جهان بینی چراغی برای زندگی
پنجشنبه 17 بهمن 1398 ساعت 09:15 | نوشته ‌شده به دست همسفر نسرینL1 | ( نظرات )
 عملکرد لژیون یکم 
موضوع: چراغ


به ادامه مطلب مراجعه نمائید....
گوش دادن هر سی دی یک سری منافع برای ما دارد که در آن  یک‌سری  از قوانین هستی  وجود دارد.اگر هر کدام از این قانون ها را در زندگی به کار ببندیم  می‌تواند برای ما خیلی مفید و مؤثر واقع شود.
هر کاری که می خواهیم انجام بدهیم باید چند مورد را  مد  نظر بگیریم، اول باید در مورد کاری که می خواهیم انجام دهیم تفکر لازم را داشته باشیم،وادی اول به ما می گوید؛ با تفکر ساختار ها آغاز می گردد،بایدخیلی از جوانب کار  را بسنجیم، حتی در مورد یک کار کوچک، بعد  از آن هم  باید قدرت جسمانی خودمان  را  در نظر بگیریم،باید ببینیم قدرت فیزیکی لازمه  را برای کار مورد نظر داریم یا نه؟
بعضی از کارها در حد فیزیک بدن ما نیستند و آقای مهندس برای سلامتی جسم  خیلی ارزش قائل هستند ومی گویند؛ باید روی تغذیه ی خود خیلی صحیح رفتار کنید  و سعی کنید  تغذیه ی سالم داشته باشید.

در مورد نیروی جسمی ما  باید همانند نیروهای نظامی دارای برنامه ی خاص باشیم و خواب درست و تغذیه مناسب و ورزش داشته باشیم و همیشه آماده باش باشیم چون هر آن ممکن است یک اتفاق جدیدی برای ما رخ بدهد، بنابر این باید جسمی قوی داشته باشیم تا بتوانیم  آن موضوع را حل نماییم.
کسی که  پایش شکسته است ممکن است به مقصد برسد ولی به کمال نمی رسد و هزاران  مشکل دارد و از درون دچار سردرگمی می باشد و  فقط دلخوش به این  است که به مقصد رسیده ولی لذتی از آن  نمی‌برد.
ابتدا  آن مقصدی را میخواهید بروید  باید مد نظر بگیرید و ببینید آیا این هدف که  خواستار آن هستید  اصلاً ارزش طی نمودن  راه را  دارد که برایش تلاش کنید،در بعضی مواقع هدف ما اشتباه است و نباید پا در آن مسیر گزاشته شود. 
قانون دیگری  از هستی می گوید؛ هر کسی باید در حوزه ی خودش کار خودش را انجام دهد و حواسش به کار و مسؤلیت خودش باشد ودر کار دیگران دخالت نکند.اگر پدر یا مادر و یا فرزند  هستید  حواستان به وظیفه و مسؤلیت خودتان  باشد، حتی کاری به اشتباهات مسافرتان هم نداشته باشید،چون خودش  تاوان کار اشتباهش را می بیند و با  دخالت‌های ما چیزی عوض نمی شود، در صورت درخواست کمک  می توانیم کمک کنیم ولی نباید  در کار دیگران مداخله  داشته باشیم.
قانون دیگری در هستی می گوید؛ برای  داشتن خواسته ای از دیگران باید شرایط محیا باشد و ببنیم که شخص  مقابل  پذیرش لازم برای موضوع مد نظر ما را  دارد یا خیر؟
باید  سه پارامتر  مکان مناسب ،زمان مناسب،کلام مناسب را برای بیان خواسته ی خود در نظر بگیریم، یعنی زمانی‌که می خواهیم خواسته مان را مطرح کنیم باید دقت کنیم که آیا وقت مناسبی برای  بیان  خواسته ما هست؟
طرز بیان ما هم خیلی مهم می باشد، که با چه لحنی خواسته مطرح  شود با لحن بسیار خوب و متین باید خواسته مطرح شود نه با لحن طلبکارانه که تازه منجر به بحث و جدل گردد،در  قدیم می گفتند؛ زبان خوش مار را از سوراخ به بیرون می کشاند .
هر کاری که می خواهیم انجام دهیم محال است که مشکلی سر راه ما قرار نگیرد، باید استقامت لازم را  داشته باشیم،استقامت در دنیای ما حرف اول را می‌زند .
آقای مهندس می گویند؛  هوش مهم نیست چون همه ی افراد هوش دارند، آن  کسی می تواند مشکلاتش را حل کند وبه جایی برسد که استقامت داشته باشد.اگر به هدفت ایمان داشته باشی میتوانی  مشکلات سر راهت را یکی یکی برداری  و باز هم ادامه دهی، چون می خواهی به هدفت برسی.در استقامت و صبر مانند رود خانه باشید،رود خانه در مسیرش  به سنگ های بزرگ وکوچک بر خورد می کند واز دره های عمیق عبور می کند تا به هدفش که دریا می باشد  برسد.
ما دو دنیای متفاوت داریم یکی خواب ودیگری همین دنیایی که در حال زندگی کردن هستیم و دیگری  جهان خواب، که  واقعی است اگر  در خواب از ما سوالاتی بشود همین جواب ها را می دهیم که در بیداری می دهیم،و زمانی که ما کابوس می بینیم واقعاً درد می کشیم و تخیلات نیست وما با کالبد دوم خود  در آن جهان می رویم و در خواب‌هایمان زندگی می کنیم.علت اصلی کابوس ها این است که هاله ی اطراف ما  آسیب دیده و باعث گردیده  که موجودات موذی وارد کالبد ما شود و موجب اذیت و آزار  ما می گردند .
منظور از چراغ جهان بینی می باشد،جهان بینی ها همان وادی اول  تا چهاردهم ،روش دی اس تی،سی دی های آموزشی، نشریات و... می باشند .هرچه جهان بینی ما بیش‌تر باشد نور چراغ ما بیش‌تر می شود و  این  نور چراغ با سی دی نوشتن بیش‌تر و بیش‌تر می گردد  تا بتوانیم سریع‌تر مسیر را پیدا کنیم و مشکلات را حل نماییم، البته این را هم باید بدانیم که اگر چراغ را داشته باشی و عمل نکنی هیچ فایده ای ندارد و از شروط آموزش جهان بینی حرکت در مسیر جلو می باشد. نباید بیشتر انرژی ما صرف پیدا کردن مقصر باشد بلکه باید بتوانیم به درستی  راه حلی برای مشکلاتمان پیدا کنیم.

باستفاده از این چراغ ها باید بتوانیم قفل هایمان را باز کنیم و این قفل ها همان منیت،غرور ،تکبر، ترس، تنفر، کینه و.... می باشد .
سعی کنیم به  تزکیه وپالایش خود  بپردازیم و این یعنی دوری از ضد ارزش ها و  پرداختن به ارزش ها.
الآن استفاده از چراغ ها  تک مصرفی شده وکار همه شده رفتن بهذ فضای مجازی و کارهای بیهوده انجام دادن  و بیشتر وقتمان را به بطالت گذراندن، مثلا اگر در تولد باشیم از لحظات زیبا  لذت نمی بریم به جای درک لحظات ،ثبت لحظات را انجام می دهیم ودر حال عکس گرفتن هستیم.
گفته شد  که تئاتر برای  نخبگان است به این دلیل که مردم عادی از آن استقبالی انجام نمی دهند،و به دنبال  ریشه ی مشکل برای  حل آن  نبودند و جناب مهندس با نوشتن تئاتر پنجره ای رو به آسمان به آنان فهماندند که اگر نگاه زیبا و عوام پسند باشند از تئاتر استقبال صورت می گیرد .
تکامل در جمع صورت می پذیرد و کسانی که در جمع حضور داشته باشند کم تر دچار بیماری های روانی و افسردگی می شوند.
ما باید خودمان مشکلات خودمان را حل کنیم و به دنبال راحتی و آماده خوری نباشیم.


نویسنده:همسفر نسرین از لژیون یکم
تنظیم:همسفر زهرا ف از لژیون یکم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش عملکرد لژیون های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر ابراهیم L 7 دوشنبه 21 بهمن 1398 17:27
سلام و خدا قوت خدمت همسفران محترم
مسافر علیرضا جمعه 18 بهمن 1398 13:31
خداقوت ودرود به همسفران
مسافر عباس فاتح پور لژیون آقانادر پنجشنبه 17 بهمن 1398 13:06
سلام وخداقوت
همسفر عفت پنجشنبه 17 بهمن 1398 13:02
خدا قوت خدمت لژیون اول،خیلی عالی بود لذت بردم
خداقوت خدمت نویسنده خانم نسرین وخانم زهرا
نسیم شعبه سلمان فارسی پنجشنبه 17 بهمن 1398 12:34
خدا قوت به اعضا لژیون یکم آموزش گرفتم ممنون
مهدی خانی لژیون دهم پنجشنبه 17 بهمن 1398 12:32
سلام و خسته نباشی خدمت لژیون یکم از دستور جلسه آموزش گرفتم. خدا قوت به خدمتگزاران سایت
مسافر عباس لژیون پنجم پنجشنبه 17 بهمن 1398 11:55
خداقوت وسپاس خدمت لژیون یکم همسفران،خیلی عالی بود آموزش گرفتم
همسفر فاطمه پنجشنبه 17 بهمن 1398 11:13
خداقوت خدمت لژیون یکم،خیلی جامع وکامل سی دی رو باز کردید عالی بود .

تشکر از خانم نسرین وخانم زهرا
وهم چنین خدا قوت خدمت خانم لیلا ن
همسفرمریم گ لژیون ۴ پنجشنبه 17 بهمن 1398 10:54
سلام خداقوت به همسفرهای لژیون اول وکمک راهنمای محترمشان خانم آمنه عزیز
حسن کدخدایی پنجشنبه 17 بهمن 1398 10:47
خدا قوت به همسفران و راهنمای خوب همسفرم خانم امنه
از سخنان خوبتان لذت بردم
تشکر از نویسنده و عکاس
شقایق لژیون ششم پنجشنبه 17 بهمن 1398 10:39
سلام خداقوت به خانم امنه عزیزم ولژیون اول
موفق باشید
شقایق لژیون ششم پنجشنبه 17 بهمن 1398 10:39
سلام خداقوت به خانم امنه عزیزم ولژیون اول
موفق باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic