گزارش از لژیون های ویلیام وایت و مشارکت اعضا
دوشنبه 23 دی 1398 ساعت 18:01 | نوشته ‌شده به دست مسافر ابراهیم مدیر وبلاگ | ( نظرات )


درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل میشود

کارگاههای آموزش خصوصی کنگره۶۰ شعبه امین گلی لژیون اول  وایت به نگهبانی و استادی کمک راهنمای محترم مسافر نیکوتین نادر  با دستور جلسه  جزوه جهان بینی در تاریخ ۲۲ دیماه ۱۳۹۸ راس ساعت ۱۵:۴۵ آغاز به کار نمود.

سلام دوستان نادر هستم مسافر نیکوتین :

دوستان توضیح بدهند که معنی ساختار چیست ؟
زیرا اگر ساختار را نشناسیم , نمیتوانیم راجع به آن صحبت کنیم .
سلام دوستان حمید هستم مسافر ویلیام : هر وقت ذرات هم حس دور یکدیگر جمع بشوند و در راستای رسیدن به هدف مشترکشان تلاش کنند , ساختار می گویند.
استاد : پس  ذرات هم حس دور همدیگر جمع می شوند و یک هدفی را دنبال می کنند یک ساختار را تشکیل می دهند . شما هر کدام یک ذره ای هستید .هدف شما چیست از این ساختاری که تشکیل داده اید در لژیون ؟ درمان سیگار  است .پس رهایی از سیگاریک هدف است .که ما ذرات دور همدیگر جمع شده ایم و یک هدف مشترک داریم . که به آن هدف مشترک برسیم .حالا ساختارها هم مثبت هستند وهم منفی .و ساختارها ما در مجموع کلی صحبت میکنیم .

حالا حسادت یک ساختار است ، کینه یک ساختار است  ، نفرت یک ساختار است ، دروغ یک ساختار است.
دروغ اولین ذره ی ناخالصی است , جالب است که مثل یک تکانه عمل می کند . یک جایی می آید که مجبور شوید, که آن ذره را رو کنید و یک دروغ بگویید.و این شخصی که اوایل دروغ می گوید شاید برایش خیلی عذاب آور باشد ,ولی این ساختار شکل گرفته است و با دروغ های دیگر می تواند یواش یواش این ذره رشد می کند . به طوری که دیگر تمام وجود شخص را می گیرد .

در سی دی (محبت آقای امین ) خیلی این موضوع را زیبا بررسی می کنند که این ساختارها را ما چگونه می توانیم از درونمان بیرون ببریم .چون اگر من ندانم که ساختار حسادت دارم,ندانم که ساختار کینه دارم , این ساختار در وجود من از بین رفتنی نیست و ماندگار است . من باید حتما بدانم که اگر مثلا از وضعیت مالی یک شخصی خوشحالم . خوب این ساختار مثبت است در درون من ولی اگر که از داشتن چیزی که شخصی دارد و فقط گوش بدهم و ناراحت هم بشوم , این یک ساختار منفی است که در درون من رشد کرده است  بعد می رسد به جایی که ممکن است بروزش به اشکال دیگری باشد .مثلا بروزش چگونه است ؟! بروزش چگونه است وقتی که شخصی وضع مالی خوبی دارد ولی من ناراحت هستم .؟ممکن است سرپوش بگذارم . اگر کسی هم بپرسد می گویم خدا را شکر که دارد .ولی بروزش چگونه است ؟

بچه های  لژیون : پشت سرش غیبت کردن , تهمت زدن , از کجا آورده ؟ یا شاید از قاچاق بدست آورده یا مال حرام جمع کرده است .
استاد : دقیقا من می آیم و شخص را می خواهم تخریبش کنم .به یک نوع دیگری وارد می شوم . به یک نوع دیگری می گویم ؛آره اشکال دارد , نمیدانم شاید مالش هم حلال باشد.همین که من این را دنبال می کنم . که نمیدانم مالش حرام است یانه , در واقع همان ساختار کینه ی من است .این ساختار دارد به این شکل بروز می کند .این نشان دهنده ی این ساختار ماست . ما اینها را باید بشناسیم .مثلا راجع به راهنما می گویند این راهنما چطور است ؟ ساختار درون من اجازه نمی دهد و نمی گوید که من حسادت دارم و میگوید نمیدانم که این چگونه راهنما شد , ولی بد نبود . اشکال از این درون است .

خیلی وقت ها شخصی یک حرف ناراحت کننده ای به شخصی می زنند و می گوید شوخی کردم . اصل و اساس شوخی این است که درون خودمان کینه , نفرت و حسادت و ... داریم بروز می دهیم .زمانی که شخص ناراحت می شود می گوید شوخی کردم .من با این موضوعات به شدت مخالف هستم .که آقا اگر شخصی می آید و راجع به شخصی می خواهد قضاوت کند, این نشان از درونش است .درون خودش  را بروز می دهد .حالا این ساختارها را ما میخواهیم بشناسیم .بعضی اوقات ممکن ساختار کینه و نفرتی که در درون ما هست را نشناسیم .اصلا مشکل همین است . که من ساختار کینه و حسادت را اگر بشناسم حل شده است.یک شخصی راجع به موضوعی حس جالبی ندارد.حس اش نسبت به یک آدم خوب نیست .گفتم اینجا چه اتفاق افتاده ؟باید برگردد به درون خودش . نگوید که این آدمی بدی هست که من حس خوبی ندارم .مایک آمپولی داریم , آمپول بی حسی , ربطی به ما ندارد .

اینقدر آقای امین اینها را قشنگ باز می کنند که کن خودم لذت می برم . یعنی نجات می دهد شما را ، مثلا یک پدر نزول می خورد  شما برحسب وظیفه می گویید پدر این کار خوبی نیست .ما اگر یاد بگیریم که این ساختار درونی ماست , که اگر نزول می خورد , چه ربطی به ما دارد .بعضی اوقات شخص برای درمان شما حسادت می کند .به محض اینکه بدانید این ساختار درونی است و بشناسید طرف را. این حسادتی که نسبت به شما دارد که شمابه درمان برسید این را بروز می کند.به محض اینکه شخصی راجع به عمل مثبت شما اظهار نظر می کند , بدانید که دشمن درجه یک شماست .اصلا نیازی نیست که بگویید این دشمن من است .فقط بشناسید .مخصوصا در درمان سیگار .اکثر انسانهایی که از شما سیگار میگرفتند و می کشیدند ؛ می گویند درمان رفتی !؟میگی چرا؟میگه اصلا خوب نیست.من دفعات قبل رفتم و نتیجه ای هم ندارد .این ساختارها باعث می شود که بلا فاصله چیکار کنید ؟بروید طرف آن و این ساختاری که دارد برای درمان می آید را خراب کنید .

هر چیزی که مثل قلیون و ...که شما را دعوت می کند نسبت به کار مثبتی که شما انجام می دهید دعوت بکند به مصرف سیگار و غیره بدانید که ساختار کینه در درونش است .خیلی از آدمها این ساختارها را نشناختند و گول خوردند.تا چهار روز میاد ویلیام وایت میگه چرا اینقدر خودت را عذاب میدهی .ببینید این را همیشه در ذهنتان باشد که در خروج شدن از تا ریکی هایک مقدار نیاز به سختی دارد .اگر سختی نداشته باشد که ساختار منفی نبوده که آن را بشکنید.باید سختی آن را تحمل کنید . می گویدسختی هایش را با جون و دل می پذیرم .چرا سختی ها بپذیرد ؟حتما در باتلاق گیر کرده است . کسی که در باتلاق گیر کرده است آیا می تواند بدون تلاش بیرون بیاید ؟  اگر تلاش نکند بیرون نمی آید .
باتلاق اعتیاد است , نیاز به تلاش دارد .کنگره نمی آید زیر بغل شما را بگیرد تا از اعتیاد بیرون بیایید .کنگره می گوید این مسیرش است و شما آن تلاشی که می کنید.وقتی تلاش کردید و رهایی که به دست آوردید از باتلاق برای شما لذت بخش است و انرژی کسب می کنید. یعنی حتما باید تلاش داشته باشید و حتما باید یک مقدار سختی بکشید.اگر بهم ریختگی نداشته باشید در واقع آن ناخالصی ها بیرون ریخته نمی شوند.ساختارها قدرتمند هستند . ساختار مثبت و منفی فرقی نمی کنند, دوتا هدف را دنبال می کنند . اول چی ؟ حفظ و بقا
این ساختار ها می خواهند بمانند . این ساختار کینه و حسادت و نفرت می خواهند بمانند و خیلی هم شدیدا از همدیگر مراقبت می کنند .

می دانید کسانی که پول دار بودند چرا بی پول شدند ؟ وقتی که یک قسمتی از آن را که از بین رفت نتیجه گرفتند .به محض اینکه یک پولی از او خوردند و گفت ولش کن.در ادامه بد بختی است .به خاطر اینکه الان یک قسمتی میره , بعد یه قسمت دیگر می رود , دیگر چیزی برایش نمانده است .درست است در آمدی هم دارید . ولی این از دست داده ها جواب گوی آن ها نیست . ساختار های منفی می خواهند حفظ بشوند.هر ساختاری وقتی یکی جدا شد , بقیه هم می خواهند جدا بشوند. ما اگر بخواهیم اتحادی داشته باشیم , باید حفظ و بقای یکدیگر را هم حفظ کنیم.برای چی می گویند دفاع از وطن مثل دفاع از ناموس است ؟ به خاطر اینکه دیگر چیزی از آن نمی ماند . اینقدر مهم است .وگرنه خاک خاک است . چون می خواهند ساختارش حفظ بشود .
ساختار هاچه مثبت وچه منفی می خواهند حفظ بشوند .
به نام قدرت مطلق الله
جلسه ۱۴ از دور ۱۷ دوره کارگاههای آموزش خصوصی کنگره۶۰ شعبه امین گلی لژیون ۳وایت به نگهبانی و استادی کمک راهنمای محترم مسافر نیکوتین امیرحسین و دبیری مسافر نیکوتین محمد با دستور جلسه CD بیکران ۲ در تاریخ ۲۲ دیماه ۱۳۹۸ راس ساعت ۱۵:۴۵ آغاز به کار نمود.

سخنان استاد: ممنون از آقای مهندس دژاکام که راه و روش زندگی کردن را به ما آموختند. امیدوارم همه دوستان از سفرشان لذت ببرند.
درمان اعتیاد بدون درمان سیگار ، انگار یک درب باز مانده یا هنوز پرچم اعتیاد بالا است. اما خدا را شکر که قرار شده تا چند ماه آینده در کنگره ۶۰ ، جناب مهندس درمان سیگار و دخانیات را همراه سفر X اجباری اعلام نمایند.این موضوع نشان دهنده اهمیت بالای این سفر دارد. 
موضوع جلسه CD بیکران ۲ میباشد که جناب مهندس در این CD خیلی از حس صحبت کردند و حس بهترین گیرنده و فرستنده برای ادراک بهتر از هستی است.

پرسش و پاسخ رهجو و استاد

مجید مسافر نیکوتین: در قسمتی آقای مهندس فرمودند بزرگان کشف و شهودی داشته اند مثل پیامبر و جبرئیل یا کمی پایینتر مولانا و شمس تبریزی، حالا میتوانم بگویم ارتباط جناب مهندس با اساتید بزرگوارشان مثل سردار یا رعد هم از همین دسته ارتباطات و کشف و شهود میباشد؟؟

استاد: هر بزرگی که سخنان ناب و نیک داشته باشد، اگر به درجه بالای اجتماعی نرسد ممکن است دیوانه خطاب شود. درباره مولانا و شمس تبریزی صحبتهای زیادی بوده که کدام استاد دیگری بوده، و اگر مولانا در اشعارش بزرگ منش و عظیم صفت نبود ، شاید به او لقب دیوانه میدادند. جناب مهندس فرمودند که شمس تبریزی یک مکاشفه است. در گفته نیاکان ما آمده یک پیر شریعت داریم و یک پیر طریقت. پیر شریعت کسی است که همه قوانین را میداند. پیر طریقت علاوه بر دانستن قوانین و علوم، آنها را به مرحله اجرا در آورده، و میگویند هرگز پیر طریقت را پیدا نمیکنی ،چون اگر در کنارش هم باشی به علت فروتنی خود را معرفی نمیکند و اگر کسی بگوید پیر طریقت هستم دروغ میگوید. مسئله مهم این است که هرکس به اندازه شعور و درک خویش پیر طریقت خود را میشناسد و میابد و درک میکند.

جناب آقای مهندس دژاکام در ابتدای کتاب عبور از منطقه ۶۰درجه زیر صفر میفرمایند: هر کسی از ظن خود شد یا من ؛؛؛  جز درون من نجست اصرار من حس یک گیرنده است که در تمام موجودات کائنات هستی وجود دارد. موجودات برای درک یکدیگر باید از طریق حس همدیگر را بفهمند. یعنی ما با حس ، خصوصیات دیگر موجودات را میفهمیم. 
صور پنهان و جهانهای دیگر به مانند جاهای دیگری هستند که یک نفر میتواند به آن وارد شود. چیزی از جنس فضا یا به نوعی یک جایگاه است. انسانها با جسم خاکی نمیتوانند به آن جایگاه ها ورود و خروج کنند ، مگر اینکه صدای پای راهنما را شنیده باشند و راهنما او را هدایت کرده باشد و به راحتی در آنجا مشاهده و آموزش داشته باشد.

جواد مسافر نیکوتین: سرعت آموزش و نقل و انتقال اطلاعات در جهان دیگر بسیار پرسرعتتر از این جهان است. سرعت اینجا به درد دنیای دیگر میخورد؟ در واقع اطلاعات و آموزش با سرعت عمل پایین به چه دردی میخورد برای دنیای بعد؟؟

استاد: مسئله مهم اینه که اینجا هم مکان نیست. این دنیا به نوعی خود یک جایگاه است. ما با شعور درک از این هستی میگوییم مکان ، وگرنه این دنیا هم یک جایگاه است برای آموزش و رشد. دلیل زندگی در این دنیا این است که آموزش همیشه در سرعت پایین امکان پذیر است. مثلا آموزش رانندگی را تصور کنید، با سرعت ۲۰کیلومتر در ساعت آموزش میگیریم تا بتوانیم با سرعت ۱۲۰کیلومتر در ساعت رانندگی کنیم. در سرعت بالا یکسری آزمایشات و علوم را نمیتوان شناخت و شاید یکی از دلایل اصلی آزمون و خطای این دنیا همین باشد . ما هرچه بیشتر به دنیاها بنگریم ، وسعت بیشتری میبینیم و به جهانهای بیشتری پی میبریم که همه آنها قانونمند هستند، حتی افرادی که در جهانهای دیگر ساکن هستند مانند ما خیلی از مسائل را نمیدانند.


هرکدام از این جهانها یک آزمایشگاه یا مهد میباشد که گمان میکنم قویترین آنها، همین جهان خاکی باشد. ما در جهانهای تو در تو زندگی میکنیم. الان در همین مکان صداها و تصاویر زیادی هستند که از فرکانس گیرنده های ما خارج هستند و ما متوجه آنها نمیشویم. اگر فرکانس ما تغییر کند و مثلا بمیریم اینگونه نیست که درب جهان دیگری را باز کنیم و به آنجا وارد شویم، بلکه فرکانس و گیرنده ما تغییر میکند. ما همینجاتغییر بعد و حس انجام میدهیم.
ساکنان در جهانهای دیگر نه عقبتر و نه جلوتر از ما هستند. اینجاست که مهندس میفرمایند باید انسان را خوب بشناسیم تا همه چیز را درک کنیم. شناخت هم به وسیله تزکیه و پالایش انجام میشود. با باز شدن حس و باز شدن حسهای ذوقی و بحثی میتوانیم به کشف و شهود برسیم.


محمد مسافر نیکوتین: ما در دنیای دیگر مرده ایم که الان در این دنیا هستیم، امکان دارد زندگی قبلی ما در همین جهان بوده باشد؟ یا در دنیایی باشیم که خودمان خبر نداشته باشیم؟

استاد: با خوا به جهان دیگر میرویم که اطلاعات درستی از آنجا نداریم و آقای مهندس در این باره زیاد توضیح داده اند. تمام چیزهایی که ما در در آسمان به دنبالش میگردیم، روی زمین است. برای درک درست از جهانهای دیگر باید خدمت کنیم و آموزش بگیریم تا به تفکر صحیح برسیم. تفکر موجب ایمان میشود و میوه ایمان عمل کردن است. عمل خوب هم موجب حس خوب میشود، حس خوب موجب عشق و محبت. و عشق و محبت مجددا منجر به تفکر دوباره میشود. این چرخه تزکیه و پالایش است.
خداوند در روز الست فرمود من چیزی به انسان داده ام که شما نمیدانید و آن علم بود. علم را درون انسان گذاشت. فقط انسان باید به ان علوم پی ببرد.
یکی از مسائل مهم این است که مثال را با اصل موضوع اشتباه نگیریم، مثلا تمثیل بهشت یا جهنم را با اصل مفهوم آنها اشتباه نگیریم.

جهان هستی در اثر تراکم امواج و بوجود آمدن بذر، خلق شد. در هستی اول موجودات بوجود آمدندو بعد تکثیر آنها شروع شد. مثلا اول مرغ و بعد تخم مرغ بوجود آمد.زبان هم همین حالت را دارد. شاید حضرت آدم خلقی متفاوت از خلق ما داشته اند. برای همین میگوییم بیکران ، یعنی هستی شروع و پایان ندارد. پس یک نمونه کامل بوده تا به بعدی آموزش بدهد. مثلا کاملترین دستور زبان دنیا، زبان عربی است. به نظر شما اعرابی که تا چندصد سال پیش دختران خود را زنده به گور میکردند به این علم رسیده اند؟ اینگونه نیست، اینها از قبل بوده و ما به آنها پی برده ایم.

جناب مولوی میفرمایند: موجودات در ابتدا غریزی حرکت میکردند و اختیار نداشتند. آول جمادات بودند. رشد کردند و تبدیل به نباتات شدند. در ادامه بالاترین مرحله نباتی، پایینترین مرحله حیوانی است و بالاترین مرحله حیوانات پایینترین مرحله انسانی است. میگویند همه خلق ها کامل بوده اند به غیر از انسان. مثلا شیر از ابتدا همین بوده و تا آخر همین است و ایپ درباره صور آشکار صدق میکند . اما صور پنهان پس از مرگ صور آشکار ، راه را ادامه میدهد. نفس شیر اگر میخواهد رشد کند باید ماشین و لباسش را عوض کند. مثلا از پوست شیر به عقاب یا چیز دیگر تبدئل بشود. آنقدر لباس عوض میکند تا به جسم انسان برسد. تبدیل به جنین میشود و هنوز حیوان است، زمانی که از مادر متولد میشود و گریه میکند ، زمانی است که روح در نفس او دمیده شده و روح همان اختیار است. برائ زیاد شدن باید مرد.

همه مطالب در درون و برون ما قرار گرفته.
تنها خدمت کردن به ما کمک میکند. رفتن به اقیانوس مهم نیست، ماندن و زندگی کردن در آن مهم میباشد.


نویسندگان : همسفر پروین لژیون سوم و مسافر مجید لژیون سوم
عکس : مسافر مجید لژیون پنجم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش لژیون های ویلیام وایت (درمان سیگار)،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حمید رضا م لژیون 4 سه شنبه 1 بهمن 1398 08:05
خسته نباشید و خدا قوت به همه خدمتگذاران و راهنمایان عزیز،بسیار جامع و زیبا و دلنشین
جواد از لژیون یکم چهارشنبه 25 دی 1398 01:13
با عرض سلام و خدا قوت به همه اعضای لژیون ویلیام وایت از سخنان اساتید محترم و راهنمایان دلسوز مهربان آقا امیر حسین و استاد و راهنمای عزیز خودم آقا نادر دوست داشتنی (تشکر فراوان دارم)آموزش های خوبی گرفتم.
بسیار،بسیار سپاسگزارم.
مجید سعیدى-لژیون٣ چهارشنبه 25 دی 1398 00:55
سلام و درود به همه عزیزانی كه حتی با نفس كشیدن در كنگره در حال خدمت كردن به خدشان و دیگران هستند
تشكر ویژه از مدیر وبلاگ و تشكر از آقا نادر و راهنمای حكیم خودم آقا امیرحسین كه مطالب را ساده و پرمعنا به ما یاد میدهند
خدا خانواده محترم همه خدمتگذاران را سلامت و خندان برایشان حفظ كند
مجتبی لژیون ۵ سه شنبه 24 دی 1398 12:54
تشکر خیلی عالی و اموزنده
لذت بردم
تشکر از زحمات بی منت تمام بچه های سایت
مجید لژیون۵ سه شنبه 24 دی 1398 08:32
سلام و خدا قوت به راهنمایان وایت و تشکر از دبیر و نویسنده های لژیون یکم و سوم بسیار عالی
حمید لژیون آقا بهزاد سه شنبه 24 دی 1398 07:48
ممنون از نویسندگان.خداقوت خدمت تمامی اساتید وایت
مهدی بناییان سه شنبه 24 دی 1398 05:24
ممنون از گزارش خوبتان
خداقوت
مسافر عباس فاتح پور لژیون آقانادر دوشنبه 23 دی 1398 17:44
سلام وخداقوت خدمت همه عزیزان ویلیام وایت
حسن کدخدایی دوشنبه 23 دی 1398 17:15
خدا قوت به عزیزان ویلیام وایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات