مکاتبات بیل و حسین دژاکام
جمعه 9 اسفند 1398 ساعت 10:38 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ن | ( نظرات )

بیل: دریافت نامه از شما همواره خوش است و دامنه افکار من را گسترش می‌دهد.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...

 

98/11/27

بیل عزیز

 امیدوارم خوب باشید، من هم خوب هستم.

 از مطالبی که در مورد زنان مصرف‌کننده، برای من گفتید بسیار متشکرم. مطالب حائز اهمیتی را بیان کردید.

 ما در زبان فارسی یک ضرب‌المثلی داریم که می‌گویند تمامی راه‌ها به رم ختم می‌شود. البته فکر می‌کنم این ضرب‌المثل مربوط به رم باستان باشد.

 در طول بیش از بیست سالی که کار می‌کنم، همیشه خواستم بگویم که تمامی مشکلات یک مصرف‌کننده، مربوط به عدم تعادل در مواد افیونی و محرک و مسکن و یا خواب‌آورهای طبیعی و شاید خیلی دیگر از مواد و یا نوروبیولوژی باشد و تا زمانی که این پارامترها درست نشود، هرگز، هرگز، هرگز، ما به درمان قطعی اعتیاد نخواهیم رسید؛ البته دانشمندان نوربیولوژی به مقداری از این ماجرا پی برده‌اند و موضوع مدار پاداش را مطرح کرده‌اند، به عقیده من مدار پاداش مقداری جزئی از مشکل اعتیاد می‌باشد و ما مدارهای فوق‌العاده پیچیده‌ای در کارکرد مغز و سایر قسمت‌های جسم داریم که شاید دوپامین و مدار پاداش یک‌صد هم از کل ماجرا نباشد.

 به‌هرحال تفاوت اعتیاد در زنان و مردان و نوزادان و حتی حیوانات را همین موضوع نوروبیولوژی و یا سیستم ایکس مشخص می‌کند و مشکلی که برای دانشمندان این حوزه وجود دارد. شاید به این مدارهای افیونی، محرک، مسکن، خواب‌آور و حتی نشاط‌آور و ضدافسردگی را نمی‌دانند، ولی من در طول بیش از بیست سال و کار کردن با ده‌ها هزار نفر از انواع و اقسام معتادان و به درمان قطعی رساندن بیش از سی هزار نفر در طول این مدت به سهولت طریقه بازسازی نورون‌ها را یاد گرفته‌ام، البته هم برای بیماری اعتیاد و هم برای اختلالات و سایر بیماری‌های دیگر خوشبختانه اکنون با دو دانشگاه بزرگ و معتبر ایران در حال اجرای پروژه تصویربرداری از مغز در قبل و وسط و بعد از درمان باشند DSTو همین‌طور بررسی فاکتورهای مختلف خون و ژن‌ها در مراحل مختلف درمان با DST هستیم.

 امیدوارم این موضوعات به نتیجه لازم برسد تا بتوانیم برای شما ارسال کنیم. من تصور می‌کنم، برای رسیدن به درمان قطعی اعتیاد جهان فقط و فقط نیاز به برداشتن یک گام دارد و آن گام می‌تواند گام اول برای درمان قطعی اعتیاد باشد و آن گام عبور و به کار گرفتن و توجه کردن به سیستم ایکس می‌باشد و یا بازسازی نورن‌ها مربوط به اختلالات .شما بهتر از من می‌دانید که از دیدگاه NA, AA اعتیاد تشکیل شده از مثلثی و یک ضلع آن می‌گوید اعتیاد یک نوع بیماری رمزآلود و یا مرموزی است و ضلع دیگرش غیرقابل درمان است و ضلع سوم یک بیماری پیش‌رونده است. به سخن دیگر اعتیاد یک بیماری مرموز، لاعلاج و پیش‌رونده است.

 درصورتی‌که خود نیک می‌دانید که متد DST با کمی آموزش به افراد قادر است پیش‌رونده بودن اعتیاد را متوقف و سپس به‌صورت پس‌رونده آن را به نقطه صفر برساند و همین‌طور تئوری سیستم ایکس پرده از روی رمز آلوده بودن اعتیاد برمی‌دارد و علت اصلی اعتیاد را ازنظر سیستم ایکس مشخص می‌کند و در آخر متد DST با داروی OTقادر است لاعلاج بودن بیماری اعتیاد را علاج‌پذیر و یا قابل‌درمان کند. به‌هرحال من تصور می‌کنم ریشه و پایه اصلی درخت اعتیاد در نگاه کردن به سیستم‌های نورونی مغز نهفته است اگر از این مرحله عبور کنیم کلیه جوامع ریکاوری و سایر گروه‌ها جهشی فوق‌العاده را به انجام خواهند رساند و آنگاه به سهولت قادر خواهیم بود که ننگ اعتیاد را که همه آن را یک مشکل اخلاقی می‌دانند از پیشانی معتادان پاک کنیم. 

بیل عزیز تا زمانی که اعتیاد یک بیماری مرموز و یا رمزآلود متصور شود، از بین بردن لکه اعتیاد بسیار سخت و دشوار به نظر می‌رسد و حتی خرد افراد معتاد که حتی سال‌ها مواد مصرف نمی‌کنند و خود را پاک می‌دانند اگر خود را افرادی بیمار و نامتعادل و دارای اختلاف شخصیتی بدانند این کار به‌مراتب سخت‌تر می‌گردد.

 از طرفی علم رو به رشد و تحقیقات نوروبیولوژی اعتیاد و دانشمندان این حوزه ازنظر من هنوز در من طفلی است که در حال سپری کردن دوران جنینی خود بسر می‌برد و قادر به ترمیم و بازسازی نورون‌های سیستم ایکس نخواهد بود. مگر به سخنان و روشی را که من ابداع کرده‌ام توجه کنند و همین‌طور به داروی OT که خیلی بعید به نظر می‌رسد که به این زودی‌ها به آن دسترسی پیدا کنند و اگر ده‌ها سال هم به درازا بکشد با بودن OTو OPIUM وDST قادر به انجام این کار نیستند.

 به اعتقاد من چیزی که بایستی امروز در جهان به چالش کشیده شود روش‌های درمان و کم اثر پزشکی و فیزیولوژی است. حال اگر بخواهیم از این چاه حوزه پزشکی شوی بلافاصله در چاه عمیق روان‌پزشکی خواهیم افتاد که می‌گوید کلیه بیماری‌های با اختلاف روانی قابل‌درمان به‌صورت کلی نیستند. من در بحث اعتیاد با شما وارد هرگونه گفتگو می‌شویم، با دنیایی مطالب برخورد می‌کنیم که شرح این مطالب بسیار زبان زد است و گاهی از بحث و گفتگوی خودمان من خارج می‌شوم .امیدوارم در فرصت‌های بعدی بتوانیم در مورد ساختارهای موردبحث به ادامه سخن بپردازیم.

 زمستان امسال در ایران بسیار خوب و مناسب بود، پس از سال‌ها بارندگی کم، هم‌اکنون برف و باران در سراسر ایران فراگرفته و دریاچه‌هایی که در شرف خشک شدن بودند، حیات خود را آغاز کردند، جویبارها روان شده‌اند و رودخانه‌ها پر آب و ارتفاع برف در بعضی از مناطق کوهستانی به شش متر هم رسیده بود و در بعضی از شهرها ارتفاع 5/1 متر برف بارید و هوای مزرعه من تا 26 درجه زیر صفر هم رسید، امیدوارم بهار و تابستان بسیار خوبی داشته باشیم. به اعضای خانواده سلام برسانید.

 دوست و برادر همیشگی شما در زمین و آسمان

حسین

 

 98/12/1

  حسین عزیز،

 دریافت نامه از شما همواره خوش است. این تبادلات دامنه افکار من را گسترش می‌دهد.

  درباره اخبار همکاری کنگره 60 با 3 دانشگاه برای انجام اسکن مغزی در 3 مرحله زمانی و مطالعات مربوطه ژنی برای به دست آوردن تأثیرات بیولوژیکی متد DST : جه تعداد افراد شرکت دارند؟ و چه بازه زمانی برای آن پیش‌بینی شده است؟ من شدیداً در انتظار نتایج و انتشار آن هستم.

 با شما موافقم که تائید شدن منبع اصلی اعتیاد در جسم باعث کاهش برچسب‌های ننگین اعتیاد خواهد شد، اما تنها در حالی که درمان‌های مؤثر از این مطالعات استخراج شوند و اینجا متد DST بسیار مهم خواهد شد. دانشمندان ایالات‌متحده از تمثیل "مغز دزدیده شده" برای توضیح مسئله سیستم پاداش مغزی و حالت اجباری برای مصرف مواد مخدر علیرغم تمامی پیامدهای آن استفاده کرده‌اند. من 3 پیشنهاد درباره این تمثیل ارائه کرده‌ام.

  اول، صحبت درباره علم نورونی اعتیاد بدون صحبت هم‌زمان درباره علم نورونی ریکاوری و رواج ریکاوری بلندمدت، باعث افزایش لکه ننگ برای خانواده‌هایی که مشکل شدید الکل یا مخدر دارند خواهد شد. دوم، هرچقدر نوروبیولوژی اعتیاد بدون انتقال علم مربوطه ریکاوری به افراد جامعه انتقال داده شود، لکه‌های ننگ اعتیاد سنگین‌تر خواهند شد. سوم، پارادایم بیماری مغزی می‌تواند موانع جدیدی برای شرکت افراد در ریکاوری ایجاد کرده و توجیه عقلانی برای شیوع سریع و آسیب‌زای مداخلات مربوطه ایجاد کند.

 انتقال این مسئله که افراد معتاد یک بیماری مغزی دارند که احساسات را تغییر می‌دهد، قضاوت را دچار مشکل می‌کند، حافظه را تضعیف می‌کند، آموختن مطالب جدید را مشکل می‌کند و کنترل رفتار را به تدریج از بین می‌برد باعث کاهش لکه ننگ مربوط به مصرف الکل و مخدر نخواهد شد تنها و تنها مگر این دو مورد نیز انتقال پیدا کند و درباره آن‌ها صحبت بشود که:

 اول با درمان مناسب آسیب‌های واردشده به مغز به عقب برگردانده می‌شوند و دوم اینکه میلیون‌ها نفر در ریکاوری بلند مدت از اعتیاد هستند و زندگی‌های سالم، پر از معنا و مفید را دنبال می‌کنند. چنین بیانیه‌هایی وضعیت تفکر جامعه را به این سمت می‌برند که ریکاوری از اعتیاد می‌تواند شکفته شود و افراد ریکاور شده یا در حال ریکاوری به موقعیت‌ها و روابطی که شهروندان دیگر دارا هستند، دسترسی خواهند داشت.

 آنچه مطالعات شما پتانسیل آن را دارند نه‌تنها بیان منبع اعتیاد بلکه بیان قابلیت معکوس شدن تا رسیدن به‌سلامت مغزی است. این تحقیقات هم نوروبیولوژی اعتیاد و هم نوروبیولوژی ریکاوری را مشخص خواهد کرد. این یک پشتیبان علمی برای داستان‌های قدرتمند ریکاوری و تغییر در کنگره 60 خواهد بود آنگاه که بازیکنان راگبی شما به زمین می‌روند و یا اعضای دیگر درباره داستان ریکاوری خود سخن به میان می‌آورند.

  من بر روی نوشتاری کار می‌کنم که بیش از 150 مطالعه درباره تأثیرات حضور در اجتماعات ریکاوری رابازبینی کرده است. مدت زیادی بود که روی چنین نوشته‌های رسمی کار نکرده بودم و از انجام آن لذت می‌برم. در این سن، لذت‌بخش است که می‌بینم سلول‌های مغزی می‌توانند با نیروی حداکثری کار کنند. 

 

در آمریکا، شرایط آب‌وهوایی شدید را تجربه می‌کنیم که از خشک‌سالی در یک سال تا باران‌های شدید و سیل در سال بعد آن نوسان دارد. خشک‌سالی در طی سال‌ها آتش‌های طبیعی خطرناکی ایجاد کرد که صدها مترمربع جنگل سوخت و سیل‌ها نیز آسیب‌های جدی وارد کردند. این آب‌وهوای شدید آژیر اخطاری است که می‌گوید ما آسیب‌های شدید به این سیاره وارد کرده‌ایم و باید برای بازگرداندی تعادل کارهایی انجام دهیم. در آمریکا، ما با دولتمردانی نفرین‌شده‌ایم که حقیقت تغییر آب‌وهوا به دست بشر را انکار می‌کند و فعالیت‌های مربوط به حفاظت این سیاره برای فرزندان و نوه‌هایمان را دست‌کم می‌گیرد. دارد بیدارباش می‌دهد!

 

 لطفاً سلام گرم من را به خانواده و تمامی اعضای کنگره 60 برسانید.

 دوست و برادر همیشگی

 بیل

برگرفته از سایت اصلی کنگره 60

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: اخبار و اطلاعیه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات