شالی ارزشمندتر از تاج پادشاهی...
دوشنبه 14 بهمن 1398 ساعت 17:50 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )
وز دوشنبه 14 بهمن 1398 سومین مراسم بستن پیمان و اهدا شال کمک راهنمایی در نمایندگی آکادمی با حضور بنیان کنگره 60 مهندس حسین دژاکام، دیده بانان و 150 تن از قبول شدگان در آزمون کمک راهنمایی سال 98 برگزار شد.


روز ارزشمند اهدای شال عاشقی به عاشقان کنگره ۶۰

در این جلسه، دبیر کل احیای انسانی کنگره 60 در جمع پذیرفته‌شدگان آزمون سال 98 بیان داشتند:

امیدوارم که تا قبل از شروع سال جدید، همه کمک راهنمایانی که در آزمون سال 98 پذیرفته شده‌اند شال خود را دریافت کنند. من هرسال که امتحان می‌گیرم با دوره قبل متفاوت است. در این آزمون‌ها کسی موفق می‌شود که همه منابع را با دقت مطالعه کرده و سی‌دی‌ها را گوش کند و با تمام وجود هم در صور آشکار و هم در صور پنهان مطالب را فراگرفته باشد.

مهندس دژاکام در ادامه با اشاره به حساسیت جایگاه کمک راهنمایی، حضار را به تأمل در علل و اهمیت جایگاه کمک راهنمایی ترغیب کرده و گفتند:

کمک راهنمایان دو کار را انجام می‌دهند: آموزش می‌گیرند و آموزش می‌دهند. شما خیال نکنید که دارید از دیگران دستگیری می‌کنید، عمده کار این است که شما از خودتان دستگیری می‌کنید؛ اگر من به شما آموزش داده‌ام، درواقع خودم آموزش گرفته‌ام. با آموزش دادن به شاگردان، خداوند این امکان را برای شما فراهم می‌کند که شما خودتان بیاموزید. وقتی شاگردان به شما مراجعه می‌کنند، شما برای حل مشکلات آن‌ها به تفکر وا‌داشته می‌شوید. برای چه به شما می‌گویند «کمک راهنما» و لفظ راهنما به‌کاربرده نمی‌شود؟ چون شما خودتان در حال فراگیری آموزش‌ها هستید؛ بنابراین دوره کمک راهنمایی، دوره تکمیلی آموزش‌ها است. در حال حاضر کنگره 60 یک آکادمی آزاد است و این مراسم جشن فارغ‌التحصیلی شما تلقی می‌شود. ممکن است در بین قبول‌شدگان یک نفر با مدرک تحصیلیِ دوره ابتدایی و نفر دیگر با مدرک تحصیلی فوق‌لیسانس در این جمع حضور داشته باشد.

بنیان کنگره60 در ادامه به بیان نکاتی پرداختند که رعایت آن‌ها برای همه کمک راهنمایان کنگره 60 الزامی است:

-زمان کمک راهنمایی 4 است.

-از خودتان به‌هیچ‌وجه برنامه ندهید و همه باید طبق پروتکل عمل کنید.

-با رهجو به پیک‌نیک نروید و نیز مسافرت با رهجو و یا رفت‌وآمد خانوادگی ممنوع است. این‌ها همه آفت کمک راهنمایی است؛ با رعایت قوانین و حرمت‌ها اجازه بدهید به یک‌گوشه از دنیا با آسایش تردد کنید؛ در این محیط فقط سلاماً سلاما باشد.

-ما در کنگره 60 به خاطر رعایت بهداشت دست نمی‌دهیم و همدیگر را نمی‌بوسیم. ما همدیگر را فقط در آغوش می‌گیریم. این آداب باید در لژیون تازه واردین آموزش داده شود.

-اگر می‌خواهید به شما احترام گذاشته شود به تمام کمک راهنمایان دیگر احترام بگذارید.

-بایستی به‌موقع و سروقت در کنگره حضور داشته باشید.

-رابطه کاری با رهجو نداشته باشید. ما به کنگره برای درمان می‌آییم و خارج از درمان، حق برقرار کردن هیچ رابطه‌ای را نداریم.

-شاگردان را خبرچین بار نیاورید. در کلام‌الله هم اشاره می‌شود که به یکدیگر ظن بد نبرید.

-حتماً باید از نشریات و منابع کنگره 60 استفاده کنید. شما در لژیونتان از هیچ منبع دیگری نمی‌توانید استفاده کنید.

-وقتی کسی وارد کنگره 60 شد اجازه ورود به سایر گروه‌ها را ندارد. به‌عنوان‌مثال در صورت ورود به کنگره اجازه عضویت در گروه‌هایی نظیر مدیتیشن یا انرژی‌درمانی را ندارند.

-نوشتن سی دی برای همه واجب است. کسی که در کنگره 60 سی دی نمی‌نویسد از تعادل روانی برخوردار نیست و از طرفی مطالب را به‌خوبی فرانمی‌گیرد.

-شما در زمان بستن پیمان همه را شاهد می‌گیرید. توجه داشته باشید که رهجویان در نزد شما امانت هستند.

-به رهجویان کمک راهنمایان دیگر برنامه ندهید و راهنمایی نکنید. به رهجویان سایر کمک راهنمایان اصلاً جواب ندهید.

-به رهجویان پیامک ندهید و اجازه ندهید که رهجویان به شما پیام بدهند و یا مرتباً با شما تماس بگیرند. در ساعات مشخصی می‌توانید با رهجو تماس تلفنی داشته باشید.

-همیشه بایستی بین استاد و شاگرد یک دیوار و حجاب باشد. با شاگردان صمیمی نشوید.

-شاگردان را به‌گونه‌ای تربیت کنید که به کنگره کمک کنند. کنگره 60 رایگان است اما در حقیقت، مخارج و هزینه ها روی دوش اعضای کنگره است و بایستی در هزینه‌های آن سهیم باشند.

-راهنما بایستی در کنگره 60 یک‌رشته ورزشی داشته و سفر اولی را به‌طرف ورزش سوق بدهد. سعی کنید رهجویان را به‌طرف ورزش تیر و کمان و نیز راگبی سوق بدهید. ما می‌توانیم از طریق این دو ورزش مقام بیاوریم و پیام خود را به جهان برسانیم.

-شما موظفید به ایجنت، اسیستانت و مرزبانان احترام بگذارید. باید توجه داشته باشید که من سعی می‌کنم تمام جایگاه‌ها ازجمله جایگاه کمک راهنمایی را بالا ببرم اما این شما هستید که باید شأن این جایگاه را حفظ کنید.

-در مسائل خانوادگی رهجویان اصلاً دخالت نکنید. هر انسان مثل یک سیاهچاله می‌ماند اگر وارد این حیطه بشوید شما را به داخل می‌کشاند و باعث تباهی شما می‌شود.

-مرزبانان و ایجنت با اجازه دیده بان رابط می‌توانند یک لژیون را جمع کنند. همچنین دیده بان راهنمایان- خانم کماندار و آقای ترابخانی -  می‌توانند بنا به تصمیم خود، یک لژیون را جمع کنند.

-افرادی که وارد لژیون‌ها می‌شوند حتماً بایستی وادی اول تا هفتم را بنویسند و کار کنند.

-شرکت در اردوی درختکاری و آبیاری بسیار حائز اهمیت است.

همچنین آقای رضا ترابخانی - دیده بان راهنمایان کنگره 60- تصریح کرد:

حدنصاب قبولی در آزمون کمک راهنمایی کنگره 60 نمره هفده است، در هیچ دانشگاهی چنین نمره‌ای را ملاک قبولی قرار نمی‌دهند اما در کنگره 60 ارزیابی کمک راهنمایی در بالاترین سطح ممکن قرار دارد.

وی در خصوص اجرای پروتکل DST در حین درمان افزود: نکته‌ای که شما باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید که اجرا کردن پروتکل است که سرلوحه برنامه‌های ما است. شما این بخش اجرایی را امتحان داده‌اید و برای نظارت بر اجرای صحیح این امر، ما به شعب سرکشی می‌کنیم تا این پروتکل به بهترین شکل اجرا شود. ما از خودمان چیزی برای ارائه نداریم و هر چه که وجود دارد کارهای تحقیقاتی است که به اثبات رسیده است.

وی افزود: یادمان باشد که راهنمایان در کنگره 60 به دنبال جمع‌کردن نفر نیستند، ما در قبال پیمانی که می‌بندیم مسئولیت داریم و سربلندی این مسئولیت برای نیت پاک است. در این مسیر رهنمودهای آقای مهندس دژاکام توشه راه همه ماست و امیدوارم که بتوانیم از تفکرات، رفتار و کردار ایشان آموزش بگیریم.

همچنین آقای ترابخانی توجه به دو نکته را مهم دانسته و اشاره داشت: معیار سنجش ما برای ثبت این شال، ثبت‌نام در سایت کنگره60 در قسمت راهنمایان است. توجه کنید که حتماً بایستی چهار شعبه را برای محل خدمت خود انتخاب کنید.

 

در ادامه جلسه، خانم آنی کماندار، دیده بان گروه خانواده با رویکردی به نحوه اداره لژیون‌ها توسط راهنمایان هم‌سفران بیان داشتند:

لطفاً آموزش‌های لژیون را از وادی‌ها شروع کنید که رهجویان بتوانند به‌صورت پایه‌ای قوانین را فرابگیرند. همچنین برای شروع کار استفاده از سی‌دی‌هایی مثل شرح وظایف، قیاس و قضاوت به رهجویان کمک شایان توجهی می‌کند. راهنمایان خودشان را با راهنمایان دیگر قیاس نکنند و تمرکزشان به خودشان باشد. ازآنجایی‌که شما به‌عنوان یک الگو مطرح می‌شوید، مراقب رفتار و کردار و به‌خصوص بهداشت فردی خود باشید.

در این جلسه بابک لطفی، نگهبان OT به بیان نکاتی در خصوص رعایت مفاد پروتکل و نیز توجه به نظم و انضباط در حین اجرای مراحل تیپرینگ پرداخت و بیان داشت:

لطفاً در نوشتن نامه‌های OT دقت کنید تا حداقل استفاده از برگه‌های زرد را داشته باشیم. همچنین برنامه سفر اولی‌ها را حتماً طبق پروتکل بنویسید. شما موظفید برای خودتان یک مهر تهیه کنید که اسم کوچک و شماره لژیون در آن قید شده است. نامه‌ها را حتماً خودتان بنویسید و نوشتن نامه‌ها را دست شخص ثالثی ندهید.

وی افزود:همه‌کسانی که به کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند نمایندگان کنگره 60 هستند، این نمایندگان باید منظم و مرتب باشند؛ لطفاً این موارد را به رهجویان آموزش بدهید.

در ابتدای ورود رهجو به لژیونتان از او بپرسید که آیا در سال‌های گذشته از یک کلینیک دارو دریافت کرده است و اگر پاسخ مثبت بود بایستی نام او توسط کلینیک از پورتال وزارت بهداشت خارج شود.

در این جلسه نگهبان OT به نقش همسفران در این زمینه اشاره کرد و بیان داشت:

همسفران محترم می‌توانند در یک زمینه خاص کمک زیادی به ما داشته باشند. خواهش می‌کنم به رهجویانتان بگویید که به‌هیچ‌وجه حق مراجعه به کلینیک جهت دریافت نامه برای مسافرشان را ندارند. ما هیچ استثنایی نداریم بنابراین تحت هیچ شرایطی همسفر برای دریافت نامه شربت نمی‌تواند به کلینیک مراجعه کند.

در ادامه مراسم با اهدای شال کمک راهنمایان توسط مهندس دژاکام پایان پذیرفت.

گزیده ای از تصاویر این مراسم: 

 

  

نگارنده: همسفر اکرماز طرف کلیه همسفران و مسافران شعبه امین گلی دریافت این رسالت الهی را تبریک عرض می نماییم.
برایشان ، موفقیت در این مسیر زیبا را از خداوند بزرگ خواستاریم.


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری مراسم ها، مناسبت ها،

برچسب‌ها: کنگره 60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مرضیه راهنمای تازه واردین دوشنبه 21 بهمن 1398 22:31
عرض سلام و شادباش و تبریک خدمت همسفران ومسافرانی که مفتخر به دریافت شال کمک راهنمایی شده اند.بهترینهارا برای شما عزیزان از خداوند بزرگ خواستارم.
همسفر مرضیه راهنمای تازه واردین دوشنبه 21 بهمن 1398 22:31
عرض سلام و شادباش و تبریک خدمت همسفران ومسافرانی که مفتخر به دریافت شال کمک راهنمایی شده اند.بهترینهارا برای شما عزیزان از خداوند بزرگ خواستارم.
هسفر فاطمه کیقبادی(میرداماد) شنبه 19 بهمن 1398 12:09
تبریک به کمک راهنمایان جدید شعبه امین گلی،موفق و پایدار باشید
محمودلژیون ۴ شنبه 19 بهمن 1398 01:05
تبریک خدمت همهٔ عزیزان
پنجشنبه 17 بهمن 1398 23:28
دورود فراوان ...
تبریک به مسافران و همسفران شعبه،تبریک ویژه به علی آقا بوذری ...
شکر شکر شکر
چهارشنبه 16 بهمن 1398 21:28
تبریک به همه این عزیزان .مبارک باشه این جایگاه عشق ومحبت بر تمامی شما عزیزان ❤❤❤
حمید رضا م لژیون 4 چهارشنبه 16 بهمن 1398 18:21
تبریک به همه عزیزان،راهتان مستدام
چهارشنبه 16 بهمن 1398 07:32
سلام وخدا قوت به همه عزیزانی که شال کمک راهنمایی دریافت کردید مبارک تون باشه و امیدوارم که در این جایگاه موفق باشید
همسفرزهره چهارشنبه 16 بهمن 1398 00:36
باعرض تشکر فراوان خدمت راهنمای عزیزم خانم آمنه .
حسی که من تجربه کردم را شاید نتوانم آن طور که شایسته است توصیف کنم.
حس می کردم در قطعه ای از بهشت قرار گرفته ام و فضای معنوی و نورانی برایم داشت .
در آن لحظه عشق و امید را کسی که سراسر وجودش عشق و محبت بود به من هدیه داد و من پیمان بستم که درس عشق و محبت و امیدواری و صبور بودن را برای رهایی خودم وهمه ی کسانی که خواستار رهایی هستند بدهم و یاری رسان آن ها باشم.
امیدوارم خدمتگزار خوبی برای کنگره باشم ودر این جایگاه طبق عمل سالم رفتار کنم.
آرزو می کنم همه این لحظه ی پر شکوه را تجربه کنند.
همسفر زهرا ع سه شنبه 15 بهمن 1398 23:46
با عرض سلام خدمت مامی خدمتگزاران
خیلی خوشحالم از اینکه خداوند مرا هم لایق خدمتگزاری به خلقش دانست تا دروهله اول در کنار مخلوقینش اموزش بگیرم ودر ادامه خدمت کنم.
دیروز حس وحال نابی را تجربه کردم وخوشحال بودم از اینکه توانستم با گرفتن شال از دستان بزرگ مردی چون جناب مهندس ذره ای از زحمات
کمک راهنمایانم را جبران کنم
امیدوارم در پایان دوره کمک راهنمایی با همین حال خوش امروزم این رسالت بزرگ را با موفقیت به انجام رسانده واین شال مقدس را تحویل دهم وتوانسته باشم رهجویانی پرورش دهم که در خور کنگره باشند
به همه عزیزانی هم که دیروز موفق به کسب این جایگاه شدند صمیمانه تبریک میگم وبرایشان ارزوی موفقیت میکنم
همسفرمریم گ لژیون ۴ سه شنبه 15 بهمن 1398 22:15
تبریک وشادباش خدمت کمک راهنماهای شعبه امین گلی.
آقایان مسافرعلی آقا,آقامهدی,آقامجیدوخانم های همسفر
خانم لیلاعزیززهره عزیزخانم زهراوخانم زهراخ وخانم فاطمه بزرگوارانشااله دراین راه موفق باشید.
همسفرمریم گ لژیون ۴ سه شنبه 15 بهمن 1398 22:14
تبریک وشادباش خدمت کمک راهنماهای شعبه امین گلی.
آقایان مسافرعلی آقا,آقامهدی,آقامجیدوخانم های همسفر
خانم لیلاعزیززهره عزیزخانم زهراوخانم زهراخ وخانم فاطمه بزرگوارانشااله دراین راه موفق باشید.
بهمن لژیون 7 سه شنبه 15 بهمن 1398 22:03
سلام وتبریک خدمت همه عزیزانی که شال کمک راهنمایی راازدستان اقای مهندس دریافت کردند و امیدوارم که درتمام مراحل زندگیشان چنین بدرخشند.
مسافر مصطفی لژیون نهم سه شنبه 15 بهمن 1398 21:47
تبریک خدمت مسافران و همسفران بابت شال کمک راهنمایی،
فاطمه ( ع ) سه شنبه 15 بهمن 1398 21:45
سلام خدمت تمام دوستان عزیز و کمک راهنمایان به خصوص کمک راهنمایان شعبه امین گلی
احساس من قابل توصیف نیست وصف آن خیلی سخت است واقعا باید به آن برسید تا بشود درک کنید به خصوص آنجا که آقای مهندس فرمودند پیمان را در دست راست بگیرید به یاد اصحاب یمین افتادم و عاشق خدمت کردن را باید از مهندس آموزش گرفته و امیدوارم که بتوانم سرباز خوبی برای آقای مهندس باشم
همسفر اعظم سه شنبه 15 بهمن 1398 18:08
تبریک عرض می کنم خدمت خانم ها: لیلا نصر ،زهره کد خدایی، لیلا بختیاری،زهرا خیابانی هم لژیونی های عزیزم و تمامی عزیزانی که شال کمک راهنمایی را دریافت کردند .به کمک راهنمایآن این عزیزان نیز تبریک وخدا قوت عرض می کنم .با آرزوی موفقیت برای همگی ....
هم سفراکرم لژیون سوم سه شنبه 15 بهمن 1398 13:47
تبریک به همه دوستان واقعالیاقت چنین جایگاه رادارید.به امیدموفقیت روز افزون
هم سفراکرم لژیون سوم سه شنبه 15 بهمن 1398 13:47
تبریک به همه دوستان واقعالیاقت چنین جایگاه رادارید.به امیدموفقیت روز افزون
فاطمه ( ع ) سه شنبه 15 بهمن 1398 13:31
من هم به نوبه خودم این مقام ارزشمند را به همه ی کمک راهنمای های عزیز تبریک میگویم
اصغرعظیمی سه شنبه 15 بهمن 1398 13:16
تبریک خدمت دوستان گرامی بسیارخوشحالم وبرایتان آرزوی موفقیت دارم.
همسفر پروین لژیون سوم سه شنبه 15 بهمن 1398 11:58
تبریک به همه ی عزیزان بابت دریافت شال کمک راهنمایی و تبریک ویژه خدمت خانم زهره ی عزیز, خانم زهرای خ عزیزم , خانم لیلای ن عزیزم ,, خانم لیلا عزیز,, خانم فاطمه ی عزیز ,,خانم زهرا ع عزیزم , این عزیزان همه ی سختی ها را باجان و دل خریدن تا به این جایگاه بزرگ دست پیدا کنند.
همسفر پروین لژیون سوم سه شنبه 15 بهمن 1398 11:49
تبریک به همه ی عزیزان بابت دریافت شال کمک راهنمایی و تبریک ویژه خدمت خانم زهره ی عزیز, خانم زهرای خ عزیزم , خانم لیلای ن عزیزم ,, خانم لیلا عزیز,, خانم فاطمه ی عزیز ,,خانم زهرا ع عزیزم , این عزیزان همه ی سختی ها را باجان و دل خریدن تا به این جایگاه بزرگ دست پیدا کنند.
مسافر عباس لژیون سوم سه شنبه 15 بهمن 1398 11:44
عرض تبریک و آرزوی موفقیت روز افزون برای همه دوستان که به جایگاه کمک راهنمایی رسیدن و تبریک خدمت راهنماهای گرامیشان که چنین رهجوهایی را آموزش داده اند .
همسفر لیلا L8 سه شنبه 15 بهمن 1398 11:19
باسلام وعرض تبریک خدمت تمام خدمتگزاران شعبه امین گلی. خداوند را شاکریم که شما عزیزان را برای راهنمایی ما رهجوهاتعیین کرده است، وشما را به جهت خدمات بی دریغ در کنگره لایق دریافت شال کمک راهنمایی.امیدوارم در جهت انجام این خدمت عظیم موفق و پیروز باشید.
زهرا ف لژیون یکم سه شنبه 15 بهمن 1398 11:19
با سلام و عرض ادب
تبریک تبریک تبریک
خدا قوت به شما دوستان عزیزم که شال کمک راهنمایی بر روی شانه هایتان نشست و چه زیبا می درخشیدید.
خدا را سپاس برای این همه حس خوبی که به لطف شما دوستان به ما منتقل گردید.
سه شنبه 15 بهمن 1398 11:06
عرض تبریک خدمت تمام خدمتگزاران کنگره 60 وخدمت تمامی راهنماهاکه به خاطر زحمات فراوانشان در گنکره امین گلی لایق دریافت شال شده وراه کنگره را با قدمهای استوارتر ادامه میدهند.امید دارم در این جایگاه عظیم موفق و سربلند باشید.این هدیه چیزی جز پاداش زحمات وخدمات بی دریغ شما عزیزان نمی باشد.
رحیم جدیدی سه شنبه 15 بهمن 1398 09:11
شادباش به همه عزیزانی که مفتخر به دریافت شال کمک راهنمایی شدند چه قدر زیبا هستند این شال های نارنجی رنگ خدمت بر گردن فرشتگان سفید پوش،خدا را هزاران بار شکر شکر شکر بابت این همه نعمت و زیبایی..امیدوارم در تمامی مراحل موفق و سربلند باشید و تبریک ویژه به جناب مهندس و خانم آنی
شکر است تا باد چنین بادا
مجید خالویی ۵ سه شنبه 15 بهمن 1398 08:42
سلام و خدا قوت به نگهبان کنگره آقای مهندس و تبریک فراوان خدمت راهنمایان عزیز که شال پر افتخار راهنمایی را دریافت نمودند
فاطمه ط L2 سه شنبه 15 بهمن 1398 08:08
سلام عرض تبریک خدمت شما عزیزان این شادی گوارای وجودتان از صمیم قلب برایتان آرزوی موفقیت دارم
همچنین تبریک خدمت آقای مهندس وتمام اعضای کنگره 60
همسفر آمنه راهنمای لژیون ۱ سه شنبه 15 بهمن 1398 06:25
تبریک فراوان و خدا قوت خدمت تمام شما بزرگواران که شال مقدس کمک راهنمایی را از دستان ابر مرد زمانه دریافت نمودید.
سعادت حضور در میان شما عزیزان را نداشتم ولی با مشاهده این عکسها حس حضور در آکادمی را پیدا کردم.
صمیمانه از تک تک شما خوبان تشکر و قدردانی می کنم که لبخند شادی و رضایت را به ما هدیه کردید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات