همسفر خود مسافر است ....
سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 16:01 | نوشته ‌شده به دست همسفر سمیه L2 | ( نظرات )
جلسه ی دوازدهم از دوره ی پانزدهم کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران شعبه ی امین گلی با استادی کمک راهنمای محترم همسفر لیلا، نگهبانی همسفر مرضیه و دبیری همسفر رویا با دستور جلسه ی «هفته ی همسفر» روز دوشنبه ۲۳دی ماه ۱۳۹۸  ساعت ۱۵ آغاز به کار نمود.لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...

سخنان استاد محترم :


از خداوند بزرگ بسیار سپاسگزارم که یک بار دیگر به من اجازه داد که در کنگره ۶۰ قرار بگیرم و در خدمت شما همسفران عزیز باشم، از نگهبان جلسه خانم مرضیه  تشکر می کنم که این مسئولیت را به عهده من گذاشتند تا به خودم خدمت کنم.
 در ابتدا این هفته فرخنده را خدمت خانم آنی، بزرگ همسفر کنگره ۶۰، آقای امین، خانم کماندار، خانم شانی دژاکام و تک تک همسفران کنگره ۶۰، بخصوص شعبه امین گلی تبریک عرض می کنم. با تمام وجود این هفته را به همه ی شما همسفران عزیز تبریک می گویم، انشاالله هفته ی خوبی در پیش داشته باشید.
فرقی نمی کند که در چه‌ مرحله ای از سفر باشیم، سفر اولی باشیم و یا سفر دومی، اصلاً اهمیتی ندارد در چه مقطعی از سفر  حرکت می‌کنیم، همین که همسفر شدیم و بر روی این صندلی ها نشستیم کار بزرگی است، من به خاطر این کار بزرگ به تک تک شما عزیزان تبریک می گویم.


 همسفر بودن نقش بسیار ارزشمندی است، من اگر بخواهم از خودم به عنوان یک همسفر مثال بزنم، تا قبل از این که وارد کنگره شوم اصلا خودم را نمی دیدم، در تاریکی های اعتیاد خود را گم کرده بودم و هیچ ارزشی برای خود قائل نبودم، همه را می دیدم غیر از خودم، خود را یک قربانی تصور می‌کردم و می گفتم  از من که گذشته است و باید بسوزم و بسازم و زندگی همین است. وقتی که وارد کنگره شدم و به در کنگره رسیدم، هیچ چیزی از من باقی نمانده بود که  به خاطرش به کنگره بیایم، بعد از جلسه تازه واردین هویت همسفر به من داده شد، نقش همسفر به من داده شد و این بسیار با ارزش بود. همسفر یعنی اینکه تو در هستی یک نقشی داری و بیهوده نیستی.
وقتی که وارد کنگره می شویم به همان اندازه که حرکت مسافر مهم است، حرکت همسفر نیز اهمیت دارد. در روز چهارشنبه آقای مهندس فرمودند؛ اگر همسفران نباشند کنگره آن انرژی و شادابی خاص خودش را ندارد، همسفر هست که تعیین کننده بسیاری چیزها در کنگره است .
 من وقتی وارد کنگره شدم، نقش همسفر که به من داده شد چنان اشتیاقی در وجودم قرار گرفت که زنده شدن ‌را در همان‌قدم های‌اول در کنگره‌ احساس کردم.
احساس کردم، این جا همان جایی است که من هم می توانم نقشی داشته باشم و حرکت کنم، این که به تو همسفر می گویند اولین جرقه ای است که از خواب گران بیدار می شوی. بعدها فهمیدم همسفر خودش در این مسیر نیز یک مسافر است، چرا؟ چون همسفر هم دارد از تاریکی ها می آید، تن همسفر پر از ترکش های اعتیاد است، جهنم را گذرانده، با طوفان های زیادی روبرو شده است و اکنون خسته و زخمی به کنگره رسیده است، حتی گاهی وقت ها خسته تر و زخمی تر از مسافر است.


یکی از شگفتی هایی که من در این مسیر دیدم، این است که همسفر اگر تمام هم و غم خودش را برای تغییر  دیگران بگذارد، تلاش او  به هیچ نتیجه ای نمی رسد، چرا؟ چون خداوند اختیار انسان را محترم شمرده و حتی خودش هم در سرنوشت انسان های دیگر، اگر خودشان نخواهند دخالتی نمی کند و این اختیار را به ما نداده ولی ممکن است همسفر این انتظار را داشته باشد که من می‌توانم با آموزش ها، مسافرم را تغییر دهم و بعد تلاشهایش حالت تقلا پیدا می کند، تقلا به این معنی که به این در و آن در بزنم که مسافرم تغییر کند، حرکت کند وعوض شود.
 شگفتی اینجاست که همسفر به محض اینکه مسافر را رها می‌کند و شروع می‌کند به کار کردن روی خودش و می‌گوید من کاری از دستم بر نمی آید، ولی این توان و اختیار را دارم که خودم را تغییر دهم،  دقیقا از همان لحظه است که معجزه ها اتفاق می‌افتد، یعنی من، که سالها برای تغییر مسافرم تلاش می کردم و هیچ اتفاقی نمی افتاد، به محض اینکه  حرکت خودم را شروع می کنم، این تغییرات آرام آرام شروع می شود  و نه تنها خودم، بلکه دیگران این را هم می توانم تغییر دهم و این تجربه برای من شگفت انگیز بود.
نکته دیگر این که؛ همسفر اگر نتواند برای مسافرش کاری کند، حداقل می تواند برایش دعا کند. کسی که در بیرون از کنگره است شاید نتواند مسافرش را از ته دل دعا کند، ولی همسفری که به کنگره می آید، آن قدر  آموزش می‌گیرد و توانایی درون آن بالا می رود، که می تواند از صمیم قلب برای مسافرش دعا کند. این دعاها بسیار تعیین کننده است است، مسافر چه در مسیر تاریکی باشد و یا در مسیر روشنایی، در هر‌مسیری که‌ حرکت می کند، دعای همسفر اگر در کنارش باشد روی حرکت مسافر بسیار تاثیر گذار است ، مانند یک پوششی آن را در بر می گیرد و حفاظت می کند.نقش همسفر این است که مسافرش را همان‌طور که هست بپذیرد، رهایش کند، به او عشق بورزد، احترام بگذارد،  برای تزکیه و پالایش خود و در مسیر خود حرکت کند. در واقع آرامش یک همسفر از جایی شروع می شود که بفهمد سهم ‌من و مسافرم  در این مسیر چیست؟
 سهم من همسفر این نیست که مسافرم را کنترل کنم که به طور مثال الان داروی‌ اوتی اش را خورده یا نه؟ و یا اینکه با چه کسانی رفت و آمد دارد؟
 سهم من اینها نیست، سهم من این است که روی تزکیه و پالایش خودم کار  کنم، مسافرم را همان گونه که هست بپذیرم، دوستش داشته باشم و بقیه سهم را به خداوند بسپارم. 
در پایان باز هم جشن همسفر را به همه همسفران عزیز و همچنین به همسفران کوچک تبریک می گویم، ان شالله روز پنجشنبه در کنار مسافرانتان جشن باشکوهی داشته باشید.


روز پنجشنبه اگر مسافرتان به شما هدیه داد با تمام عشق و قدردانی از آن ها بپذیرید و اگر مسافرتان در کنگره حضور ندارد و یا برایتان هدیه ای تهیه نکرده است، خودتان یک هدیه خوب برای خودتان تهیه کنید و با عشق و احترام به خودتان تقدیم کنید، از خودتان تشکر کنید که همسفر شدید.پیام مرزبانیخواندن آوای کنگره توسط همسفراناهدا جوایز به نفرات برتر مسابقات شنا
ضمن تبریک به مناسبت هفته همسفر
و تشکر از تمامی همسفران

نویسنده : همسفر سمیه لژیون هشتم
تصویرگر : همسفر زهرا لژیون هشتم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

برچسب‌ها: کنگره 60، همسفر،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
هم سفر فاطمه 8 جمعه 27 دی 1398 13:43
باسلام و خداقوت وتبریک هفته همسفر خدمت همه مسافران وهم سفران

خانم لیلا عزیز!طنین صداتون در فضای کنگره زیبا و دلنشینه خداقوت و تبریک.
خداقوت خدمت خانم سمیه عزیز که قبول خدمت کردن
فاطمه ط L2 پنجشنبه 26 دی 1398 09:58
سلام وتبریک می گویم هفته همسفر را خدمت همه همسفران صبور ومهربان کنگره و جایگاه استادی را خدمت خانم لیلا عزیز تبریک می گویم استادی شما مرا به حال وهوای روزهایی برد که در لژیون از شما آموزش می گرفتم مثل همیشه زیبا ودلنشین لب به سخن باز کردید.از تمام زحمات شما ممنون
زهرا ع چهارشنبه 25 دی 1398 15:17
با سلام خدمت همه خدمت گزاران در کنگره
خانم لیلای عزیز من هم هفته همسفر را به شما وتمامی همسفران تبریک میگم مثل همیشه عالی بودید.
امیدوارم همه همسفران مصمم تر از قبل به سفر در کنار مسافرانشان ادامه دهند واز سفرشان لذت ببرند
همسفرفتانه چهارشنبه 25 دی 1398 10:19
هفته همسفر را تبریک میگم
همسفرمرضیه کمک راهنمای لژیون پنجم چهارشنبه 25 دی 1398 08:25
هفته همسفر بر همسفران مبارک باد
خانم لیلا عزیز صحبتهاتون زیبا بود یه تبریک جانانه هم خدمت همسفران پر تلاش که در مسابقه شنا مقام کسب کردن و خدمت خانم فاطمه عزیز خوشحالم که میبینم حال دل همتون خوبه
همسفر لیلا L8 سه شنبه 24 دی 1398 23:54
خداقوت خدمت خانم لیلای عزیز،مثل همیشه بسیارآموزنده ودلنشین همسفر را توصیف کردید. امید توفیق و سلامتی برای شما دارم. خداقوت خدمت خانم سمیه عزیز وزهرای عزیز.
جواد از لژیون یکم سه شنبه 24 دی 1398 23:45
با عرض سلام و خدا قوت به شما همسفران گرامی ومهربان و صبور.وعرض تبریک به همسفرانی که در مسابقات شنا موفق شده اند مخصوصا همسفر عزیزم دختر گلم سمانه خانم .امیدوارم تمام همسفران روز به روز در زندگی موفق تر باشید. با تشکر فراوان
همسفر سمیه الف لژیون هفتم سه شنبه 24 دی 1398 23:31
سلام وخداقوت خدمت خانم لیلای عزیزازسخنان شما لذت بردم امیدوارم همیشه موفق و موید باشید وتبریک به افتخار آفرینان شعبه امین گلی وخسته نباشید خدمت،خدمتگزاران سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic