ما باید از طبیعت و درخت الگو بگیریم ...
شنبه 3 اسفند 1398 ساعت 19:44 | نوشته ‌شده به دست مسافر حمید گلی | ( نظرات )

به مناسبت هفته درخت کاری مصاحبه ای رو ترتیب دادیم با اردوبان کنگره 60 ، راهنمای گرامی مسافر نادر
لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...سلام دوستان نادر هستم یک مسافر، آنتی ایکس مصرفی روزانه بیش از پنجاه گرم تریاک، روش درمان DST، داروی درمان، شربت OT، نام راهنما: استاد بزرگوارم جناب محمد فنایی، طول سفر اول ده ماه، رشته ورزشی والیبال، شنا و رهایی هشت سال و چهار ماه وچند روز و در ادامه وارد لژیون ویلیام وایت شدم با روش DST، داروی درمان نیکوتین خوراکی و رهایی چهار سال و چهار ماه و چند روز با راهنمای عزیز جناب امیر حسین.


سابقه ی درختکاری در کنگره چیست؟

درختکاری در کنگره 60 از همان ابتدایی که روش DST را آقای مهندس ابداع و شروع به اجرای متد DST کردند سابقه درختکاری شروع شد.
ما دو وادی اجرایی داریم، یکی وادی هشتم که پیمان اجرا می شود و دیگری وادی دوازده که قسمت دوم آن درختکاری است که همه ساله هر شخصی بنا به آن مدتی که رها شده از یک درخت شروع می کند و هر سال یک درخت به آن اضافه می کند و انشاالله که هر کدام از شما بتوانید، بیش از صد و بیست درخت بکارید.


چرا درختکاری در کنگره برگزار می شود و هدف از آن چیست؟

 سوال خیلی خوبی هست که ما بدانیم اصلاً درختکاری تحت چه عنوانی دارد برگزار می شود، ما به کنگره می آییم و خیلی ها می گویند: به خاطر خسارت هایی است که قبلاً زده ایم و قطعاً یک بخشی از آن همان خسارتی است که ما زدیم و در واقع ما باید ببینیم تا حالا در کائنات کار مفید ما چه بوده است.
درخت در واقع موجودی است که ما خیلی از آن درس می گیریم.
درختان به سه روش قلمه، بذر و نهال کاشته می شوند ولی هر کدام از این ها را ابتدا در خاک می کاریم تا آن بستر مناسب فراهم شود یعنی دار و ندارش را زیر خاک می کنیم، هر چه ادعا دارد، هر چه زیبایی و یا حتی اگر منیت دارد، همه را اول زیر خاک می گذاریم تا زیر خاک بسترش فراهم شود و جوانه می زند یعنی به عمق تاریکی ها می رود و از همان تاریکی ها شروع به رشد می کند و جوانه می زند و از زمین بیرون می آید.

خیلی جالب است که رشد جسمی ما بعد از چند سال متوقف می شود ولی درخت به ما می فهماند که همیشه در حال رشد است و درخت حتی اگر صد سالش هم باشد باز هم سالیانه رشد خواهد کرد، درخت شباهت زیادی به صور پنهان انسان دارد، ما شاید صور ظاهرمان تا یک جایی رشدش تمام می شود ولی رشد صور پنهان ما متوقف نمی شود و همان طور که درخت تولید اکسیژن می کند و غذای کافی را از زمین می گیرد و هر ساله رشد می کند، انسان هم از این کائنات باید یک چیزی دریافت کند تا رشد آن متوقف نشود و رشد صور پنهان انسان با علم و آگاهی است و هر جایی که این علم و آگاهی توقف کند صور پنهان از رشد، باز می ماند و مرگ اتفاق می افتد و در واقع مرگ زمانی رخ می دهد که ما دریافتی نداریم و علمی را  نمی خواهیم یاد بگیریم و علم، زمانی در انسان رشد پیدا می کند که انتقال پیدا کند و علمی که من بگیرم و در درون خود حبسش کنم، علم زندانی می شود و در وجود من می میرد  برای همین است وقتی که علمی را دریافت می کنم باید سعی کنم انتقالش بدهم، انسان جاری بودنش به واسطه دریافتش است و درخت جاری بودنش دریافت و پرداخت است.

درخت به ما می فهماند که آن چیزی که دریافت می کنید باید پرداخت داشته باشد، آیا انسان می تواند این را از درخت بیاموزد که هر چقدر از این کائنات دریافت می کند به همان اندازه پرداخت داشته باشد؟ درخت می خواهد به انسان بیاموزد که هر چه بیشتر یاد می گیری باید بهر و ثمر تو هم بیشتر باشد و آن را الگو قرار دهیم و ببینیم چقدر یک درخت خدمت می کند، ما هم به همان اندازه خدمت کنیم و درخت هر چه دریافت دارد به همان اندازه پرداخت می کند و ما هم هر چه دریافت می کنیم قطعاً باید پرداخت کنیم.
 انسان رشد خودش را تا یک مقطعی متوجه نیست و جناب مهندس می فرماید: به درختی که می کارید سرکشی کنید، آبیاری کنید، غذای کافی به آن برسانید، از آفت دورش کنید، تمام سخنان جناب مهندس یک حکمت خاصی دارد چون ایشان می خواهند هر سال رشد خودت را ببینی و با خودت فکر کنی که در سال گذشته کجا توقف داشتی، چقدر به انسان ها و خودت خدمت کردی و آیا رشد داشتی؟ رشد خودت را با رشد درخت می بینی و این بسیار مهم است که ما هر سال رشد خودمان را ببینیم و هر سال یک درخت اضافه کنیم.

در واقع من از همین درختکاری یاد گرفتم که باید راهنما بشوم و حتماً باید در این مسیر قدم بگذارم، بخاطر این که آن چیزی را که دریافت کردم و بدون توقف و به روز هم سی دی های جناب مهندس را دریافت می کنم و گوش می کنم و تشنه سی دی بعد هستم و این همان برگرفتن از درخت است که من دارم دریافت می کنم تا بتوانم یک خدمتی به همنوع خودم داشته باشم و محدودیت زمانی هم برای خودم نمی گذارم، تا زمانی که این سیستم، جناب دژاکام، دیده بانان محترم اجازه دهند که در این جایگاه خدمت کنم سعی می کنم به بهترین شکل ممکن، به وظیفه خودم عمل کنم.


با توجه به این که شما اردوبان هستید، نقش اردوبان ها در درخت کاری چیست؟

برنامه هایی که خارج از کنگره برگزار می شود مثل اردو و اردوهای درخت کاری که مسئول آن دیدبان اردوها جناب امین دژاکام هستند و این سیستم از اردوبان و کمک اردوبان تشکیل شده که کمک اردوبان ها در اردو با نشان کلاه هستند و در کنگره به صورت شال هست.
کمک اردوبان با کلاه زرد است که اول با انتخاب اعضاء در اردوی سراسری که سالی یک بار انجام می شود کاندید می شود، البته آن هم شرایط دارد و باید چهار سال متوالی در اردو شرکت داشته باشد و بعد نسبت به فعالیتی که داشته، کاندید می شود و اگر رأی آورد به عنوان کمک اردوبان سه تا چهار سال خدمت می کند و بعد از کمک اردوبانی به تشخیص جناب امین به اردوبان ارتقا پیدا می کند که رنگ کلاه آنها قرمز است و در آن مقطع هم چهار سال خدمت می کند و بعد از آن بازنشسته می شود و در اردو به عنوان یک اردوبان با سابقه یا بلدبان استفاده می کنند که بلدبان ها هم کلاه سبز به رنگ شال کمک راهنمای تازه واردین دارند و برای اردوی درختکاری هر ساله جلساتی در تهران برگزار می شود که یک جلسه آن را امسال رفتیم و احتمالاً یک جلسه دیگر هم برگزار می شود و داخلی هم مثل اصفهان دوباره جلساتی برگزار می کنیم و با اردوبان ها و کمک اردوبان ها در این جلسات برنامه ریزی می کنیم که اولاً محل درختکاری مشخص شود چون آن جمعیتی که به اصفهان می آیند بیش از هزار نفر هستند و این هزار نفر سازمان دهی می خواهند و باید امکاناتی از قبیل صبحانه و ناهار برای آن ها فراهم شود و همچنین برای هزار نفر، فضا و مکانی را می خواهند که درخت بکارند و نیاز به برنامه ریزی دارد و درختکاری با کمک اردوبان ها و جانشین دیده بان هماهنگ می شوند.چه افرادی در کنگره می توانند در اردوی درختکاری شرکت کنند؟

سفر دومی ها و معمولاً کسانی که انتهای سفرشان است، می آمدند البته اوایل که می رفتیم سخت نمی گرفتند ولی الان هر چقدر به جلو می رویم یک فیلترهای خاصی می گذاریم که کسانی که می آیند آموزش دیده تر باشند مثلاً اوایل ویلیام وایت مهم نبود ولی الان می گویند که حتما باید در لژیون های ویلیام وایت شرکت داشته باشند چون ما قرار است که طبیعت را بازسازی کنیم و خدمت کنیم ولی این سیگاری که شخص می خواهد بکشد و بیندازد به نظر من اگر او نیاید بهتر است چون می خواهد یک درخت بکارد و پنج تا ته سیگار هم در طبیعت بیندازد که هر ته سیگاری یک متر در یک متر زمین را به مدت دویست سال آلوده می کند و یک ته سیگار در این حد آلودگی دارد و به خاطر همین است که جناب مهندس فرمودند که، باید در لژیون ویلیام وایت باشد و سیگار هم نکشد و حداقل یک خدمت درست انجام دهد.


چه پیشنهادی برای کسانی که تازه می خواهند برای درختکاری شرکت کنند چیست؟

پیشنهادم این هست که اول به اردو بیایند و با نحوه ی کاشت درخت آشنا شوند و اگر یک دانه درخت می کارند یک درخت سالم بکارند و خیلی مهم است که ما اهمیت بدهیم به نوع کاشت و آموزش بگیریم و بر طبق قوانین همان درخت آن را بکاریم، یک درخت سالم بهتر از ده تا درختی است که کاشته شود و از بین برود، پس سعی کنیم بهترین کار را انجام دهیم. و در اردو فرمانبرداری داشته باشیم چون هدایت یک جمعیتی که بالای هزار نفر است کار سختی است. 
طبق فرمایش جناب امین کسی را با موتور به هیچ وجه اجازه نمی دهیم بیاید و همه باید با ماشین بیایند.
پس سعی کنیم تو این مدت در لژیون ویلیام وایت شرکت کنیم که اجازه خداوند برای شرکت در اردوی درختکاری را بگیریم.


پیام و آرزویتان در آخر چیست؟

با حس خود می جویید و آن چه را می یابید جهانی برای شما گشوده می گردد.
پس بیایید حس هایمان را از آلودگی جدا کنیم که هر چه دریافت می کنیم با حس ما است  و این حس هر چقدر از آلودگی بیشتر جدا شود جهان های دیگری برای ما گشوده خواهند شد.
سعی کنیم هر چه جناب مهندس دژاکام می گویند که مطمئناً برای سلامت بشریت است آن را استفاده کنیم و هر چه مسئولین می گویند قطعاً خوبی ما را می خواهند و به نظر من بهترین کار یک فرمانبردار خوب بودن است و باید تکالیفمان را انجام دهیم، قطعاً نتایج خوبی دارد.

در پایان از جناب دژاکام و خانواده محترمشان  و بخصوص جناب امین دژاکام که خیلی در قضیه اردو و درختکاری فعالیت دارند و از دیده بان های محترم و از تمامی پیشکسوتان چون هر چه داریم از پیشکسوتان داریم و از راهنمای خودم جناب محمد فنایی تشکر می کنم و واقعاً سپاس گزارم.نویسنده : مسافر نعیم لژیون سوم
عکس : مسافر مجید

با تشکر از راهنمای گرامی آقا نادر


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ، گفتگو،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جواد از لژیون یکم پنجشنبه 8 اسفند 1398 23:02
باعرض سلام و خدا قوت به همه اعضای کنگره شصت مخصوصا استاد و راهنمای عزیز وگرامی خودم آقا نادر دوست داشتنی. از صحبت های شما آموزش خوبی گرفتم. متشکرم
همسفر فریبا سه شنبه 6 اسفند 1398 08:18
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم آقا نادر سخنان آموزنده ایی بیان نمودید پایدار باشید
مسافر ابراهیم L 7 دوشنبه 5 اسفند 1398 14:51
سلام و خدا قوت و تشکر از اقا نادر عزیز

مرسی از نعیم عزیز که همیشه پر انرژژی در حال خدمت می باشد.
مجتبی لژیون ۵ دوشنبه 5 اسفند 1398 09:48
با عرض ادب و احترام خدمت راهنمای محترم اقا نادر
بسیار لذت بردم از صحبتهای اموزنده شما
و تشکر از بچه های فعال سایت به خاطر زحماتی که برای من سفر اولی میکشند تا مهرها از چشم و گوشم برداشته شود و زیبایی هستی را ان گونه که هست ببینم و لمس کنم
همسفر فاطمه8 دوشنبه 5 اسفند 1398 08:25
سلام و خداقوت خدمت همه عزیزان
بسیار عالی
همسفر فاطمه8 دوشنبه 5 اسفند 1398 08:25
سلام و خداقوت خدمت همه عزیزان
بسیار عالی
روح اله لژیون نهم دوشنبه 5 اسفند 1398 01:19
باسلام وخسته نباشید آقا نادر ممنون از شماو ازراهنمای خوبم اقا اشکان...
ماهم باید مثل درخت باحس پاک فقط بسوی نور و ارزشها برویم و با تمام وجود ارزشمند برای تمام هستی باشیم
حمید رضا م لژیون 4 دوشنبه 5 اسفند 1398 00:31
از بیانات بسیار شیوای اقا نادر عزیز لذت بردم بسیار آموزنده بود،ممنون از آقا نعیم و همه عزیزان سایت
همسفر سمیه الف لژیون هفتم یکشنبه 4 اسفند 1398 23:08
سلام وخداقوت خدمت اقانادرخواندن مطالب وگوش دادن به سخنان باارزش شماواقعا اموزنده است سپاس ازاین همه دانایی اجرشماباقدرت مطلق
ممنون ازخدمتگزاران سایت واعضای شعبه امین گلی
یکشنبه 4 اسفند 1398 21:41
باسلام وخداقوت خدمت همه خدمتگزاران سایت اقا نادر عالی بود استفاده کردیم.
مسافر عباس لژیون سوم یکشنبه 4 اسفند 1398 11:15
عرض خدا قوت و تشکر خدمت راهنمای بزرگوار آقا نادر
و خدا قوت خدمت تمام خدمتگزاران وبلاگ خصوصا آقا نعیم بابت تهیه این مصاحبه
حسن کدخدایی شنبه 3 اسفند 1398 23:21
خدا قوت به اقا نادر عزیز از سخنان خوب شما لذت بردم

گذارش خوب اقا نعیم سپاس
همسفر صدیقه L6 شنبه 3 اسفند 1398 22:53
سلام خدا قوت خدمت راهنمای توانمند آقا نادر مصاحبه زیبایی بود
خدا قوت خدمت نویسنده محترم و عکاس بزرگوار و تمامی خدمتگزاران سایت
شقایق لژیون ششم شنبه 3 اسفند 1398 22:42
سلام خداقوت بابت این مصاحبه زیبا
خداقوت عکاس ، نویسنده، مدیرسایت
موفق باشید
حمید لژیون۶ شنبه 3 اسفند 1398 21:16
خداقوت خدمت کمک راهنمای عزیز اقا نادر
خداقوت خدمت آقا نعیم انشااله همیشه پر انرژی و سلامت باشی
مسافر عباس فاتح پور لژیون آقانادر شنبه 3 اسفند 1398 21:12
سلام وخداقوت خدمت استاد عزیزم آقای نادر اسدی ونویسنده محترم وعکاس و تنظیم کنده درسایت
احسان101 شنبه 3 اسفند 1398 21:01
سلام ودرودبه راهنمای عزیزآقانادر آموزش گرفتم
خداقوت به مسئولین سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic