گارگاه آموزشی عمومی مسافران و همسفران
شنبه 7 دی 1398 ساعت 03:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر نسیم5 | ( نظرات )
جلسه اول از دور هفدهم کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه امین گلی ویژه مسافران و همسفران، در روز پنجشنبه 5 دیماه سال 98 با استادی کمک راهنما مسافر  نادر، نگهبانی مسافر حکمت الله و دبیری مسافر مصطفی با دستور جلسه اول«ازدواج»  و دستور جلسه دوم « جشن تولدیک سال رهایی مسافر عباس»ساعت 17 آغاز به کار نمود.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...

خلاصه سخنان استاد:
خدا را شکر می کنم به خاطر حضور در کنگره ۶۰و تبریک می گوییم به نگهبان جدید حکمت الله  و از نگهبان دوره قبل مسافر مصطفی سپاسگزارم.

در رابطه با دستور جلسه اول که بحث شیرین ازدواج است.

خداوند همه انسان ها و موجودات را زوج آفریده به دلیل این که به بقای نسل نیاز داشتند و هر موجودی که تک آفریده شود و تک بماند باید بداند که از هستی و کائنات حذف می شود حتی انسان، اگر یک نفر باشد تا آخر عمر تنها بماند دیگر هیچ گونه زاد و ولدی ندارد و نسل او از بین رفته و انسان نیاز به بقای نسل خود دارد زیرا شخصی که خودش را دوست نداشته باشد قطعاً بقای نسل هم دوست ندارد .

در ازدواج افراد به سه گروه تقسیم می شوند:

اول گروهی هستند که می خواهند ازدواج کنند و دوم گروهی که ازدواج کرده اند و منجر به طلاق شده است که ما با این گروه فعلاً کاری نداریم و سوم افرادی هستند که ازدواج کرده اند و با هم زندگی می کنند که اصل قضیه این موضوع است.

افرادی که می خواهند ازدواج کنند امیدوارم ازدواج آسانی را در نظر داشته باشند و زیاد سخت نگیرند و باید بدانند که هیچ فردی کامل نیست و اگر شخصی هفتاد، هشتاد درصد به نظرتان مناسب آمد بدانید که فرد مناسبی است و با او ازدواج کنید.

موضوع دوم افرادی که ازدواجشان به طلاق منجر می شود که یا به خاطر مسائلی است که در نظر نگرفتند و هم راستا و هم خط نبودند و شناخت کافی نسبت به هم نداشتند و لازم بوده که جدا شوند.

گروه سوم ازدواج کردند و در حال زندگی کردن هستند ولی اصل موضوع این است که ما ازدواج کرده ایم ولی راه و رسم و قوانین زندگی را بلد نبودیم و ما اگر قوانین زندگی را بلد بودیم اصلاً مصرف کننده نمی شدیم.

ما در دوران مصرف مان خیلی به خودمان و همسفران مان و بچه هایمان عذاب دادیم و به دلیل نداشتن جهان بینی خیلی از مسائل را زیر پا گذاشتیم.

خداوند کارهای سنگین را به عهده زنان نگذاشته البته کار در خانه و خانه داری کار سنگین تری است و اگر یک هفته در خانه کار می کردید آن موقع متوجه می شدید که واقعاً سنگین است.

نوع زن و مرد با یک دیگر فقط از نظر توانایی‌شان متفاوت است و چون مردها قویتر هستند مسئولیت بیرون از منزل را دارند .

خانم ها مساىل ریز زندگی را می بینند و آقایان مسائل بزرگ زندگی را می بینند پس طبیعی است که به مسائل جزئی توجهی نداشته باشند.

پس اگر به این نکات توجه داشته باشیم به مشکل بر نمی خوریم.

بهترین راه برای زندگی کردن و تجربه ای که یاد گرفتم اگر دو نفر می خواهند با یکدیگر همیشه زندگیشان خوب باشد باید کلامشان زیبا باشد.

مثلاً اگر یک آقایی بسیار جنتلمن باشد ولی کلامش زیبا نباشد از دید می افتد و دوست ندارید با او هم کلام شوید و همینطور اگر یک خانم بسیار زیبا باشد اما کلامش زشت باشد کسی به زیبایی ظاهرش توجهی نمی کند.

تعریف اصل زیبایی به نظر من زیبایی درونی است

ما یک زیبایی ظاهری داریم که بعد از گذشت سال ها از بین می رود و چهره ها افسرده می شود ولی زیبایی درون هیچ موقع از بین نمی رود بلکه روز به روز زیباتر می شود و انسان هر قدر با متانت تر باشد و کلامش زیباتر شود و رفتارش بهتر باشد در واقع زیباتر است و زیبایی درون از زیبایی ظاهری به نظر من بسیار مهم تر و با اهمیت تر است.

 دستور جلسه دوم جشن یکمین سال رهایی مسافر عباس و همسفر محترمشان

عباس عزیز با مصرف شیره و تریاک و مواد، وارد کنگره شد و از آن آدم هایی هست که راه نرفته باقی نگذاشته بود و هر راهی که توانسته بود رفته بود ولی نتیجه نگرفته بود.

تا زمانی که خودش از خداوند طلب راه کرد وراه کنگره برایش باز شد.

سه جلسه مشاوره اش که تمام شد دیدم از آن بچه های سر و زبان دار و به واقع یک معرکه گیر بود و از همان اول، می خواست لژیون را دست بگیرد، ما صحبت از غرب می کردیم و عباس صحبت از شرق می کرد و زمان برد تا خدا را شکر کم کم آموزش های کنگره را یاد گرفت و أین نشان از خواست قوی در درونش بود.

همیشه مودب بود و تا الآن نشده که حرفی، من  به عنوان راهنمایش بگویم و ایشان نه بگوید و فقط چشم گفته است که همین باعث پیشرفتش شد.

 ایشان بسیار به رهایی و درمان سیگار علاقه مند بودند ولی ابتدا درمان سیگار را جدی نگرفتند ولی در ادامه دید که

این موضوع جدی است و خدا را شکر، آمد و درمان سیگارش را شروع کرد و هفته گذشته گل رهایی و نشان ویلیام وایتش را گرفت.

انشاءالله یک خدمت گزار برای کنگره باشد.

عباس یک نمونه ای است که از نظر مادی هیچ مشکلی ندارد ولی در اوج داشتن و زندگی مرفه آسایش داشت اما آرامش در زندگیش وجود نداشت.

 عباس از زمانی که آمد هر موقع که کنگره نیاز داشت، کمک کرد وخودش و همسفرش هر دو عضو لژیون مالی شدند و این باعث افتخار است.

من در راس به بنیان کنگره ۶۰ و به عباس و همسفر محترمشان و راهنمای همسفرش که خیلی زحمت کشیدند و به همه شما عزیزان تبریک می گویم و امیدوارم سال های سال تولدشان را به زیبایی جشن بگیریم ودر کنگره بمانند و جایگاه های بالاتر را تجربه کنند.

قانون 11

پیام مرزبانی

رهایی های روز چهارشنبه 98/10/4 

بعد از اعلام رهایی ها تولد یکسال رهایی مسافر عباس را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر مسافر عباس

آنتی ایکس تریاک و شیره مدت تخریب 20 سال مدت سفر 12 ماه با راهنمایی آقا نادر رهایی15 ماه و در ادامه با تخریب 35 سال با انواع دخانیات وارد لژیون وایت شدم با راهنمایی آقا نادر رهایی سیگار6 روز ورزش باستانی و شنا

 آرزوی مسافر عباس:

از خداوند می خواهم که همه کسانی که اینجا در کنگره هستند و من را تشویق می کنند به رهایی کامل برسند و خدمت را شروع کنند و کسانی هم که هنوز به این مکان مقدس راه نیافتند خداوند هر کدامشان را فرستاد امیدوارم رها شوند.

آرزوی همسفر سیما:

از خداوند متعال خواستارم که در سال هایی نه چندان دور اعتیاد، توسط کنگره ۶۰ در کل جهان ریشه کن شود.

سخنان مسافر عباس:

سلام و درود بر کلیه دوستان و سروران که ما را تشویق کردند و این جا دعا گویشان هستم  و خدا را شاکر هستم که دوستان به این خوبی دارم.

بدانید که مقام دوستی بین انسان ها بسیار بالا و گرانبها است و باید قدرش را بدانیم و من دوستی که در کنگره تجربه کردم را هیچ کجا لمس نکردم.

در ابتدا چند جمله ای در رابطه با دوستی بگویم:

دوست که باشیم فرقی نمی کند زن یا مرد باشیم دور باشیم یا نزدیک، دوستی فاصله ها را پر می کند گاه با حرف، گاه با سکوت.

دوست بودن لفظ ظریفی است نه مقدس مثل عشق و نه سرسری مثل همسایه،

 دوست که باشیم انتظارها تهدید نیستند یک بازی بدون بازیچه فرقی نمی کند جیب پر پول یا جیب خالی، هر چه هست میان دست های ماست، در فکر ما است، در قلب ما است، در علم ما است، دوستی نه وصل است و نه فصل،

 گره ای است میان من و دنیا، مرا که دوست خواندی، ارتباط ها با لفظ دو رنگ می گردد، همسفر، هم کاسه ام، هم با تو هستم ای دوست، همیشه باش.

اکنون یک خلاصه ای از اعتیاد خودم برای شما می گویم: من حدود بیست و چهار، پنج سال در هوا نیروز خدمت کردم، در تیم نجات بودم و از طرف هوانیروز ما را دو ماه یک بار به آزمایشگاه می بردند که مطمئن شوند که خطا نکنیم یا گریز نزنیم .

من و سه پسر دارم که هر سه معاف شدند و یک مکه هم من را فرستادند و یک ماشین هم به من دادند و بعد من دیگر از آن جا بیرون آمدم و حدود ده سالی که بیرون بودم سالم بودم.

 قبل از این که به خدمت بروم سه ماه تعطیلات را به ذوب آهن می رفتم و شاگرد یک بنا بودم و حقوق من سی هزار تومان بود و از آن روزها فهمیدم که باید سخت کار کرد.

من وقتی بازنشسته شدم با رفقایی که فکر می کردم درجه یک هستند؛ به من گفتند که پنج شنبه ها که بیکاری بیا دور هم باشیم که اولش با سیگار و قلیان شروع شد که اصولا پله های اول است و گفتیم که یک روز در هفته اشکالی ندارد یک پک بزنیم، من منتظر دوستم بودم که پنج شنبه ها با من تماس بگیرد و یکدفعه دیدم تمام روزهای هفته اضافه شد.

پنج سال اول که می کشیدم خانواده ام هیچ اطلاعی نداشت و وقتی فهمیدند، گفتند که این طرف و آن طرف نرو چون هر جایی که فکر کنید من رفته ام و با کسانی آشنا می شدم که فکرش را نمی کردم.

بزرگ ترین اشتباهی که کرده ام همسفرم را بسیار اذیت کردم و شرمنده ی او و خانواده ام هستم و آن ها نگذاشتند هیچ کسی بفهمد و خودم هم خیلی خسته شده بودم و من همه راه ها را برای ترک اعتیاد رفتم روزهای آخر که نا امید شده بودم و دلم شکست  در آن لحظه بسیار گریه کردم و گفتم خدایا، یا من را از این دنیا ببر یا این که یک راهی جلوی پای من بگذار.

فردای آن روز دیدم آقای صمدی و خانم شان به رستوران آمدند , به دلیل شناخت قبلی از مصرف ایشان و تغییر در چهرشان  پرسیدم: کجا میروید؟گفتند :کنگره

وقتی به کنگره آمدم دیدم شخصی در لژیون آقا نادر چند جلسه غیبت کرده است و نمی آید  و من وارد لژیون شدم.

کسانی که قرار است به کنگره بیایند به موقعش مطمئن باشید که می آیند و فکر نکنید شمایی که این جا نشسته اید الکی این جا هستید باور کنید یا یک کار خوبی انجام داده اید یا مادرتان یا همسرتان دلش شکسته یا فرزندتان یک دعایی کرده است و ما باید حداکثر استفاده را بکنیم تا در این مکان مقدس به حال خوش و آرامش برسیم، مثل کسانی که می آیند و بعد از مدتی می روند نباشیم.

خدا بنیان کنگره جناب مهندس و خانواده اش و کسانی که کمکشان می کنند را حفظ کند و طول عمر به آن ها ببخشد.

 

 سلام دوستان سیما هستم یک همسفر:

خدا را شاکر و سپاس گزارم که این فرصت را به من داد که امروز در کنار مسافرم و شما همسفران و مسافران اولین سالگرد تولد مسافرم را جشن بگیریم

از آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می کنم که کنگره را در ایران بر پا کردند تا کسانی که دچار اعتیاد شدند درمان شوند و به رهایی برسند.

از آقا نادر راهنمای مسافرم خیلی ممنونم که زحمات زیادی کشیدند و از خانم بتول راهنمای خوب خودم کمال تشکر را دارم و از تمام خدمت گزاران شعبه امین گلی تشکر می کنم.

سلام دوستان بتول هستم یک همسفر:

خداوند را خیلی شاکر و سپاسگزارم که توفیق به من داد در این جایگاه بنشینم و به واسطه این خانواده این جایگاه را لمس کنم.

در مورد خانم سیما اگر بخواهم صحبت کنم باید بگویم که ایشان وقتی که وارد لژیون  شدند خیلی به هم ریخته بودند ولی بیشتر سکوت می کردند و گاه گاهی از مسافرشان شکایت می کردند به خاطر این که زمانی که میخواستیم به مسافرت برویم بهانه می آوردند که نمی توانم بیایم چون کار دارم و هم چنین بهانه های دیگر.

خانم سیما سفرشان را بسیار زیبا آغاز کردند و همیشه سی دی هایشان را می نوشتند.

 در ادامه وقتی که وارد سفر دوم شدند یک مدتی از کنگره دور شدند آن هم به خاطر مسائلی که داشتند ولی دو مرتبه به لطف خداوند به کنگره وصل شدند.

یک مورد ویژه که در مورد خانم سیما هست و خواهد بود و هم چنین در مورد مسافرشان، این است که سال گذشته با خانم سیما در مورد لژیون سردار صحبت می کردیم و من فقط برای ایشان توضیح دادم که جشن گلریزان چگونه است و یاد گرفتیم که خداوند انسان را با اختیار کامل آفریده و همین اختیار را هم من به شما می دهم که اگر دوست داشتید شرکت کنید و من فقط وظیفه داشتم که برای شما توضیح دهم و بعد دیدم که در جشن گلریزان سال گذشته ایشان با عنوان دبیری وارد شدند و بسیار خوشحال شدم و خدا را شکر، امسال بدون این که من با ایشان صحبتی داشته باشم در جشن گلریزان به همراه مسافرشان وارد لژیون سردار شدند و از خداوند می خواهم و مطمئن هستم که هر دو این عزیزان می توانند سال آینده عضو دنورهای کنگره ۶۰ باشند و هم چنین از آقا نادر کمک راهنمای محترم، هم تشکر می کنم.

بعد از صحبتهای دوستان از طرف جناب آقای مهندس و خانم آنی هدایای ارزشمندی تقدیم این خانواده عزیز شد.

و همچنین از طرف ایشان به خانواده محترم جناب آقای مهندس و خانم آنی هدایای اهدا گردید

در ادامه مسافران و همسفران به این عزیزان هدایای اهدا کردند.

لژیون خدمتگزار

 

نویسنده: همسفر نسیم از لژیون پنجم

عکاس :مسافر مجید از لژیون پنجم

آپلود تصاویر و تنظیم:همسفر لیلا ن

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجتبی حسینی یکشنبه 15 دی 1398 19:59
خداقوت
مسافر سعید مو سوی لژیون نهم سهروردی دوشنبه 9 دی 1398 22:53
عرض تبریک وشادباش خدمت عباس عزیز وخانواده محترمشان وتبریک فراوان خدمت استاد بزرگوارشان آقا نادر عزیز انشااله این تولدها مستدام باشد خدا قوت خدمت تمامی خدمتگذاران شعبه امین گلی وخاصه عزیزان با ذوق سایت.5802
مسافر سعید مو سوی لژیون نهم سهروردی دوشنبه 9 دی 1398 22:53
عرض تبریک وشادباش خدمت عباس عزیز وخانواده محترمشان وتبریک فراوان خدمت استاد بزرگوارشان آقا نادر عزیز انشااله این تولدها مستدام باشد خدا قوت خدمت تمامی خدمتگذاران شعبه امین گلی وخاصه عزیزان با ذوق سایت.5802
مجید شیروی یکشنبه 8 دی 1398 19:10
تبریک و شاد باش به عباس عزیز و همسفر محترم شان که یکی از زوج های بسیار با محبت و بخشنده و مهربان شعبه هستند . انشا الله در سال آینده شال کمک راهنمایی را بر دوش هر دو بزرگوار ببینیم و مسلما خداوند نیز سایه ی رحمت خود را بر سر این دو زوج محترم می گستراند . خدا قوت به آقا نادر برای تربیت چنین رهجوی دانای توانا .
حمید لژیون ۶ شنبه 7 دی 1398 23:04
تبریک خدمت آقا حکمت و آقا مصطفی
تبریک خدمت آقا عباس و همسفرانشون و خدمت کمک راهنمای عزیز آقا عباس.
مسافر مهدی شنبه 7 دی 1398 22:19
دورود و خداقوت به همه دوستان محبت
سپاسگزارم از عزیزان خدمتگزار
تبریک به رهایافتگان .. شکر شکر شکر
حسن کدخدایی شنبه 7 دی 1398 21:55
سلام خدا قوت به اقا نادر عزیز از سخنان خوب شما لذت بردم
تبریک به اقا عباس تولد یک سال رهایی تان را تبریک عرض می کنم
حسن کدخدایی شنبه 7 دی 1398 21:55
سلام خدا قوت به اقا نادر عزیز از سخنان خوب شما لذت بردم
تبریک به اقا عباس تولد یک سال رهایی تان را تبریک عرض می کنم
همسفر پروین لژبون سوم شنبه 7 دی 1398 20:34
خدا قوت به استاد و راهنمای محترم آقا نادر
وتبریک به خانم سیمای عزیز وتبریک به خانم بتول وآقا نادر و عباس آقا
همسفر لیلا ن شنبه 7 دی 1398 19:16
تبریک به عباس آقا و همسفر گرامیشون خانم سیما
تبریک به راهنمایان گرامیشون اقا نادر و خانم بتول
از نویسنده محترم خانم نسیم عزیز بسیار سپاسگزارم ممنون
همسفر زهرا ع شنبه 7 دی 1398 11:49
با سلام وخداقوت به همه عزیزان
تبریک میگم یکمین سال رهایی عباس اقا وخانم سیمای عزیز را وتبریک به اقا نادر وخانم بتول عزیز انشاالله در ادامه همه شما را در جایگاههای بالاتر ببینیم
احسان101 شنبه 7 دی 1398 09:49
سلام وخداقوت به هرسه عزیزدرجایگاه وتمامی خدمت گذاران شعبه تبریک به تمامی رهایافتگان ازدام اعتیادوهمسفرانشان یه تبریک ویژه به آقانادر بابت یکمین سال رهایی عباس آقا مبارک بادا مبارک شکر شکر شکر بابت این همه شادی وزیبایی
شنبه 7 دی 1398 08:31
سلام و خدا قوت به هر سه عزیز جایگاه و تبریک به نگهبان و دبیر عزیز و تبریک به عباس آقا و همسفر محترمشان و راهنمای گرامی آقا نادر
مسافر عباس فاتح پور لژیون آقانادر شنبه 7 دی 1398 08:08
سلام وخداقوت خدمت همه عزیزان وتبریک به عباس اقاوراهنمای عزیزشان اقانادر
مجتبی لژیون ۵ شنبه 7 دی 1398 07:23
سلام و خسته نباشید خدمت تمام زحمتکشان کنگره ۶۰
انشاآ.. که همیشه سالم و پرانرژی باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic