مشارکت مکتوب، لژیون سوم در مورد دستور جلسه
شنبه 19 بهمن 1398 ساعت 19:00 | نوشته ‌شده به دست همسفررویا 3 | ( نظرات )به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.....

 سلام دوستان رویا هستم یک همسفر:
وقتی که به وادی ششم می رسم و شروع به مطالعه می کنم، یادم به مدل شهر وجودی می آید، که استاد امین عرض کردند.که جسم ما همانند  یک شهر است، هر شهر یا کشوری اگر یک فرمانده یا یک رهبر خوب وفوق العاده داشته باشه،پس حتما این شهر با یک آرامش خاص ودر خوبی و خوشی به سر می برد. انسان هم به همین سبک است.عقل انسان فرماندهی نفس انسان را به عهده دارد ،که اگر فرمان درست صادر نکند،مشکلات فراوان و نا آرامی وآشوب انسان را فرا می گیردوانسان به بیماری های گوناگون هم مبتلا می شود، پس با بالاتر بردن علم و آگاهی می توانیم یک فرمانروای لایق برای نفس و جسم مان باشیم.

 سلام دوستان اکرم هستم یک همسفر :
ما در وادی اول در مورد تفکر صحبت کردیم، که در مورد تفکر بود، تا زمانی که نتوانیم وادی اول را اجرایی کنیم،به وادی های دیگر نمی توانیم برویم زیرا که این وادی ها هریک ،یک آبادی است. 
در وادی پنجم یادمی گیریم که هرچه رادرجهان ذهن وتفکرساخته ایم درصورت معقول بودن به اجرادرآوریم اما در وادی ششم یادمی گیریم که حکم عقل رادرقالب یک فرمانروای کامل به اجرادرآوریم.
یعنی هرچه که عقل صادرمی کند را اجراکنیم زیراکه عقل هیچ موقع فرمان اشتباه صادر نمی کند فقط زمانی فرمان اشتباه می دهد که شهر وجودی ما تحت سلطه ی  نیروهای امرکننده یا نفس  اماره باشد وتنها یک راه وجود دارد،که دوباره فرمانروای شهر مان ،عقل شود آن هم از راه تزکیه و پالایش انجام می شود.
فرمان عقل دشواروپیجیده نیست وازکارهای ساده شروع می شود مثل مسواک زدن،استحمام...
به امید رسیدن به فر ایزدی

سلام دوستان شهربانوهستم یک همسفر ‌‌‌‌:
قبل از اینکه به کنگره وارد شوم همیشه ناامید بودم زیرا بر اثر تفکرات منفی صدای عقلم را نمی شنیدم زیرا در مقابل فرمانروای عادل یعنی عقل یک نیروی فوق‌العاده قوی بود که نمی گذاشت صدای عقل را بشنویم  وفقط صدای نفس اماره را می شنیدیم وعقل درحاشیه قرار گرفته بود ولی در کنگره با گوش دادن به سی دی ها وآموزش گرفتن کم کم نفس اماره کنار می رود وبه مرحله نفس لوامه می رسیم وبا تزکیه وپالایش به مرحله نفس مطمئنه می رسیم و عقل به فرمانروایی می رسد وبه فرمان عقل نزدیک می شویم ومی توانیم صدای عقل مان را بشنویم.

 سلام دوستان فخری هستم همسفر:
وادی یکم به من یاد داد  که باید تفکر کنم، و دروادی دوم یاد گرفتیم که هیچ کدام از ما بیهوده به این دنیا نیامده ایم و در وادی سوم فهمیدیم که هیچ موجودی به میزان خود انسان به خودش فکر نمی کند، در وادی چهارم می گوید؛ که ما نباید گناه خودمان رو به گردن کسی بیاندازیم ومسئولیت رابه خداوند ندهیم و مسئولیت همیشه دو طرفه می باشد، تامن حرکت کنم خدا برکتش را می دهد.در وادی پنج باید به مرحله ی عمل برسد، دانستن موقعی به درد من میخورد،که از آن  استفاده کنم. در چهار وادی قبل روی جهان ذهن کار کردیم ودر وادی پنجم می گوید‌؛ باید از جهان ذهنی به جهان عملی پا بگذاریم و هرچی یاد گرفتیم  به آن عمل کنیم . وادی ششم  درسی که به ما می دهد این که ما از روی احساساتمان عمل نکنیم.  همه موجودات دارای عقل وتفکر هستند . پس باید آن را به کار بست.  هر چه عقل درست وحساب شده باشد انسان در صلح وآرامش می باشد  وهر چه عقل کم باشد انسان در بدبختی وبیچاره گی به سر می برد.به امید آن روزی که دیگر هیچ ضد ارزشی در ما وجود نداشته باشه وما به آرامش برسیم. 

 سلام دوستان پریسا هستم یک همسفر:‌
  از خداوند سپاسگزارم که توفیق حضور و آموزش گرفتن را در کنگره۶۰ را به من عطا نمود. ۱۴ وادی یکی از بهترین آموزش ها برای ما همسفران  است و از تفکر شروع میشود و با محبت و عشق به پایان میرسد.  اما وادی ششم که با این عنوان است که : حکم عقل را در قالب فرمانده کامل اجرا نماییم.  انسان از دو بخش صور پنهان و آشکار تشکیل شده است و عقل یکی از اجزای صور پنهان است که  قابل دید نیست و اینکه جنس آن از چیست را ما نمی دانیم. عقل فر ایزدی دارد و قدرتی دارد که برگرفته از قدرت خداوند است. عقل راهنمای درون ماست. عقل هیچ گاه اشتباه نمی کند مگر زمانی که اطلاعات غلط به او بدهیم، مانند ما همسفران که قبل از آمدن به کنگره و آموزش گرفتن و اطلاعات پیدا کردن از مقوله اعتیاد همیشه بر این باور بودیم که یک مسافر اگر اراده کند و غیرت داشته باشد و کمی تحمل کند با چند روز مصرف نکردن مواد  برای همیشه از اعتیاد دور می شود و ترک خواهد کرد. این روش را عقل تایید می کرد، زیرا ما  آگاهی درستی نداشتیم و اطلاعاتی غلط به عقل می دادیم و آن هم دستورات اشتباه صادر میکرد. اما امروز با کمک آموزشهای راهنمایان عزیز کنگره متوجه شدیم که عقل زمانی درست تشخیص می دهد که حس ما درست باشد و آلوده به ضدارزشها نباشد. حس با تزکیه و پالایش و دوری از ضدارزشها و همچنین صبر و استقامت و ماندن در صراط مستقیم سالم می شود و خداروشکر ما همین که در کنگره حضور داریم یعنی در صراط مستقیم هستیم .

 سلام دوستان اعظم هستم همسفر‌:
ما قبل از این وادی پنج وادی را پشت سر گذاشته ایم که چهار وادی اول در مورد تفکر صحبت می کند.و در وادی پنجم ما وارد مرحله عمل می شویم .در وادی ششم جایگاه عقل برای ما تعریف می شود و گفته می شود عقل چیست ؟
وقتی من وارد کنگره شدم متوجه شدم به خاطر مصرف پنهانی مسافرم و تنهایی هایم و مشکلاتی که داشتم بخش زیادی از زندگی من در مسیر تاریکی وجهل قرار گرفته بود وبیشترین دلیل وجود این سیاهی ومشکلات ، ندانستن جایگاه عقل بود. در کنگره  با آموزش هایی که می دیدم فهمیدم اینجا می توانم در تعیین سرنوشتم نقش داشته باشم.اینجا بود که من یک مرحله به جلو حرکت کردم و به مرحله تشخیص و شناخت رسیدم .به طوری که اگر یک روز در جلسه شرکت نمی کردم حالم بد می شد و احساس ندامت می کردم .هر قدر این به جلو رفتن ها بیشتر و بیشتر می شد قدرت تشخیص در من قوی و قوی تر می شد و به مرحله نفس مطمئنه نزدیکتر می شدم .
در آخر باید گفته شود که در وادی ششم و تمامی این گفته ها و آموزش ها برای من مشخص می کند که جایگاه عقل کجاست و چگونه می توانم به فرمان عقل برسم .
تا همان شو شود اجرایی شود.

سلام دوستان طیبه هستم یک همسفر :
حکم عقل را در قالب یک،  فرمانروای عادل بپذیریم.
ما وقتی می توانیم حکم عقل را بپذیریم که  فکر و اندیشه ای معقول داشته باشیم واز هر نوع فکر اهریمنی وشیطانی دور باشیم.
وقتی در شهر وجودی ما یک حاکم لایق وعاقل وجود داشته باشد،ما به سعادت خواهیم رسید واگر  حاکم نالایق باشد به بدبختی خواهیم رسید.
عقل همیشه تابع خودش است.
عقل روح را رهبری می کند وروح مانند فرشته ای است که انسان را به نیکی دعوت می کند و در نهایت عقل تصمیم گیرنده است.عقل آغاز و پایانی ندارد و تمام حرکت انسان به نقطه ای است که عقل بر نفس پیروز شود و انسان را به هدف والای انسانی یعنی صلح و آرامش برساند.من امیدوارم ما روزی به نقطه ای برسیم که عقل ،حاکم همیشگی شهر وجودی مان شود.
  به امید رهایی از جهل وظلمت.


با تشکر اعضاء لژیون سوم 
تنظیم و ارسال ‌‌؛ همسفر لیلا ن
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر ابراهیم L 7 دوشنبه 21 بهمن 1398 17:18
سلام و خداقوت به همسفران محترم
تشکر
همسفر مهتاب لژیون چهارم دوشنبه 21 بهمن 1398 09:08
سلام و خدا قوت خدمت مدیر سایت وخدا قوت به اعضای لژیون سوم مشارکت خیلی خوبی بود
حسن کدخدایی یکشنبه 20 بهمن 1398 21:49
خدا قوت به همسفران محترم تشکر از نویسنده

از مشارکت های خوب تان لذت بردم
همسفر رویا ل سوم یکشنبه 20 بهمن 1398 10:04
سلام خداقوت خدمت همه عزیزان لژیون و خانم لیلی و خانم لیلا.انشاالله که همیشه در صلح و آرامش ودر بهشت درونی به سر ببرید.
همسفر پروین لژیون سوم شنبه 19 بهمن 1398 19:19
از صحبتهای دوستان عزیزم استفاده کردم ,,
خدا قوت به همسفرهای لژیون سوم
ان شاله که به فرمان عقل نزدیک شویم و همه ی دوستان را سال دیگه با شال کمک راهنمایی ببینم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic