مخدرهای بیرونی و مخدرهای درونی
یکشنبه 11 اسفند 1398 ساعت 20:54 | نوشته ‌شده به دست مسافر ابراهیم مدیر وبلاگ | ( نظرات )

به نام قد را مطلق اللهلطفا به ادامه مطلبمراجعه فرمایید ...


همانطور که در اموزشهاوسی دی های آقای مهندس گفته شده است و از نظر علمی هم به اثبات رسیده است. هرماده ی مخدری که از سد خونی مغز عبور کند و به تکرار و گذشت زمان،آن ماده مخدر جایگزین ماده های مخدر درونی بدن انسان میشود و انسان به یک مصرف کننده تبدیل میشود.

این ماده های مخدر در قرآن کتاب آسمانی به نام خمر ذکرشده است.
تعریف خمر : هر ماده ی مخدری که روی افکار و اندیشه انسان پرده و یا پوشش بکشد یا انسان را از حالت طبیعی خارج کند را خمر می گوییم که شامل انواع مشروبات الکلی و ماده های مخدر از جمله تریاک ،حشیش،هرویین،گل،متادون...وانواع قرصهای روان گردان می شود.
نکته مهم ؛ انواع مخدر هایی که درطبیعت وجود دارد مشابه آنها در بدن انسان تولید میشود و این مخدر های درونی ده ها برابر قوی تر از مخدرهای بیرونی هستند و در سیستم x بدن تولید و از طریق سیستم عصبی و جریان خون به تمام قسمتهای مورد نیاز انتقال پیدا میکند.

مخدرهای بیرونی چیست؟

مخدرهای بیرونی شامل انواع مشروبات الکلی و تریاک،حشیش،هرویین،شیره،متادون...و انواع قرصهای روان گردان که انسان را از حالت طبیعی خارج و با تکرار مرور زمان جایگزین مخدر های درونی بدن می شود.
نکته مهم ؛ علاوه بر خمرهای بیرونی افکار واندیشه انسان هم میتواند تاثیر گذار باشد که انسان به دلیل نا آگاهی و جهان بینی نادرست به طرف مصرف مواد مخدر و افکار منفی کشیده میشود.

مخدرهای درونی چیست؟

شبه مخدر هایی هستند که در بدن انسان تولید می شوند همان طور که گفتیم ده ها برابر قوی تر از مخدرهای بیرونی هستند و تولید آنها در بدن باعث سر خوشی و تعادل میشود و کمبود آنها در بدن انسان باعث افسردگی و انواع مریضی های جسمی و روانی می شود و زندگی بدون این مواد امکان پذیر نمی باشد.
تولید بیشتر این مواد در بدن انسان بستگی به دانایی انسان دارد هر چه دانایی و آموزش انسان بیشتر باشد،بیشتر میتواند ازاین خمرهای الهی بهرمند شود.
به نظر من یکی ازدلایل استفاده کردن از مخدر های بیرونی،استفاده نکردن از مخدرهای درونی میباشد.
که این هم به دلیل نا آگاهی صورت می گیرد.

بیشتر انسانها در هر عصر و زمانی که زندگی می کردند،همیشه به دنبال لذت جویی و حال خوش و تنوع طلب بودند.یکی دیگر ازعلت هایی که انسان به مصرف مخدر های بیرونی روی آوردند و به مصرف کنندگان مواد مخدر (معتاد) تبدیل شدند همین لذت جویی ها و به دست آوردن  حال خوش بیشتر بوده است.زیرا انسان وقتی از مخدرهای بیرونی استفاده میکند در ابتدا سرخوش می شود و حال خوشی پیدا میکند.
علت این سرخوشی این است که مخدر های بیرونی به مخدرهای درونی اضافه می شود و این حال خوش را بوجود می آورد.
با ادامه مصرف کم کم تولید مخدرهای درونی به حد اقل میرسد و مخدرهای بیرونی جایگزین آن می شود زمانی که فرد به یک مصرف کننده (معتاد) تبدیل می شود تولید مخدرهای درونی به حداقل خود میرسد و هیچ موقع به صفر نمی رسد. زیرا اگر به صفر برسد انسان جان خود را از دست میدهد.
حالا فرد مصرف کننده وقتی که مصرف نمیکند حال خیلی بدی پیدا میکند و از تعادل خارج میشود و وقتی که استفاده میکند دیگر آن سر خوشی روزهای اولی را ندارد زیرا تولید مخدر های درونی کم شده و گفتیم که مخدرهای درونی خیلی قوی تر از مخدرهای بیرونی هستند و یک مصرف کننده مصرف میکند تا بتواند به زندگی رو به زوال خود ادامه بدهد نه اینکه به سرخوشی برسد.
و این عین عدالت خداوند است که یک انسان به دلیل خوشی های زود گذر و تخریب جسم خود که همان مخدرهای درونی انسان می باشد به این مصیبت گرفتار میشود و این خواسته خود او بوده و نتیجه اعمالش که مسئولیت ان بر عهده خود اوست نه کس دیگر.


یک فرد مصرف کننده پس از گذراندن سختی ها و مشقت های بسیار و از دست دادن جایگاه منزلت انسانی خودش چه در خانواده و چه در جامعه چه در پیشکاه خداوند ،تلاش برای بازگشت از این مسیر تاریک را آغاز می کند و کسانی که پلی برای بازگشت شان دارند، خداوند نقطه روشنی،مانند یک شمع ،در درونش نمایان می سازد .
نکته مهم ؛ تا زمانی که انسان خواسته قوی نداشته باشد نمی تواند این نقطه را درونش ببیند و حرکت کند و به سمت روشنایی و نور بیاید.
و نقطه شروع من پیدا کردن گنگره بود. با ورود به کنگره سفر به سمت نور آغاز شد.
مسافری که سفر استاندارد داشته باشدبه یک تعادل نسبی که همان درمان است در پایان سفر میرسد و پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است که سفر دوم آغاز میشود و این سفر  همان طوری که در پیام سفر دوم گفته شده است هم سهل است و هم سخت.
سفر دوم سفری است به جهان درون خودمان که می توانیم با انجام کارهای ارزشی و دوری از ضد ارزشها و با آموزش جهان بیی، افکار و اندیشه مان را به زیباترین شکل تزیین کنیم و این زیبائیها را با جهان بیرون انتقال دهیم.


اگر مسافر آموزشها را در کنگره دریافت کرده باشد به طرف روشنایی و نور حرکت میکند و اگر قطع مواد کرده باشد ناامیدانه چه آینده ای در انتظار اوست.
یکی از بهترین و مقدس ترین جایگاه های کنگره جایگاه کمک راهنمایی است.که گذشتن ازخود است برای رسیدن به خود و رسیدن به دانایی بیشتر است و این همان استفاده کردن از مخدر های درونی است که گفتیم چندین برابر قویتر از مخدرهای بیرونی هستند.
نکته مهم؛حال میفهمم و برایم قابل درک است که چرا یک راهنما بدون اینکه هیچ دستمزدی دریافت کند، به صورت رایگان دراین جایگاه خدمت میکند. آری می تواند علتش همین باشد رسیدن به مخدرهای درونی که سر خوشی و لذت خیلی بالایی را به همراه دارد که هیچ جای دیگر نمی توان این حال خوش را تجربه کرد. هر چه آنهابیشتر به انسانها خدمت میکنند تولید مخدرهای طبیعی و درونی آنهابیشتر و بیشتر می شود و از یک سرخوشی و حال مستی خوبی بر خور دار میشوند، که عارفان و شاعران، همیشه این مستی را سروده اند.

نا گفته نماند کسانی میتوانند از خدمت کردن لذت ببرند و به حال خوش برسند که به دانایی لازم رسیده باشند، و این لذت،لذّتی است که پایانی ندارد و هر روز می توانند این لذّتی و حال خوش را بیشتر و بیشتر کنند، این بستگی به عملکرد و دانایی خودشان دارد.

نکته مهم؛یک راهنما نسبت به استفاده از مخدرهای درونی،درست نقطه مخالف یک مصرف کننده ایستاده است و یک مصرف کننده با استفاده از مخدرهای بیرونی،به علت عدم آگاهی و عدم آموزش ،با هر بار مصرف به لذّتی میرسد که دوام زیادی ندارد با هر بار مصرف،لذّت کمتر،و باعث  فرو رفتن بیشتر در تاریکی می شود و با این کارتولید مخدرهای درونی را از تعادل خارج میکند و با ادامه دادن به قعر تاریکی و شرک فرو میرود.

این طرف یک راهنما با خدمت کردن با تمام وجودش از مخدرهای درونی بدنش استفاده می کند دخول یا آنها را با دانایی افزایش می دهند و به یک لذّتی و سر خوشی می‌رسند،که هر کسی این حس و حال را تجربه کند دیگر نمی تواند به انسانها خدمت نکنند و با هر بار خدمت کردن این کارخانه های تولید مخدرهای درونی را به کار می اندازد این  همان بهشتی است،که خداوند آن را وعده داده است. با رودهای روان از آب،عسل،شیر و شراب (عقل،عشق،ایمان وخمرهای درونی) که لذّتی است بی پایان، و هر مسافری، از راهنماها به رهایی می رسند،چنان این رودها به جوش و خروش می آیند که حال خوش این راهنماها در وصف نمی گنجد،باید این حال را تجربه کنی تا بفهمی که چه لذّت فراوانی دارد.
حال ای مسافر،تصمیم باخود شماست.همه مسافران سفر اوّلی،مصرف مخدرهای بیرونی را تجربه کرده ایم و در این مکان مقدّس(کنگره) قرار گرفته ایم و فرصتی پیدا کرده ایم که بتوانیم وارد بهشت درونیِ خودمان شویم و از مخدر های درونی خودمان استفاده کنیم.
و این را باید بدانیم که ما از طرف خداوند انتخاب شده ایم. زیرا تعداد انگشت شماری هستیم از جمعیّت مصرف کنندگانِ در تاریکی و شرک و مطمئن باشید این انتخاب به خا طر اعمالی بوده که در گذشته انجام داده ایم که تقدیر ما را در این جایگاه رقم زده است و این یعنی عدالت خداوند که فرمان است.
آری همینطوراست. حال اینگونه می توانیم از این جایگاه مقدس ( کمک راهنمایی ) استفاده کنیم.
اگر  می خواهیم که از مخدرهای درونی خودمان استفاده کنیم که لذّتی،چندین برابر از مخدرهای بیرونی را دارند و ما یعنی هم ندارد و هیچ خماریِ پس از مصرف هم ندارد و هر روز در حال بیشتر شدن هم می باشد که اصلاً قابل مقایسه با مخدرهای درونی نیستند.
(کنگره60)

اگر این حال خوش را می خواهیم،باید از سمت ضد ارزشها به سمت ارزشها و نور حرکت کنیم تا به دانایی لازم برسیم و این حال خوش را تجربه کنیم.
همانطور که خداوند می فرماید،کسی که یک نفس را احیاء کندیعنی تمام انسانها را احیاء کرده است و پاداش آن لذّتی است وصف نشدنی از طرف خداوند که همان بهشت درونی و خمرهای درونی ورودهای درونی هستند که به جوش و خروش می آیند و این لذّتها و سرخوشی ها و می های الهی را ادامه دار می سازد که با آزاد کردن هر نفسی یک پله به طرف بالا حرکت خواهیم نمود و این حرکت ها درانسان محبت و عشق به وجود می آورد و ما را به سر چشمه عشق و محبت که خداوند یا قدرت مطلق است نزدیکتر میکند و به سمت نقطه ای هدایت می کند که از آنجا انشعاب یافته ایم،که لذّتی است بی پایان.


با تشکر مسافر بهمن لژیون هفتم.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر لیلان سه شنبه 13 اسفند 1398 23:32
خدا قوت به اقا بهمن عالی بود بسیار زیبا و روان از آقا ابراهیم مسئول سایت مسافران هم سپاسگزارم
سعید محسن سه شنبه 13 اسفند 1398 13:54
با سلام.خدا قوت به آقا بهمن به امید روزی که خودتان و همسفرتان در آزمون کمک راهنمای قبول شوید.تشکر از بچه های وبلاگ.
مسافر عباس لژیون سوم سه شنبه 13 اسفند 1398 11:32
من تا به حال از این دیدگاه به خدمت کردن به انسان ها نگاه نکرده بودم
ممنون از آقا بهمن
مهدی بناییان دوشنبه 12 اسفند 1398 23:56
عالی بود
خداقوت
مهدی بناییان دوشنبه 12 اسفند 1398 23:56
عالی بود
خداقوت
همسفر زهرا ع دوشنبه 12 اسفند 1398 15:18
خداقوت خدمت شما اقا بهمن
بسیار اموزنده,روان,و به زبان ساده بیان کردید طوری که برای سفر اولی ها قابل فهم بود.
وهمچنین تشکر از اقا ابراهیم وتمامی بچه های سایت.
موفق باشید
حمید رضا م لژیون 4 دوشنبه 12 اسفند 1398 14:37
بسیار جامع و زیبا بود،بسیار لذت بردم،ممنون از آقا بهمن و آقا ابراهیم و همه عزیزان زحمتکش وبلاگ
حمید رضا م لژیون 4 دوشنبه 12 اسفند 1398 14:37
بسیار جامع و زیبا بود،بسیار لذت بردم،ممنون از آقا بهمن و آقا ابراهیم و همه عزیزان زحمتکش وبلاگ
حمید لژیون۶ دوشنبه 12 اسفند 1398 14:09
تبریک به اقا بهمن بخاطر ورود به این جایگاه .انشاالله که ادامه دار و پر انرژی باشید.خداقوت
همسفر شهلا دوشنبه 12 اسفند 1398 14:03
خداقوت خدمت آقا بهمن بابت مقاله زیبا و آموزنده ان شاءالله هم شما و هم خانم مهتاب را تو جایگاه کمک راهنمایی ببینیم ...
خداقوت خدمت تمام خدمتگزاران سایت کنگره60 خصوصا شعبه امین گلی...
دوشنبه 12 اسفند 1398 13:08
سلام خدمت تمامی بچه‌های زحمت کش،از آقا بهمن سپاسگزارم بابت متن خیلی خیلی قشنگ وپرمعنی وپر ازانرژی،واقعا لذت بردم، انشالله به هر خدمتی که دوست داری برسی
همسفر مهتاب لژیون چهارم دوشنبه 12 اسفند 1398 10:31
با سلام و خدا قوت خدمت مدیر سایت اقا ابراهیم و خدا قوت به مسافر عزیزم واقعا مقاله خیلی زیبایی بود امیدوارم که در جایگاه کمک راهنمایی ببینمت
مجتبی لژیون ۵ دوشنبه 12 اسفند 1398 10:24
با سلام و تشکر خیلی اموزنده و زیبا
موفق باشید
همسفر مریم لژیون اول سهروردی دوشنبه 12 اسفند 1398 08:57
خیلی عالی بود
سپاس
شقایق لژیون ششم دوشنبه 12 اسفند 1398 00:21
سلام خدا قوت اقابهمن بابت مقاله زیبا ممنونم
خداقوت بچه های سایت وتمامی خدمت گزاران گنگره۶۰
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic