش اندورفین پلاسما شده و با احساس شادی همراه است و همچنین باعث افزایش هورمون سروتونین (هورمون موثر در خلق و خوی )می‌شود واز آن جایی که جسم و روان از هم جدا نیستند وبه یکدیگر وابسته اند شادابی باعث سلامتی جسم نیز می‌شود مخصوصا اگر ورزش گروهی و دسته جمعی باشد باعث بالا رفتن اعتماد به نفس نیز می شود.
 ما باید ابتدا شکر گذار خداوند متعال باشیم که راه کنگره را برای ما باز کرد وبعد خالصانه از آقای مهندس وکلیه دست اندرکاران شعب تشکر نماییم که بدون کوچکترین چشم داشت ،امکانات لازم را برای ما در نظر دارند.

بااحترام اعضاء لژیون ششم

ارسال:همسفر صدیقه
تنظیم: همسفر لیلا ن
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته ها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی سه شنبه 10 دی 1398 18:26
خدا قوت به همسفران محترم
حسن کدخدایی سه شنبه 10 دی 1398 18:26
خدا قوت به همسفران محترم
زهره L6 دوشنبه 9 دی 1398 22:55
با سلام و عرض احترام خدمت راهنمای عزیزم خانم لیلا وخدا قوت به هم لژیونی های گلم. ممنون از زحمات شما.
همسفر سمیه(لژیون دوم) دوشنبه 9 دی 1398 00:39
عرض سلام و خدا قوت خدمت اعضای لژیون ششم، از مشارکت های بسیار خوبتون استفاده کردم. سپاسگزارم.
زهرا ف لژیون یکم یکشنبه 8 دی 1398 23:31
با سلام و عرض ادب
خدا قوت به کمک راهنمای محترم خانم لیلا عزیز
خدا قوت به اعضای لژیون ششم بابت مشارکت بسیار خوبشان.
خدا قوت به همسفر صدیقه و همسفر لیلا ن بابت اشتراک مطالب در وبلاگ .
همسفر نسرینL1 یکشنبه 8 دی 1398 19:55
خداقوت خدمت دوستان لژیون ششم،مشارکت های خوب وپر باری بود......ممنون
همسفر صدیقه L6 یکشنبه 8 دی 1398 17:38
سلام خدا قوت خدمت خانم لیلا عزیزم بابت زحمات خالصانه و عاشقانه که در قسمت سایت می کشید.
خدا قوت خدمت هم لژیونی های عزیزم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات